0 oy
1,011 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (270 puan) tarafından

image

21 haftalık detaylı ultrasonda doktor bebeğin göğüsü çökük dedi ve bana buna benzer resimler gösterdi lanet ettim o kadına. Bana yaşattığı acıyı anlatamam size. 4 hafta üst üste detayliya gireceğim şimdi.. ve o gün o kadar çok baskı uyguladı ki 2 gün karnım deliler gibi acıdı. :((( Psikolojim alt üst oldu resmen

31 Cevaplar

+1 oy
(2,746 puan) tarafından
Niye lanet ediyorsun
(270 puan) tarafından
Hamile bir anneye direk kalkıp bu tarz hastalıklı bebeklerin resimlerini şak diye gösterdiği için
(2,746 puan) tarafından
Merak edip sen bakmayacak mıydın? Bir de bildiğim kadarıyla tıpta her şey direkt söylenir. Kem küm edilmez
(270 puan) tarafından
Önce hastalığın ne olduğunu güzelce iki üç kelime ile anlatırsın daha sonra gösterirsin ama bu direk gösterdi dilim tutuldu o anda benimde
(532 puan) tarafından
Doktor söylese suç söylemese suç . Allah razı olsun ki çocuğumun hastalgiini farketti söyledi gereken onemleri alabilcez diye memnun olmanız lazımdı aslında
(636 puan) tarafından
Doktorun kibar değilmiş benim bebeğimin kalp atışı durmuştu doktorum söyleyemedim evet canım bı alttan bakalım karından net göremedim falan dedi alttan baktı canım bı radyoloji ultrasonu ile bakılsın dedi ondan sonra sordum hayırdır hocam diye ilk gebelikte olur böyle covid geçirdin yaşasaydı engelli olurdu bu senin hayrın olmuş falan dedi aynı psikologlar gibi önden konuştu pat diye söylenmez ya günah
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Senin iyiliğin için yapılmış neden lanet ediyorsun bende 3 kez girdim ne bın şükür kızım 16 aylık hiç bir sorunumuz yok ve ben hala o doktora dua ediyorum 3 kez aldığı için...
(270 puan) tarafından
Ben etmiyorum valla 3 kez çağırdı 3unde farklı hastalık söyledi en sonunda da AA digerlerini unut bebekte göğüs cöküklügü var dedi
tarafından
Sorun yokta Allah vermedi diye yok. Doktormu sanki sorunu halletti 3 kez bakarak.
tarafından
Başka doktora git canm ozaman
0 oy
tarafından
Canım öncelikle sakin ol biliyorsun doğumda bambaşka sonuçlar çıkabiliyor kaç kez okudum burda. Bir sonraki detaylıda baktır canını sıkıyorsa hiç gitme. Sadece her ihtimale karşı neler yapmanız gerektiğini öğrenip yol çizersiniz ama kesin öyledir diye yıpratma kendini bebeğine dua et sağ salim doğsun inşallah 
(270 puan) tarafından
Allah'tan gelen başım gözüm üstüne ama doktorun tavrı benim psikolojimi bozdu
tarafından
Canım bazıları artık alıştığı için bize sert gelebiliyor ama onlar görevini yapıp bize detaylı bilgi vermek zorunda. Her doktor ya da he insan diyeyim hassas bir olayı kibarca ifade edemeyebilir ona takılma sen hiç
0 oy
(100 puan) tarafından
Canım öncelikle Allaha tevekkül et bilemezler neler diyorlardı bebek sapa sağlam doğuyor Allaha inancını kimse için gevşeme Rabbım sağlıklı sıhhatli kucağına almayı nasip etsin sadece şunu anlamadım kadın dediğiniz kim ve neden baskı uyguladı 
(270 puan) tarafından
Doktor için dedim yani iyice görebilmek için ultrason cihazını bastirdikca bastırdı ve beni yarim saat arayla 3 kez ultrasona soktu. Bu arada dileklerin için sağol canim
(100 puan) tarafından
Anladım anlaşılan şoka girmişsin ama sen kalbini temiz tut Herşey temiz olsun lanet getirme ağzına alma o kelimeyi belki rabbin sadece seni deniyor bilemezsin bnce tövbe et ve sadece bebeğin için dua et
