0 oy
601 göst.
Aile kategorisinde (196 puan) tarafından
Çok iyi ve iyi niyetli insanlar eşimin ailesi aslında ama bazen **** oluyorum kısaca bahsedeyim. Öğretmenim üç gün çalışıyorum kayinvalidem ilçeden merkeze gelip çocuğuma bakıyor. Bende ara sıra onun evine gidip temizliğini yapıyorum normalde asla yapmazdım. Neyse pazar günü eşim annemlere gidelim hava güzel mangal yaparız bahçede otururuz vs dedi. Düzce depremi olduğu içinde korkudan evde yalnız kalmak istemediğim için bı iki gün de orda kal ben akşamları gelir ise giderim dedi Okey dedm.  Neyse gittik pazartesi akşamı eşimin kuzenlerine oturmaya gidrriz dedik görümcem kayınvalidem sözleştik. Ptesi öğleden sonra gorumcemin kayınvalidesi benimkini arayıp kendi komşularına oturmaya gideceklerini söyledi. Benim kayinvalideme de yeterki gezmek olsun hemen tamam demis. Halbuki bizim kuzen planı vardı. Neyse bana gel dedi oturmaya ne işim var tanımam etmem dedim bu arada rahatsizlandim kasığımda lenf nodulleri var aşırı ağrı yapiyor yuruyemiyorum. E hani kuzenlere gidecektik dedim yapcak bişey yok oraya cagirdilar dedi. Ben öyle hastayken beni bıraktılar ev müstakil 500 metre yakında ev yok gece gittiler oturmaya bunlar kayınpederi de. Başıma diktiler bide hasta hasta kalktım ona çay demledim aşırı sinir oldum ben oraya yalnız kalmak için mi gidiyorum çok ayıp etti bence. Bir de bir önceki hafta görümcem hamileyim diye görüntülü aradı bizi haber vermek için kayınvalidem bana direk ne dedi biliyomusunuz iş zamanına denk gelirse doğum ben kızımın yanına giderim ona göre haberin olsun.  Terbiyesiz kadın ben kendi annemi çağırırım zaten o durumda. Gorumcemin de bebeği boş gebelik olabilir sağlıkla kucağına alsın inşallah ama bak ilk torununu olmayan bebek için sattın noldu diyesim geldi ama vicdanım el vermez. Ay öyle işte siz olsanız naparsiniz ve bu yüzden eşimle de kavga ettik bı ton 

12 Cevaplar

+4 oy
(12,995 puan) tarafından
Kayınvalidenin doğumda giderim demesi gayet normal değil mi ayrıca ilk torun son torun mu var hepsi torun hepsi can bana haksız geldin evde yalnız kalman misafir olmana rağmen başka yerlere çekiştirilmen doğru değil ama bu apayrı bir konu ve bu konuda haksızsın olmayan torun ne ayrıca çok üzüldüm bu söyleme az biraz empati 
(196 puan) tarafından
Tatlım öyle bir imayla söyledi ki kız hamileyim dedi on saniye sonra bana bunu dedi. Tabiki gidicek ben ona gitme mi dicem. Ayrıca doğumu zaten yaza geliyor bunu demesine Gerek bile yok. İnsan alınıyor kusura bakmasın kimse. Benim dogumumda yanımda olmadı bir gün olsun yanıma gelmedi. O kadar hastanede yattım gelip yemeğimi yapmadı. Benim yanımda annem yok kimsem yok bu sehirde el kızı gibiyim hala doğal olarak aliniyorum.
