0 oy
478 göst.
Diğer kategorisinde (1,405 puan) tarafından

image

kızlar bu sanat eserini benim marul kafa yaptı :D 

Ben buğra kuşa 12 aylik olduğundan belli eline kalem ve boyama kitabı veren biriyim. Şuan 19 aylık ve tüm renkleri saya biliyor ☺️ 

2 gün önce duvar karaladığını fark ettim ama hiç tepki vermedim hatta inanmiyacaksiniz çok mutlu oldum. Pedagogumuza sordum nasil bi tepki vermeliyim diye doktorumuz da "eğer silinebilir boyaniz varsa belli bir müddet karişmayin zamanla hevesini alip unutacaktir" dedi. Şahsen benim için hiç bir önemi yok karalasın dilediği gibi. Zaten sürekli evde olan bi çocuk yaşıtı kimse yok anca para gidersek bide kedimiz var evde onunla oynar o yüzden bu tür hareketlerine pek karışmıyorum.

Kendine ait odası var ama orayı şuan buğra kullanacak durumda değil. O yüzden oturma odası onun oyuncaklariyla dolu zaten bizde orda oturup kalkiyoruz :) 

Siz nasil tepkiler veriyosunuz merak ettim

38 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Benim buyuk butun evi boyamisti heryeri bi de rengarenk falan boyamisti.

Ellemedim, 1 sene biz o rengarenk duvarlarla yasadik. Misafir vs umrum olmadi. Boyasin sorun degil hevesini alinca duvarlari boyatirim dedim ki oyle yaptim. 

Simdi kucuk icin de ayni sey gecerli. Boyasin, kendine zarar vermedigi surece kisitlama onu daha da hircinlastiracak. Duvar dedigin boyanir gecer :)
(1,405 puan) tarafından
Benimde hiç umrumda değil hatta kulağima bi kaç duyum geldi pasakli diyen akbabalar varmış :D
tarafından
Hahahahahah onlar senin yavruna kurban olsunlar. Cocugun oldugu ev oyle derli toplu muze gibi olmaz kardesim, daginiklik da olur boya da. Bi evde yasanmislik varsa gonlunce oynayan cocuk warsa ew dagilir. Benim cocugum cocuklugunu gonlunce yasayamadiktan sonra napiyim :)
(433 puan) tarafından
Ay ben olsam dayanamazdım niye yaptın çocuğum diye zarar vermemeyi öğretirdim
tarafından
Tabiki hayir duvari degil defteri boyuyoruz diye yonlendirdim ama kizmadim ellemedim elinden almadim yine boyadi duvari sorun degil boyasin benim icin zarar vermek degil o cunku :)
-Reklam-
0 oy
(15,267 puan) tarafından
Seni seniiii bı daha yapma sakın falan diyorum 
(1,405 puan) tarafından
Yapmamız lazımmış biliyomusun. Çocuğun kendine ait bi alani olmaliymiş ve o alana yaptiklariyla ilgili ona müdahele etmemiz onun alaninin kisitlandiğini duşünmesine sebep verip cocukta hirçinliğa sebep oluyormuş
(15,267 puan) tarafından
Aslında ona ait bir duvar verip orda boyamasina izin verilebilir. Ama ben yapmak istemiyorum. Duvarları değil defterleri boyasin.
(433 puan) tarafından
Yo aslında ona bi alan belirle alan dışı hariç eve zarar vermemeyi bilmeli bence
(25,224 puan) tarafından
Kesinlikle öyle duvarlar resim yapmak için boyamak için değildir nerenin boyanacagını çocuga öğretmek gerek. Kendi alanı içinde bunu öğretmek daha dogru.
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Benim kızlar da tüm evi resim tablosuna cevirmisler ilk yazdiklarinda duvarlar yazmak için değil evimiz kirleniyor deftere kitaba yazabilirsiniz vs diye söylüyorum yine yaziyolar yine benden ziyada babaları çok karşı bidefa tüm kalemlerini toplayıp çöpe atmjsti koltuk duvar her yeri çıkmayan kalemle boyadiklari için. Şuan keçeli tükenmez pastel vs vermiyoruz sadece kuru boya. Ona da pek bişey demiyorum. Ama benimkiler makyajla yapıyor artık. Dün rujumu alıp tüm duvarlara resim yapmış yüzünü kafasini komple boyamış yatağımı boyamış hep eyeliner ile de aynı şekilde hep boyamislar :/
(1,405 puan) tarafından
Canlari sağolsun
(3,151 puan) tarafından
Orası öyle tabi yirmi sene sonra da gülerek anlatırız evimiz tertemiz kalır :)
0 oy
(7,272 puan) tarafından
Boya kalemlerinin duvara degil kagida uygun oldugunu söyluyorum bunun iki katini kizim siyah pastel boya ile bastira bastira yapmis sagolsun önce bi sinir krizi sonra cif camasir suyu allah ne verdiyse giristim 
(1,405 puan) tarafından
Bende hevesi bitsin girisecem bakalim
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Benim kızımda abisinin kalemini almış defteri karalıyor arkamı döndüm duvara gidiyor hayır dedim durdu  sonra ben mutfağa gittim baktım anne gel gel dedi bak kalem :)) bide şaşırmış gibi yapıyor abi yaptı diyor ayy nasıl güldüm hemen sildim yapma  dedim kızmadım çocuk işte deftrre yaz dedim 
(1,405 puan) tarafından
Ah bu cocuklar :D
0 oy
(657 puan) tarafından
Siliyorum kızsamda uyarsamda yapıyor sile sile duvarın boyası çıktı badana yaptık hevesini alıyor ondan da bıkıyor şimdi büyüdü çizmez ikinci yetişiyor oda yaza başlar çizmeye:)
(1,405 puan) tarafından
Canlari sağolsun yaa
0 oy
(48,708 puan) tarafından
kızmıştım kendi halinede biraktim eline bez verip sildirdim gulerek sildi☺️ duruyo cogu hala
0 oy
(16,025 puan) tarafından
Kızmam çünkü ortalıkta bir kalem varsa suç benimdir. Ya da eline kalem verirsem yine suç benimdir çünkü başıma geleceğini bilmem lazım 2 3 kere karaladılar uyardım bir daha yapmadılar 
0 oy
(13,044 puan) tarafından
İş işten geçtiği için pek bı tepki vermiyorum :D bizim salon mutfak her duvarda bir çizik var boyama yapıyor kafasına göre :D sorun yok zaten kiradayiz biz aldığımızda duvarlar daha kötüydü kiradan düşmedik biz boyadık öyle çıkacağız ha oturursak da yine boyayayacagiz biz sorun etmiyoruz istediği yeri boyasin 
0 oy
(613 puan) tarafından
Küçükken boyadi hep evi boyattik sonra şimdi boyamiyor. Odasına izin veriyordum ama sadece . Şimdi 3 yaşında yapmıyor artık 
0 oy
tarafından
Benimki de 1 yaşından beri kalem kullanır ilk zamanlar duvar değil ama koltukları çok boyardı yanlış yaptığı için uyarirdim genelde dinlerdi su an 3 yaşında tahtası var odasında istediği gibi yazıp çiziyor tahtasına başka şeylere karışmıyor 
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Bi daha yapma diye anlatıp siliyoruz beraber
0 oy
(4,390 puan) tarafından
Orman çizmiş;D
0 oy
(1,248 puan) tarafından
3,5 yaşında birnkac kez anca çizmiştir kalem defter çok seviyor ama benim ki kağıdı karalarken sağolsun hızını alamayıp kanepeleri yazar keşke duvar yazsa yeni boyattım siliniyor en azından kolay silinir :))) anası gibi zoru seviyor benim oğlan:))
0 oy
(1,024 puan) tarafından

