0 oy
302 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,746 puan) tarafından
Bayat kekim var tarçınlı havuçlu. Çok güzel oldu ama yemeye fırsat olmadı. Hastaneye vs gitmiştik. Yorgunluktan gözümüz görmedi. Rondoya atsam. Un ufak etsem sonra top haline getirip çikolataya bulasam nasıl olur? Ama top haline gelmesi için süt ile mi ıslatmam lazım?

10 Cevaplar

0 oy
(2,097 puan) tarafından
Ben yapıyorum canım hamuruna biraz süt biraz kakao katıyorum sonra da bazen Hindistan cevizine bazen çikolataya buluyorum çok leziz oluyor
(2,746 puan) tarafından
Ay süper deneyen birinin olması güzel kakao çok mantıkı
-Reklam-
0 oy
(3,375 puan) tarafından
Bnce çok güzel olur:) 
(2,746 puan) tarafından
Hemen deniyorum şimdi
0 oy
(8,799 puan) tarafından
Ben de bayatlayan kekleri yaparım canım öyle. Güzel oluyo. Biraz sütle ıslatman lazım evet. 
(2,746 puan) tarafından
İçine süt atıcam azcık birazda sütlü çikolata eriteceğım batırcam bakalım nasıl olacak
(8,799 puan) tarafından
Çok güzel olacak bence :)
0 oy
(911 puan) tarafından
Merak ettm bnde foto atarmsn 
(2,746 puan) tarafından
Tmm yapınca atarım eşim gelirken süt ve çikolata getirecek araba onda bugün çıkamıyorum markete :)
0 oy
(533 puan) tarafından
Pastic diye bı tarif var onu da yapabilirsiniz 
(2,746 puan) tarafından
Bakıyorum hemen
(2,746 puan) tarafından
Baktı im da yok pastiç var o da kek değil
(533 puan) tarafından
İçine kek konuyor
0 oy
(4,860 puan) tarafından
Tabiki olur hatta muhallebi yapıp kat kat koyabilirsin 
(2,746 puan) tarafından
Aslında bu da mantıklı eşim bununyer
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Sut kakao yala ıslat top yapıp cıkolats batır farketmez canm cok varsa yarısını dolaba koyabılırsın.sütlü muhallebı tatlılarda arlwtına buskuvi yerine blendırdan gecırdıgın kekı kullanırsın .

Kızımın yumurtaya alerjısı oldugu ıcın ben arsına buskuvı vs bısry koyamıyorm bu yuzdende vegan kek yapıp böyle degerlendırıyorum:))
(2,746 puan) tarafından
Ay evet çok var hatta ben diyetteyim yemiyorum. Ben rondodan geçirip buzluğa atsam oluyor mu o keki
(2,705 puan) tarafından
Oluyor canm hıcbısı olmuyo nr hamurluk ne baska bısey tane tane ben direk posetten alıp tatlıları süsleyip kalanı atıyorum geri uzun zamandr böyle yapıyorm bu sekıldede degerlendırebılırsın.
(2,746 puan) tarafından
Çok sağol ya valla atayım buzluğa çok mantıklı hemen yapıyorum
(2,705 puan) tarafından
Afiyet olsun canm:)ben kurabıyelerı falan hep öyle yapıyorm böreklerı falan sadece pogaca dolaba atmıyorm tazelgını kaybedıyor gerısını atarm bişey olmuyo ısıtıp koyunca taze gibi oluyo herzaman deferlendırmeye ugrasamıyo ınsan belkı o top top olanıda yemecekler oda cop olcak daha fazla malzeme masrafı yapmadan at gitsşn dolaba❣️
(2,746 puan) tarafından
Aynen atıcam dolaba zaten baya yemek yedik şiştik :)
0 oy
(978 puan) tarafından
Benim aklıma direkt serbetlemek geldi kuzum en basiti:)) ama top top da olur ark. Dediği gibi
(2,746 puan) tarafından
Hiç duymadım şerbetlemeyi bayat keki dönüştürmeyi de yeni öğrendim hep atardım yazık olurdu.
(978 puan) tarafından
Ziyan etme kız içine okadar malzeme koyuyoz dünya para valla
0 oy
(3,587 puan) tarafından
Magnolya gibide yapabilirsin sütlü muhallebi yapıp keki ufalayıp kaselere bi kek bi muhallebi ben öyle değerlendiriyorum kalan kekleri güzel oluyor
(2,746 puan) tarafından
Bunu da denicem bugün çok yedik o yüzden dolaba atcam
(2,746 puan) tarafından
Teşekkür ederim:)
(3,587 puan) tarafından
Rica ederim

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 1,402 göst.
8 Şubat 2019 Yemek-Tarifler kategorisinde aslııı (816 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 132 göst.
9 Mayıs 2022 Aile kategorisinde hanimeli (473 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 134 göst.
3 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Simsek21 (1,312 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 438 göst.
8 Şubat 2024 Aile kategorisinde Myangell (556 puan) tarafından soruldu

377,280 soru

11,290,521 cevap

34,704 kullanıcı

...