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Hamilelik hormonları dan dolayı ve bu durum seni strese soktu diye lanet etmiş olmalısın ki söylememen gerek birşey orda doktor görevini yapmış ben de detaylıda doktorum çocuğun kafasındaki bir damarı göremiyorum dedi baya bastırdı. Bebeği oynattı karnımı ittirdi faln sonra dedi ki git gez hareket et yarım saat sonra gel öyle yaptım gittim tamam gördüm sıkıntı yok dedi , yani onlar görevini yapıyorlar bide hamilesin canım öyle söyleme nice şeyler söyleniyor ama bebek doğunca maşaAllah bir sıkıntısı olmuyor dua et bol bol 
0 oy
(1,766 puan) tarafından
Öncelikle geçmiş olsun RABBİM den başka kimse bilmiyor ne olacağını, bide neden lanet getiriyorsun kadın görevini yapmış sen hatalık nedir diye sormuşsun dur kadın da sana göstermiş bu kadar kötü niyetli olmayın
(270 puan) tarafından
3 kere bana farklı şeyler söyledi sonunda diğer söylediklerimi unut bebekte sadece göğüs cöküklügü var dedi. Ben lanet etmimde kim etsin her defasında farklı sorunlar söyledi yok kalbi yok ciğeri sonra onlarda tamam sorun yok dedi ömrümden ömür gitti ya benim. Kim kötü niyetli o zaman
(775 puan) tarafından
Banada begin kafasi yok sonra yok var ama yarısı yok sonrada bunun beyni dışarda hemen kürtaj dedi bunları dedi ama uydurmadi görmeye calisti anlamaya çalıştı drun ne suçu var bu arda ilk kez duydum hayati bir durum değil sadece goruntuyse üzme kendini rabbim aklını fikrini bahtını güzel etsin inşallah
0 oy
tarafından
Kız şimdi sorsaydın buna çare var mı diye varsa müdahale falan git yoksa boşuna ne kendini üz ne bebeğini daha çok küçük çünkü noluyor ya gelişmemiş bile. Ben detaylıca girmedim test falanda yaptırmadım şeker yuklmeside yaptırmadım. Allah'a şükür bisey yok doğdu süt alerjisi falan var ondan çok çektim çekiyorum hala ama hamileliğini kendine zehir etme. Ben bir doktora gittim bana dedi kolu kısa bacağı falan dedim bir dahada gitmem oraya sonraki kontrolde herseyi normal dedi kendi doktorum. Evham yapma boşa üzülme 
(270 puan) tarafından
Daha gitmem ya henüz minicik tam gelişmedi zamanla gelişir hocam heralde dedim oda bana sen bunun kitabını mi okudun dedi
tarafından
Sen okudun o zaman hallet deseydin ne konuşuyorsun dengesiz kadın deseydin ya nasıl sinirlendim ancak insanı depresyona sokarlar. Hadi okudun çare bul deseydin.
0 oy
(7,248 puan) tarafından
Kuzum allaha bırak herseyi dua et yanilma payi cok oluyor biliyorsun hassas bir donemde oldugun icin cok agirina gitmis belliki 
(270 puan) tarafından
Ahh hemde nasıl bide nadir görülen bir şeymiş sanırım binada şükür diyorum ama keşke detaylı yaptirmasaydim
0 oy
(1,316 puan) tarafından
Gerçekten seni çok iyi anlıyorum. Aynı olayı bende yaşadım patavatsız bi şekilde söylemişti banada. Onu hastanenin dilek şikayet kutusuna yazacağıma söz vermiştim o zamanlar kendi kendime. Birsürü kağıda yazcam dedim hatta. Adıyla soyadıyla. Ama sonra unuttum yenilerde yine hatırladım. Yapcam ama kinliyim hala o kadına. Açık sözlülükle patavatsızlık düşüncesizlik arasında fark var kesinlikle
(270 puan) tarafından
Ayy sonunda beni anlayan birisi çıktı
 Size ne demsti doktor
(1,316 puan) tarafından
Ense kalınlığı var demişti. Kız daha yeni 3 aylık olmuştum ve ilk kez o kadar heycanlı gitmiştim hastaneye hani bebek şekline geldi artık bakalm nasıl görünecek falan diye. Bide ilk gebeliğim. Daha karnıma o şeyi sürer sürmez aa çok kalııın dedi. Sonra başka arkadaşını çağırdı o da baksın diye. Ne yapsa beğen. Kadının ekrana bakmasına fırsat vermedi lüzumsuzca biriyle olan tartışmasını anlattı. Ben orda hüngür hüngür ağlıyorum yattığım yerde. Bişey var kesin diye. Hiç ilgilenmedi. Ağlayınca düzelecek bişey değil Allahtan her şey dedi bide. Hala sinirleniyorum bak hatırladıkça. Benim başıma yıkılmış o oda.