(12,995 puan) tarafından
Ben eş ailesinden genel itibariyle bir şey beklemediğim için yadırgamıyorum böyle şeyleri. Ne o bana anne olabilir ne de ben ona evlat ben daha yeni gelinken hastanelik oldum eşime ulaşamamış beni aramış oğlanı merak ettim diye insan bir hal hatır sorar bir tedaviyi sorar geçmiş olsun der onlarda yok o kayınpederim de hasta benim onu bahane etti gelemem biliyorsun dedi şimdi ota boka gelmek istiyor bende siz yorulmayın tatilde biz gelelim diyorum kendi de hasta iken ilgi bekledi aynen bunu dedim ben hasta iken siz bana ne yapabildiniz ki siz hasta iken ben size ne yapayım can candan ayrı sonuçta hiçte pişman değilim
(196 puan) tarafından
Sinek küçük ama mide bulandırıyor maalesef
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Eşinle gereksiz yere kavga etmişsin bu 1,

Kayinvaliden haklı,kötü bişey dememiş terbiyesizlik yok bunda, senin ona bu şekilde hitap etmen terbiyesizlik, senin çocuğuna bakarken iyi de kızının çocuğuna bakarken mi kötü , tabi ki de bakacak bu 2,

Ayrıca da kuzenine gidecekken gidecektin ağrın yoktu da başka yere gitmeye karar verince mi ağrın başladı bu da 3.

Kuzenine gitseydin o gün ağrın mağrın olmayacaktı demi, kimse kendini kandırmasın lütfen
0 oy
tarafından
İlk olay için söylüyorum çok haklısın yani tavrını koyman lazım gerekirse arana mesafe koy. Doğum zamanına da kısmet bakalım inşallah herkes sağlıkla doğurur da herkesin kendi annesi gelir nedir yani doğmamış çocuğa don biçmiş resmen 
(196 puan) tarafından
Sorun o değil tabi gidecek ama benim yanımda hiç olmadılar ben kovidli doğum yaptım kovid öncesi on gün hastaydım yattım yatak döşek gelip bı tas çorba yapmadı bunlar olunca insanın zoruna gidiyor. İki oldu bu beni 40 derece atesliyken bırakıp gittiler çocuğumla yapayalnız kaldım. Çocuğa mi bakayım kendime mi bide eşime biz giderken iyidi falan diyip yalan söylediler beni kötü cikardilar
tarafından
Benzer durum yaşadık malesef çok iyi anlıyorum. Normalde kötü değiller ama 10 günlük bebekle covşt olmuşuz test çıkmadan geldiler sonra bize surat yaptı diye şikayet ettiler halbuki 40 derece ateşle sezaryenle zor duruyordum. Sonra eşime sert bir şekilde her şeyi anlattım hatta yğzleşip onlara da söyledim sonra da mesafe koydum. Şimdi benden iyisi yok çünkü sınırları net çektim. Bazıları gerçekten bundan anlıyor senin de tavrını hem eşine hem ailesine göstermen şart. Benim şansım eşim onları çok iyi biliyordu direkt hatalısınız bundan sonra izinsiz kapıdan bile uğramayın dedi. Şimdi çok iyiyiz ama yapılanlar unutulmuyor asla
(196 puan) tarafından
Bebeğim sabah kadar çok uyandığı için ben sabah yataktan ölü gibi kalkıp işe gidiyorum. Bebeği doyur giydir vs. Kendi hazirlanmam derkn kahvaltı hazirlayamiyorum eşim ve ben aç aç gidiyoruz. Kalkıp bize bir kahvaltı hazirlasa ölür. Ve bunun üstüne gecen hafta görümcem kocası ve kaynanasını benim eve kahvaltıya çağırmis. Eve bir geldim envai çeşit kahvalti boregine kadar. Sofrayı da toplamamislar bı kaç patates yarım yumurta kalmış sen de yersin diye toplamadik dediler. Ya böyle bişey olabilir mi Allah aşkına şaka misinix ya
tarafından
Ay yok artık 3 gün çocuğa bakıyor diye satın almış sizi heralde. Sen tavır koy canım ya bu nedir ama önce eline anlat her şeyi tatlı dille mi sert dille mi neden alırsa artık
(196 puan) tarafından
Eşime söz verdim bişey olursa ona soylicem orta yolu o bulacak diye ama bişey bulduğu yok az kaldı sabrimin tasmasina
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Eşinle kavga etmeye gerek yoktu bir daha kalmaya gitmem böyle yaptılar deseydin sadece bir dahada gitmezdin çocuk konusuna gelince ilk torun son torun farketmez çoğu anne için oğlanın değil kızın çocuğu öncelikli olur belki o heyecanla giderim demiştir baştan söyleyeyim hesabı yani takılma bence
(196 puan) tarafından
Yaza geliyor torun ben zaten çalışmıyorum ki yersiz oldu bunu söylediği. Benim dogumumda hamileyken ve sonrasında o kadar zor şeyler yaşadık bı tas çorba yapmadı bana evimi gelip bı supurmedi ama ilk saniyeden böyle söyleyince zoruma gitti. Keşke benim annem olsaydı bu şehirde kimsem olmayınca insan ikinci ailesi öz annesi gibi olsun istiyor ama olmuyor
(6,441 puan) tarafından
Yalan canım bunlar ne biz onların kızıyız ne de onlar bizim annemiz babamız kardeşimiz lafta sadece alt üst oturuyorum bir haftadır bilerek çıkıp aramıyorum bakalım ne olacak diye inan hiç sormadı doğumda da zaten sormadılar demek ki ben önemsiyormuşum sadece boşver o yüzden rabbim kızının önünden getirsin der susarım rabbim bilir artık
(196 puan) tarafından
Aynen öyle inşallah
0 oy
(6,976 puan) tarafından
Sen benimkinin yedikgi haltlari duysan hiçte minnet etme neyden korkuyodum bacım Allah yarattığını kollamaz mi başına bişey gelecekse evinde de gelir gitme bi daha kalmaya falan doğum konusunda benimki başta ben bakcam şöyle yapcam böyle yapcam dedi doğum günü verdi doktor ben senin yarana bakamam bayılırım size gelemem evde kocam var çocuğum var iftar hazırlıyorum sahur hazirliyorum dedi beni dimdizlak ortada bıraktı benim çalışan anneme 1 hafta izin alsın dedi annem kolejde temizlik görevlisi Nisan 14tte doğum yaptım 16 ya da 17 Nisan'da emin değilim okullar açıldı sen daha iyi hatırlarsın ogretmensin okulların açıldığı hafta çalışana izin verir mi okul bi de kolej idari kat personeli veliler ilk hafta ne kadar gelip gidiyo annemi aradım ağladım annem oruç ağzıyla yalan söyledi Perşembe akşam doğum yaptım cuma cumartesi pazar yanımda kaldı pazartesi akşam gitti taa personel şefini aradı kızım hastaneden çıkamadı bi gün daha izin verin dedi ben doğum yaptım aklım başıma dank etti normal doğumda zaten daha çabuk iyilesirsin sezeryansa da hiç yatma valla ben sezeryan yaptım ayaklarımın uyusuklugu açılır açılmaz yürümeye başladım sabaha kadar yürüdüm o hastane koridorunda sabaha karşı dimdik çivi gibiydim hemşireler geldi sizi kim kaldırdı dedi kendim kalktım dedim şaşırdılar sende hiç tenezzül etme valla ben doğum yaptığımda 55 kiloydum 3600 coccuk doğdu eskiydi suyudu desen 10 kilo doğumda gitse 45 kilo kansız cansız biseyken karnımı baştan başa kestiler ben zayıfım çocuk kilolu diye o kocaman yarayla ben basardiysam sen daha iyi yaparsın bacım güven kendine cesaretli ol kadının gücünü göster 
(196 puan) tarafından
Ay aman benim elime kalmasın Allah aşkına iyi olsun hoş olsun da ben uğraşmiyim. İki gün yatak üçüncü gün toprak. Ne ben evladimin eline kalayım ne başkası benim elime kalsın ama yinede Allah'a havale ettim rabbim genede benim içime fesat düşürmesin onlar yuzunden
tarafından
Aman boşver cidden ben Allah rızası bir de eşimin hatrı için götürüyorum. Allah bize sağlık versin çocuklarımız kimselere muhtaç olmasın yeter
(196 puan) tarafından
Aminn inşallah.
