0 oy
173 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (872 puan) tarafından
Kızlar selam. Başımda şiddetli kaşıntı kepek oluyor. Bir de saçlarım çabuk yağlı oluyor. Bugün akşam yıkadım mi yarın akşam yine yağlı.  Eskiden kepek oluyordu  kendi kendine kayboluyordu. Doğumdan sonra çok büyük kepekler oluşmaya başladı. Kafam kendi kendine yara oluyordu. Bir yerde Ketoral şampuan oneriyorlardi. Ben de aldım kullandım. Etkisini gördüm. 1 2 kullanımda yok ediyordu. Böylece 1.5 sene geçti. Her 2 ayda bi oluyordu bu kasintilar. Çok tatlı yediğinde veya stres yaptığımda oluyor. Ama 1 haftadır yine öyle oldu, kafada yaralar, yağlı saçlar kaşıntı ve kepek. Şampuanı 3 kere kullandım hiç etki etmedi. Hangi bölümden randevu almam gerekiyor. Bizde kafa derisi ve saçlar için triholog denen bir doktor vardı, ama mhrs bakıyorum öyle bir bolum yok. 

P.s. doktora gitmeden önce kullanabileceğim baska etkili şampuan önerisi var mı?

5 Cevaplar

0 oy
(265 puan) tarafından
Bnm saçimda cok yagli canm ama kepek yok ve kasıntı yara annemd ecok oluyordu yanlis hatrlamıyorsam ozaman doktora gtmisti üzuntü ve sitresten oluyor dedi
(872 puan) tarafından
Saol teşekkür ederim. Evet bu hafta büyük stresler yaşadım. Tatlı pek sevmiyorum ve son zamanlar tatlı tüketmiyorum.
(265 puan) tarafından
Alerjinmi var aceba tatlı yedigin vakitmi oyle oluyor bnmde yaglı ve asirı derecede ďöküluyor
(872 puan) tarafından
Yo sadece takip ettim. Ama mantıkla düşünürsen insan stres yapınca tatlı yiyesi geliyor. Yanı asıl stres yaptığımdan olmuş diye düşünüyorum. Ha benimki de dökülüyor. Böyle bir kepek yara döneminde aşırı dökülüyor.
(265 puan) tarafından
Bnmki evlendğımden beri döküluyor care bulamadm bi turlü tatlidan olacağını sanmıyorum bi doktora git bnce bna klsa uzüntü ve sitrestendir
(872 puan) tarafından
Aynen öyle canım. Sadece cildiye değil psikologa da gitmem gerekiyor :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Cildiyeye git cnm egzama olabilir 

Bende de var ve ben çözüm bulamadım 
(872 puan) tarafından
Ha öyle mi cildiye bakacak mi kafa derisine. Saol teşekkür ederim.
0 oy
(15,286 puan) tarafından
Cikdiyeye gitmelisin bence
(872 puan) tarafından
Saol teşekkür ederim
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Cildiye bakar cnmm. Bu yaralar stresten oluyor ben kucjkken geçirmiştim doktor demiş anneme bu yaşta ne stresi yapmış bu çocuk diye.. ben Kur'an'a geçtim süre ezberleri derken demekki stres yaptım 2 sene oldu 2 kere sonra geçti sampuan hap ve krem verdi . Ense üstü saçım da vardı bnm tepemde biraz annem oraları kazıdı 1 TL para boyutunda zeytinyağı sürdü yumuşayınca cep taraklari olur ga ince kismiyla tarardi kasintisini çok iyi bilirim dahada olmadı bazen böyle sivilce gibi oluyor geçiyor yolmaman lazm orayı temizle dediğim gbi snra doktor verir ilacı sampuani
(872 puan) tarafından
Saol teşekkür ederim canım. Evet ensemde alnımın üstünde var. Ensende dediğin gibi sivilce de var. Saol bem de gideyim randevu alayım.
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Dermatoloji uzmanı yada diğer adıyla cildiye ye git 
(872 puan) tarafından
Tesekkur ederim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 247 göst.
2 Mart 2024 Diğer kategorisinde Kadirinannesi16 (53 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 314 göst.
29 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Prensesp (7,450 puan) tarafından soruldu