Bebeğime genetik test falan yaptırdım elhamdülillah bişey çıkmadı şuan iyi ama o kadının bana yaşattığını unutmicam. Kadının kadını anlaması gerekirken erkek doktorlar kesinlikle daha nazikti bu konuda
(270 puan) tarafından
kesinlikle sana katılıyorum canım ahh ahhh en iyisi valla zırt birt hiç gitmemek
(1,316 puan) tarafından
O zamanlarda diyodum keşke eski zamanlarda olsam evde öylece doğursamda şu stresi yaşamasaydım diye. Ultrason cihazına gıcık oluyodum
0 oy
(6,214 puan) tarafından
Benim kızımın göğsü de öyle görümcemin göğsü de öyle diğer görümcemin iki kızının göğsü de öyle yani genetik dediler niye lanet ediyorsun ki Ne var ki bunda ya ben bunu doktoruma gösterdiğim zaman şu anlık bir sorun yok ama ileride estetik açıdan istemezse ameliyat olabilir dedi eşim şu an yanımda yok geldiği zaman tekrar kontrole götüreceğim yani bu kadar dert etme üzülme hiçbir şey çaresiz değil ölümden başka
(270 puan) tarafından
Genetik oluyormuş zaten bizde kimsede yok. İlkten kalbinde sorun var gibi dedi sonra bu soruna çevirdi olayı zor nefes alıyor gibi duruyor dedi sonra acaba hıçkırık mi dedi dedi Allah dedi en son bu tanıyı koydu
(6,214 puan) tarafından
Ben internetten baktım da güvercin değil de Kundura göğüs çıktı Yani benim de aklıma takılıyordu tekrar bir doktora götüreceğim çünkü önceden estetik açıdan problem olursa ameliyat olur demişti ama kalbine ciğerlerine sıkıntı verir mi diye bunu araştıracağım Bakalım doktor ne diyecek söz konusu çocuk olunca sen ne yapacağını bilmiyor Geçmiş olsun canım sana da yine de bir araştır ultrasonlarında falan bak Belki yanlış da görmüş olabilir
(270 puan) tarafından
Evet evet kunduracı içine çökük oluyor güvercin göğsü dışarı çökük oluyor. Benimkide kunduracı demek ki bu ciğerlere ve kalbe sıkıntı verebiliyormus eğer ilerlerse
(6,214 puan) tarafından
Onu da işte araştırıp öğrenmek lazım canım benim benim kızım da 4,5 yaşında eşimi bekliyorum çalışmadı kendisi şehir dışında gelsin götüreceğim zaten son 1 aydır yine gözüme batmaya başlamıştı �çim rahat etmedi tekrar bir kontrole götüreyim Bakalım ne diyecek doktor
(270 puan) tarafından
Peki bu sorun hamileyken anlaşılması mi detaylida falan
0 oy
tarafından
Canım senden sonra biraz araştırdım da sağlığa bir zarari yok sadece görüntü olarak ameliyat olmak istiyen varmış bide korseleri felan var Elbette bir anne için evladınin tırnağı kırılsa bile çok acı geliyor ama yinede şükredelim ki sağlığını olumsuz yönde etkileyecek bir engeli yok bak elhamdülillah Rabbime. 
