0 oy
378 göst.
Diğer kategorisinde (1,390 puan) tarafından
En uzak ayda bir gideriz annemlere oda en fazla yani onbe syirmi günde birde bir görüşürüz annem bize gel bikac gün kal.diyor eşim yok diyor bebeğimiz var onu özlüyor çok düşkün siz yokken ben napiyim diyor bende bunaliyorum bu durumdan siz gider misiniz aynı şehirde yaşayanlar 

27 Cevaplar

+1 oy
(8,895 puan) tarafından
Maalesef ayrı şehirlerdeyiz. Senede bir kere ben giderim bir kere onlar gelir. Ben gittiğimde iki hafta civarı kalıyorum. Daha fazlasını eşim tek kalmasın diye istemiyorum. 
-Reklam-
+1 oy
(4,390 puan) tarafından
Kendi evim daha rahat.
(1,674 puan) tarafından
Aynen
+1 oy
(799 puan) tarafından
Kocan gitme kalma Diyor...siz olsanız ben olsam öbürü olsa şu  ne yaptığı önemli deyıl..

Önemli olan ( senin için ) kocanın  böyle bir şeye rızasının olmaması...
(262 puan) tarafından
Kusura bakmayın da bize hiç bir zararı olmayan anne ve babamın yanına gitmek için neyin rizasiymis bu. Ailemle görüşmemek için bana gerekli Bi sebep sunarsa eyvallah ama sırf evde ki keyfi ve rahatı bozulmasın diye benim ailemle görüşmeme, gitmeme veya aramama karşı çıkıyorsa eğer ben de o kocanın böyle biseye izin vermesine müsaade etmem. O insanlar beni doğurup büyütecekler, evlendirecekler ondan sonra kocam izin vermiyor gelemem, arayamam diyeceğim öyle mi ? hani analık babalık hakkı nerede kaldı o zaman. Geçerli Bi sebep olmadan kimseye zararı olmayan anne ve babamın yanına sırf kocaman keyfi bozulmasın diye gitmemezlik sirf kocam konusmamdan rahatsiz oluyor diye aramamazlık edemem canım kusura bakma. Bu söylediğinizin dini yönden geçerliliği olması için gerçekten gerekli şartları olması lazım, siz hangi kafayı yaşıyorsunuz. Kocamla aram bozulup boşanma gibi durum yaşayabilirim ve bizim bağımız bir söz ve imzayla başladığı gibi yine bir söz ve imzayla bitebilir ama anne ve babam benim ömür boyu anne ve babamdır bunu ne kanunda ne Allah katında kimse değiştiremez. Sizin bu söylediğiniz razilik durumu gerekceye göre değişir, keyfiyete göre değil, sizin dediginizi sorgulamadan yaparsak eger koca rızası Alacağız diye anne baba hakkını odeyemeyecegiz, bunun hesabını kim verecek peki. Sizin dediğiniz şey koca rızası olması değil resmen kocaya köle olmaktır. Kusura bakmayın ama ben Allah'tan başkasına boyun eğmem, Rabbım de eğdirmesin.
(799 puan) tarafından
Ailenin çocuğun üzerindeki hakkı sadece saygıdır .. çocuk saygılı olmak zorundadır..çocuklarından sadece saygı bekliyebilirler...
Bu herhangi her alanda bu böyle dir ..dıer psikoloji vs ordada böyle dir.

Kız çocuğunu buyütük dıe ...anne baba onun aile hakkında ki hukukuna müdahale etme hakkı yoktur..
Üstelik kız çocuğu ailesine bakmak ile dahi mesul tutulmaz
(Yatalak olur iseler orası ayrı)...

