0 oy
229 göst.
Diğer kategorisinde (16 puan) tarafından
Kizlar bebegim 2 buçuk yasinda 2 yaşında alıştırmaya başladım 1 ay sonunda alıştı ve şuanda gece altına yapıyor 1 2 aydır hiç yapmıyordu ama galiba yeme içmesiyle alakalı uykuya yakın saatte birşey tükettiği için oluyor siz bunu nasıl aştınız her gece uykulu uykulu üst değişmekten üzülüyorum bebeğime. Altını bağlasam hep o şekilde mi alışır yoksa bana yardımcı olur msnz lütfn 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben uyumadan önce tuvalete götürüyorum sabahta uyanır uyanmaz götürüyorum gece yapmiyor
(16 puan) tarafından
Ne kadarlık peki bebegnz bizde öyle yani gece uyumadan önce yaptırmama rağmen yapıyor artık her gece bez taksam acaba nasıl olur blmyrm
tarafından
3yasina girdi
-Reklam-
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Uyuduktan 1 saat sonra uyandırın mutlaka yaptırın ilk bir saat çok çiş geliyo. Sonra sabaha kadar yapmaz inslalah
(16 puan) tarafından
Teşekkür ederim uyku haliyle götrmek hiç içim el vermiyor ama birde öyle deniycem artik
(1,165 puan) tarafından
Malesef benim oğlum bebekliginden beri çok çiş yapar bu şekilde cozum oldu. Çiş yaptıktan sonra üzerini değiştirmek çocuğa daha büyük eziyet oluyo kaldırmak daha iyi
(16 puan) tarafından
Aynen doğru diyosn
(1,165 puan) tarafından
Eğer çise kaldirirsaniz mutlaka bilinçli uyanık yapmasını sağlayın. Zamanla cisi geldiğinde kendisi uyanmaya alışması için.
0 oy
(7,410 puan) tarafından
Uyumadan once tuvaletini yapip yatir canim. Yapmıyorsada uykusuna yakin sivi bise verme. 
(16 puan) tarafından
Tamam canım öyle yaparım sağol
0 oy
(42 puan) tarafından
Uyumadan once yaptiriyorum ve uyumasina yakin sıvı birsey yememesine dikkat ediyorum. Ara ara olabiliyor kacirmalar uzun bi suredir iyi gidiyoruz cok sukur. Gece gelirse tuvaleti bana sesleniyor kaldirip yaptiriyorum. 
(16 puan) tarafından
Ne kadarlık ki acaba bebegnz masallah
(42 puan) tarafından
Subatta 3 yasina girecek. Eylulde alistirdim bende. Bez takma bence kafası karışmasın. Kendi rahatsiz oldugunu farkinda olur uyumadan once yapmaya çalısır. Insallah kısa surede hallerdesiniz canim.
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım bez bağlanan aklının karismasina sebep oluyor uyuduktan bir ssat sonra kaldır tuvaletini yapsın sonra yatır 
(16 puan) tarafından
Tamam canım diğer arkadaşlar da böyle söyledi öyle yapicam artık  tesekkr ederm
(7,376 puan) tarafından
Rica ederim canım kız hiç diğerlerine bakmamıştım
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Benim ki 3 yaşında öğrendi şuan 3 buçuk bazı geceler kaçırıyor eğer uyumadan önce tuvalete gitmezse yada çok sıvı alıyorsa yapıyor gece. Uyku saati 10 ise 2 3 saat öncesinde bırakın sıvı vermeyi. Uyumadan önce tuvalete gitsin ve sabah kalkar kalmaz da gidince kaçırmaz. Ha baktın ki illa kaçırıyor gece de uykusundayken 1 defa sen kaldır götür uyku arasında. Yapmaz daha.
0 oy
tarafından
Bende öyleydim ya uyanabikdigim zaman gece 4 5 hep kaldırırım yoksa mahvoluyor soğuk bir de ama bazen de kaldırırım yapar bir saat sonra uyanirim ki altına isemis insan bilmiyor ne zaman yapacağını her gece kaldırıyorum bir kaç gece sürekli uyan alarm kur ondan sonra biraz daha az yapmaya başlıyor 
0 oy
(1,144 puan) tarafından
Sık sık uyandırıp götüreceksn gece. Birde uyumadan önce 1-2 saat yiyp içmesini kısacaksın
0 oy
(2,938 puan) tarafından
28 aylik alistirdim tuvalete tam 6 ay gece bez baglamadim tuvalete kaldirdim ama cogu zaman yapti yataga. Bayramda kaynanaya giderken bez bagladim mecbur yapmasin yataga diye. Sonra baktim rahat gece uyanmasi olmuyor bagladim gitti valla 7 aydir gece bagliyorum gunduz tuvaletle ilgili bir sıkıntı yasamadim sukur. Yazin gece icin tekrar baslamayi dusunuyorum
0 oy
(501 puan) tarafından
Ayni sorunu ayni yastaki kizimla yasiyorum. Hrle bugünlerde uyanmaz oldu ve heo altina yapiyor. gece kalktiginda yaptirirdim hemen ama uyanmadigi icin oluyor bence.yada yataga yaomak ona daha kolay geliyor bilinc olarak alisiyor kalkmamamaya
0 oy
(6,785 puan) tarafından
Akşam 9 gibi içsin yesin. Başka da suyu çay bardağının yarısı kadar yatmadan evel ver.. Gece 3  4 gibi kaldır yaptır. Yatağına alez al üstünede ince nevresim ser. Yatak batmasın.
0 oy
(6,723 puan) tarafından
bezi bağlasan bu sefer hiç alışmaz. Yatmadan önce bişey yedirip içirme canım. Birde azda olsa çişini yaptır. 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 180 göst.
4 Ocak 2023 Aile kategorisinde Enes2020 (4,040 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 78 göst.
14 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Eeebbrrrruuuuuu (682 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 45 göst.
27 Mart 2024 Diğer kategorisinde Kaavi (2,045 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 141 göst.
16 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Zuhalll (736 puan) tarafından soruldu

379,439 soru

11,357,882 cevap

34,833 kullanıcı

...