(6,976 puan) tarafından
Benim kaynana da bana öyle yapti akşam acile gittim yarışın yapılınca hanımefendi çantayı almış yanıma gelmis bende kalcam diyo zaten annem vardı git dedim gitmedi benim ebe kanlarimi alırken konuştuk anlattım abla kaynanam böyle böyle yaptı diye o yanımda hem annemi hem kaynanamı görünce o da babane gitsin dedi inadını etti de gitmedi pislik kadın olan oldu doğum bitti mahcup oldu laflarına bi de torun sahibi oldu hanım efendi ben bakarım soye böyle dedi Allah sizi inandirsin çocuk şuan 7 buçuk aylık ne bi altını değiştiririm ne üstünü ne emanet eder bi yere giderim 1 buçuk aydır ek gıda aliyo hevesleniyo bi kere kaşığı eline vermedim cougumun herşeyiyle ben ilgilendim asl da vermicem tamam bi babane olarak heves ediyo hakkı da ama benim hakkımda girmeden önce dusunceklerdi ben onun yüzünden erken doğum yapmışım ben bi taraftan dikişin ağrısıyla kendimi toparlamaya çalışıyorum bi yandan çocuk sarılık oldu iyileşti ondan sonra ben bakarım diyo verir miyim kurban olsun oğluma kaynım nisanliydi attı gerçi nişanı da o kızda biliyodu herşeyi ama o çalışacaktı kaynanam demiski çocuğun olursa sen çalış ben bakarım çocuğuna demiş o da sen Merve'ye bakmadın benim çocuğuma mi bakcan ben Merve'ye veririm amcasının evinde yengesi büyütsün demiş
(196 puan) tarafından
Hepsi bir ilginc ya
0 oy
(912 puan) tarafından
doguma giderim demis benmki bacisi geliyo diye beni dogum yapmis halimle birakp gitcekmis ustune anani cagir 2 gunluk baksn. sana ben hem bacima hem sana bakamam dedi hastaneyedm daha yuhhhhhh vallla bacisida iyi sanki o dogum yapmis gb ona bakcam diyo ne diyim ki
(196 puan) tarafından
Yazık vallahi ne diyim.
0 oy
(502 puan) tarafından
canim ben sanki cokta büyütecek birsey goremedim.Cok ince şeyler ve seni incitmesine grek yok bence .Soz vermisler sana evet ama planlar değişebilir, sqdece sen kendini yalniz hissettin belkide orada o duyguyla.Gecmis olsun bu arada , o sanciyla cay demlemek zoruna gitti sanirim yoksa kayinpedri basima biraktilar demende hoş degil bence . Kizima giderim demeside art niyetli degildir herhalde diye duaunuyorum.insabij ilk alkina gelen annesidir ama bunu ifade sekli belki yanlisti uu gore
(196 puan) tarafından
Diğer arkadaşlara yaptığım yorumlara bak tatlım konunun özü daha değişik şeyler bı bunlar değil ne yazikki
0 oy
tarafından
ilk olay için haklisin.bir plan yapılmış sonucta başkasına gidilmez.dogum konusunda bence yanlış anlamış olabilirsin k.valideni. oraya giderim kendini ayarlarsın gibisinden demistir..ama gerçi daha cok var,yeni öğrenmiş zaten gebeliğini.bunu söylemesi için de çok erken yani
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Kayınvalideniz gelip çocuğunuza bakiyo ve iyi insanlar demişsiniz. Bir plan degisikligine bir sürü öfke kusuyosunuz. Kusura bakmayın ama mesele burda sadece kişinin kayınvalide olması. Bazen annelerimiz de böyle tuhaf davraniyo ama onlari alttan alabiliyoruz. Doğum meselesinde de tavriniz oldukça gereksiz. Kadın size bişey yapmamış etmemiş kızıma giderim haberin olsun demiş. Her hafta çocuğunuza bakan kadin kaldı ki bakmak zorunda değil bazen dengesizce davransa bile idare edilmeli hemen yerden yere vuruyosunuz. Bence iyiliği görme tarafımız daha baskın olmalı. Dediğim gibi kişi kendi annemiz olsa herşey değişir bence