(270 puan) tarafından
Çok şükür zaten tek içimi ferahlatan o oldu. İlk gebeliğim bide inan çok bilincsizim
0 oy
(3,147 puan) tarafından
Lanet edilecek bir şey yok bana da doğum sırasında düzgün nefes almazsan ölü bebek doğurursun dediler yada sakat kalır dediler ben naptım doğurdum 
(270 puan) tarafından
Himmmm
0 oy
(1,311 puan) tarafından
İyide kadın sana açıklama yapmış niye lânet ediyorsun. İnşallah yanlış görmüştür bebeğin iydir
(270 puan) tarafından
Açıklama yapmadı direk babayı çağırın dedi lak diye ikimizede resimler gösterdi
0 oy
(4,637 puan) tarafından
hic canini skma ben 2 3 4 lu organ taramasi herseyi yaptirdim 500000gorulen bi hastalikla.dogdu kizim ultrasonda belli bile olmamis
tarafından
Hastalığı nedir kuzum çok geçmiş olsun
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun umarım öyle birşey yokturdur kime lanet ettin onu anlamadım da
(270 puan) tarafından
Doktorun tavrına
0 oy
(7,289 puan) tarafından
Bu hastalık bendede var ama benimki bukadar çökük deyil baş parmak girecek şekilde çapı derinliği nekadarmis söyledim Dr 
(270 puan) tarafından
Söylemedi canım bı aşırı çökük dedi bide çok minicik dedi
0 oy
(3,794 puan) tarafından
lanet okuman hic dogru degil .sonucta kadin gorevini yapiyo sucu yok
(270 puan) tarafından
Yani onca şeyde şuna takilmaniz lütfen duyar kasmayın
(3,794 puan) tarafından
lanet okumak basit birseymi her olayda lanetmi okunur. duyar kasmakla alakasi yok bunun. adi ustunde doktor bu psikolog degil senin duygu degisimine gore haraket edemez. olani soylemis. soylemeseydide sonradan ogrenseydin dahami iyi olucakti . bastan soylemis ki nedir ne degildir cozumler uretilip ona gore haraket edilsin diye. kaldiki bu durum duzelebilen caresiz bi durumda degilken doktor bunu size sey mi demesi lazimdi oturun sakin olun nefes alin bi konu var bilmeniz ama uzulmeyin diye psikolojik destek vererek uzatarak soylemesimi gerekti. uzulmus olabilirsin ama uzulme sebebini doktoru bahane edip lanet okuyup cikarmanda yersiz ve haksizlik. bize her can sıkıci haber verene lanet mi okuyalim yani bu durumda.
(270 puan) tarafından
Heee önüme gelene lanet okuyorum ben zaten aynen yorumlarımı okumadiysan lütfen yorum yapma. Doktor bana hiç bir aciklama yapmadan hastalıklı çocukların resmini açtı hemen eşini çağırın dedi ona ve bana gösterdi kaldı ki ben böyle bir şeyi ilk defa duydum ve büyük bı hastalık zannettim doktor bana sıkıntı yapılacak bir durum dahi demedi. İnsan olan zaten en azından bunu söyler. Karşımdaki doktor olabilir hiç önemi yok bana açık ve kısa bir açıklama yapmadan hastalıklı çocukların resmini göstermesi hakkını vermiyor.ben bedensel engelli zannettim bana açıklama yapmak zorunda eğer onun hastasiysam
0 oy
(8,318 puan) tarafından
Bu ameliyatla düzeltilen bisey canım kunduracı gögsü de deniyor hem ne cıkacagı bellı olmaz.
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Doktorların işi bu canim benim doktorum cok iyi biriydi iki dogum yaptım onunla ikiside cok riskliydi gebelik zehirlenmesi vardi direk söyledi testler yapıldı  korktum ağladım ettim ama mecbur diycek sonra ikinciyi dogururken organlarim yapışmış o an onuda söyledi ameliyat sırası kizim dogdu onami sevineyim ameliyat oluyorum onami üzüleyim tansiyon falan düştü ameliyat sirasinda duyunca birden ama iste napsin demek zorunda işi bu insallah bebeginde oyle bisey yoktur dua edelim birde başka bir doktora gidip ayrıntıliya gir
0 oy
(985 puan) tarafından
Doktor banada bebeğin ya engelli ya da sakat doğacak dedi.Bir çoğu Doktor işin içine duygularını katmıyor. 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 66 göst.
0 oy
3 cevap 126 göst.
25 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 126 göst.
0 oy
7 cevap 471 göst.

379,456 soru

11,359,009 cevap