0 oy
475 göst.
Aile kategorisinde (493 puan) tarafından
Benim oğlum 38 aylık en son bugün olan olayı anlatayım.hep aynı benim oğlum çünkü markete gittik komşuyla karşılaştık çocuğuna araba almış çocuğunun elinde araba var elinden almaya çalışıyor ben anlatmaya çalışıyorum annem ben sana alayım dur diyorum durmuyor illa çocuğun elindekini istiyor neyse komşu kiyamadi benim oglanada aldı komşu bayan benim oğlum onu aldı yere fırlattı ve illa çocuğun elindekini istiyor neyseki marketten çıktık normale döndü ve asla o arabalarla oynamıyor sır çantası var bütün küçük arabalari onun içine koyuyor taşıyor elinde başka bir şey yapmıyor oynamıyor herseye inat ediyor düzgünce anlatiyorum olmuyor yine inat kızıyorum olmuyor illa hersey onun olacak dün ev sahibimin geline gittim kızı var oynasınlar diye bu seferde kızın saçına yapışıyor onun istediği olmadığında ne birlere gidebiliyorum ne huzur veriyor hep tv izlemek hep telefonla oynamak istiyor kim ne yaparsa tersini istiyor şimdide icerde inattan altına yaptı giyinmek isteniyor çıplak uyuyor giyinmiyor delirmemek elde değil 

18 Cevaplar

0 oy
(48,759 puan) tarafından
Allah sabir versin canim
(493 puan) tarafından
Amin cümlemize
-Reklam-
0 oy
(329 puan) tarafından
Bende başlıktan birşeyi var sandım çocuğun gayet normal çocuk
(493 puan) tarafından
Normalsa benmi deliyim kurban olayım bu dönem ne zaman geçecek
(329 puan) tarafından
Yok canım biz çocuklardan çok şey bekliyoruz bence
(493 puan) tarafından
Evet olabilir canim
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Pek normal gelmedi bana. Ya çok simartilmis ya da düzgün konusmuyorsa sinirini öyle belli ediyor.
(493 puan) tarafından
Evet konuşamıyor dil terapistine gidiyoruz biliyorum belki konuşamadığı için ama elimden geleni yapıyorum öyle bitkiminki sürekli kucağa al diyor ayakta zaten hastayım vücudum ağrıyor emmeyi bırakmıyor ki ilaçlarımı içeyim yoruldum artik
(1,160 puan) tarafından
Bu yaşta ne emmesi. Büyümüş artık biraktir memeyi. Benim kızda aşırı düşkündü 2 gün ağladı sonra unuttu. Bıraktır canım canına yazik
(493 puan) tarafından
Biberon aldim onu vereyim yine bir deneyeyim gece 3 kere emmek icjn uyanıyor artık bebek değil çocuk yani ben ilaçlarımı içemiyorum ki
0 oy
tarafından
Kız Allah yardımcın olsun hiç sinirden vurup bağırıyor musun okurken gerildim bende öfke kontrol sorunu var galiba Allah korusun benim de oğlum var çok zor annelik ya
(493 puan) tarafından
Kızıyorum ama vuramam ben yani artık takatim kalmadı çok inatçı
0 oy
(9,022 puan) tarafından
Erkek çocuk zor bacım :D benim oğlumda başkasına vurma falan yok ama.istedigi olmayınca elindekini.saga sola vurur atar kırar evde yada onun görebileceği çevrede asla böyle yapanda yok birinden gördü desem.. büyüdükve düzelir inşallah 
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Evde ortamınız nasıl? Kavga gürültü var mı? Çocuğu çok mu şımarttınız? Ya da sorumluluk vermekten mi kaçındınız kendi işini kendi yapıyor mu? Maalesef bu durumlar anne baba tutumuyla alakalı sen doğru yapıyorum sanırısın ama bi yerde hatan vardır. Çünkü bütün çocuklar bilmeden doğar. Sonradan öğrenir her davranış öğreniliyor
(493 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın evde kimse yok benden başka kavga gürültü yok simartmis olabilirim her istediğini almaya çalışıyorum baba yok zaten diye gözü kalmasın diye kendime çorap olmam ama o ne isterse gücüm yettiğince almaya çalışıyorum hata tabiki bende ne yapayım bilmiyorum
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun canım. Çok haklısın zor bir çocuk belli ki.

TV, telefon u kesmekle işe başla ilk zaman daha da zor olabilir ama sabret sonu güzel olur inşallah.

Kırıp dökse de evde etkinlikler yap. Duvara kalın mukavva tarzı kağıtlar yapıştır eline ver kalem cizsin boyasın enerjisini atsın. 

