+3 oy
534 göst.
Diğer kategorisinde (6,311 puan) tarafından

Görümcemin gelinine gittim Akşam ezanı gibiydi baktım kapının önünde az önce de geldim baktım yine dışarıda ve Hava da yağmurlu bizim traktörün altına girmiş duruyor öylece Ben de dışarıda bir tane meyve selesi vardı Onun içerisine örtü serdim içine koydum ne yiyebileceğini de bilmediğim için ince bulgurla su koydum ama yemiyor Ne yapacağım şimdi ben bunu galiba uçamıyordu Çünkü kaçamadı uçmaya çalıştı ama gidemedi de üzüldüm dayanamadım içeri aldım:'(soğuktan ölür yada kaynimin kedi ve köpekleri sağ bırakmaz acaba evde besleyebilir miyiz kafes alsak:D 

Kızlarım da çok sevdi 

image

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ay çok güzel ya kıyamam, yaralı mı acaba? Ekmek ıslatıp verebilirsin belki onu yer. Çok güzel bir haber getirir beyaz güvercinler.. 

Ama sahibi olabilir onun, kuşçular besler bunları, cins bir kuş gibi.
(6,311 puan) tarafından
Galiba soğuktan pek hareket etmiyor çok soğuk hava malum Erzurum koşulları
Ama bir iki gagalamaya başladı belki sabah kendine gelir az ısınsın bem beyaz gözleri kömür gibi çok hoş

Hiç çevremde besleyen yok acaba nerden geldi bilemedim ki

Ay inşallah hayırlı şeyler olur ☺️☺️♥️♥️
tarafından
O zaman o sana geldi :) ❤️ inşallah canım, hem de sen onu görmezden gelmeyip evine almışsın ya, Allah verir mükafatını ❤️
-Reklam-
0 oy
(360 puan) tarafından
Güvercin mi cok güzelmiş bembeyaz ❤iyi yapmissin eve almakla bugday yemez mi bugday yerler diye biliyorum 
(6,311 puan) tarafından
Evet yaa çok güzel ♥️ gözleri kömür gibi Çok hoş

Yaa buğday vardı bizde hep ektik baktım olmadı komşular tavuklar için ayırıyor alırım eşim gelene kadar
(360 puan) tarafından
Sanki ayaklari pacali cins biseye benziyo kacmis galibaaa soran olur büyük ihtimalle
0 oy
(8,205 puan) tarafından
Besle bişey olmaz türüne baktım güvercin ona göre yem al ne yiyosa onu verirsın
(6,311 puan) tarafından
Öyle yapayım canım eşim dedi ben gelene kadar idare et şehir dışında bakalım o gelene kadar inşallah yer bişeyler
(8,205 puan) tarafından
İşallah kıyamam cok tatlı
0 oy
(5,264 puan) tarafından
Banada iki kez muhabbet kuşu geldi biri öldü birine hala bakıyorum;))))
(6,311 puan) tarafından
Ayy inşallah ölmez ☺️ beslerim
(5,264 puan) tarafından
Güvercin galiba bugday ver bulguruda yer aslinda ama ürkektir simdi o
0 oy
(14,436 puan) tarafından

Tabi olur 30 tane kuş var bizim de :) 

Eşim yem olmadığında bulgur veya mercimek veriyor pirinç de olur. Buğday alıyoruz genel olarak 

Ha bide pacasina bak sahibinin numarası halkada yazar genelde kaçtığında bulan arasın diye. Bizimkilerin hepsinde halka var bu da sahipli sanırım paçalı güvercinler ayrı oluyor 
(6,311 puan) tarafından
Ay bebeğim eşim gelene kadar bulgurla idare ederim eşim gelince buğday alır Aslında biz ekiyoruz biliyorsun köyde yaşıyorum ama ayırdıklarımızı hep tekrardan ektik olmadı Komşulardan falan isterim onlar tavukları için ayırıyorlar Çünkü tavuklara buğday veriyorlar İnşallah Ölmez de ben de bakarım Çocuklar da çok sevdiler babaları yoktu diye Zaten sürekli üzülüyorlardı☺️☺️☺️
(14,436 puan) tarafından
Ölmez Allah'ın izniyle kursagina dokun var mı birşeyler akşama kadar yemiştir zaten diye düşünüyorum. Sen yine de bak ayağına belki oyunlu kuştur ararlar :)
0 oy
(9,625 puan) tarafından

Ay İlknur az önce instagramda video gördüm bi serçe apartmanın girişine girmiş icerde kalmış bi cocukta videoya cekiyo ama kuş tam ucamiyo havalanip yere düşüyo cocukta diyoki şimdi ben bunu dışarı çıkarsam kedi yer diyo o sırada kapıyı açıyo kuş kaçmaya çalışırken havalanip yine yere düşüyo o sırada yine diyoki bunu kedi kapar diyo ağzında laf bitmeden kedi gelip alıp gidiyo gülsem mi üzülsem bi bilemedim :D

