0 oy
87 göst.
Aile kategorisinde (52 puan) tarafından
Hem eşimin hem babamın soyadını kullanmak istiyorum. 24 Aralık tarihine kadar e devletten kızlık soyadımızı alabiliyormuşuz. Biraz araştırdım. Mesaj gelmiyormuş. Direkt e devletten gözüküyormuş. Sonrasında kimliği değiştirmek için ikamet ettiğimiz nüfus müdürlüğünden randevu alıp yapabilir miyiz? Nufusa kayıtlı olduğumuz yere mi gitmeliyiz.

Bilgisi olan varsa yardımcı olur musunuz?

2 Cevaplar

0 oy
(123 puan) tarafından
Ben değiştirdim önce e devletten müracaat ettim sanırım 1 hafta sonra baktığımda iki soyadımı gördüm ondan sonra da randevu alıp nüfustam kimliğimi götürdüm 30 kusur lira verip yeni kimlik aldım... 
(52 puan) tarafından
Güzelmiş. İkamet ettiğiniz yer ile nufusa kayıtlı olduğunuz yer aynı mı ? Farklı mı?
-Reklam-
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Benim önceki soyismim birbirinin zıttı olduğu için ikisini birden kullanamıyorum ama bekarjenki siyismimi çok seviyorum
(52 puan) tarafından
Eşime dün söyledim biraz mırın kırın etti. Ama ben de eski soyadımı daha çok seviyorum. Eşimin soyadı da kötü değil.
Güvenlik gerekçesiyle istememiştim. (O zamanki düşüncemi şimdi anlayamasam da böyle düşündüm) Yarın çocuklarıma annenizin kızlık soyadının bilmem kaçıncı harfi vs diye soruyorlar ya. Ama baktım her yerde var. Devlete bağlı kurumlarda bile karşıma çıkıyor. O zaman ben boşuna almamışım dedim.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 85 göst.
20 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Ukonetsret (4,584 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 120 göst.
17 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 506 göst.
27 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 164 göst.