Kadın nikah altına girer ise burda öncelik eşdir...
.
(262 puan) tarafından
Ya Bi işinize gidin be yeter valla ne demek kadın kendi anne babasına bakmakla meshul değildir. Şimdi kalkıp bana kendi anasına babasına bakmakla değil kocasının anasına babasına bakmakla meshul dersen eğer gerçekten aklından ve bilginden şüphe ederim.  Benim anne babamın 2 kızı var Allah erkek evlat vermemiş ne yapsın o insanlar şimdi isyan mı etsin oğlum yok diye ya da biz kız'ız umurumuzda da değilsiniz, sizin ac kalmanız bizi ilgilendirmiyor mu diyelim. Bi yürüyün gidin insanın sinirini zıplatmayın. Benim kocam ve ailesi dini yonden sizden daha bilgili ve okumus insanlardır ki 4 senedir daha ağızlarından böyle bisey duymadım hatta tam tersine anne baban o olur Ku öyle şey gideceksin tabi derler. Siz ne saçmalıyorsunuz. Sadece Saygıymıs he benim annem babam ac kalsın, hastalik diye hastanesiydi oydu buydu diye kendi kendine koşturup çare aramaya calissin ben öyle oturup cekirdek citleyim yani oyle mi. Üzüldüm anne babanızın adına gerçekten, hayırsız evlat bu olsa gerek. hayırlı eş olmuşsunuz hayırlı evlat olamamışsınız. Ne kadın mış arkadaş, kadınlar köle olarak gelmiş adamlar da sanki bu dünya da cenneti yaşıyor bizler de hurileriz. Kızınız varsa ona da üzülürüm valla siz kızınızı da ele köle yaparsınız dovulse de sovulse de otur oturduğun yerde dersiniz. Sizin kafa yapınız bu yani
+1 oy
(2,671 puan) tarafından
Ben seni çok iyi anlıyorum benim eşimde öyle senede 2defa memlekete gideriz kaynanam gulde daha çok kalırım annem Gül de çok kalmama izin vermez ama ben tatlı dille ikna etmeye çalışırım yoksa izin vermez bazilari diyor ya eşimin hakkı yok karışmaya bencefw hakkı yok ama evde huzursuzluğa gerek yok biz bu yüzden eşimle çok tartıştık olmuyor adam zor ikna oluyro yani artık kabullenmisim sende esini tatlı dille ikna et bende çok imrenirim annesinin evine rahatça gidip kaldıkları zaman ben hep diken üstündeyim birde eşin çocuğu bahane ediyor emin ol kalmani istemiyor benim düşüncem sen beni dinle :⁠-⁠)
(1,390 puan) tarafından
Ay evet bebeğe cok düşkün gerçekten roasid şöyle ise gide görüntülü arar çocuk su dese hemen kalkar boğazına bişey dursa oksurse ter atar öyle bir adam ama bende hiç tatlı dil yok verirs elverir vermezse vermez annesinde de kalmam kendi annemde de yakın sayılır bizim en geç üç haftadabir mutlaka görüşürüz
+1 oy
(8,908 puan) tarafından
10 dakika mesafe var aramızda değil gitmek 3 ayda Bi telefonla konuşuruz:)))
(1,390 puan) tarafından
Oda iyiymiş ajajsjs
+1 oy
(598 puan) tarafından
Hayır gitmem ben. Biz de aynı şehirdeyiz hemen hemen her gün görüşürüz ama uzak da olsak kalmalı gitmezdim
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Aynı şehirdeyiz ama 3 saate yakın mesafe var arabamız da olmadığı için gidemiyoruz öyle sık sık çünkü 3 vesait değiştirerek gidiliyor yollarda perişan olamam çocukla valla. Bazen babam araba ayarlayıp gelip alıyo gidince 1 ay falan kalıyorum 
(546 puan) tarafından
Dinimiz kadina bakma der mi hiç canım tabiki de herkes anne babasina bakmali vicdanen bi kere bakmadan olur mu.Ancak esinde rizasi olmak zorunda diye okumustum tabiki arastiricam basinda da dedigim gibi
(25,224 puan) tarafından
Kızlar senede 1 defa en fazla 2 defa 1 ay anama gidip kalıyorum işte buna batan ne onu anlamadım :Dkonu nerelere gelmiş boşverin şunu bu hep böyle :D
(262 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Vallahi ben dediğim gibi ben eşimden hiç öyle bisey duymadım. Erkek evlat var ise evet öncelik ona düşer ama yoksa kız evlada düşer tabi ki de der. Benim annemin babamın oğlu yok 2 kızı var Allah böyle nasip etmiş şimdi ne yapsın bu insanlar. Benim bildiğim de anne babanın dini yönden seni zedeleyecek tavırları yok ise senin evliliğine Bi tehdit oluşturmuyor ise ve erkek evlat yok ise bu kıza düşer. Allah'a şükür eşimde bu konu da zaten vicdan sahibidir. Anne babaya bir of bile demeyin çok günah denirken aciz Bi durumda kalmış anne babama tabi ki de bakicam. Herseyin Bi şartı var ben öyle intertten YouTube tan video açarak öğrenmiyorum. Ona bakarsak bir çok hoca farklı görüşlerden de olabiliyor kafam karışıyor bu yüzden eşimin dediklerini dikkate alıyorum ve eşim bana neden bilmiyorum sen gereken şeyleri bil yeter din çok derindir öyle tek biseyle bitmez, sen fazla derine inme bilmen gerekeni ben sana söylerim derine inersen kafan karışır diyor. Bazı kitapları bile bana bu yüzden okutmak istemez. Artık ne okuduysa ne gördüyse bilemiyorum ama ben eşimin soyledigiyle bilgileniyorum
(262 puan) tarafından
Konu buraya biraz da aslsmyr tarafından geldi :D
(25,224 puan) tarafından
Evet her posta böyle salça oluyo herşeye:D
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Aynı sehirdeyiz gider akşama kadar kalırım akşam gelirim kalmam 
(1,390 puan) tarafından
Bncede annem kal ne olcak diyo
0 oy
tarafından
Aynı şehirde yaşıyorsan zorunlu olmadıkça yatıya kalmak saçma geliyor bana sabahtan git akşama kadar dur annende ama ben eşimle beraber 5 ay kaldım benimki mecburiydi ilk 4 ay düşük tehlikem vardı 1 ay da annem ne olur ne olmaz diye göndermedi doğum yapacam 15 20 gun kalacam eşimle beraber annemde kendimi toparlayana kadar
(1,390 puan) tarafından
Eşimde o kdr olmaz anasinda kalmamızı ister bnde orda istemem en temizi evde klmk.saglicaklaal kuzuny kucağına
tarafından
Saol Allah razı olsun aynı şehirde iki tarafta da kalmak yatmak bana saçma geliyor gerçi benim kaynanamla aramda araba ile 15 dakika mesafe annemle yürüme mesafesi 5 dakika
(1,390 puan) tarafından
Ayy ne güzel çok şanslısın gerçekten öyle olsa zaten kalmam bizim mesefa var biraz
tarafından
Şanslıyım evet ama annem gidici kalıcı değil en geç yazın taşınacak başka şehre gidecek maalesef
(1,390 puan) tarafından
Ayyy çok zor olucak başta neyse bebeğin olcak onunla vakit geçirisin
0 oy
tarafından
Aramız 1 buçuk 2 saat ayda 1 hafta oradayım 
(1,390 puan) tarafından
Ne güzel ya bizim 30/40km ama kalmalı isteme zesim
tarafından
Eşim aileme gitmeme kalmama karışamaz oyle bir hakkı yok canım
(1,390 puan) tarafından
Vallah benimki her şeye karışır beni delirtir ben ona aynısını yaparım ama yine insanlık bende kalsın ajdjdje
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Aynı şehirde kalma olmaz canım bizde eşim il dışına gittiyse belki 
(1,390 puan) tarafından
Annem kal diyor bana işte
(6,441 puan) tarafından
Bebeği seni özlüyordur annen kalmak istiyorsan eşine direk 1 gün kalıcam de bir kaç gün fazla geliyorsa bebeğide bahane etmesin sonuçta ananesi onlarda özlüyor canım ama sıkıntıda yapma kapıyı kapatınca siz evdesiniz başbaşa
(1,390 puan) tarafından
Evet bir iki günde ne olurdu ama işte bizimki anlmiyor
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Gün içinde gidip gelebilmek mesafedeysem eğer kalmama gerek yok ama okdr yakından arayışa açmam öyle bir ay kdr 
(1,390 puan) tarafından
Evet gidip geliyoruz ama annem kal diyor
(13,821 puan) tarafından
Daha sk git ozaman özlüyor demek
(1,390 puan) tarafından
Tmm asfjk
(13,821 puan) tarafından
(⁠◍⁠•⁠ᴗ⁠•⁠◍⁠)(⁠◍⁠•⁠ᴗ⁠•⁠◍⁠)(⁠◍⁠•⁠ᴗ⁠•⁠◍⁠)(⁠◍⁠•⁠ᴗ⁠•⁠◍⁠)(⁠◍⁠•⁠ᴗ⁠•⁠◍⁠)
0 oy
(3,859 puan) tarafından
annem araba ile 15 dakikalik mesafede . genelde sabah gidip aksam donuyorum ama kaldigimda oluyor 
0 oy
(8,996 puan) tarafından

