0 oy
703 göst.
Diğer kategorisinde (2,746 puan) tarafından
Kızlar sizce evlilik kaç yılda oturuyor? 

İlk zamanlardaki tartışmalar ne zaman bitiyor? 

Erkek ne zaman eşi ve çocuğunun asıl ailesi olduğunu anlıyor?

Sevgililikte tanışma süresi evliliği etkiliyor mu? Mesela 8 sene tanışıp evlendik diyelim. Tamam artık değişmez mi? Yoksa evlilik başka bir şey aynı eve girdikten sonra da yeni şeyler öğreniyoruz mu? 

Tecrübeleriniz var mı? Kaç yıl sonra, ya da hangi olayla evliliğimizin oturduğunu düşünüyorsunuz? 

Mesela yengem 10 yıllık evliyim dayının bazı huylarını daha iyi anlıyorum demişti. 

48 Cevaplar

0 oy
tarafından

Bana hep 5 yıl diyorlar :D3. Buçuktayiz bakalım 1 buçuk sene kaldı :D

tarafından
kız banada hep 5 yıl ikinci cocukta vs. vs. diyorlar 4 yil olacak ikincide yolda ama halen tık yok :)
(2,746 puan) tarafından
1 senen var daha :D
tarafından
ah o bir senede bir gecsin bakalim sabir tasina döndüm artik :)
(582 puan) tarafından
Biz de 5i geçtik ama erkek milleti geç olgunlaşıyor maalesef, erkek senden 3-4 yaş büyükse daha kolay tabi ama bende mesela ben eşimden büyüğüm 1 yaş.
tarafından
bizde ayni yastayiz
-Reklam-
0 oy
tarafından

Valla en az 3 5 sene gerekiyor baci 

5 senedir tanıyorum ilk tanışmadan itibaren hemen hemen 3 yıllık evliyiz ama bazen boğacak kadar deli ediyor beni 
(2,746 puan) tarafından
Süre çok uzunmuş :( üzdü :D
tarafından
Evet uzun bi süre erkeğin yaşının da önemi var emin ol 30 u geçince akılları başlarına geliyor benimkinin son 1 sene kaldı inşallah ☺☺☺☺☺☺
(2,746 puan) tarafından
Benimki de 30 olsun hemen :D
tarafından
Ahahah insallah bqci insallah,Rabbım yuvanı bir an önce cennet gibi eylesin aminn❤❤❤❤
0 oy
tarafından
4 yıllık evliyiz bu yıl düzeldi herşey en az bı 4 5 yılda oturuyor canım
(2,746 puan) tarafından
Gerçekten mi ? Fark oluyor dimi?
tarafından
Canım o kadar fark ediyokii hem benim hem eşimin huyları değişti ikimizi hem birbirimize hem evimize bağladı ama çok zor bir süreçti bizim için defalarca boşanma derecesine geldik en sonunda artık etrafımizdaki insanlara mesafe koyarak birbirimizin bazı huylarını kabul ederek yolumuza devam ediyoruz
(2,746 puan) tarafından
Keşke benim eşimde messfesini koruyabilse
0 oy
tarafından
Ayrı eve çıkınca evliliğimiz oturdu . Buda 3 senede oldu . Sorumlularimizi biliyoruz artık. Eşim herşeyin farkına vardı 
(2,746 puan) tarafından
Gözün aydın.... 3 sene iyi daayandın
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Bence 5 senede temeli oturuyor evliliğin. İstersen 10 sene sevgili ol aynı eve girince görüyorsun bazı şeyleri. Ve alışmak öğrenmek uyum sağlamak vs 5 yolda oturuyor bence.
(2,746 puan) tarafından
Sen kaç yıllık evlisin
(3,151 puan) tarafından
8 yıllık :)
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Biz oturup evlenmiştik değişen bişey yok :D
(2,746 puan) tarafından
Hshshshshshshshshshshshshsh
0 oy
(11,257 puan) tarafından
Sevgililikle hatta nisanliyken ve evlenince hepsi çok farklı 2.5 sene değişsin diye bekledim en son baba evine döndüm ondan sonra bi nebze değişti ama ilgisizliği devam 4 yıllık evliyim daha istenilen durumda degil
(2,746 puan) tarafından
Rabbim tez zamanda istediğin kıvama getirsin
(11,257 puan) tarafından
Amin canım rabbi hepimizin yuvasına huzur bereket bolluğu versin
0 oy
(4,983 puan) tarafından
10 yildan sonra hatta 15 i bulana varmış 
(2,746 puan) tarafından
Ay çok uzun süreee
(4,983 puan) tarafından
Ömrün gidiyor ömrün
(2,537 puan) tarafından
15 seneden sonra da çoluk çocuk deyip boyun eğilir :D
(4,983 puan) tarafından
Yani egende var eğmeyende ama 5 senede gerçekten düzelmiyor kendinizi kandırmayın bence
Hatta 10 seneden sonra da artık alışıyorsun sıradan geliyor herşey ☺️
0 oy
tarafından
Aileler ne zaman burunlarını çekerse o zaman
(2,746 puan) tarafından
Çekmezler canım ya hep bir akıl vermeceler filan
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Valla 5 yıldır sevgiliydik 4 yıldır da evliyiz bence oturdu rutine bağladığı an oturduğunu anlıyorsun aslında 
(2,746 puan) tarafından
Darısı bana :)))
0 oy
tarafından
10 senedir hayatımda 5 sene önce evlendik tabi ki evlendikten sonra ilk sene canım cicim ayı değilde kedi köpek senesiydi :) ehh artık 2 çocuk sahibiyiz 5 sene geçti o benim dilimden ben onun dilinden, anlıyoruz birbirimizi 

Birlikte büyüdük diyelim birde bizi herşeyden önce tutar tabi 

Ha yine tartisma vs olur ama iki çocuktan sonra pek bi araya gelemediğimiz için uzun sürmüyor ☺
(2,746 puan) tarafından
Maşallah maşallah Allah nazardan saklasın
0 oy
(2,301 puan) tarafından
Bence bu yapı meselssi eşimle ben üniveriste de tanıştık 4 yıl sevgililik sürecimiz vardı sonrasında evlendik 4 yıllık evliyiz o zamanda çok merhametli düşünceli sessiz tartışmaya hiç girmeyen biriydi onun huyu değişmedi ama ben değiştim. Ben önceden dik başlı sivri dilli dediğim dedik inat ederdim ama öğrendim ki inatla hiç bir yere varılmıyor kendimi törpüledim . Arada eşim i överim sen bilirsin hayatım derim ve istediğim herşeyi inatla değilde güzellikle hallediyorum. 
(2,746 puan) tarafından
Benim ki çok farklı bi karakter anlatılmaz yaşanır keşke senin kadar kolay olsa :D maşallah
0 oy
(142 puan) tarafından
15 yil oldu evleneli yengeniz dogru demis 10 yil net kesin evli kalmalisin herseyi cozup etmek icin 5 yil fln diyolar ama yok sabir cok onemli dahada cozulmeyen oluyo 4 5 sene evlilik oncemizde vardi ama evlilik ayri oluyo canim esim iyi bi insan ama huyu suyu kusup edilen seyler tartismalar yani adamin herseyini cozebiliyosun bi 10 yilda bana gore oyle 
(2,746 puan) tarafından
O kadar bezettim ki eşleri 10 yıl sürerse patlarım hshsh
(142 puan) tarafından
zaten evlilik biraz sabir isi tabi siddet aldatma kumar icip etmek bunlar cok zor seyler Allah yardimcilari olsun  ama genel olarak ciddi ciddi 10 yil diyorum ay bn kendim bile 10 yilda oturtabildim evliligi sadece esimi tanimak degil herseye kusmemeyi yatak ayirmamayi neyi nezaman isticegini hal ve hareketlerden aninda herseyi anlamayi emek ve sabir :D
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Kafasına vura vura 3 yılda anca öğrettim 
(2,746 puan) tarafından
3 yıl az benimkine bsbshshsh
0 oy
(1,529 puan) tarafından
20 30 sene sonra bence annesi babası önündeyse bir türlü kendi ailesi benimsemiyorlar nedense 
(2,746 puan) tarafından
Evet, her şeye bir akıl vermece deli oluyorum ya
0 oy
(15,823 puan) tarafından
15 yıldır evliyim ❤️❤️☺️

