0 oy
139 göst.
Aile kategorisinde (142 puan) tarafından
Günaydın kızlar 11 yaşında oğlum var 6.sınıfa gidiyo çocugun kesintisiz hergün karnı ağrıyo buyuk tuvaletini yaparken bi kac damla kan gelmisti doktora gittik makatta az bi catlaklik var dedi krem verdi baska bisey cikmadi ama karin agrisi gecmiyo yine goturdum doktora tahlil vs hicbirsey cikmiyo ne ishal ne kabiz duzenli tuvaletine cikan bi cocuk ve tekrar cocuk doktoruna randevu aldim tekrar goturcem yine birsey cikmazsa piskolojik olabilirmi evde tatil zamanindada bi kac kez agriyo dedi ama oyle dedi gecti sabah cok guzel uyuyo uyandirinca karnim agriyo artik esimle okula gitmemek icin diye dusunuyoruz erkek cocugu okulu sevmiyo bunu biliyorum napsam birsey cikmicak doktorda biliyorum ama annelik iste her seferinde baska doktora goturuyorum belki gozden bisey kacar die artik piskologami gotursemki sizdede varmi boyle problem nasil basa ciktiniz naptiniz...

9 Cevaplar

0 oy
(1,160 puan) tarafından
Bende küçükken öyleydim. Sabah okula gitmeden karnım agrirdi. Özellikle sınav olduğu günlerde karnim daha çok agrirdi. Psikolojik oluyor gecmesini bekleme. Zamanla geçiyor :)
(142 puan) tarafından
okul zamani bndede olurdu :D ama bnm oglan hergun ya cok kafaya takmaya basladim oyle agrili gidiyo kotumu yapiyom diye ama agrimadigi gun yok hangi bi gun gondermeyim cok gicik bi durum
tarafından
düzenlendi
Ayy valla Helena ben de öyleydim :D cidden agrirdi benim de karnım. Hatta gitmek hiç istemezdim okula .Bazen de midem bulanirdi :D
(142 puan) tarafından
ya kizlar :D bnm oglan bu yazilari okusa varya :D agrirda nebilim hergun her sabah agrirmi ya :D oglum karnin agriyo ama guzel uyyosun diyorum uykum var diyo bnm agriyinca bn uyyamam bile diyorum masum masum bakiyo yuzume belli yani okula gitmemek icin uyku agir basiyo :D 35 haftalik hamileyim bide bebe dogunca napcam bilmiyom :D
tarafından
Kuzum sen bı pkikologa götür .Kaygı seviyesi çok yüksek olabilir ❤️
(142 puan) tarafından
aynen bnde oyle dusunuyorum artik kaygimi korkumu okulu sevmemekmi anlamadim ama gotrcem piskolaga son kez cocuk doktoruna gideyim valla cok zor bi durum aklim onda napiyo diyo ama okulda bikere bekledim valla tenefuse fln okdr aktif cikip oynuyoki once o firliyo siniftan sanki karni agriyan o degildi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim de yeğenim 11 yaşında ve okul varken her gün karnı ağrıyor, doktora gittiler kac kere bir şey yok, tatillerde agrimiyor.  Yalnızca doktor gece yatmadan 2 saat öncesine kadar bir şey yemesin demiş. Biraz abur cubur seviyordu.

