0 oy
719 göst.
Aile kategorisinde (199 puan) tarafından

Kızlar öncelikle selamın aleyküm hepinize 1 yaşında oğlum var bı tane dün öğrendim ki daha haftalık hamileyim çok heyecan var korku var nasıl anlatcam bilmiyorum ama sorum şu başına gelenler küçük çocuğunuz varken nasıl hamilelik geçirdiniz sütten kestiniz mi yani kestiyeseniz nasıl oldu biraz bilgi verir misiniz  :)

24 Cevaplar

0 oy
(1,096 puan) tarafından

Gözünüz aydınn:happy:<3

(199 puan) tarafından
Teşekkür ederim ✿⁠♡
-Reklam-
0 oy
(7,611 puan) tarafından
Hemen kesmen lazım beta hormonu sütü zehirliyor diye biliyorum.
(1,347 puan) tarafından
Bir yaşında nasıl sürekli istiyor ki o zaman azaltın ama bence bı süre daha emzirin
(2,097 puan) tarafından
Hayır öyle bir şey yok doktoru izin verdiği takdirde doğuma kadar emzirebilir, hatta doğumdan sonra ikisini birlikte bile emzirebilir
(1,347 puan) tarafından
Aynen öyle doğumdan sonra da emziren var
tarafından
Acilen kesmesine hiç gerek yok. Doğumdan sonra bile emzirebilir. Eskiden yapılan şeyleri şimdi insanlara onermeyin
(313 puan) tarafından
Boyle birşey yok canım hiç bir doktor demiyor bunu kardesimde 1 yaşında kızı varken hamile kaldı kızı şuan 17 aylık 7 aydır hala emziriyor çocuk doktoruda kendi kadın doğum doktorudu emzirmesini söyledi hani sadece bebeği etkiliycek birşey olursa kestirirler sorun olmadığı sürece emzirebiliyorsun üstelik aşırı memeci bir çocuk 5 dakikada bir aralıksız 7 24 saat memede durur yinede çok şükür iki tarafta halinden mutlu :)
0 oy
tarafından

Ben sırf sütten kesmemek için hamile kalmıyorum :ermm: kıyamıyorum :'(

(199 puan) tarafından
İnanki bende hemen istemezdim kuran da ztn 2 yaşa kadar emizrirmemiz gerektiğini belirtiyor ama çoğu kişi kesmemi söylüyor:(
tarafından
En iyisi doktora sor canım, ya da hemşirecananyavuz var bebek hemşiresi ona bi sor onun paylaşımında görmüştüm hamileyken emzirebilirsiniz diye bi gönderisi vardı
0 oy
(3,877 puan) tarafından
Gözün aydın öncelikle. Ben doktora sprdugymda hiç bi sorun yok iki bebekte etkilenmez kesmek zorunda değilsin dedi. 
(199 puan) tarafından
Öyleyse çok güzel olur oda küçük çünkü :))
0 oy
(209 puan) tarafından
Bende kızım 13 aylıkken hamile olduğumu öğrendim 2 ay kadar emzirdim sonra açtım kolay değildi bu yandan küçük bebek bı yandan hamilelik falan Zor günler seni bekliyor
(199 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun şimdiden tabikide çok zor bide benim bebek uyku uyumayan  sürekli memede olamk isteyen bı çocuk ilk annelik olduğu için sürekli kucağımdaydı şimdi hiç indiremiyorum bile
0 oy
(17,775 puan) tarafından
Gözün aydın sağlıkla al kucağına 
(199 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım ✿⁠ ♡
(17,775 puan) tarafından
❤️❤️❤️
0 oy
(5,319 puan) tarafından
Hayırlı olsun canım. Ben 5 ay emzirdim hamileyken. Istediğin kadar emzirebilirsin bi sıkıntı olmaz demişti doktorlar kaç tanesine sordum. 

