0 oy
147 göst.
Diğer kategorisinde (239 puan) tarafından
Hanımlar. Bebeğimiz 17 aylık. Ama babasıyla beraber aklımıza takılan şeyler var. Mesela babayı bilinçli diyor aba (abla) diyor. Önceden dede diyordu artık onu demiyor. Gımgım diyor mutlu olduğunda. Kızdığında gangan diyor. Sebebini bilmiyoruz. Yeni yeni 4 5 adım atmaya başladı. Korkuyor. Farketmezse uzun bi süre desteksiz dikiliyor. Fakat farkedince hemen popo üstü oturuyor. Küsünce yüzüstü yere uzanıyor. Özellikle bu aralar kucağımdan inmek istemiyor hep onu taşıyım istiyor. Almayıncada ağlıyor. İsmini söyleyince canı isterse bakıyor istemezse bakmıyor. Bişeyi ver dediğimde veriyor al dediğimde alıyor. Bazı harketlerinden diyorum ki acaba gelişim geriliği var mı bazende öyle bişey yapıyo ki yok ya gelişim geriliği yoktur diyoruz. Söylenenden şeyden çok bizden görüp yapmayı daha iyi kavrıyor. Mesela bi oyuncağı vur ses çıksın annem diyince değilde ben gösterip yaptıktan sonra daha iyi anlıyor. Ekrana maruzda kaldı belli bi süre. Tamamen kestik. Buna benzer durum yaşayan var mı acaba?

2 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ekran maruziyeti yüzünden olma olasılığı yüksek.18. aydan sonra algıları hâlâ aynı olursa pedagoga ya da özel egitime götürün test yapsınlar kuzu .
(239 puan) tarafından
Sağol canım
-Reklam-
0 oy
(457 puan) tarafından
19 aylik kizim var kıyaslama olur simdi yaptigi seyleri söylemek  sadece şunu bilin algısı acikmı mesela topu ver dedginizde topu getirirmi veya kapiyi kapat dedginizde kapatirmi bildigi şeyelri yapabilirmi ? Koltuga tek basina cikip inebilirmi 
(239 puan) tarafından
Saydıklarınızın hepsini yapıyor
(457 puan) tarafından
Eee masallah o zaman daha kucuk ya siz gün icide onunla bol bol konuşun

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 137 göst.
8 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nudem (140 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 111 göst.
24 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hurremsultan01 (180 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 75 göst.
4 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cigdem6565 (912 puan) tarafından soruldu

380,558 soru

11,394,221 cevap

34,908 kullanıcı

...