0 oy
100 göst.
Diğer kategorisinde (1,826 puan) tarafından
Hanimlar uc gun evvel ozelde beta baktirdim 120 cikti iki gun snra saglik ocaginda rutinleri uapacaklardi bi de betaya baktilar 140 cikti ..artis yok denecek kadar az ama bi skintim yok yani kanama vs. Suan dojtora gitsem deger dusuk alttan baksa anca gorur onu da istemiyorum tehlikeli diye ilk cocugum o sekilde asiri kanamayla dusuyodu nerdeyse,bi yandan da dis gebelikse daha riskli bi durum diyorum napaykm ya.saglik ocagini aradim hemsireme anlattim,sen ona takilma gebeligin erken daha bi hafta daha bekle doktora git dedi makinelerden fark edebiliyo dedi ama bu kadsr fark olur mu

8 Cevaplar

0 oy
(2,982 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Labaratuarlarin referans aralığına göre değişebilir ben alttan çok muayene oldum gebeligiminnbasi itibariyle ultrasonla bir sorun yaşamadım ama sizde risk olduğunu söylediğiniz için bekleyin bence ama 2-3 günde bir betaya baktirin olmasi gereken artis ile ilerliyirsa olumsuz düşünmeyin bekleyin inşallah Allah sağlıkla kucağınıza almayı ve sağlıklı sihatli uzun ömürlü bir evlat  nasip eder 
(1,826 puan) tarafından
Maalesef saglikli artis yok ama dusus de yok gidim gidim giidyor sanirim sagliksiz bi gebelik uzgunum ya
(2,982 puan) tarafından
Neden üzgünsün üzülme Allah var olan evladına sağlık sihat uzun ömür versin yine denersiniz bu ay olmaz 3 ay sonra olur çocukda olumlu motivasyon çok önemli araştırma çok fazla ne kadar az şey bilirsen hersey odara kolay olur moralini de bozma kısmetse ne varsa o.benim yumurta rezervim 1 sene içinde için 2-3 taneye düştü hemdw kalitesiz dr tüp bebek havuz yöntemiyle belki dedi ve ne oldu biliyor musun pandemi başladı 2 ay içinde saglik yaşam vs hayatıma girdi ben 3 . Ay kendi kendi me hamile kaldım hemde ikiz birini kaybettim ama Allah kalana sağlık sihat versin hiç üzülmedim önüme baktım yavrumu kucağıma aldım dünyalar benim oldu. 36 yaşında anne oldum ve sana küçük bir sır o ay hamile kalacağımı biliyordum (ki benim durumumda normql hamile kalmak cok az bir ihtimal)tatil rezervasyonumu iptal ettim. Olumlu acayip odaklamistim kendimi tam o ay hamile kaldım
(1,826 puan) tarafından
Allah senden razi olsun,ne guzel dusuncelerin..her sey nasip bunu biliyorum tek uzuldugum nokta,esim cok mutluydu bi de kizimiz olur belki diye hayal kuruyodu ..ona henuz soyleyemedim
-Reklam-
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Doktora git bence
(1,826 puan) tarafından
Ama goremz ki deger dogruysa alttan baktiramam oglumda mahfoldum
0 oy
(7,193 puan) tarafından
2 gun bekle tekrar saglik ocagindan baktir canim artis yoksa bi git dedigin gibi dis gebelik vs olabilir 
(1,826 puan) tarafından
Arkadasim laborant gel bakalim dedi yine ayni cikti sanirim dis gebelik falan var
(7,193 puan) tarafından
Yaa hayirlisi olsun kuzu nasibi nasil bilemezsin
0 oy
(2,782 puan) tarafından
Bu gün yeniden kan ver canım sonucta daha 1o günlük muayne süren dolmadı yada doktora gid söyle ücretsz soncta 1o gün 
(1,826 puan) tarafından
Bugn verdim bir gunde iki birim artmis sadece sanirim dis gebelik..acaba baslarfa benim gibi biseyler yasayan var mi
(2,782 puan) tarafından
Canım 56 dı 9 gün sonra 36oo dü kese görünmedi doktor o zaman bile dış gebelikten şüphelendi aksatma canım 1 gün sonra mı 14o oldu canım
(1,826 puan) tarafından
İki gun snra 140 oldu ertesi gun 142
(2,782 puan) tarafından
Allah Allah aksatma canınıda sıkma
0 oy
(13,891 puan) tarafından
Bence bekle hemşire haklı 
(1,826 puan) tarafından
Bugn arkadasm cagrdi gel yapalim testini tekrsr diye dunden bu yana iki birim artmis bu cok dusuk degil mi bi hafta daha beklersem ya tuplerde buyur de kurtajlik olursa belki simdi ilacla falan kanamayla duser
0 oy
(22 puan) tarafından
Hemşireniz haklı. Bekleyin adet tarihinizden bir hafta 10 gün sonra doktora muayeneye gidin kesin gözüküyor normal ultrasonda. Her laboratuvar da referans aralığı farklı olabiliyor. Aynı gün yaptırdığım test iki farklı hastanede farklı çıkmıştı. Hamileliğin başında makinelerden dolayı olduğunu söylemişti ozeldeki doktor hanım 
(1,826 puan) tarafından
Bugn baska yerde verdim arkdsm calisiyor kendi bizzat aldi kanimi ve dunden bu yana iki birim artmis bi skinti var buyuk ihtimalle ama hemen gitsem mi yoksa bi hafta beklesem mi yjne bilmiyorm
0 oy
(3,324 puan) tarafından
Degisiyor canım ayni hastanede tekrar baktırman lazım sağlık ocagındaki kanlar bekletiliyor bence gittigın hastaneye tekrar ver 
(1,826 puan) tarafından
ugn baska yerde verdim arkdsm calisiyor kendi bizzat aldi kanimi ve dunden bu yana iki birim artmis bi skinti var buyuk ihtimalle ama hemen gitsem mi yoksa bi hafta beklesem mi
0 oy
(2,355 puan) tarafından
Evet değişiyor canım. Benim özelde yaptığım ile devlette yaptığım aynı çıkmamıştı. Devletteki özele göre daha düşük çıkmıştı.
(1,826 puan) tarafından
İki gunde120den 140 a cikti,ben de 140 yanlis mi acaba dedim saglik ocaginin farkli olabiliyoms ertesi gun terkar baska yerde yaptrdm 142 cikti
(2,355 puan) tarafından
Peki normal mi ilerileme şuan
(1,826 puan) tarafından
142 idi en son iste..daha baktirmanin anlami yok dedum pztesi doktora gidicem
(2,355 puan) tarafından
Aynen en mantıklısı öyle yaaa. Rabbim istediğini karşına çıkarsın inşallah
(1,826 puan) tarafından
Amin,saolasin

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 58 göst.
2 gün önce Aile kategorisinde Perikizi10 (2 puan) tarafından soruldu