0 oy
539 göst.
Aile kategorisinde (45 puan) tarafından
Eşimin tarafı artık çok sıkıldım iki yıldır evliyiz hep aynı seyleri konuşuyoruz zmaninda akrabalarından darbe yemislr eve gelince eski yaşadıklarını anlatmaktan başka bişey yok aynı şeyleri en az 20 kez dinledim abartmıyorum hep aynı şeyler dengesiz bir kaynım var ise girmiyo torpil yaptırmaya çalışıyorlar onun bunun günahına gire gire milletin lafını ediyolar yani neyin konusulcagini gelmeden biliyorum hepsinden soğudum cimriler ne konuştuğunu bilmezler  ama eşim oyle degil o kadar iyi doğruyu yanlışı bilen biri ama ailesinden dolayı ondan da soğumaya başladım. Kayinbabam sabahın 10 unda aramaya başlar her gün ama şaşmaz naptınız diye sonra 1 gibi yine arar akşama kadar 10 kez olur 30 kez aradığında şahit oldum yeminle  beni de en az 3 kere arar evimizin mesafesi iki dk bile yok kayınbaba canı isteyince çıkar çıkar gelir müsait mi değil mi demez  normalde hiç kırmadım kendi ailem gibi sabır gosterdim ama bıktım artık telefonun zil sesinden bile nefret ediyorum ya daha o kadar doluyum ki o kadar hemde artık psikolojik şiddete uğradığımi düşünüyorum

16 Cevaplar

0 oy
(3,022 puan) tarafından
Uzağız ama ben bile soğudum emin ol ki neden anlayışsızlar bize denk gelir bilmiyorum
(45 puan) tarafından
Ah bilsem gerçekten Allah sabır versin
-Reklam-
0 oy
(626 puan) tarafından
Rabbim sabır versin bu da senin bir sınavın Rabbim sınavında sana yardım etsin alnjnın akıyla çıkmayı nasip etsin seni çok iyi anlıyorum eşine anlagsan da değişmeyecek bu sorun başka sorunları doğuravak daha kötü olma yoluna gidecek burda senin bişey yapman gerekiyo karşı tarafa yapamasan bile kendin içinde bişeyler yapmalısın unutma insanı dertler sorunlar pişirir piştikce de olgunlaşır 
(45 puan) tarafından
Eşim herşeyin farkında zamanında konuştu ilişkimize zarar veriyosunuz diye ama bir ay duzeldu herşey geri aynı hale geldi ben konuyu açınca eşim çok üzülüyor  yoksa fazla yüzden almam aslında ama şöyle bakınca eşimden bile soğumaya baslamisim
(626 puan) tarafından
o zaman sorunları arkana atmayı öğrencen bacım başka türlü olmaz görmezden gelcen kafana takmıcen sürekli güzel şeyler düşüncen Allah a yönelip ondan ççzüm yolu isticrn başka türlüsü olmaz
(45 puan) tarafından
İnşallah atanma gibi bi durumum allahim yzuume bakarda giderim buralardan
(626 puan) tarafından
Rabbim gönlüne göre versin canım en hayırlısı neyse bir an evvel o olsun Rabnim yüzüne gülsün
(45 puan) tarafından
Allah razı olsun çok teşekkür ederim ❤️
0 oy
(6,380 puan) tarafından

Sanırım kayınbaban sıkıntılı. Kaynanan ile konuş ya da eşine söyle habersiz gelmeyin kadın müsait olmuyor desin. Her aradığında açmayın ısrarla ararsa az önce konuştuk ya dersin kapıyi açmayın. 