Ama oğlum büyüktü artık o yüzden 5. Ay bitince kestim 
(199 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim canım
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Tandem emzirme yapabilirsin. Bebeğini sütünden mahrum bırakma istemezse kendi bırakacaktır zaten.
0 oy
(687 puan) tarafından
3 aylık bebeğimle 1 aylık hamile olduğumu öğrendim doktor karnında ki 5 aylık olana kadar emzir demişti kızımın huyları değişti batıl inanç ama süt pis oluyor derlemiş inanmazdım asla ama akılı kızım asırı yaramaz olunca kestim sakinleşti yine psikolojim çok bozuldu sezeryan dikişleri taze diye diken üstündeyim defalarca hastaneye yattım eski dikiş patlamasından korkuyorlardı 37 aldılar 1 hafta küvezde kaldı hamilelik bulantısızdı ama doğurana kadar herzaman dikişlerimin agrısıyla bana zehir oldu gebelik asırı korkan ben bunu da doğurunca 2 ayın sonunda spiral takıp rahatladım 
(3,230 puan) tarafından
Ayy canım ya çok geçmiş olsun benimde kizim 9 aylık olacak haftaya 14 haftalık hamileyim bende bu dikiş olayından korkuyorum
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Allah hayırlı eylesin. İlk evladım 1 yaşındayken gebe kaldım bir buçuk yaşına kadar emzirdim. Hem kadın doğum doktoru hemde çocuk doktoru desteklenmişti 
0 oy
(8,931 puan) tarafından
Hayırlı olsun sağlıklı kucağına al
0 oy
tarafından
Ben doğuma kadar emzirdim 
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Hadi gözün aydın tatlım ❤️❤️
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Kızım 13 aylık şuan 6 aylık hamileyim üç ay önce bir göğsümü sütten kestim tek göğüsle devam ettik zamanla tadı değişti galiba iki üç haftadır gündüz istemiyor bir haftadır da gece istemiyor süt ama aglama krizleri felan zor geçti kendi bıraktı şuan tek zorlandığım kızım oyun istiyor oynuyoruz ama bir müddet sonra iflahim kesiliyor yoruluyorum ama Elhamdülillah güzel geçiyor 
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Allah sağlıkla kucağına aldırsın kuzu. Bende tek çocuk valla 2.ye hiç cesaretimiz yok.
0 oy
tarafından
Hayırlı olsun canım. Bende aynı durumdayım ama kendi tercihim emziriyorum hem kendi doktorum hem kızımın doktoru takip edip onay verdiği için gittiği yere kadar emzirmeyi düşünüyorum. Nasıl kesilir o konuda bilgim yok malesef
0 oy
(1 puan) tarafından
Oda bir şey mi ben oğlum 1 yaşında iken hamile kaldım 5 aylık olana kadar emzirdim sonra kendisi bıraktı bebeğim doğdu oda 1 yaşına gelince yine bir supriz yaşadık ustelik hepsi sezeryan ve erkek  su anda 4 aylık hamileyim 2.oglum azalttı yakında birakacaktir diye umuyorum  yani hiç de korktuğunuz gibi olmuyor canım sen gönlünü ferah tut Allah sağlık sıhhat versin de sana inşallah hersey çok güzel olur ♥️
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Canım hayırlı olsun benimde kizim 9. Ayına görecek 14 haftalık hamileyim çocuk doktorum da kadın doğum doktorumda kanamam olmadıkça sütten kesme dediler iki bebeğe de hiç bir sıkıntı olmaz sen yorgun düşersin dedi 
0 oy
tarafından
Hakkında hayrlısı olsn canm
0 oy
(130 puan) tarafından
14 aylikken oglum hamile kaldim canim oglum emmeyi cok.seviyodu 18 aylikkrn doktorum birak dedi hakikaten gozum acildi ama benim oglum yemek yemegi cok sevdigi icin zorlanmadik 3 gunde alisti zaten vucut otamatik once bebegi besledigi icin sutunun eskisi gibi bi gaydasi olmuyormus hamileligim oglum zor bi cocuk oldugu icin zor gecti cok agladim hep geve uyku yok gunduz yok zaten erken dogun yaptim ama sekerden dolaui ya i yorgunlukla alakasi yok Rabbim yardim ediyo simdi kucugum 5 aylik oldu oglum 2 yasinda cok tatli oluyolar saglik kucagina al insallah hepsi geliyo geciyo guzel dusun ikisi birlikte buyucek 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 68 göst.
1 Mart 2022 Diğer kategorisinde Seldablbl (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 341 göst.
17 Nisan 2024 Aile kategorisinde Sebnem (141 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 149 göst.
26 Ekim 2023 Diğer kategorisinde SnurT (206 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 379 göst.