0 oy
779 göst.
Aile kategorisinde (341 puan) tarafından
Oglum dun gece ateşliydi oglede uyandik atesi yoktu istahi yerinde kahvalti yaptik sevndim bu sefer kolay atlattik diye aile dostumuz aradi  nerde kaldiniz dedi bir hafta oncesinden sozlesmistik 

Oğlan dun biraz atesliydi yarin gelssk dedim (bende hata yavrumu iyiliğini kim dusunecekse )  bisi.olmaz hava guzel hazırlık yaptık dedi gittik neyse 

Sabaha kadar uyumadgimi söyledim o kadar önemseme nolacak 40 dereceye Kdar cocuklar ates kaldiriyo dedi.neyse dedim 

Oglan birden kizardi atesini olctum 39.1 panik oldum oglan agladi o panikle oglana  bağırmısim farkinda degilim ama atesi aglayinca daha cok yukselir diye oglan daha iyce agladi korktum soyundirdum balkoma ciktim sonra kaldirdilae bana psikolojisi bozulmus dediklerini duydum sonra torladim topladim oglani hastameye goturdum aradilar acilde oglana  bagirma diyolar bunu kendi çocuklarına oklavayla döven biri soyluyo ben sucsuz degilim.ama panikle ne yaptigumin.farkinda degildim agalama dediğimi biliyorum ama sesimi nasil yukseltgimin farkinda degilim hala daha dusunuyorm gercekten sesimi yükseltip travmami yasattim.ogluma diye

Moralim simdi büsbütün bozuldu 

18 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Evet bağırıp çağırarak hata yapmışsın ateşli hasta çocuk ne bilsin ağlar

