0 oy
168 göst.
Aile kategorisinde (173 puan) tarafından
Eşimin tayini Van'a çıktı. 1 yaşında kızım var. 6 aydır eşim eğitimdeydi. Daha yeni geldi. Pazartesi iş başı yapacak. Ben şu an eşimin dedesinin evinde altlı üslü oturuyorum. Burada rahatım. Ama kaynanamgil bize yakın oturuyor ve hiç anlaşamıyoruz. Herkese geline biz bakıyoruz tarzında konuşuyorlar ama bi gram destekleri yok ki isteyende yok. Taşınmak için çok heyecanlıydım ama araba aldık. Aldığımız araba evdeki hesaba uymadı. Daha fazla ödedik. Taşınma parası da gitti. Buradan ev taşımaya 15 bin istiyorlar. Ev tutacağız depozito fazladan kira isteyecekler. Eşim kredi çekeyim diyor ama şu an zaten 9.500 kredi ödüyoruz. Bir yandan da eşimin yanına gitmeyi çok istiyorum. Çocuk babasız büyüyor. Para biriktirip taşınalım desek en az 5 6 ayı bulur. Devlet taşınma parası 11.000 verdi ama sadece eşime vermiş. Sonradan benimle kızım adına yatırır mı bilmiyorum. Ocaktan sonra zaten her şeye zam üstüne zam gelecek. Kredi çeksek çok zorlanacağız. Of bilmiyorum ya ne olur ne yapılır

7 Cevaplar

+1 oy
(3,151 puan) tarafından
Bence tasinmalisin. Bizde izmirdeydik eşim ağrıya çıktı bizi goturemiyordu taşınmaya 16 bin dediler işyeri 8 bin veriyordu. Birini daha bulduk iki ev ortak taşıdık parayı bolustuk öyle yapabilirsiniz. 
-Reklam-
0 oy
(340 puan) tarafından
Cnm personel mi eşin bilmiyorum ama doğu maaşı zaten yüksek bence git
(340 puan) tarafından
Sadece yol parası yatıyor
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Eşinle bu kadar uzun süre ayrı kalma hem sizin ilişkinize hem baba kız ilişkilerine soğukluk girer. Kredi çekin taşının orda da az buz kira ödemiyomuşsunuz zaten en azndan eşin yanında olur 2 ayrı ev 2 ayrı gider demek. 
0 oy
(1,816 puan) tarafından
Canm ev düzenin dursun ordan eşyalı eve gidin buraya kira vermiyorsaniz
0 oy
(7,174 puan) tarafından
9.5 kredi mi (⁠ʘ⁠ᴗ⁠ʘ⁠✿⁠) maşallah :) 

Bence kredi çekip bir daha harama bulaşmayın borç bulabilirseniz bulun olmazsa bekleyin sonuçta maaşına da zam gelecek illaki etki eder size de 
(313 puan) tarafından
Bu zamanda kredisiz birşey oluyor mu ki canım herşey olmuş ateş pahası her türlü insanlar bulaşıyor krediye faize kimse istemez ama yapicak birşey yok ki maaşına zam gelse diğer şeyler sabit durmuyor ki onlarada zam geliyor aynı şey
(7,174 puan) tarafından
Sadece bu dünyayı değil ahireti de düşünmek gerekiyor canım bunun karşılığı çok ağır az buz değil gerekirse düşük model araba alırdınız ama faize bulasmazdiniz rabbim azından çoğundan muhafaza etsin
(313 puan) tarafından
Yok kuzum post sahibi başka ben değilim sadece öyle gördüm yazdım ama bizde kredi çekip ev aldık mecbur şimdi bekleseydim eğer imkanı yok bu fiyatlarla ev almazdım elimizde 50 bin peşinle ev aldık ben 2 sene önce 300 bine aldım şimdi en kötü ev buralarda giriş katlar 1 trilyon düşünün yani o yüzden dedim insan mecbur kalıyor çok kötü bir zamandayiz yoksa çok günah ama ne bilim
0 oy
(7,596 puan) tarafından
Bence bir insanın yeri kocasının yani 

Van merkez mi nereye çıkmış hayırlı olsun bende Van Erciş'liyim
0 oy
(48,491 puan) tarafından
bu evin dursun ordan 1+1ev tutun

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 452 göst.
19 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy