0 oy
134 göst.
Aile kategorisinde (1,079 puan) tarafından
Kızlar bana akıl verin ben 2011 yılında bi arkadaşa kefil olmuştum oda borcu ödememiş borç haczi bana geldi 11milyar ben bunu eşime nasıl söyliycem 

5 Cevaplar

0 oy
(7,376 puan) tarafından
Ah ah keşke kefil olmasaydın bacım ama korkma haciz kağıdı bilgilendirmek için geliyor yani hemen kalkıp eve gelemiyorlar sen imza atmadikca ödeme zorunluluğu da yok evden eskisi gibi bir şey de alamıyorlar borç sadece çoğalıyor bende icraligim biliyorum süreci 
(6,441 puan) tarafından
Evet aynen görüşmüyoruz demişte vallaha ben arar bulurdum kız 11 çok yani 1 2 değil ki
(7,376 puan) tarafından
Valla bu devirde 1 2 bile  gerçekten fazla 11 bin gerçekten fena yani bulamli ve odenmeli inşallah kefil olmasaydın keşke ya
(6,441 puan) tarafından
İşin yoksa sahit ol paran çoksa kefil ol demişler ben çok korkarım en yakın arkadaşıma dahi olmadım annem olmuştu çekmiştik o ders oldu bize
(7,376 puan) tarafından
Aynen öyle canım
(1,079 puan) tarafından
Küçüktüm yaa kefil nedir bilmiyordum bile bende oluverdim işte ***** kafam şimdi olsa olurmuyum hiç
-Reklam-
0 oy
tarafından
Arkadaşını arayıp hemen söylemelisin bence 
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Ahh cnm ya bu devirde kimseye kefil olunmaz ne yaptın sen arkadaşını ara önce oda pislik yaparsa sakın gelen kagitlara imza atma dava aç biraz uğraştırici bi süreç ama eninde sonunda o borcu odemeyeceksin
(1,079 puan) tarafından
Maaş icrası gelmiş bana 2011 yılında kefil olmuştum küçüktüm kefillik nedir bilmiyordum bile şimdi o arkadaşla görüşmüyorum
(8,937 puan) tarafından
Şuan mecburen görüşecek durumdasin görüş anlat durumu yoksa mahkemeyle bayağı ugrasirsin
0 oy
tarafından
Kefil ne demek ? O bu borcu ödemezse ben ödeyeceğim demek. Arkadaşınızın odemeyecegini dusunmediginiz için bu kısmı da düşünmediniz haliyle. Hemen kalkıp hacze gelmezler 11 bin için ama sürekli işleyen faiz ve yapılan masraflarla işin icinden cikilmqz bir hal alır. Ve sürekli rahatsız edilirsin ne yazık ki. Çünkü sende şuan borçlu gozukuyorsun. Arkadaşınla konuşup borcu kapatmaktan yana şansı yok. Allah yardımcın olsun 
(1,079 puan) tarafından
O zamanlar kefil neydi bilmiyordum ki cnm ben o arkadaşımla mahkemelik oldum görüşemem 10 yıl sonra geldi bu borç ben bile unutmuştum
tarafından
Görüşemem diyosun anlıyorum ama sen sıkıntı yaşarsın sicilin bozuldu bile senin için dedim ben ama sen bilirsin tabi
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Üstüne birşey var mı ? Maaşın vs var mı ? Yoksa bişey ödeme. Eşine de anlat. Sakın ödeme ama.
(1,079 puan) tarafından
Kefillik 10 yılda düşüyormuş aslında bu neden düşmedi onu anlamadım
(1,160 puan) tarafından
Öyle birşey mi varmış. Düşeceğini bekleme
(1,079 puan) tarafından
Eşime söylicem söyleyemiyorum içim daralıyo korkuyorum
(1,160 puan) tarafından
Söyle şimdiden ilerde eve gelirlerse orda öğrenmesi daha kotu olur
(1,079 puan) tarafından
Cesaret edemiyorum tepkisi ne olur bilmiyorum

İlgili sorular

0 oy