İnşallah iyidir şimdi 
(341 puan) tarafından
Kesinlikle ama farkında degildim.telaslandim 39.1 goruncr kim olsa telasllanmaz ki hele ki 38 38 bucuk olduğunda  telaslaniyorm
-Reklam-
0 oy
tarafından
Oğlan kaç yaşında tam olarak 
(341 puan) tarafından
Oglum aglamaaa nolur aglamaa diye bagiridm 39.1 gorumce bi keresinde acilde aglayimcs sakinleş atesin yuksek iyice yukselmesin demisti orfan panikle bagirdim nolur aglama diye o tabi daha cok agladi of beynim gidiyo yemin ederim panik anlarimda
tarafından
E ne var bjnda ya ben kıza valla sacını basını yolucaaam bacagına tukurdugumun cocugu dıye bagırıyorum mıllete bak ne meraklı elestırmeye bende sus ya sus dıye bagırdın sandım ınsan telasla bagırır telassız da bagırır kıme ne
(341 puan) tarafından
Degil mi panik olmysmusum ustune dusuyomusm dedim en son dilim calisti da ates olunca kim telaslanmaz ki nolursa olsn yine de iyi anne olsam oglum tam duzelmeden bi yere goturmemen lazimdi el hatirini kirmadim  oglum daha mi degersizdi diye kendimi sucluyorm
(483 puan) tarafından
Bağırmak nasıl olur onun o an ki durumu hastalığı her neyse seni rahatsız eder kendi sinirinj çıkarmak için bağırırsın bu kabul edilmez
Ama sen ateşin çıkacak bağırma derken onun hakkında endişelenip kendini kaybetmisin önemli olan niyet davranış değildir
(341 puan) tarafından
Kesinlikle cok korktum aglama oglum nolur dedim diye psikolojisi bozuk damgasi yedim
0 oy
tarafından
Keşke o an bunu bana çocuğunu oklavayla döven kadınmı söylüyor diye pat kapatsaydin
(341 puan) tarafından
Benden yaşça buyuk.oldugu.icin yapamadim aglamayla ates mi yukselirmis sacmalama.psikolonimi.bozma diyo hala
(124 puan) tarafından
Yükselir tabi ***** deseydin
(341 puan) tarafından
39 olmqsa atesi aglamasi beni bu kadar tedirgin etmezdi millet nasıl relax bende onu anlayamadim
0 oy
(613 puan) tarafından
Bu seni kötü sorumsuz bi anne yapmaz ama inşallah bir dahakine daha hassas davranırsın çok geçmiş olsun canım 
(341 puan) tarafından
Bilmiyorm inanın sesimi ayarlayaamdim ne yazikki.zatem normalde de yuksek sesli konusan biriyim
(613 puan) tarafından
Bence bunu çözebilirsin ayarlayabilirsin ses tonunu böylece daha sağlıklı iletişim kurarsın :)
(341 puan) tarafından
Babamin isitme sorunu vardi bağırarak konuşmaya alistim.normalde se sesim cok yuksek boyle anlarda daha da yuksek oluyo
0 oy
tarafından
Bence o kişilerle bidaha görüşme 
(341 puan) tarafından
Ben yaptigimda dogru degildi.ama o anki olayon tansiyonuyla farkinfa degilim
0 oy
(4,663 puan) tarafından
Canim cogu ark benimle gorusmeyi kesti sirf  pimpjrikliyim diye çünkü benim kizim da hm saglik priblemi var hemde cabuk iyilesemiyor o an keske bagirmasaydin ama paniklemissin. bide cocuk toparlanmadan bidaha disari cikma daha iyi olur sanki 
(341 puan) tarafından
Aynen benum hatam hatri kalirsa.kalsn evladim o haldeyken inank  bagirdigimin bile farkinda degildm annem diyo nasil bagirdim 39
1 kim.olsa soka girer bencr
0 oy
(15,223 puan) tarafından
Kız bı bagirmadan ne travması. Ne hale getirdiler anneleri. Öyle şey mi olur hiç. Çocukların psikolojisi o kadar da hassas değil. Çocuğu ihmal etmedigin sevgisiz ilgisiz birakmadigin sürece travma falan olmaz merak etme. Geçmiş olsun. Şimdi nasıl oldu. Sen onların laflarına bakma. Boş insanlarmis belli 
(341 puan) tarafından
Simdi soguk hava verdiler ardından nebulazator e ilac tedavisi en son oksijen verdiler şimdi iyi cok sukur nobetvi.doktorda iyiydi 38 bucuk olursa gecr ve ates dusurucuye ragmen 1 saat icinde geçmezse  getirirsin dedi bogaz 3enfeksiyonu oldi
Oda benim.yuzumden bu viral enfeksiyon doneminde daha once bilmediğim bir oyunevine goturdum oglumu ordan kapti çünkü hic hijyen bir yer degildi
(15,223 puan) tarafından
Neden senin yüzünden olsun ki dostum. Virüs heryerde herkesten bulaşabilir. Herşeyde kendini suclamaktan vazgeç. Çocuklar hasta ola ola buyur. Bağışıklığı gelişir. Keşke hiç hasta olmasalar ama olacaklar elbette ki. Biz de hasta olmuşuz hep. Bu ailemizin sucu degildi
(341 puan) tarafından
Bu aylarda napmak gerekir  haklisiniz boylr olacağı bilsem goturmezdim.ama iki ay önce de enfeksiyom olmstu napmam lazim bagisikligini guclendirmek icin
(15,223 puan) tarafından
Her gün pekmez icirebilirsin. C vitamini olarak mandalina portakal limon türü şeyler tuketmesine dikkat edebilirsin. Et suyu Tsvuk duyu kullanabilirsin corbalarina yemeklerine. Dengeli düzenli beslenme en büyük silah. Ama ne yaparsan yap bazen yine hasta olacak. Ve bu senin suçun değil .
(341 puan) tarafından
Proteine ağırlık veremedim bu ara artik et sebze agirlikli cvitamini agirlikli beslicem
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Canım o gece uykusuzlukla gene iyi dayanmissin ben ne zaman bebeğim hasta olsa bende uykusuzluktan hasta oluyorum annemi çağırıyorum iki üç gün bende kalıyor normal insanız bebeklerimiz hasta olunca gece gündüz bekliyoruz yoruluyoruz o panikle veya uykusuzluktan korkudan yorgunluktan  sinir bosalmasindan sesini yükseltmiş olabilirsin oradaki insalarin tuzu kuru boş konusuyorlar kendileri büyütmüşler bir söz var tok açın halinden ne anlasın ,onlar rahat tabi , sirf sen nezaketsizlik yapmayayım diye hazırlanmış hasta çocuğunla yorgun argın oraya kadar gitmisin onlarda yardımcı olacaklarına dedikodu yapmışlar sen de ben kusur görmedim boşuna ağrı girmesin öyle bir kere bagirmadan çocukta travma falan olmaz 
(341 puan) tarafından
Herseyimi oma gore ayarliyorum anneyum yapacagim tabi ki ama neden daha az panik olsam panik atak anksoyetemde var cocuguma zarar  veriyorum diye uzuluyorm
(2,194 puan) tarafından
Anladım canım onu biraz daha torpulemeye çalış bencede bende tam tersi çok sakinlik geldi anne olunca bendede panik atak ve anksiyete bozukluğu var çocuk doğduktan sonra biraz köreldi rahatım  daha  önceden ilaç bile kullandım bu yüzden olmadı bir uzmandan yardm al eğer çok anksiyeteye bağlı düşüncelerin varsa sürekli düşünme halinde isen ,anksiyete de  insan sürekli düşünüyor ama kötü şeyler düşünüyor ve  gitmiyor düşünceler  o da yorucu bir durum
(341 puan) tarafından
Ooo cok agir donem gecirdim ne sancilar çektim dusunceler gitmiyodu bi ara oglumu herseyini konusma gecikmesi varda otzme bglamstim iki kez denver testi yaptirdim doktor yeter senkn anksiyeteme hizmet ediyoriz daha cocuha test yaptırmayı birak dedi son 3 4 aydir kendimi serbest biraktm bu konuda konusmasini da takiyorm yine ama emsirdigim icin tedaviye başlayamadım malesef ama psikoterapiyle epey yol aldim yine de
Rabbim sizi daha iyi etzin zor gercektnr insanin hayatını zorlaştıran herseyi nedenini sonucunu kendime baglamaktan mahvoliyo insan
(2,194 puan) tarafından
Zor canım ya bende öyle gamsiz biri olmak isterdim ama işte kişilikle alakalı bazı şeyler biraz kontrolculukden de kaynaklanıyor gibi ben herşeyi kontrol edemeyeceğimi mesela oğlum hasta olsa bazen benim kontrolüm dışında da hasta olabileceği gibi şeyleri yavaş yavas kabullendim herşeyi kendinden bilme canım bazen insanın elinde olmayan sebeblerdende kötü şeyler gelişebiliyor
(341 puan) tarafından
Cok dusunmeyle insan birsey elde edemedigi gibi yapacagi seyleri dusunmekten yapamamaz hale de getiriyor Rabbim hepimize iyilik versin
0 oy
tarafından
Anneyiz kiz biz hep bir ayar durmayız ki bende oğlumu biraz gözden kaybedince bagırmıştım sonra bayıldım 

Geçmiş olsun bu arada
(341 puan) tarafından
Rabbim kimseyi evladiyla sinamasin Allah a emanet olsnlar size de gecmis olsn
Simdi cok sukur atesi yok ben zaten panik atagim var sakin yapim zaten yok bide boyle beni stres ettiler
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun canım umarım iyidir şimdi. Panik halinde insan şaşırıyor bazen bir bağırdın diye travma olacak değil belli ki gayet ilgili bir annesin. O akraba mıdır nedir ona da daha gitme çok bilmiş tayfası ya 
(341 puan) tarafından
Simdi atesimiz cok sukur dustu ama yine de sabahlayacagim nolur nolmaz ilgili olmaya elimden geleni yapmanin gayretindeyim hata yaptigim cok oldu ama diyorum niyetim iyi sen biliyosn sen hayirli anne olmami nasip et alnim akıyla çıkmayi nasip et diye cok dua ediyorum. Aslinda ozunde iyiler ama onlara gore ben abartili davranıyorum kendisi kaynana vs ugrasmaktan cocuklarinin bebklik dönemi koseye atmislar gariplerine gidyo sanırım
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Benim ateşim çıkınca ağlayasım gelir ve ne zaman ağlarsam düşer ateşim sakinlerim. Belki bebeğin de öyledir. Bağırdığın için oğluna anlat bunu sana bişey olcak diye korktum ondan bağırdım. Bağırmak istemedim özür dilerim de. Dün ateşlenmeden de bişeye mi korktu birşeyden korkunca da çıkar ateş bi gözden geçir. Ve hayır sen kötü bi anne değilsin. Arkadaşların önemsememişler bebeğini sende kafa dağıtmak istemişsin iyi olduğunu düşünmüşsün bebeğinin.
(341 puan) tarafından
Oglen gercekten iyiydi ama kötüleşti evleri  cok sicakti dun cenaze evindeydik orada da gayet neşeliydi bana hemsire bir keresinde acilde demisti zaten atesli aglayarak iyice atesini çıkarma demişti hatta sakinlessn diye tel vermiştim eline p zamana kadar hiç vermediğim halde o hemsirenin dedigi de aklıma geldi
(1,246 puan) tarafından
Stres yapmışsın sende canım. O kadar yüksek görünce normal o stres. Olur öyle şeyler bence arkadaşlarınla mesafe koy arana
0 oy
(17,787 puan) tarafından
Çocuk hasta sen alıp onu oraya gitmen hata 
(341 puan) tarafından
Zaten sucun en büyüğü orada kendime cok kızıyorum elin hatri  çocuğumdan ileri mi diye tam iyi olmadan ne isin vardı diye
(17,787 puan) tarafından
Neyse bida gitme yazık perişan olur yavrucak hasta olmaya biz büyükler dayanamıyoz canım bide gezmeye götürmüşsün yazık annesi çok küçükler kötü bi döneme denk geldiler zaten hastalığın bitmedii bi dönemdeler :(
(341 puan) tarafından
Kesinlikle sonuna kadar haklisiniz bundan sonra asla boyke bir hata yapmayacagim kim olursa olsn yavrumdan onemli degil
Ondam sonra oglumun babasi aradi oyunevine parka goturmusum diye ben hasta etmisim diye sucladi kendi mi berbat hissediyorm
(17,787 puan) tarafından
Olacağı varmış olmuş sen takılma ona
0 oy
(92 puan) tarafından
Kuzum bu havada soyup balkona çıkartmak sağlıklı bi durum değil yuksek ateşte ani şoklar sağlıklı değil aklinda bulunsun. Bende tam bir panik atağim anliyorum seni. Kimsenin agzi durmuyo bende takıyordum bi ara ama duymuyorum artik birini ancak benden daha iyi bir anne olduğuna inanirsam dinlerim. Banada çocuğun uzerine çok düşüyorum cok ilgileniyorum diye psikolojisi bozuk diyorlar :) yani insanlar konuşur ve çoğu boş konuşur. Sen görüşme bence onlarla arkadas değil onlar 
(341 puan) tarafından
Aslinda ozlerinde iyiler bend3 oyle tepki vermelerine sasiridm ki kendisi cocgunu bagirp dov3n bir insqn aglar atesi yükselir diye korkumdan d3dim ağlayınca ates yuksledigini
Yeni ilk senden duydk pskolojim bozulms.dedi
(92 puan) tarafından
Valla bana gorede kendi cocugunu doven anne babalarin psikolojisi bozuk. Kendi mutsuzluklarinin acısıni onlara gucu yetmeyenden cikartiyorlar. Yani kimdeyi umursama emin ol yetersiz insanlar başkalarini daha kolay elestirirler
(341 puan) tarafından
Haklisiniz Allah biliyo icimi tum iyi niyetimle yaklasiyorum mukemmel annr degilim hicbir zamanda olamam ama diyorum Rabbim icimi biliyorsn hata yapsamda doğruyu kalbime ilham et hayirli anne olmayi nasip et diye dua ediyorm
0 oy
(159 puan) tarafından
İnsan içinde kimsenin seni böyle zor duruma koymasına izin verme.Kendi hatalarının cezasını sana keserler haz aliyorlar birde bağırma demişler.Ortamin stresinden bağırdın eminim buna böyle düşünen bir anne evinde çocuğuna bagirmaz o haldeyken eminim canım üzülme.Bu durumlarda da cidden gitme hele ki böyle anlamayan insanlarsa.
(341 puan) tarafından
Haklsiniz.hatanin buyugi bende o yuzden kendimi sucluyorum hem3n oglede iyi.olmayla cocuk iyileşti diye bisi yok nekahqt donemi evden disari cikmamam gereki4di cok büyük dusuncesizlik ettim
(159 puan) tarafından
Suçlama artık kendini ikinizde uzulmeyin boş insanlara da bakma bile.
(341 puan) tarafından
Allah razi olsun sizlerden Rabbim herkeisn evladini korusun hayırlı gunlerin8 gormeyi nasip etsn
(159 puan) tarafından
Amin Allah sizden de razı olsun inşallah hayırla sağlıkla
0 oy
(613 puan) tarafından
39 ateşte bu kadar panik olmana gerek yok. 41.5 gördüğüm oldu. Sakin kalman önemli çocuğa neden bağırdın ki anlamadım? 
(341 puan) tarafından
Aglayip atesi daha.da yukselecek diye 39 ates normal bi at3s degil ister istemez panik oluyo insan nolacak diye
(613 puan) tarafından
Anladım canım ama ateş korkulacak bir şey değil
(341 puan) tarafından
Havale gecirecek diye gerçi 37 de de gecirir diyolar doktorlar ama yukseldikce ne bileyim risk artiyor gibime geliyo benim
(613 puan) tarafından
Durumuna bağlı o çocuğun mesela ayaktaysa oyun vs oynuyorsa 40 olsada bişey olmaz Allah'ın izniyle ama mesela sürekli uyuyorsa 37.5 bile tehlike olabilir. Çocuğun genel durumu önemli
(341 puan) tarafından
Genelde yüksek ates halsiz birakiyor cocuklar hastalanmasin hic gerçekten kendim cayır cayır ates icinde yansam umyrsamam kendimi ama cocuk olunca baska oluyo
0 oy
(3,017 puan) tarafından