Ben de söyledim psikoloğa götürün diye, bir de okulun rehber öğretmeniyle görüşün. Benim yeğenime öğretmeni sizden bir şey olmaz demiş ve çok içerlemiş, öğretmenini sevmiyordu, ablam öğretmenle görüştü ve öğretmenin davranışları degisti. Şimdi söylemiyor pek. Psikoloji de karın ağrıtır:)
(142 puan) tarafından
evet bnde piskolojik oldugunu dusunuyorum ortaokul hangi biriyle gorussemki sinif ogretmenine anlattim oda bn kotu gibi gorup ariyorum sizi diyo kadin oda birsey diyemiyo rehber ogretmenine hic gitmedim olmazsa rehber ogretmeninede giderim insan napacagini sasiriyo
tarafından
Belki okulda size anlatamadığı bir şey yaşıyordur, bir arkadaş veya öğretmenle, en iyisi rehber öğretmenle görüşün önce, ondan sonra psikoloğa götürürsünüz
(142 puan) tarafından
saolun gorusecem rehber ogretmeniyle bisey yasadigini sanmiyorum en ufak seyi ogretmenine anlatip beni arattirir ama hem rehber hem piskolaga gitmekte fayda var
tarafından
Tatil günlerinde de yapıyor mu onu takip edin bir de, mesela şu 9 günlük ara tatilde söyledi mi, ya da hafta sonları söylüyor mu? Onlara da bakın, ama tabi en önce dediğiniz gibi çocuk doktoru bir daha görsün, geçen hafta yeğenime karın usg çekildi bir şey çıkmadı.
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Acaba sabah acıktığı için mi öyle oluyor. Kahvaltı edince de devam ediyor mu? Bu arada psikolojik mi bilmem ama okulla ilgili bir sıkıntısı, onu rahatsız eden bir durum olabilir bunları iyi gözlemleyin.
(142 puan) tarafından
sabah kahvalti yapmayi sevmiyo keske yese her sabah hazirlarim kizim esim yaparlar o sevmez iki uc saat gececek onun icin gozlemliyorum okula gittim bikere kenarda bekledim tenefuste napcak diye okdr aktifki siniftan tenefuse bi firlayisi var sabah karni agriyan o degil sanki
(2,097 puan) tarafından
Sabah bir çocuğun o kadar saat aç durması normal değil ama bence o yönden değerlendirilmeli midesinde bir problem mi var da yiyemiyor
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Gaz sancısı olabilir mi? Benim de küçükken sürekli agrirdi o yaşlarda sürekli giderdik hastanelere bişey çıkmazdı tahliller vs temizdi. Usg ile bakıldı gaz sancısı dediler bağırsaklarda top top gaz baloncuklari vardı bende görmüştüm. Bu yaşıma geldim hala çekerim bazen öyle olur ki kivrandirir.
(142 puan) tarafından
usg fln girdi gaita alindi iki kez temiz cikti hep zaten duzenli olark buyuk tuvaletini fln yapar  ama simdi yine randevu aldim yine goturcem tekrar bakilsin bakalim olmazsa arrtik piskologa gotrcem sanirim
(3,151 puan) tarafından
Büyük tuvaletini yapsa da olabiliyor canım tekrardan bı baktır başka bı Dr a bence de. Yani çok kötü bişey ben de tuvalete olması gerektiği kadar normal çıkarım ama gaz çıkaramıyorum fazla ve sancı oluyor. Benimde anlayana kadar kaç kere Dr a gittik biseyi yok bilerek yapıyor dediler yolladılar en son öğrenmiştik gaz sancısı olduğunu. Yine bı bak olmazsa dediğin gibi psikolojik olabilir çocuk psikiyatrisine götürursun o zaman
0 oy
tarafından
Benim de çok karnım ağrırdı annemler bana inanmazdı sonra apandis olduğu ortaya çıktı ve patlamak üzereydi siz yine de bağırsakların da baktirin çocuğun 
(142 puan) tarafından
valla 3. kez gidecem doktora  okul acildigindan beri 3 olacak apandisi usg gorurler degilmi iki kere usg girdi bisey cikmadi enfeksiyon bile yok yine randevu aldim tekrar goturcem
tarafından
Farklı doktorla görüş hep aynı doktora götürme
(142 puan) tarafından
degil doktor hastane bile farkli valla napcagimi sasirdim
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Benim kız yeğenimde 12 yaşında her gün karnım ağrıyor diyordu meğerse yumurtaliginda kist var dendi sonra çocuğu sezeryan gibi ameliyat oldu bir yumurtaligini aldılar o yüzden bence mutlaka doktora götür ablamda ilk baş okula gitmemek için yapıyor sanıyordu 
(142 puan) tarafından
goturdum iki kez suan yine geldim bakarlarsa die bakmazlarsa cumaya randevu aldim simdiye kdr bisey cikmadi
0 oy
(3,767 puan) tarafından
Bnmde çok agrirdi stres herşeyi etkiliyor kabızlıkta stresden oluyor 
(142 puan) tarafından
kabiz degilki iki uc kez buyuk tuvaletine cikar
(3,767 puan) tarafından
Himmm strs herşeyin basi
0 oy
(302 puan) tarafından
Kardeşi var mı 
(142 puan) tarafından
var 14 yasinda ablasi var 35 haftalik hamileyim
(302 puan) tarafından
Kardeş kıskançlığı da karın ağrısı yapıyor
Daha doğmadan mi başladı acaba. Benim oğlumda kardeşi doğduktan sonra hemen her gün hep karnım ağrıyor derdi
(142 puan) tarafından
bilmiyorumki oda olabilir 12 yasina gircek az kaldi 4 5 yasinda olsa olabilirde bukdr buyuk cocukta boyle etki yaparmiki acaba
0 oy
(8,326 puan) tarafından
Akran zorbalıgına da maruz kalıyor olabilir,ama besınlerıne dikkat edin kabızlıgını çözün önce canım. 
(142 puan) tarafından
kabizlik yokki gunde 2 yada 3 kez buyuk tuvaletine cikar

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 76 göst.
4 Haziran 2022 Aile kategorisinde 12345678 (135 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 59 göst.
24 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Biroglanbirkizannesi (535 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 128 göst.
20 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Kuzey19 (303 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 147 göst.
20 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Gizemmm12 (394 puan) tarafından soruldu

380,002 soru

11,374,902 cevap

34,858 kullanıcı

...