Yani sizin elinizde olan bişey. Şikayet etmişsin de yapmamışsın hiç uyardım şöyle şöyle yaptım falan. Siz hep sessiz kalmışsınız. 
(45 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Sıkıntılı  kelimesi az kalır  bir çok kez söyledi eşim kendisine kaynanama  ama kadın bile bıkkın aramasından  resmen hastalık olmuş adamda  anlamıyor genel olarak aile yapıları o kadar farklı ki yani anlatsam şok olursun istedigini yap yine duzelmezler
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Tek kelimeyle çok yuz vermişsiniz 
(45 puan) tarafından
Daha neler neler yani valla musaitligimi soran yok ki yeri geliyor telefonunda acmiyorum yüzden de almıyorum ama değişmiyor hicbisey eşimi de bırakmıyorlar resmen takıntılar bellediklerini belliyorlar hamileyim çocuk doğunca asıl korkuyorum hiç cikmayabilirler eve kuş aldık bir ay boyunca sevmeye geldiler ya bo.k var gibi
(1,271 puan) tarafından
Esinle konistunmi bu durumu
(45 puan) tarafından
Bir çok kez konuştuk kendileriyle de konuştu bizi ayrılık aşamasına  getirdiniz kendinize çeki düzen verin diye ama hiç bişey değişmedi o da arada kaliyo konuyu açtığım zaman yerin dibine giriyor utancından oda farkında ama el kol bağlı işte. Önceden takmıyorum ne halleri varsa görsünler filan derken şuan bakıyorum da eşimden bile sogumama sebeb olmuslarda yeni fark ediyorum üzüldüğüm nokta bu aslinda
(139 puan) tarafından
Hamile oldgn içn eşinden sgumuş gibi hissediyosn.umarm uzak bi yere gidersnz
(45 puan) tarafından
İnsallah
0 oy
(394 puan) tarafından
Benim de o şekildeydi hatta kaynanam daha beter yaptığım herseye burnunu sokardı. En son evden kovdum çok şükür küstük gelmiyor. Psikolojimi bozmuştu bebeğim var inan odaklanamıyordum. Belki yaptığımın yanlış olduğunu dusuneceksiniz ama bazi insanlar hakediyor huzurum kalmamisti. Şuan çok şükür rahatım ve mutluyuz.
(45 puan) tarafından
İşte benimde kayinbabam öyle o dolap niye açık bura niye kırık durmadan sorguluyor durmadan saçmalıyor beş yaşındaki çocuk gibi resmen  yani şimdi bende ondan korkuyorum hamileyim emzirmeme bile karışır kayinbabam yani o potansiyel var eğer öyle bişey olursa gerekirse bende kovarim asla haddini bilmeyen bir insan
(394 puan) tarafından
Yemin ederim kaynanam üstelik evimde ne oluyo bitiyorsa sağa sola anlatirdi beni kötülerdi. Eşimde biliyor huyunu. Kac kere uyardı annesini ama boş yani. En son dedim evime geliyorsun yaptığım yemeği yiyorsun genede benden kötüsü yok. Beni sevmiyorsan gelme uzak dur dedim.insallah hiç barışmayiz inan ki 1 aydır huzurum yerinde
(45 puan) tarafından
Valla iyi yapmışsın
0 oy
(161 puan) tarafından
Aynı hikâyeleri sekizyüz kez dinledim 1 sene içinde. Halalarından kazık yemişler dünyada bi tek bunların basına gelmiş gibi zırlar dururlar. Habire eşime duygu sömürüsü yaparlar sen askerdeyken oldu sen yoktun yanımızda diye. Kafasına kazırlar resmen düşman olsun o da diye. Kayınvalidemlere gidecek olduğum zaman boğazıma sanki iki el yapısıp sıkıyo gibi hissederim. Darlanırım. Ordayken de patlarım sıkıntıdan bık bık bık döndür çevir aynı laflar aynı muhabbetler. Ayyyy aklıma geldi yine delirdim. Seni en iyi ben anlarım heralde benim de kaynanam arar zart zurt evime karışırdı artık yapamıyo. 
(45 puan) tarafından
Yeminle aynı milletten kazık yemisler döndür döndür anlatıyorlar midem bulanıyor artik
(161 puan) tarafından
Millete sorsan belki de kabahat bunlardadır aslında :) ama susmuyolar tiksindim. Senin esin ailesinden hoslanmadığının farkında mı?
(45 puan) tarafından
Kabahat zaten bunlarda eşim yüzüne vuruyor hatalarını  ama kabul etmiyorlar beddua ediyorlar  eşim de farkında kendi bile aramalarına dayanamıyor ki
0 oy
tarafından
