0 oy
63 göst.
Diğer kategorisinde (743 puan) tarafından
Merhaba kızlar bebeğim 7 ay 1 haftalık 6 aylıkken ufak ufak başladık gıdalara ilk başta çok hevesliydi az da olsa yiyordu şuan ne zaman kaşığı uzatdam kafasını çeviriyor asla ağzını açmıyor yemek istemiyor , tadı kötü olan bir şey de hazırlanıyorum özellikle sıkılmasın diye çeşit çeşit mama hazırlıyorum ama yok ... Sadece emmek istiyor suyu bile ağzındn tukurerek çıkarıyor . Sizde de bu şekilde oldu mu acaba ? Benim ilk bebegimde maşallah itiraz etmiyordu yiyordu ama bu kabul etmek istemiyor . Nasıl bir yol izlemeliyim sizce ? Sadece süt ile de saat başı emmek istiyor :/

3 Cevaplar

0 oy
(2,705 puan) tarafından
Bılemedım canm ya benımde ılk bebe bende ek gıdaya geçiş donemım zorlu oldu alerjendı cogu seyden kıstık nadir şeyler yiyordu onlardanda sogudu tiksindi bır bucuk yasına girdi hala adam akıllı yemıyor tükğrğyo agzını acmıyo
(743 puan) tarafından
Umarım böyle devam etmez bizde ya :( vallahi insan üzülüyor anne sütünden başka bir şey yemek istemiyor ne mama ne formül süt ne yapacağımi şaşırdım
(2,705 puan) tarafından
Ben hıc kullanmadm mama alerjı maması vardı onuda tğketmedi tadından dolayı sadece sütğmle yetiniyoruz baklm
(743 puan) tarafından
Ben sürekli emmek isteyince acaba doymuyor mu diyip Bebelac ve Aptamil devam sütü aldım ama asla yemek istemedi içmedi hiç
(2,705 puan) tarafından
O zaman süyğn yetiyor canm yada dıs falan atak dönemidir sana ıhtıyavı vardır bırak emsın istedigi zaman yesin bazen ben oyun oynarken yediriyorum farkında olmuyor bazen cızgıfılm acıyorm ınan bunlar benım asla yapmam dedgim seylerdi:)ama bugazına bı lokma bişi girsin diye neler ediyorum.sevsıgı seyler kızartma köfte makarna pılav içecek olarak herseyı sever ben hep bitki cayı ysprm ayran falan bazen ınan gun boyu bı yogurt la ayakta durur sadece yarm kase yogurt yer gerısınde benı emer bir bucuk yaş azda degıl doyması ımkansız öyle sütümde yok
(743 puan) tarafından
Öyle canım büyuyene kadar ne zorluklar çekiyoruz Rabbim sağlıkla büyümeyi büyütmeyi nasıp etsin inşallah
-Reklam-
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Sık sık teklif etmeyin öğün aralarını açın acıksın, bir de önüne koyun kendi yesin bir süre yemekten soğumasın zorlamayın
(743 puan) tarafından
Ogunleri şu şekilde canım sabah uyanınca anne sütü sonra kahvaltı ara öğünler komple anne sütü belki meyve püresi veya çorba akşam da çorba veya bizim yedigimiz yemekler mesela ıspanak , kabak , brokoli vs. Çok da değil aslında bu öğünlerde de sadece 2,3 çay kaşığı yiyor yemiyor biraz ara vereyim dediğiniz gibi sogumasin çok teşekkür ederim
(2,097 puan) tarafından
Bizimki de başka güzel yiyordu 7. ay gibi kaşık reddi oldu kaşık kabul etmedi kesinlikle o zamanlarda önüne köfte makarna brokoli gibi şeyler koydum kendi yedi 9. ayda çok şükür tekrar kaşık kabul etmeye başladı. Siz de kaşıklara bir süre ara verin ve blwye dönün bence
(743 puan) tarafından
Çok haklısınız olabilir de kaşık gördümu özellikle kafasını çeviriyor çenesini kitliyor . Çok sağolun bir süre bu şekilde devam edicem
(2,097 puan) tarafından
Rica ederim:)
0 oy
(4,170 puan) tarafından
Benin kiz 22. Ayina kadar gunde tek ogun yayla corbasi yedi sadece blendirlanmiş pürüssüz kivam. Memeyi biraktirdim 3 ogun 3 ara ana ogunlu yemeye başladi. Memeye bi müptezel oldumuydu daha ek gida kolay kolay firsat biraktirmio emmekden.o yuzden oglani en gec 13 14 aylikken kescem memeden
(743 puan) tarafından
Benimki aşırı memeci yani gece uykum asla yok saat başı hiç şaşmaz uyanıyor emip doymuyor maksat ağzında kalsın uyusun tekrar gün içinde de aynı şekilde bilemiyorum bende 2 yaş tam oldu mu birakicam Allah'ın izniyle.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 47 göst.
2 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Semos.0111 (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 337 göst.
26 Mart 2021 Diğer kategorisinde 2cocukannesiii (604 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 744 göst.
0 oy
3 cevap 101 göst.
11 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde ozge2626 (198 puan) tarafından soruldu

379,896 soru

11,372,488 cevap

34,855 kullanıcı

...