Arabayla 5 dk :D dün Sabah kahvaltıya çağırdı gittik. Yarın akşam gidip gece orda kalcam ertesi gün büyük oğluma annem bakicak küçük le dişçiye gidiecz kafam ne zaman eserse gidiyom hafta 3 5 demeden işim düşünce kalıyom :Dcanim anam 

(1,390 puan) tarafından
Ay ne güzel ya çok sanslidin
0 oy
(262 puan) tarafından
Gider kalırım valla. Bazen 1 gün bazen 2-3 gün. Babam da Annem de torununa çok düşkündür tek torun zaten, kızım da öyledir çok sever. 1 aydır şehir dışındadır kızım 1 hafta sonra başladı anneanne dede demeye. Niye gitmeyeyim eşim zaten bisey demez o da gider arada kendi annesine babasına. Beraber ettiğimiz ziyaretler ayrıdır, tek gittiklerini ayrı.
0 oy
(2,707 puan) tarafından
Annem 15 dakika mesafemde  belki yok bile 2 haftada bir gidip kalirim cumartesi aksamdan pazar aksamina esimde bisey demez bazen pazar çalışır  bazen  evde 
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Evimiz arabayla 10 dk uzaklıkta arada gider kalırım oda gelir kalır bunun uzaklıkla alakası yok bence 
(1,390 puan) tarafından
Hani uzak olsa mecbur kalınır ama yakında kaldırmıyor mu merak ettim
0 oy
(595 puan) tarafından
Sık sık görüştüğümüz için birbirmizde kalmıyoruz evin erkeği yoksa şehir dışına çıktıysa öyle kalırız birbirimizde anca 
(1,390 puan) tarafından
Bi,imde öyle bir ihtimal yok
0 oy
(2,801 puan) tarafından
Binalarımız yan yana oyuzden gece hiç kalmıyorum uzak olsaydı kalırdım 
(1,390 puan) tarafından
Ay ne guzell yaa
0 oy
(7,379 puan) tarafından
Yakınız gidiyom ama kalmıyom ben 

İlgili sorular

+1 oy