0 oy
560 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
................. 

16 Cevaplar

+2 oy
(966 puan) tarafından
Esin kirani ödemez, geçimini sağlamaz,nafaka olarak da maaşının 3/1 sana verilir.Çocuk olsa bile maalesef kadının çalışıp geçimini kendi sağlaması gerekiyor.Bazi erkekler bosaninca bile para vermiyor.Kendin çalışman gerekiyor artık.
-Reklam-
+2 oy
(598 puan) tarafından
Neden inat ediyorsun ki boşan nafakanı da al 
(7,759 puan) tarafından
İnat ettiği bir sebep olabilir. Anlaşmalı da çocuklarını karşı taraf istemiş olabilir. Neden her şeyi bu kadar yargılar hale geldik anlamıyorum :(
(598 puan) tarafından
Yargılamadım neden uzatmaya kendini yıpratmaya gerek duyuyor?
(7,759 puan) tarafından
Diyorum ki ben de muhakkak bir sebebi vardır
0 oy
tarafından
Mahkeme belirli bir miktar söyler onu her ay öder, çocukların senin yanında kalır yaşları küçükse, belirli günlerde gelir görmeye 
0 oy
(912 puan) tarafından
Bunları bir avukatla konuşman daha sağlıklı olacak koşullara ve duruma göre bazen değişkenlik gösterebilir 
0 oy
tarafından
Dava sürerken para vereceğini sanmıyorum yani öyle bir uygulama yok dava sonuçlanmadan zaten çocukların kimde kalacağı konusu da belli olmaz ki 
tarafından
Ben evimdeyim şuan kirasını kim odicek bununla ilgili bir şey varmi geçim nasıl olcak
tarafından
Sen ödeyeceksin yani adam evden gitmiş geçimi de sen sağlayacaksın adam dava sonuçlanana kadar hiç bir şey yapmaz insan evladi ise maddi olarak destek çıkar ama değilse boşaninca bile devletin vermekle yükümlü tuttuğu çocukların nafakasini vermez devlette takip eder vermeyince dava açarsin alirsin nafakayi her ay belli ücret ödüyor kazancina göre ama bu aşamada hiç bir şey yapmaz
0 oy
(10,973 puan) tarafından
Anlaşmalı olması için seninde oraya imza atman lazım.kendi gidip actiysa zaten o dava çekişmeli olur.sen izma attın mı bir kağıda filan.velayet vs bazı durumlara göre değişiyor .tedbir nafakası alabilirsin fakat o paralar gecinecek kadar olmuyor ne yazikki
tarafından
Imzs atmadım herhangi biryere
0 oy
(7,619 puan) tarafından
Hemen kaçar tünerler analarının damına Allah'ın cezaları.
0 oy
tarafından
1 buçuk yıldır davam sürüyor ve velayet bende tabikide nafaka verecek sen evi terk etmezsen gidecek yerim yok dersen kirayı devlet ona odetirir diye biliyorum 
tarafından
Sen nereye gittin
tarafından
Davayı ben açtım canım benim durumlar karışık kimse bı yere gitmedi aslinda ben annemgildeydim kaynana yalanla dolanla eşim şehir dışındayken evimi boslatmis
0 oy
(118 puan) tarafından
3 4 yıl sürer çekişmeli boşanma davası çok yıpratıcı bir surec 

Bir tanidigim halen bosanamadı ... Allahim herkesin yuvasını korusun 
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Mahkemeye gitmezsen daha kötü. Git mağduriyetini anlat. Adam evi terketmiş hiç biseu ödemez. Sen git nafaka talep et. Hem kendine hem çocuklarına. Çocuklar küçükse direk sana verir zaten. Anlasmaliyi kabul etme. Avukat a danış. Anlaşma şartları senin menfaatineyse öyle kabul et.
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Neden çekişmeli istiyorsun çok uzun sürüyor canım ya anlaşmalı yapıp dilekçede güzelce herşeyi yazsan kirada olacaksın devletin öde diyeceği de senin neyine yetecek ki çocukların da küçükse sana verilir zaten
tarafından
Çünkü sürünsün istiyorum kolay vazgeçmesn ailesinin ağzına bakıp
(6,441 puan) tarafından
Canım sende aynı oluyorsun sorun ne bilmiyorum ama çok çok uzun 4 5 sene
0 oy
(368 puan) tarafından
Valla cok uzuldum keske bosanmasanız bu devirde  hayat cok zor ya. Offf valla üüzüldüm.
0 oy
(493 puan) tarafından
Yeni boşanmış bir anneyim ben maddi imkanın yoksa sosyal hizmetlere gidip çocuklarına yardim bağlarlar ayrıca o na karşılık sen dava açacaksın ki hemen nafakan bağlansın hemen ödemek zorunda eğer calisiyorsa maasindan keserler Anlaşmalı boşanma eğer mal varsa isteklerini al çocuklarının veleyetini al Allah yardımcın olsun 
tarafından
Senin çekişmeli miydi nasıl sürdü davan
0 oy
(1,529 puan) tarafından
3 yıl sürüyor çekişmeli öyle biliyorum ama nafaka vermeyen hiç vermez bizim akrabanın eşi ödemiyo ceza evine giriyo çıkıyo yine ödemiyo yani inşallah öder ama çok zor yani aldığın zaten yetmezki yine çalışman lazım aldığın kiraya mutfağına yetmez sosyal hizmetlerde işine gelene destek oluyo ben alamadım sigortam olmadığı halde
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Bir tanıdığım şuan boşanma aşamasında ve çekişmeli her ay tedbir nafakası ödüyor oda 500 TL tan bu devirde bu bütçe geçinmeni sağlamaz canım zor bu devirde ya Allah yardımcınız olsun 
tarafından
Arkadaşın nerde kalıyor çocukları varmi onlar kimle kaliyo
(11 puan) tarafından
Canım yalnis anlama akıl vermek gibi olmasin ama anlaşmalı olursa daha sağlıklı olur o dilekcelerde öyle şeyler yazıyor ki namusuna kadar iftira oluyor adamın donuna kadar alırsın şöyle olur böyle olur diyen de çok olur ama öyle olmuyor ben evimdeki eşyalarımı hala alamadim iki yıldır sürüyor tam çalışacak dedim kızımın rahatsızlığı çıktı kalpten hayatım alt üst oldu ailem arkamda olmasaydı ne yaparım bilemiyorum bir şekilde anlasın ortak noktayı bulun bir avukat tutman çok önemli hem evin derdi hem çocuklar hem boşanma çok yıpratıcı oluyor canım
(1,431 puan) tarafından
Canım arkadaşım değil kayınımdır bizzat bir buçuk yıldır mahkeme sürüyor ve çekişmeli olduğu için avukat 4 yıl devam edebilir dedi , şimdi sizin boşanma sebebiniz ne bilmiyorum ama kaynımın aldatma durumu eşi aldattı ve kaynım DNA testi faln istedi bunlar için mahkemeleri baya uzun sürecek , senin durumun ne bilmiyorum

İlgili bir soru bulunamadı

380,590 soru

11,395,189 cevap

34,913 kullanıcı

...