0 oy
58 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1 puan) tarafından
Merhaba bebeğim hastalandi antibiyotik yazdı doktor henüz 1 yaşında aldgm gün sabhi bide akşamı verdim ertesi günü çok iyi bı şekilde ayaklandı snra vermedim dünden beridir vermedim birde oda sıcaklığında bekletmisim ne yapayım sizce vermesemmi yoksa yenisini alıp devammi etsem

4 Cevaplar

0 oy
(16,142 puan) tarafından
Antibiyotiğin süresin 10 12 gün arasıdır zaten havalar da soğuk oda sıcaklığında bozulmaz antiboyotik 10 günü geçmediyse ver geçtiyse verme çöpe at
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tek günle antibiyotik tedavisi olmaz. 5-7 gün devam etmesi lazım. 
0 oy
(1,027 puan) tarafından
Oda sıcaklığında renk değişmesiyse suuep kullan canm kullanim süresi 15gun diye biliyorum ben ve çok sık antibiyotik kullanmayalım ablamın kızı çok kulalndi her hafta bı şişe bitirdi şimdi dislerin yapısı bozuk damaktan diş çıktı dişler sarı çıktı ve çocuk 11yyasinda iki yıldır ağızda tel var duzelmedi mecbur kalmadıkça kullanmayalım 
(1 puan) tarafından
Rengi değişmiş gibi oyuzden sanırım yeniden almam lazm ama bir gün verim ertesi günü vermedim ya o kafama takıldı dün vermedim mesela bugün yeniden alıp başlayayım ozmn dogrumudur vermekte istemiorm ama başladım artk tşk ederim
(1,027 puan) tarafından
Antibiyotik bile 3gunde etki eder derler doktorlar canm sen bilirsin bence iyiyse verme
0 oy
(7,287 puan) tarafından
Canim basta antibiyotige basladiysan 5 gun dediyse 5 gun kullanmalisin 1 gun kullanilip birakilmaz ya hic vermeceksin dogal seylerle atlatacaksin yada ilacini gunune saatine uyacaksin 
(1 puan) tarafından
On gün kullan dedi aslında kullanma taraftarı hiç olmadım ilk defa kullandim keşke vermesydm üç gün ateş olunca bı an basladim kullanmaya ozman yeniden alıp başlayayım bir gün verdim ertesi günü vermedim umarım sknti olmaz tşk ederim
(7,287 puan) tarafından
E simdide birakip tekrar baslamis olacaksin dogal seyler ya ver bi saglik ocagina sor birakip tekrar baslamak olurmu diye
(1 puan) tarafından
Evet ya bide bugün hafta sonu tekrar yazılması lazım bide sorun var işte hamileym bide buda 1 yaşında agirlasmisim ki huzursuzluğu yüzünden ilgileneym derken kalkipta veremedim kaldı öle bide dedim ya vermek de istemeyince onunda etkisi olunca kaldı öle şuan telaş icindeym kötü ettim biliorm ama korkuorm ya bişe olursa tekrar ederde daha kötü olursa
(7,287 puan) tarafından
Dut cayi verebilirsin grip enfeksiyona cok iyi geliyor ayaginin altina sarimsal yag surebilirsin

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 50 göst.
0 oy
2 cevap 56 göst.
4 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kirazim (257 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 111 göst.
26 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ayferodemis (51 puan) tarafından soruldu

381,845 soru

11,431,813 cevap

34,994 kullanıcı

...