Sakın bu süreçte bağırma kızma vurma. Ağır tepkilerin olmasın sana çok da sabır düşüyor bu süreçte. Sonrası düzelir Allah'ın izniyle 
(493 puan) tarafından
İnşallah onuda yapayım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Canım kesin sorun var diyemem belki dönemsel bir özelliktir ama bir yerde emmeyi bırakmıyor demşsin doğru anladıysam hala meme emiyorsa burda bir sorun olabilir, zamanında bırakılmayan alışkanlıklar çocukta psikolojik sorunlar yaratabilir.
(493 puan) tarafından
Bırakmıyor kurban olayım bırakmıyor bebekken mecburdum emzirmeye çünkü yicek birsey alamazdim yanliz bir anneyim şimdi alıştı hiç bırakmıyor biberon emsin diye aldım istemedi benim ilaç içmem lazım ama içemiyorum emdiği için ne yapcam bilmiyorum
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Tek çocukmu canım oğlun tek olanlar genelde paylaşımcı olmuyor benim oğlumda tekken öyleydi kuzenleriyle paylaşmaz onların oyuncaklarını alırdı toplardı hep bir yere sonra kardeşi oldu alıştı aynı evin içinde tek olunca genelde bütün dikkat üzerlerinde oluyor ve öyle öğreniyor çocuklar bir sorun yok bence bebeğinizin sadece paylaşımı bilmiyor 
(493 puan) tarafından
Evet ama nasıl öğreteceğim bir daha evlenmem kardeşi olamaz kreşe gondercem alışırmi korkuyorum dil geriliği var
(1,529 puan) tarafından
Kreşe giderse alışır diğer çocuklarla iletişim kurmak zorunda olduğunu anlar hep kavga ederse çünkü yanlız kalcak bunlarıda yaşayarak deneyimlicek inanki benim görümümün kızıda kunuşmuyordu biraz onunda öyle sorunu vardı kıreşte gayatte bıcır bıcır herşeyi öğrendi inşallah sizin oğlunuzda öğrencek paylaşmayı
(493 puan) tarafından
İnşallah inşallah inşallah inanın o kadar yoruyorki beni gece gündüz çalışsam uyumasam bu kadar yorulmam
0 oy
(396 puan) tarafından
tv ve tableti vermeyin evde birlikte aktivite yapin.kum parki olan yerleri seviyorlar arabalarla oynar filan.oyun gruplarina gitme imkaniniz varsa gidin cok yararli oluyor.Cocukla mutlaka onun seviyesine inerek ve goz temasi kurarak iletisim kurun.biz de sizle ayni aydayiz.Giyim konusu bizde de sıkınti ama keyfi yapiyor.Cocuk siz deki kaygi stresi hisseder sabirli olun.Kolayliklar dilerim cok zor ama zamanla iyi olursunuz ins.
(493 puan) tarafından
Teşekkür ederim insallah
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Benim oğlumu anlatmışsın o da öyle çok zor bir çocuk kizsamda ayni insalalh zamanla duzelirler 
(493 puan) tarafından
İnşallah düzelir inşallah çünkü çok yoruldum ve çok hastayım bacaklarim tutmuyor artik yanliz bir anneyim dogdugu günden beri
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Canim Allah korusun bende sagliginda bisey var sandim oh icim rahatladi))cocuk iste akil sira ermez ne yaptiklarina)bizede sabr ermek nazlarini cekmek düser
(493 puan) tarafından
Offff offff çok yoruldum ama
0 oy
(7,991 puan) tarafından

Kız tövbe sanki oğlumu anlattın aynısı :) buda 37 aylık 

(493 puan) tarafından
Aynı model hepsi sanırım sinirden uyuyor icerde
(7,991 puan) tarafından
Benimki konuşmuyo bende ona bağlıyorum bilemiyorum artik
(493 puan) tarafından
Benimkide konuşmuyor
0 oy
(3,040 puan) tarafından
Zaten uzun süredir dayanmissiniz biraz daha kararlı olup dayanin tv  tablet telefon vs ekranı kaldirin ortadan dili açılsın rahatlayın benim kızımda 20 aylik hiç açmıyor değilim sizin ki benimkinden büyük ama dili açılırsa anlatmaya çalıştıkça biraz daha rahatlar.Diger çocuklar ile oynaması iletişime geçmesi daha kolay olur açmayın ne kadar komşu arkadaş varsa hepsinin evine gidin rica edin onlarda açmasın sadece 1 hafta 10 gun dikkat ederseniz inanın çevresindekiler ile iletişime geçmeye çalışacaktır sosyallesecektir.imkaniniz varsa saatlik oyunbgruplari var götürün çevresindeki diğer çocuklara zarar vermeyecek şekilde takipli bırakın oynasın paylaşmasın benimndiye tuttursun ama o ortamda bulunsun bence ise yarar diye düşünüyorum.cevresindeki diğer çocuklar ile evladınız varken siz iletişime geçin oynayın nasıl oynayacağını arkadaslari ile öğrensin sizden.bu 10 gün ve sonrasi ikinizede iyi gelecek inanın hersey kolaylaşacak ağlıyor bağırıyor diye dediğini yapmayın sakince bekleyin gerekirse göz temasını da çekin biraz sakinleşince alin sarılın bağrımıza basın.
(493 puan) tarafından
İnşallah oyun gruplarına götürdüm tv açmadığım an kavga başlıyor bizde
(3,040 puan) tarafından
Başlasın kendi kendine kavga etsin kendine zarar vermediği sürece müdahale etmeyin sakince hep ay i tavrı sergileyin bekleyin sadece 10 gun bakın inanın bana düzelecek 10 gün her aynı şeyi yaptığında aynı sakın tavrı sergileyin o oynamadıkca arkadaşları ile siz oturup oynayın gülun size katılması için davet edin.Bir deneyin hiç birsey kaybetmezsiniz
(493 puan) tarafından
Dün yaptım kızın saçını yoldu ben oynayınca bende sevsin alışsın diye kızın saçını topladım annem bak arkadaşın o diyorumki annesi sakin allahtan benim oğlum öyle dedim diye daha çok ağladı kıskandı
(3,040 puan) tarafından
Temas ederek sevme degil de oyun oynama gibi topla evcilik, yemek yapmak araba sürmek  gibi daha faydalı olur tek çocuk olduğu için normal gel birlikte oynayalım bu arabayı sen sür bunu ben bunu da x gibi..
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Canim konudan bagimdiz ama konuşamıyor demişsin ya nereye götürüyor yani ne öğretiyor lar benimde bebeğimin gitmesi gerekiyor 
(493 puan) tarafından
Ozel egitime gidiyor cozger raporu çıkardım dil terapistine götürüyorum haftada 1.5 saat
0 oy
(15,314 puan) tarafından
TV telefonda izlediği şeyler agresif yapıyor olabilir. Ne izlediğimde ve ne kadar izlediğine dikkat et bence 
0 oy
tarafından
Kocaman çocuk olmuş hala 38 aylık diyosun 3 yaş desene ya aylık mı kalmış artık 
0 oy
(3,259 puan) tarafından

Normal bacım bende de var onun 35 aylığı dleirecem yakındır. Bide 22 aylık kızım var sürekli elindekini alır ne tutarsa elinden alır. Sürekli eli kızın kafasında saçlarını çeker bağırıyorum gözüme baka baka cekiyor. Yürüyünce üzerine bu sefer korkuyor ellerini havaya kaldırıp siniyor öyle yapınca da ben kahroluyorum. Ama başka ne yapabilirim bilmiyorum. Sürekli yapma etme diyorum anlatiyorum acıyor diyorum anlatiyorum. Ama yok. Sürekli ısırıyor kafa atmaya çalışıyor elindekileri alıyor. 10 dk da bir cırıltı kopuyor evde. Soyununca giyinmek istemiyor ikisinde de var bu benim. Hele kızım bi yerine su değse çıkar canı sıkıldı çıkar bıraksam akşama kadar çıplak gezer. Çorap giyme olayımız hiç yok.

Babasına ve bana yemek yedirmiyor telefonla konuşturmuyor. Kendini yerlere atıyor dolap kapaklarını vuruyor. Benim oğlum konuşmuyor. Belki anlamıyoruz diye bu kadar agresif bilmiyorum.
Biz 3 aydır tv kaldırdık evden telefon da vermiyoruz artık. 
(3,259 puan) tarafından
Öyle bacım vallahi akşam olsa diyorum her gün akşam oluyor da sabaha kadar da 3 yatak dolaşıyorum. Ne yattığım belli ne gezdiğim belli manyak bi hayat yaşıyorum 3 senedir. Geçecek inşallah bugünler
(493 puan) tarafından
Biz dil terapistine gidiyoruz 2 aydır inşallah biraz biraz düzelir kahroluyorum bende konuşmuyor diye birde inadi var iste
(3,259 puan) tarafından
Benimki de çok inat. Ne yaparsam yapayım yaptığı hiç birseyden vazgeçmiyor bende terapi için bi tanıdığım yardımcı oluyor ama bana dedi aaa eee şşş sesleri çıkarması gerek biz sadece AA çıkarabildik. Bunları oyunla cikarttiriyorlar. Tanıdık da sınavı vardı zaman istedi bizden bakalım okula da başlayacaz inşallah. Bu ara bi hareketlilik var ses çıkarmada. Bizde hiç kelime yok bu ara belli belirsiz anne demeye başladı. Sizde var mı kelime
(493 puan) tarafından
Evet şükür anne büyük şu anne ver yağmur yağıyor gibi
(3,259 puan) tarafından
Bizde yeni anne baba o da bizim zorumuzla bazende bazı kelimeler çıkıyor ama hep belli belirsiz sanki yanlışlıkla ağzından çıkmış gibi

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 140 göst.
10 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Aslicikk (802 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 92 göst.
21 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Aayfer (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 48 göst.
0 oy
2 cevap 121 göst.
23 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Buket masal (2,363 puan) tarafından soruldu