Bende kayınbaba yok alt üstuz bizde bende hergun çalan kapidan bıktım. Çalan kapı sesi beni çıldırtıyor artık. Baskı altında olduğunu hissediyorum ve hayattan zevk alamama ya başladım ailesinden zaten illallah ettim annesinden dolayı eşimden de soğumaya başladım. 
tarafından
Haklı ben olunca saygısızlık da etmeyince kimsenin bana pek birşey demeye hakkı da kalmıyor. O kadar şeye rağmen annelerine ağzımı açıp saygimi bozmadım o yüzden kimse bana birşey diyemiyor
(45 puan) tarafından
Evet zor şeyler yasamissin ama iyi yapmışsın onun psikolojisi bozuk diye senin niye psikolojini bozsun ki şimdilik eşimde beni böyle gecistiriyor cahiller filan diye kaynanamın baba zararı yok ama canımı sikiyo beni kullanarak kardeşlerinden süt istiyor ikinci el bebek eşyası arıyor  durmadan akıl verme telaşında  sonra midem bulansin kalp krizimi geçiriyor hadi hastaneye bir keresinde kanamam oldu dizlerini döve döve düşürecek bu bebeği deyip durdu herşeyin en kötüsünü çağıran bir insan
tarafından
Gerçekten kanaman olunca verdiği tepki bu mu oldu. ???
(45 puan) tarafından
Yemin ederim sanki zorla düşürecekmisim gibi bir yudum suda boğabilirdim o an varta ona rağmen nasıl sustum anlamiyorum
tarafından
Bazen kelimeler yetersiz kalıyor ya ne denir ki şimdi ☺️
0 oy
tarafından
Telefonuda kapıyı da arada açmıyorum değil hiç açmayacaksın. Oraya gidince de hiç muhatap olma, konuşma, hicbir iş yapma al eline telefonu otur. Tabi bunları yapınca eşinle aranda bir problem olmayacaksa. Bu dediklerimi bir kaç kez değil hep yapacaksın zamanla anlarlar merak etme. 
(45 puan) tarafından
Asla bişey değişmez annemgil dayanamiyosan gel dediler valla artık ben susuyorum artık  dedim buna rağmen bir ay geri çekildiler geri herşey aynı hale geldi
0 oy
(1,248 puan) tarafından
En azindan bir degilsin her daima gormuyorsn acma sende her seferinde birini aciyorsan biruni acma musait degldm de  ben olsam oyle yapardim mesela 
(1,248 puan) tarafından
Aynn oyle cok sabrediyorum cnm inslh ikinci hamilelgm.suan 5 aylk  martta dogcak insallh esime diyorum tasinmamiz grrekiyorsa oglan bi haftalk. Olsa bile tasinirim dedim oda istiyorda sartlar el vermiyor
(45 puan) tarafından
Demekki eşinde seni hakli buluyor
(1,248 puan) tarafından
Aynn kuzum bi laf vardir ev ustune ev kurulmaz diye rahatin olmaz oyuzden ve haninsoyle bisi diyim herhangi bi skntimz yok saddce herseye karismalari can skyo yoksa iyiler
(45 puan) tarafından
Asla kurulmaz
(1,248 puan) tarafından
Aynn oyle cnm
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Ben sırf bu yüzden kapı zilini söktüm kapıyı duymuyorum diye yalan söyledim tlfnm sessizde 2 yıldır onlarn yanında da çok uğraşmıyorum bulunduğum odaya almıyorum telefonu ki umursamıyor görmüyor desinler diye, bizde 2 dk bile yok mesafe rahat huzur yoktu taki kaynm evlenene kadar şmdi kaynana elini çekti üztğmdeb şükür 
(45 puan) tarafından
Ahh keske kaynım evlense bende çok rahat ederiim çok fikirli bir insan değil onla ugrascaz diye bizi görmezler ama nerdeee
(2,804 puan) tarafından
Bnm elti akrabaları oluyor valla ona gık diyemediler için bide olayları ört bas ettikleri için aradakı sorunları benden saklıyorlar ağzıma laf vermemek için ya ondan beni de rahat bıraktılar düştüler yakamdan,,
(45 puan) tarafından
Şimdi de seni mi el gibi görüyorlar o zaman şaka gibi bu insanlar ya
(2,804 puan) tarafından
En başta görmesi gerektiği gbi görüyorlar valla hiçte umrumda değiller çok mutluyum mesafeliler ve yerlerini biliyorlar artık
0 oy
(158 puan) tarafından