Aman boyasın canı sağolsun oğlumun Kurban olurum çıkınca evden boyar tertemiz öyle çıkarız hangimiz küçükken boyamadik ki :)

0 oy
(3,552 puan) tarafından

Hiçbir tepki vermiyorum. Aa annecim ne güzel olmus ama duvar yerine kağıtları ve masanı boya olur mu diyorum. Silerim geçer bunu n için kızımın kalbini kıramam. Duvar ne ki sen halilarimi bi gor :woot: gecen gün kitapligimizdaki bütün kitapları tahta kalemiyle boyamış ona çok üzüldüm ama kizim söz dinliyor yapma tamam mı dediğimi bi daha yapmaz 

0 oy
(1,988 puan) tarafından
Beninki 3 5 sefer boyadı hic tepki vermedim bodrumda vardi kalan boyalardan . bende oturup onunla boyadım bi sure sonra sıkıldı sıkıldığını anlayinca boyadim duvari bitti gitti . Ben cok severim duvar boyayan çocuk hic kizilcak bisey yok
0 oy
tarafından
Hiç bir tepki vermem sonuçta bir daha o yasına gelmeyecek duvar bu silinir boyanır ama o bu hâline bir daha dönmeyecek diledigi gibi duvarı boyasın 
0 oy
(7,080 puan) tarafından
Benimki şuan 8 aylık olmasına bi kaç gün kaldı daha bişey yapamiyo ama mama yerken elini kolunu bağırınca aaaa naptın muhammeddd diyoum hoşuna gidiyo sipanin kızmak gibi değil guluyo o da benim ev bembeyaz duvarlar beyaz mobilyalar beyaz halılar beyaz koltuklar açık gri şuan bu postu okuyunca halı ve koltuklara örtü almayı düşündüm duvarları boyasin boya var hevesi geçince boyadığı odayı badana yaptırırız da TV ünitesi yemek masası konsol gümüşlük beyaz onlara naarim bilmiyorum :(
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Tamda bu yüzden evde kalem yok ve boyama kitabı falanda yok malesf 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 181 göst.
26 Nisan 2022 Diğer kategorisinde yılmaz. (306 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 391 göst.
28 Mart 2021 Diğer kategorisinde ikbal (48,708 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 108 göst.