(196 puan) tarafından
Evet bizim trilyona yakın borcumuz varken evli kızının kyk kredisini ödemesi. Bize siz ne yiyip iciyosunuz diye bile sormamasi. Kendi oturduklari evinin yüzde 70 parasını eşim verirken sürekli kızının on ay boyunca maaşını verdiğini oda totalde 20 bin TL tutuyor :)  hala diyor ki bana ben giderim haberin olsun git zaten tabi gitceksin diyorum hala laf ediyor bence bu kadar iyi niyetl i değil bu konularda
(1,165 puan) tarafından
Sen değil misin post açarken iyi insanlar diyen. Biz nerden bilelim sen ne yasiyosun onlar ne yapıyor. Yazdıkların üzerinden yorum yaptım sadece. Sonuçta burada kimse kimseyi tanımıyor değil mi. Diğer yorumlara da verdiğiniz cevaplar çok kaba ayrıca. Umarım başına gelir de görürsün nasıl bir cevaptır. Bı post aciyosunuz ama elestiri kaldiramiyorsunuz.
0 oy
(912 puan) tarafından
Bence fazla abartıyorsun kadın ilçeden gelip çocuğuna bakarken iyi ama plan değişikliği yapıp başka yere gitti yada kızımın doğumuna gidecem dedi diye mi kötü oldu bence kaynanan iyi bir insnan tam tersi senin için fesat kadın tabiki kızının doğumuna gidecek ne alaka yani hemen sattın falan kaldıki çocuğuna bakmak zorunda da değil istediği yere de gider evde tek bıraktılar beni falan demişsin başına bekçi mi dikilecek tövbe ya bazıları da pireyi deve yapmaya bayılıyor üzüldüm kaynanana
(196 puan) tarafından
Beni 40 derece ateşle de evde yalnız bırakıp gitmişlerdi kocam evde yoktu bu seferde hastaydım yine bırakıp gittiler. Umarım başına gelirde anlarsin
(912 puan) tarafından
Başıma geldi ki zaten
0 oy
tarafından
Kayinvaliden yüzünden eşine kızmışsın adamın ne sucu var 
(196 puan) tarafından
Çünkü ben konuyu anlatınca bişey olmaz diye geçiştirmeye çalıştı
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Doğum konusunda kayınvaliden haklı bence kızi yani gitmesi çok normal
(196 puan) tarafından
Ben gitmesin demedim ki doğum olacağı zaman yaz olduğu için ben. Zaten çalışmıyorum çocuğuma bakmıyor yani. Tabiki gidecek. Ama. Benim dogumumda da hamileliğimde de hiç yanımda yoktular. Benim annem uzakta insanın zoruna gidiyor o kadar hasta yattım hamileyken ne bı tas çorba yaptı ne bı evimi süpürdü. Onlara kalmaya gittim hmileyken öğlen 3 ye yemek yendi kendileri acikmadiklari için yemek yapmadılar o gece akşam yemeği yenmedi ben hamile halimle aç aç uyudum.  Ve daha neler yani
(2,651 puan) tarafından
Kıyamam ama ya anneden uzak olmak zor bi de hamileyken daha zor geçmiş gitmiş olsun Rabbim kimseye muhtaç etmesin kimseyi

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 670 göst.
1 Haziran 2020 Aile kategorisinde SL (1,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 270 göst.
25 Ocak 2023 Diğer kategorisinde anne.bebek (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 196 göst.
28 Ocak 2022 Aile kategorisinde Allizzwell11 (510 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 471 göst.