5_6 yıl diyebilirim sonrası zaten muhteşem oluyo 
(2,746 puan) tarafından
Ay cidden miiiiii amin amin amin amin
0 oy
(768 puan) tarafından
Bence tek esle değil ailesiyle de ilgili bir sorun bizde öyle yani resmen çocuklarının evlendiğini kabul edemiyorlar bi rahat verseler herseye burunlarını sokmasalar düzelecezde oda zor yani huy haline getirmişler eşim desen ana baba sözünden çıkmaz onlar ne derse o çok sabırlıyım ben bir gün iyi patlayacam benim eşimin düzelmesini dair umudum yok çünkü 
(2,746 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun az sık dişini
(768 puan) tarafından
Yok kuzum benim eşim düzelmez bunu biliyorum o yüzden kendi haline bıraktım bir insanın tek derdi annesi olabilir mi tek derdi onu mutlu etmek ona ilgi göstermek sadece onun  dediğini yapmak falan filan ne hali varsa görsün
(2,746 puan) tarafından
Neden ya neden anlamıyorum bunu işte. Mesela bi fikri desteklemiyor ama annesi diyince hemen evet doğru kesinlikle doğru modunda
(768 puan) tarafından
Vallahi aynı böyle annesi diyorsa doğrudur annesi herkesten iyi doğru becerikli güzel temiz titiz annesi bir melek asla kötülük düşünmez herkonuda annesi haklıdır ağzıma etse de o haklıdır annesi kendine karini bir daha buraya getirme dedi adam benle 3 gün konuşmadı artık sen düşün tek derdi anası olmuş işte bağımlı olmuş artık düşün annesinden önce ölmek istiyor onun öldüğünü görmemek için hiç demiyor çocuğum karım bensiz ne yapacak diye
0 oy
(1,549 puan) tarafından
5 yıl sonra oturdu yeirne bizimki cnm baya zorlandık 
(2,746 puan) tarafından
Cidden mi ya :(((
(2,746 puan) tarafından
Peki şu an nasıl daha bilinçli bir evlilik mi iki taraf içinde
(1,549 puan) tarafından
Evet çok zor sureclerden geçtik ailesi yüzünden eşimde başta onların lafını finliyerek gelirdi ki hep kavga kavga hiç huzur yoktu şuan daha iyi en azından artık kimin iyi kimin kötü olduğunu biliyo benim neler yaptigimi ailesinin neler yaptığını biliyo
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Ben bu evlilik oturmasına inanmıyorum. Bir evlilikte karşılıklı saygı sevgi sorumluluk varsa zaten o ilişki sağlıklıdır 
(2,746 puan) tarafından
Ne bileyim çoğu kişi öyle diyor ve bende eşimin bazı şeyleri fark etmesi için zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum ama emin de olamıyorum :D
(2,610 puan) tarafından
Ya herkesin düşüncesi farklı bu benim düşüncem bazıları şey diyor birde erkek kadından büyük olmalı eşimle aynı yaştayız hatta aynı ayda doğmuşuz 10 gün var aramızda ama gayet güzel anlaşıyoruz olgunluk yaşla olmuyor
0 oy
(2,705 puan) tarafından

Bunun yılı yok asla ama asla her ıkı taraf ıcınde geçerlı her yaş bı akıl getirir bu yüzden ben ınanmıyorm asla kımse kımseyi tanıyamaz 30yıllık karı koca bırbırını tanımıyor ne üçü ne beşi yani benım annem hep der her sene yenı bi huyuyla tanışıyorm diye 

Ama köprüyü geçene kadr ayıya dayı denir hesbı yapanlarda bambaşka 

Evliliğin oturmasını soruyorsan tam olarak garantı 5yılı alıyor erkeklere anca dank ediyo cogu zaöanda cocuklar olunca daha bı olgunlaşıyolar.

Mesrla ben eşimle 5yıllık bı sevgılılık dönemı oldu cok sükür değişmedi o zaman neyse sımdıde o ama bu demek degılkı tamamen huyları aynı hersene bı marıfet cıkarıyor:)bende aynı sekılde gözüm acıldılca bazı seylere tahammulum bitiyor yada bagzı seylerı artk normal karşılayabılıyorm gibi gbi...
(2,746 puan) tarafından
Sanırım bende senin gibiyim
(2,705 puan) tarafından
Aynrn canm

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 878 göst.
10 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Genc_anne (2,852 puan) tarafından soruldu
0 oy
62 cevap 558 göst.
9 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy