0 oy
1,795 göst.
Diğer kategorisinde (17,886 puan) tarafından
Ve okan altına yapmış çok üzüldüm geldi anne ben okulda altıma kaçırdım dedm tamam değişelim dedm öğretmen izin vermiyomş tuvalete gitmelerine bazı çocuklar yalandan gidiyo diyo okan bu durumda napmam nasıl bi tepki vermem lazım çok sinirliyim öğretmene ağlamamak için zor duruyom büyüğünü yapmş çocuk 

35 Cevaplar

+1 oy
(8,937 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ayy yorumlara bakıyorumda yok sinifin ortasında donunu çıkartip yapsın yok öğretmeni idareye şikayet edin bitane akıllı cevabı sadece Bi meslektasim vermiş ilkokul çocuklarıyla uğraşmak sanıldığı kafar kolay değil sizler evde 1 2 tanesiyle basedemezken bizler sınıfta 30 40yla basetmek zorundayız öncelikle bu tuvalet olayını suistimal eden o kadar çok öğrenci varki sıkılan oyun oynamak için sürekli tuvalete gitmek icin izin istiyorlar birine ikisine veriyorsun sonra hepsi hurraaaa tepemize geliyor eğer çocuğun sadece 1 defa izin isteyip böyle Bi travma yasadiysa bunda öğretmeni değil çocuklarını düzgün yetistiremeyen anne babayı suclayin eğer çocuğun 2 veya daha üzeri izin isteyipte öğretmen izin vermediyse kesinlikle öğretmen burda hatalı ve yaptığı çok yanlış çocuğa nasıl Bi travma yaşattığını bu onun ruhunda ne yazık ki yara birakacak öncelikle cocugunlq yuzyuze konuşup durumu anlaman lazım cnm eğer 1 defa izin istediyse öğretmenede hak verin burda çocuğunuza insani ihtiyaclari eğer bastirilamayacak gibiyse öğretmene bi kez daha soylemesini ogretin ama 2 veya uzeri izin isteyip vermediyse öğretmenle yuzyuze konuşup durumu anlatmanız lazım çünkü yaptığı kesinlikle kabul edilemez Bi davranış eğer öğretmenle konuşup netice alamazsanız o zaman idare ile görüşmeniz gerek
(1,766 puan) tarafından
Valla eğitmen çok doğru söylüyorsun kızım 1.sınıfa gidiyor geçen gün eve sıkışarak geldi kızım okulda tvaletin geliyor sa öğretmenden izin al dedim kızım da anne arkadaşlarım yalandan izin isteyip tuvaletini de yapmıyorlar dedi çok şaşırdım kızıma sakın sen onlar gibi olma gerçekten tuvaletin geliyor ise izin al dedim
(17,886 puan) tarafından
İşte bizim sınıftada varmış öyle çocuklar
(10,452 puan) tarafından
Ya bunlara 3 çocuk verıyosun bunalıma giriyorlar. Geçen sene lise öğrencisi çocuk izin istedi dedim git müdür geldi 5 dk sonra yanında bu çocuk hocam bu öğrenciyi sigara içerken yakaladım sizden müsade istemiş dedi. Yani ben de onun suçuna ortak olmuş gibi oldum çocuklar iyi niyeti suistimal etmeye müsait olabiliyor. Sen durduk yere öğretmen ile kötü olma canım, lüzum yok. Adam ya da kadın ne bilsin böyle bir şey yaşanacak. 35 40 tane ilkokul grubu daha da zordur. Biri gitse tuvalette kayıp düşse nöbetçi öğretmen de derste oluyor Allah muhafaza o zaman ne olacak bunları da düşünün her yol öğretmene sorun olarak çıkıyor dersten ayrılmalarda
(17,886 puan) tarafından
Aynen konuştm düzgünce haklı buldum kendisini
(8,937 puan) tarafından
Maalesef Bi yanlışlık olmuş keşke olmasaydı ama bundan sonra bu tip olayların önüne geçilebilir bazen ofkelenmek yerine sorunu düzgünce güzelce konuşunca aslında bazı şeylerin dışarıdan göründüğü gibi olmadığı anlaşılıyor evet Okan çocuğumuz belki yalan söylemez ama hicbisey soylemediyse bundan sonra hem öğretmene hemde yavrumuza bu olay ders olmuştur
-Reklam-
+1 oy
(1,271 puan) tarafından
Öğretmene sinirlenecek bir durum yok 30 40 tane çocuk var sınıfta sürekli tuvalet izni olunca ders bölünüyor ve dediği gibi bazıları yalandan gidiyor kimin doğru kimin yalan söylediğini bilemez ders 40 dk zaten bence çocuğuna şöyle tuvalete 10 dklik teneffüste giderse 40 dklik derste sorun yaşamaz. He gerçekten tutamiyorsa rahatsızlığı varsa öğretmenle konuş çocuğun her izin istediğinde göndersin 
(1,271 puan) tarafından
Sen yine çocuğuna tembih et canım teneffüste gitsin yine de derste çok gelirse öğretmene söylesin öğretmenle de konuş gereksiz izin istemicek yine isterse izin verin de verir öyle bir durumda birdaha aynı şeyi yaşamasın çocuk
(17,886 puan) tarafından
Tamam canım
(464 puan) tarafından
Ben ortaokulda ogretmenim hangi öğrenci gerçekten tuvalete gitmek istiyor anlıyorum ısrarla yanıma gelip çaresizce bakiyorlar hemen yolluyorum 5 dakikan var diyorum sonra arkadan başka bi ogrenci de gitmek istiyor arkadaşını bekle diyorum sonra bu iyi niyetimi suistimale girince izin vermiyorum.  Ama dediğim gibi gerçekten tuvalete gitmek isteyenle yaramazlık yapmak kaytarmak icin giden belli oluyor. Bir de artık karakterlerini az çok çözüyoruz ama benim sınıfım en fazla 20 kişilik oluyor. İlkokulda çalışsam bu konuda daha hassas olurdum çünkü bende ilkokulda ya hocadan korktuğum için ya izin alamadığım için kaçırdığım çok oldu malesef... hala aklimdadir.  Cocuklar suistimal etmedikçe gönderilebilir kontrollü şekilde.
(1,271 puan) tarafından
Ben lisede çalışıyorum inanin anlayamıyorum yani karakterlerini biliyorum evet potansiyel var yalan söyleyecek ama o kadar inandırıcı hocam nolur gideyim diyolar. Bir bakiyorim kantinde çıkıyor. Bugün izin verdim gidip telefondan verdgiim testin cevap anahtarıni bulmuş. Yani malesef öğrenci milleti çok masum değil başına bir şey gelse biz sorumluyuz o yüzden ben  izin vermeyi doğru bulmuyorum.
(464 puan) tarafından
Lise öğrencileri biraz daha farklı tabi ben önceki okulumda hiç izin vermiyordum çünkü yanıma sürekli aynı çocuklar geliyordu ve ne için istediklerini biliyordum ama yeni okulumda masumluklarina inanıyorum wc sınıfa cok yakin bazı munzur öğrenciler gelince 2 dakikan var diyorum hızlı hızlı gidip geliyorlardi. Normalde bende karşıydim ama az da olsa izin veriyorum artık karşımdakine göre hareket ediyorum. Bir de bizim öğrenciler genellikle köyden geliyorlar sabah kahvalti yapmiyorlar okuldaki sağlıksız abur cuburlari yiyorlar ince giyiniyorlar hastaliklari oluyor kışın sürekli hastalardı mideleri bulaniyordu karınları agriyordu sınıfın ortasina istifra eden burnunu temizlemek isteyen falan onları zora sokmamak için izin veriyorum
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Ayyy yok artık Yaaa altına yapınca mi göndermis çocuğu 
(17,886 puan) tarafından
Yok farketmemiş
0 oy
(406 puan) tarafından
Aaaaa bence gidip hocayla konuşun düzgünce yani 
(17,886 puan) tarafından
Ne diyimki ya ben sinirlenirim
(406 puan) tarafından
İzin vermediniz çocuğum altına yapmış de belirt yani bilsin hocası cnm birdaha da dikkt etsin olur mu öyle şey
(17,886 puan) tarafından
Mideme ağrı girdi ya :( zaten evde küçük bebelerle uğraşıyorum işim gücüm bitmiyor bide çocuğuma üzüldüm
(406 puan) tarafından
Cnm bnm yavrum ya bence konuş kesinlikle
(17,886 puan) tarafından
:( terbiyesiz adam
0 oy
(2,763 puan) tarafından
Israrla tuvaletim geldi diyen bir çocuğu  nasil yollamaz bence şikayet  edin benim 2 yaşında  kizim bile tuvaleti geldiginde israrla bana söylüyor  cocugunuzu rencide etmemeliydi 
(2,763 puan) tarafından
Ama tuvaletin zamani olmazki tenefüste  gelmemis olabilir sonuçta  çocuk  altina yapana kadar illa demiştir  gercekten geldi filan diye benim iki yasindaki kizim bile kandiriyo bazen beni gülüyo  sonra gelince anne egg geldi kalk diyoo
(17,886 puan) tarafından
Çocuklar çok yaramaz canım 43 kişi var napsın yollamamış yalan söyleyeni ayırt edemez biz bile bazen çocuğumuzu ayırt edemiyoz adam haklı bence ya kolay değil valla
(2,763 puan) tarafından
Aynen kolay degil ama oglun bidaha dememismi geldi diye
(17,886 puan) tarafından
İzin vermiyorum kimseye demiş sınıfa okanda bişi dememiş
(2,763 puan) tarafından
Anladim canım
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Öğretmenle güzelce konuş yalan soylemed de 
(7,121 puan) tarafından
İyi yapmışın ne dedin ne dedi
(17,886 puan) tarafından
Hocam iyi günler böyle bi olay olmuş neden isin vrmedinz dedim kendisi eşiminde arkadaşı yenge dedi sınıfta 43 öğrenci var çoğu tuvalete yalandan gidiyo dedi hangi birinin tuvaleti geldini gelmedini nasıl anlayım dedm sen olsan naparsın dedi hocam okan yalan söylemez keşke ona izin verseniz dedm ona izin verirsem öbürleride başlar dedi ama okanda yalan yok dedi tamam hocam dedm baya konuştuk haklı ama ya iki çocukla uğraşamıyom. Ç
(7,121 puan) tarafından
Bencede 43 ne kız niye o kadar çok
(17,886 puan) tarafından
80 kşilik sınıf var
(7,121 puan) tarafından
Offfff helal olsun o öğretmene
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Bizim öğretmenimizde izin vermiyor oğlum hastaydı uyardigim halde izin vermemiş 1 e gidiyor 
(17,886 puan) tarafından
Ben çok sinirliyim ya midem ağrıdı sinirden
0 oy
(2,606 puan) tarafından

:( öğretmenle tek konuşun. Olanı anlatın. Ters cevap verirse müdürle konuşun. Öğretmen de yani 1 ders içinde 2.ye mi gitmek istemiş de izin vermemiş:ermm: Yalandan gidenlerin cezası oğlunuza patlamış.

(17,886 puan) tarafından
Öyle olmuş evet aslında direk müdüre çıkasım var
0 oy
(3,794 puan) tarafından
hocaya degil okul idaresine bildirin bu durumu onlar uyari verir hocaya . hocayla bi tartisma soz konusu olsa  cocuga bilenebilir
(3,794 puan) tarafından
söz konusu evlatsa istisnalarida göz önunde bulundurmak gayet normal .
(3,794 puan) tarafından
çoğu kez şahit oldum duydum gördüm.  herkes mesleğini süper yapicak diye bi kaide yok.  hepsi insani duygu taşıyo hepsi insan . kurulmus robot degil. evlat soz konusu
(13,838 puan) tarafından
Bu konudan bunu nasıl cikardiniz onu merak ediyorum şu an.zatwn yapılması gerekeni yapmış post sahibi
(3,794 puan) tarafından
yorumu tekrar okumani tavsiye ederim. ne diyorum orda . ogretmeni uyarirken herhangi bi tartisma soz konusu olsa . ogretmen cocuga bilenebilir bu imkansiz birsey degil. bu olmsyan bi durumda degil. gidin dava acin demiyorum dimi neyini buyutmus oldum. ki zaten halolduysada ne mutlu tekrardan bi savunma yapmaya gerek yok bence .
(13,838 puan) tarafından
Bencede uzatmaya gerek yok gayet iyi okudum şükür okudugumu anlıyorum .bu konuda direk gidip müdüre şikayet etmek sadece kulaktan duyma şeylerle ortaya çıkardığıniz bir yorum sanırım arkadaş birebir öğretmen olarak cevabını vermiş gayet yeterli olmuş bence
0 oy
tarafından
Direk öğretmeni ile konuş çünkü hastalığa bile neden oluyor idrarı tutmak yazık değil mi o çocuğa 
(17,886 puan) tarafından
Konuştm aradım ben demin bazı çocuklar yalan söylüyomuş o yüzden kimseyi göndermemiş sınıfta pasta yenilmiş büyük ihtimal ondan kaynaklı karnı ağrıdı
0 oy
(265 puan) tarafından
Bari ogretmen gorseydi altina yaptiğinı bidahikinde biraksn 
(17,886 puan) tarafından
Konuştm bırakıcak
0 oy
tarafından

Üzüldüm. Gidip güzel bir şekilde konuşun

Çocukları tanıyorsunuzdur kimlerin iyi niyeti su istimal ettiğinin de farkındasınızdir. Adalet için eşit davranmak istemiş olabilirsiniz o an size onu yapmak doğru gelmiş olabilir. Ancak sınıf ortasında altına yapmak zorunda kalan bir çocuğun, arkadaşları arasında böyle kötü bir duruma gelmis olması travma bırakmıştır.... Ömrü olduğu surece de o kötü hissi hiç unutmayacaktir.

Eve geldiğinde böyle kötü bir duruma gelmiş olmasını öğrenmek beni çok çok üzdü. 

Çocuklar sandığımızdan daha hassas bu konuda biraz daha dikkatli olmanızı rica ediyorum 
(17,886 puan) tarafından
Haklısın konuştm öğretmenle ama öğretmende haklı bazı çocuklar yalandan ders dinlememk için sürekli wc ye gidiyomş
0 oy
(7,634 puan) tarafından
Çatlasınmı çocuk ne demek izin vermemek yaaa yazık yani.
(17,886 puan) tarafından
Malesef bi kaç yaramaz çocuğun ceremeesini diğer çocuklar çekiyo
0 oy
(196 puan) tarafından
Cevaplara bakıyorum da çoğu o kadar komikki. Tatlım bende öğretmenim ama lise öğretmeni. Erkek ya da kadın öğretmen farketmeksizin idareye gitmeden önce şunu söyleyeceksin. Hocam çocuğumun başına böyle bir şey geldi ve bunun travma yaratmasından korkuyorum. Lütfen ogrencilerinizin tenefüste ihtiyaçlarını karşıladığından emin olun ve bununla ilgili uyarıda bulunun. Çocuklar lütfen tenefüste ev ihtiyaçlarımızı karsilayalim beslenmenizi yapalım ve derse hazırlıklı olalım vs. Ders esnasında wcye gitmeniz çok zorunlu olmadıkça yasak veya daha güzel ve süslü cümleler ile. Yani diyeceğim o ki derse giren siz değilseniz bir çok öğrenci ile uğraşmak o kadar zor ki ben 17 18 yaşında adamlarla zor baş ediyorum bu tarz konularda. Öğretmen herkese izin verse bunun önünü alamaz tabii ki. O yüzden siz bu durumu anlayışla karşılayıp düzgün bir tavırla bunu dile getirmelisiniz. Alacağınız cevap doğrultusunda müdüre veya gerekli yerlere bildirmeniz doğru tutum olur. Ama bir ogretmenin nasıl ve ne şartlarda o konumlara geldiğini alacağı bir uyarının dahi meslek hayatını nasıl etkileyeceğini unutmadan ve tabiki önce kendi çocuğunuzun psikolojik durumu göz önüne alarak tan sinirlenmek yerine güzelce dile getirmelisiniz. Eğer başarılı ve özgüvenli bir çocuk yetiştirmek istiyorsanız okul öğretmen aile iş birliği yapmaniz lazım. Umarım böyle bir durumla tekrar karşılaşmazsınız. İyi günler geçmiş olsun
(17,886 puan) tarafından
Teşekkür ederim haklısınız bi anne olarak  duygusal düşündm aradım öğretmeni konuştuk haklı adam çocuklar yalandan gidiyomuş okanno konuda yalan atmıyo ama anlayamamki 43 öğrenci var yenge dedi haklı valla napsın adam
(196 puan) tarafından
Doğrusunu yapmışsınız konu evlat olunca mantıklı düşünmek ikinci plan oluyor haklisinjz. Eminim öğretmeniniz de bundan sonra daha dikkatli olacaktır. Hatta çocuğunuz da tenefuslerde önce wcye gidecektir. Geçmiş olsun :)
(17,886 puan) tarafından
:) evet inşallah evlat bi yana dünya bi yana ama öğretmenimiz de iyi yani sert mizaçlı değil
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Ben olsam arar çok kızarım ya olur mu öyle şey ne kadar utanmistir çocuk özgüveni kırılır yani
(17,886 puan) tarafından
Kızmadım aradım sordum oda açıkladı naif bi şekilde haklı buldum oğlumun yaşadığı güzel bişey değil ama Allahtan kimse farketmemiş
(1,125 puan) tarafından
Geçmiş olsun inşallah bidaha olmaz
0 oy
(48,758 puan) tarafından
imkanin varsa git yoksa yarin git ver ayari yollamamqsi ayri olay altina yapıp küçük dusmesi ayri olay
(17,886 puan) tarafından
Sorun yok konuştuk pasta yenilmiş sınıfta ondan karnı ağrıdı yalan söyleyen çocuklar olduu için kimseyi yollamamış
(48,758 puan) tarafından
ogretmenle mi konustun
(17,886 puan) tarafından
Evet aradım
0 oy
(13,838 puan) tarafından
Canım evet bakınca kötü bir durum bak aşağıda öğretmen bir arkadaş yorum yapmış ve ben de ona katılıyorum aynı seykeri yazmak istemedim tekrar 
(17,886 puan) tarafından
Evet çok doğru öğretmeni aradım konuştuk
(13,838 puan) tarafından
Canım bende ücretli öğretmenlik yaptım ikinci sınıflarda o ortamı biliyorum ders esnasında birine dese herkes geliyor peşine he evet kötü olmuş tabiki ama arkadaşın dedigi gibi öğretmenin çocuklarla birebir ilgilenmesi gerekir yani ben öyleydim inan böyle sınıf öğretmenliği çok başka bir şey kim yiyor kim yemiyor kim ne yapıyor her şeyden bilgim olurdu hep takip ederdim oyuzden yapilmasi gereken öğrencileri derse girmeden hazırlamak dediği gibi o arkadaşın öğretmen çok onemli
(17,886 puan) tarafından
Aynen
0 oy
(2,808 puan) tarafından
Aynısı çocukken benimde başıma geldi canım altıma bende büyük idrarımı yapmstm bide üşütmş afedersin ishal olmuşdum herkez benle dalga geçti 15 gün okula gidememiştm sokağa bile çıkmadım arkadaşlarm görürde dalga geçerse diye 
(17,886 puan) tarafından
Allahtan okanı kimse farketmemiş pasta yemişler okulda
(2,808 puan) tarafından
Benim maalesef fark edilmişti
(17,886 puan) tarafından
Üzüldüm kötü olmş
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Sakin ol kuzum çocuk bu yapar bişi olmaz yarın gider öğretmenle güzel dille konuşursun bazı öğrenciler sırf dersten kaçmak için yapıyorlar yaşın yanında kuruda yanıyor yanıyor işte 
(17,886 puan) tarafından
Aynen öyle olmuş canım
(7,036 puan) tarafından
Ama kıyamam ya Okan his li çocuk nasıl utanmıştım simdi kıyamam yavrum ya
(17,886 puan) tarafından
Bişey olmamış canım farketmemişler
(7,036 puan) tarafından
Ay iyi bari ya
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Sınırle soyleyeceklerınızıde söylemeyezsınz onuda anlamazsınz mesaj atın mesajda çözemezsenız yarın okula gidersınz baskaları yalandan yapıyor dıye gercekten gelen cocugun sucu ne cok ayıp o cocuk ne yaptı oylece bırde farketmemıs bıle cok ılgıli öğretmenmiş maşallah 
(17,886 puan) tarafından
Konuştuk öğretmenle 43 öğrenci var çoğu yalandan gidiyomuş napsın adam

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 284 göst.
6 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Leyla042 (1,274 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 132 göst.
29 Kasım 2021 Diğer kategorisinde asminim09 (331 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 260 göst.
23 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 212 göst.
16 Ekim 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Belsev (891 puan) tarafından soruldu

381,397 soru

11,418,212 cevap

34,973 kullanıcı

...