0 oy
87 göst.
Diğer kategorisinde (178 puan) tarafından
Aşı koldan mı bacaktan mı yapılıyor arkadaşlar bilgi verirseniz sevinirim 

7 Cevaplar

0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bizde 9. Ayda aşı yapılmadı iki cocugumda da,kanı sağlık ocakları normalde parmakta alıyo ama damardan aldirirsan daha iyi olur 
(178 puan) tarafından
Kız canı yanmaz mı
(9,626 puan) tarafından
Parmaktan alınınca mi ? Kızımdan alınmadı ama oglumdan alınmıştı sadece o anlık bi ağladı sonra hemen sustu ama koldan alınsa da yine ağlar çünkü çocuklara iğne olması yetiyo  :))
(178 puan) tarafından
Yok damardan  canım
(9,626 puan) tarafından
Yok canim acımıyo ya yani eğer kolay bulunan damarı varsa hiç anlamaz bile,oğlumun parmağından alınan doğru çıkmamıştı bide hastanede elinin üstünden aldılar hic ağlamadı bile
-Reklam-
0 oy
(336 puan) tarafından
Strip ile bakılıyor 9. Ayda şeker ölçümüne benzer bir işlemle yapılıyor parmağa iğne batırıp bir kaç damla alıp makinede sayım yaptırılıyor o kadar 9 ay asisida herhalde koldan di
0 oy
(130 puan) tarafından
9 aylık aşısı diye bir şey yok 1 yaş aşısı var hemşire öyle dedi kan da almadılar 
(178 puan) tarafından
Var canım
0 oy
(5,031 puan) tarafından
Kızımın doktoru 9 aylık aşıyı 1 yaşında yapmamızı önermişti. Bacaktan aşısı yapıldı koldan kan alındı değerlerine bakıldı 1 ay daha demir damlası kullandık değeri düşük diye 
(178 puan) tarafından
Ben 4 aydan sonra vermedim o damladan canım
0 oy
(7,729 puan) tarafından
9 ay aşısı mi vardı????
(178 puan) tarafından
Varmış canım sağlik ocağında ki hemşire gün verdi bize aşı için
(7,729 puan) tarafından
Allah Allah 8 ve 12 Ay aşısı var 9u hiç duymadım
0 oy
(5,837 puan) tarafından
Koldan yapıldı 9 ay aşısı kan verme dedi doktorum 1 yaşta ben alıp tüm değerlerine bakıcam sağlık ocağına o şekilde bilgi verdim. 
(178 puan) tarafından
Sağlık ocağında ki hemşire test yaptır gel dedi bana
0 oy
(218 puan) tarafından
9 ay aşısı var canım bacaktan yapılıyor KKK aşısı 1. Yaşta da var ama bulaşıcı hastalıklar çoğaldı diye sağlık bakanlığı 2 doza çıkardı yaptırmak isteyen yaptırıyor bazı sağlık ocakları yaptırıyor bazılar yaptırmıyor ben yaptırdım bacaktan oldu ateş olmadı huzursuzluk oldu sadece kan tahlili sağlık ocağı yapmadı bizim hastaneye gidince yaptırın diye söylediler elinin üstünden kan alınıyor bebeklerin koldan damarları zor bulunuyor
(178 puan) tarafından
Koldan da yazan var canım hangisi doğru bilemedim şimdi
(218 puan) tarafından
Koldan yapılmıyor canım:) kendim hemşireyim başka aşidır :)
(178 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 69 göst.
6 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lasyamm 21- (158 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 144 göst.
23 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Princess_s mother (584 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 131 göst.
11 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Habis57 (2,350 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 148 göst.
7 Aralık 2021 Aile kategorisinde Kerimenur (69 puan) tarafından soruldu

379,728 soru

11,367,277 cevap

34,850 kullanıcı

...