(6,311 puan) tarafından
Yaa hagsgsgsgs ☺️ ay Koptum ya Öyle diyeceğini alsaymış ya içeriye video çekeceğine Vallahi ben de bıraksaydım kesin kayınbiraderlerimin bütün tavuklarının ahırlarının önünde köpek var çünkü tilki veya kurt geliyor o yüzden sabaha kalmaz tüylerini bulurduk ortada kediler de dolanıyor zaten ama çok güldüm ya Hem de üzüldüm olan Garibim serçeye olmuş
0 oy
(613 puan) tarafından
Güvercinler gece yuvalarını bulamıyor sabah dışarıya koyun o bulur gideceği yeri uçmazsa eğer veterinere götürün 
(6,311 puan) tarafından
Kız Ben beslerim seviyorum zaten kuşları ama veterinere de yine de gösteririm Eğer sahibi çıkmazsa sorunu var mı falan hani hasta mı gibisinden sonra ben bakarım
(613 puan) tarafından
Alıştığı bi yer vardır bence tek bırakma sabah bi sal giderse bulur yerini gitmezse sahiplen
0 oy
(7,743 puan) tarafından
Ayyy ne kadar tatlı uğur olsun canım ben böyle şeyleri işaret kabul ederim bembeyaz bakarmısın.
(6,311 puan) tarafından
Evet canım İnanır mısın Ben de öyle düşündüm bir de Bembeyaz bir nokta kadar bile başka renk yok çok sevdim çok hoşuma gitti çok şirin ve Umarım bize şans getirir Bunu o kadar ihtiyacımız var ki inşallah bir şey de olmaz da ben bakarım Çocuklarımın da çok hoşuna gittiler başından ayrılmıyorlar bu saat oldu hala uyumadılar onun için Halbuki Eve gelmeden önce de uykuları vardı
0 oy
(13,220 puan) tarafından
Buğday

Göce 

Ekmek içini ıslatıp verebilirsin 

Çok güzelmiş :)
(6,311 puan) tarafından
Buğday aldırırım ablacım ☺️
Evet maşallah çok güzel
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Kafeslemeyın lütfen:( özgur kusu sırf sevgınıze hapsetmeyin cokta güzelmiş maşallah 
(6,311 puan) tarafından
Ama canım ucamiyor ki bide ben köyde yaşıyorum ☺️ kışın eve alır yazın çatıya koyarım ☺️ çünkü Erzurum çok soğuk hay.vanlarimiz yok inek filan olsaydı ahıra koyardım da
(2,704 puan) tarafından
Hmm o zaman dursun ya yazık soguktan kanatları donmştur o vakıt en güzeli sahıplenmek❣️
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Pamuk gibi bembeyaz ne guzel
(6,311 puan) tarafından
Evet bayıldım yaaa
(1,634 puan) tarafından
İmkanın varsa veterinere götür canım zaten sokak hayvanlarına ücretsiz bakiyolar
0 oy
(2,041 puan) tarafından
Ay ne guzelms ama ben kus turu evde beslenilmesini istemem sahsen onlarin doğasında ucmak varken neden kafeste hapis olsnlarki
(6,311 puan) tarafından
Ay canım uçamadı bilmiyorum kanadında mı sorun var mesela eve de getirdim Bir yere bıraktım asla uçamadı Sadece kaçtı ma mesela ben köyde yaşadığım için yazın İçeri alırım kışın çatıya bırakırım Uçar gelir bir de paçalı bir kuş yani bilemedim sahibi çıkmazsa ben sahipleneceğim ama hiç çevremde kuş besleyen de görmedim bakalım çıkan olur mu Bir de benim evim Köyün en dışında yani öyle tam köyün ortasında kalabalık da da değilim kayınbiraderlerim var Onlar da beslemiyor artık bir yerden mi Uçtu Geldi bilemedim ama dışarıda da bıraksaydım bu soğukta ya ölürdü ya diye kediye Köpeğe yem olurdu
(2,041 puan) tarafından
Yok kuzum içeri alarak cok iyi etmssn Allah razi olsn senden zavalli kediye kopege yem olurdu bi isinsin yarina kdr bakarsn kanadi yaralanms olabilir gene bakarsn sadece ben kafesin icine konulmasini sevmiyorm bende asiri kus turu beslemek istemisimdr ama icim el vermedignden hic almadım
0 oy
(49,782 puan) tarafından
guvercin mi gugukcuk ku evde olmaz ki bulgur yer aslinda
(6,311 puan) tarafından
Yaza kadar evde bakarım kışın da dışarıya bırakırım çatıya koyarız ama çok güzel bayıldım
0 oy
tarafından
Çok tatli birisinin olabilir besleyen birisi annemlerin kapısına da cok gelirdi ama hep sahibi çıkardı ins bunun cikmaz
0 oy
tarafından
Güvercin bu evde beslenmez maalesef sahibi vardir illa ki traktör dediğine göre köyde yaşıyorsunuz sanırım daha yeni yeme düşmüş belki de daha annesiyle babasi kusarak besliyordu o yüzden bulgurlari islatta ver yumurta haşla sarısını bulgurla karıştır ver ama tavuklarınız varsa onların yemlerinden de verebilirsin  
0 oy
tarafından
Güvercin besleyenlerin kuşudur kesin..ayaklarında halka yok mu cnm numaraları yazar biz de takardık kaybolursa arasınlar diye..evde beslenmez bu kuşları uçuruyorlar ne paralar dönüyorlar bu kuşlarda bir bilsen.. eşim de besliyor dükkanda bir ara evde bile kümeste besledik bir odaya kümes yaptık düşün halimizi :)) sırf ben sevyorum dye beyaz kuş alırdı tarlada uçururduk

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 264 göst.
2 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 72 göst.
1 gün önce Diğer kategorisinde Amour (330 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 148 göst.
9 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Eda1 (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 157 göst.