Allah'ım hayatta tahmin edemeyeceğim şey benim eşim bile beni o kadar aramıyor bildiğin yüzsüzlük ya insanda bir biraz haddini bilir kayınbabanın elinde olan bir şey değil bunu kaynanan yapması lazım söylemesi lazım söylüyor da anlamıyorsa o onların sorunu sen sürekli açmak zorunda değilsin sen onları sürekli ağırlamak zorunda da değilsin onlarla mı evlendin eşinle mi ne değişik insanlar var ya vallahi bak insanı var ya evlilikten buz gibi ediyorlar vallahi bacım Allah yardımcın olsun 
(45 puan) tarafından
Amin inşallah kaynanam da aramasın diye çok baskı yaptı ders çalışıyor aramayin diye çok baskı yaptilar ama anlamıyor beş yaşındaki çocuk gibi hani kayınbaba bu
bi saygı  gösterilir bir lafı dinlenir   benim onu aramam gerekirken  o durmuyor  herşeye karisirmi bir insan ben mesela mutfağa gidiyorum kayınbaba yada kaynım arkamdan çıkıp geliyolar  evin içini ilk defa görüyormuş gibi her odaya girmeye çalışıyorlar
(158 puan) tarafından
Ay ne kadar iğrenç bir şey ya şu an biliyor musun o kadar sinirlendim ki gerçekten Allah sana sabır versin bence eşinle konuş gerekirse kötü olur ama ben bunun altında normal bir şey aramam ne terbiyesizliktir
(45 puan) tarafından
Amin valla Allah herkesi hayırlı insanlarla karşılaştırsın inşallah daha neler neler
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Aaaaa ne kadar da benziyoruz
(45 puan) tarafından
Daha anlatamadıklarımizi anlatsak ooooo
(2,746 puan) tarafından
Keşke bi kahve içsek de içimizi döksrk
(45 puan) tarafından
Valla ha  ne iyi olurdu ama onları konuşmak bile zmaan kaybı
0 oy
(8,936 puan) tarafından
Taşınma imkanin var mi
(45 puan) tarafından
Öğretmenim
(8,936 puan) tarafından
Aramıza hosgeldin meslektasim tayin imkanin var hiç durma kullan başka türlü kurtulamazsın
(45 puan) tarafından
Teşekkür ederim ❤️Ona bile diyo ki nereye gitsenizz gelirim ki diyor
(8,936 puan) tarafından
Kolay değil o kadar ev taşıyıp gelmesi zarf atıyor
(45 puan) tarafından
Ay inşallah öyledir
0 oy
(1,792 puan) tarafından
Valla herkes de aynı dert sanırım eşimle konuşurken dahil arıyor adam napiyorsunuz diye aynen eşim den soğudum bende o adamın oğlu olduğu için
(45 puan) tarafından
Kız yeminle birlikte olurken bile arıyor adam ya
(1,792 puan) tarafından
Valla napcaz netcez bilmiyorum erkekler azcık düz beyin pek anlamıyor lar onlara göre babası aradı bize göre biz huzursuz olduk özel bir an olabilir o an nebilim vs vs vs :) Allah tez elden kurtarsın bizi mi derler ne derler :=)
(45 puan) tarafından
Amin amin :)
0 oy
(2,945 puan) tarafından
Uzağız geldiklerinde nasilsa gidecekler diye sabrediyorum Allah sana kolaylik versin
(45 puan) tarafından
Amin valla ben iki saat dayanamıyorum artık riskli gebelik geçiriyorum 6 aydır evde yatıyorum herşeyden herkeseten soğudum
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Canım eşinle konuş. Benim eşim hep annesine gidelim o bize gelsin isterdi. Surat asardim ama açıklama beklerdi bende bsey anlatmazdim. Kayınvalidem kötü biri değil. Ama beni çok eleştirmeye başladı doğumdan sonra ben de en son dayanamadım annene çok kızıyorum bıktırdı artk dedim. Sende ısrar sürekli gidilsin gelinsin istediğin için senden de sıkıldım seni bile görmek istemiyorum dedim. O günden beri annesnin lafı gecmiyo:)
(45 puan) tarafından
Valla konuştum Allah razı olsun o herşeyi biliyor  cahil insanlar üzülme  der onları asla savunmaz hep arkamda  ama 6 aydır yatıyorum gebeyim riskli geçiyor herkesten yildim
(1,103 puan) tarafından
Söylesin işte gelmesinler

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 353 göst.
25 Ocak 2021 Aile kategorisinde Irmakbskrt (255 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 1,134 göst.
28 Haziran 2019 Diğer kategorisinde Minnoş bir anne;) (1,232 puan) tarafından soruldu
+1 oy
54 cevap 1,540 göst.
+1 oy
9 cevap 306 göst.
24 Mart 2024 Diğer kategorisinde Anne.adayii (826 puan) tarafından soruldu

380,292 soru

11,386,202 cevap

34,887 kullanıcı

...