Birsey olmaz korkmayın, etrafinizdakiler size annelik öğretene kadar keşke hassasiyetiniz farkında olup destek olsalarmis hiç takılmayın onlar neden gelmemis size korkularinizda bir el uzatmamis .

atesli bebis zaten anlamayamamistir ne olduğu sadece korkmuştur onuda unutur annesi 1 kez bağırma ile aglama oglum ne olur demeyle tramva falan olmaz.

Bebis hastalık belirtileri göstermeye başladığında en güzeli evinizde olmanız daha sakin bildiğiniz yöntemleri uygulayabilirsiniz rahatlıkta. hem bebis de bildiği ortamda daha rahat olur 
(341 puan) tarafından
Orays gitmek tamamen benim en buyik hatam oglum daha on planda olmalıydı çok pismanim çok nasil boyl3 hata yaptım annem gitmek istiyodu sanirim.o yüzden d3 bisi diyemedim
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Yani aglama sesine dayanamıyorsundur ondan bagirmissindir büyük ihtimalle ama ben sunu tasnif etmiyorim hic bir annede cocugun hasta ise evde oturup bakacaksin yani isteyen istedigi kadar yalvarsin gel diye benim cocugum hasta oldugunda onla ilgilenmekten kendimi unutuyorum resmen ve su zamaana kadar 37.5 atesi gorunce bile baya gerilen bi insanim 
(341 puan) tarafından
Tamam siz mukemmel annesiniz aglama sesine dayanamadıgimi nerden çıkardınız kendini kasip atesi yükselir diye korktum
Ogle durumu iyiydi atesi 36.7 falandi zaten hatami da orda kabul ediyorum nolursa olsn nekahat doneminde gitmememm lazimdi evde de yukselebilirdi yine ayni şekilde hastaneye götürecektim gpturdum hemen zaten
0 oy
tarafından
Canım az sakin ol çocuğun hastayken en soğukkanlı sen olacaksın panikle şunu yaptım deme şansın uoku olan olmuş bidahakine aklında olsun o an profesyonel bir şekilde davran 
(341 puan) tarafından
Ah ah panik halinde ben bende olmuyorum me yapacağımı bilemiyorum

İlgili sorular

+1 oy
18 cevap 448 göst.
8 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 640 göst.
27 Kasım 2021 Aile kategorisinde Eeebbrrrruuuuuu (684 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 270 göst.
27 Ağustos 2021 Aile kategorisinde A2020&2021. (253 puan) tarafından soruldu