0 oy
964 göst.
Diğer kategorisinde (1,461 puan) tarafından
Kızlar ben çalışıyorum. Okuldan geliyorum öğlen işlerimi yapmaya başlıyorum. Karşı komşunun çocukları ikidir zile basıyor okul çıkışı anneleri yokmuş. Anneleri çalışmıyor çarşıda işleri varmis. Bende annelerine yazdım bendeler diye işte hemen geliyorum yoldayım yetişemedim dedi. Neyse geliyor çocuklarını almak yerine o da geliyor oturuyor kocası gelene kadar. Bu 4 oldu . İki kez annesi yokken gelmişlerdi. Şimdi anneesi önceden haber verdi çocuklar sana gelsin mi diye . Bnm zaten iki çocuk var. Okuldan yorgun argın geliyorum. Bı de aciz diyorlar. Yemek hazırlıyorum bilmem ne. Mesele yemek filan değil ama*****k yerine koyuyor bni . Saat 2 bucuktan beri bizdeler anneleri hala gelecek. Abur cubur , yemek , meyve durmadan bişey yiyip içiliyor. Oğlan ağlıyor. Akşam yemehi hazırlıyorum. Çamaşır topluyorum. Bnm için çok zor oluyor. Bir dahakine evde değilim ya da dışarı cikicaz dicem. Sizce haksız mıyım ? 

41 Cevaplar

0 oy
(5,311 puan) tarafından
Yalan söyleme direk evde meşgul olduğunu dile getir 
(1,461 puan) tarafından
Yani nasıl işlerim mi var diyim. Valla igrasamiyorum. Sabahtan beri cocuklarlayim bı de kendi çocuklarım.islerkm var. Bı de başkasının çocuklarıyla hiç ugrasamayacm. Heryeri dağıtıyorlar .onları topluyorum . Bı kere de bize gelin çocuklar demiyor. Hep çocuklarını öğretmiş size gelelim mi diyorlar
(5,311 puan) tarafından
Aynen canım hatta uygun bir dille kusur bakmayın filan hanım ama ben işden yorgun geliyorum ve işlerimi yetiştirmem lazım çocukların bana yük değil tbikide ama ben kendi iki çocugumla zor işleri yetiştiriyorum bana
güvenip  bırakmasanız memnun kalırım diye bilirsin
-Reklam-
0 oy
(2,301 puan) tarafından
Haklısın sende kabul etme bahane bul evdeysende açma kapını bir daha sana guvenmesin çocuklar nasılsa orda diye 
(1,461 puan) tarafından
Şok oldum. Yanlış anlama olmasın kimseyi aşağılamak değil amacım. Ama çalışmıyor zaten. Çocukları 2.30 a kadar yok işlerini hallet o sırada. Çocukları geleceği zamana yakın çıkıyor evden . Komşuluk hakkı birbirimize jsimiz düşer dedim ama yüzsüz çıktı maalesef
(6,441 puan) tarafından
Çocuklar zile basıncada müsait değilim de
0 oy
tarafından
Sen onlara bakmak zorunda değilsin ki arkadaşım. Seninde çocukların varmış. Bir de üstüne üstlük çalışıyormussun. Bir kere olmuş tamam ama yüz bulmuş senden. Açık açık söyle bu durumdan rahatsız olduğunu. Otursun bebeklerine baksın evinde. Ne yapışık ve yılışık insanlar var ya. Yüz verince astarını istiyorlar.
(1,461 puan) tarafından
Aynn. Çok sinirim bozuldu
tarafından
Hiç bahane bulma açık açık söyle canım hakkın.
0 oy
tarafından
niye öyle diyosun ki isten yorgun geliyorum ev islerim var de anlasin ne o öyle sürekli...
(1,461 puan) tarafından
Valla bı daha derse dicem. Çok yorgunum. Ev temizliği var kusura bakma diye
tarafından
Bende calisan bir anneyim seni okadar iyi anliyorum ki eve yeni geldim simdi yemege giristim oglumu okuldan aldim derken canim cikiyor kimsenin cocuguyla ugrasamam..
(146 puan) tarafından
Benm komşuda bi ara çocuğunu bana gonderiodu benim iki çocuk var onun bi tane fazla yüz vermisim sonradan farkettim bana artık okuldanda al demeye başladı zaten küçük benim yolda durmuyor araya soğukluk koydum yolda cocuklqra birşey olsa Allah korusun eve de gonderemiyor fazla çocuğunu zaten oğlum birinci sınıfa başladı onunkiyle aynı sınıfa gidiyor ben bı düzen kurdum kendime çocuklara yüz vermedim artık şey yapamıyor ben dile de getirdim 3 unu getiremem yetişemiyorum yoruluyorum durmuyor lar dedjm cocugunuda göndermio artıkbenim  evde bide koşturuo çocuğu oğlana soruyom orda öyle yapionuzmu diye yok yapamıyoruz annesi kızıyor bize diyo burda ama onun çocuğunun maşallahi var kizamiodu  da hemen triplere girip çocuk annesine diyordu benim çocuğum hiç öyle şikayet bile etmez di taki ben sorana kadar
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Yoo neden bahane uydurasın kı mecbur degılsın canm artk senın cocuklar cok hıperaktıf benım cocuklar huzursuzlanıyor evımde işim gücüm var yorgun gelıyorm bakamıycam herzaman gönderme musaıt degılm de cık Allah askına valla mıllet enayııı arıyo 
(1,461 puan) tarafından
Ay delirdim valla. İnsanlık namına geçen dışarda kalmışlar.aldim.sogukta kalmasınlar diye
(2,705 puan) tarafından
Bencede elını verırsın kolunu kaptırırsın boylelerıne alısıyolar sonra kendı ne halt yiyo hergun hergun hazırcı mıllet.İnsanın icindekı iyiliğde öldürürler
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Açık açık söyle ben olsam söylerim benimde iki tane var anca eve gelip işlerimi hallediyorum çocuklar durmuyor de mecbur değilsin ki
(1,461 puan) tarafından
Yeni taşındık buraya 3 ay oldu daha ama kullanacak adam arıyorlar belli ki
(2,196 puan) tarafından
Tabi ki sende ses cikarmayinca kadının işine gelmiş
0 oy
(9,010 puan) tarafından
Çok acil durum olur hastalik vs. Emanet edeilir çocuk ama çarşı pazar gezmek için devamlı alışkanlık haline getirmiş rahatsız olduğunu belli etmezsen devam eder evde olmicam hastayım ilgilenemiyorum misafir gelecek falan deyip geri çevir.
(1,461 puan) tarafından
Aynn bı dahakine hastayım , misafirim gelecek, dışarı cikicaz ve temizlik yapıyorm dicem
0 oy
tarafından
Bir kere olsa neyse ınsan bır yemek yapar getırır ertesı gun tesekkur mahiyetinde oda seni cagırır falan ama nerde dusunce tabı rahatlıga bak Allah askına yalan falan soyleme tepkını koy BEN ÇALISIYORUM COCUKLARIMLA EVIMLE ANCA ILGILENIYORUM ISLERIM KALIYOR BAKICILIK YAPAMAM KUSURA BAKMA DE 
(1,461 puan) tarafından
Valla bakıcılık bı meslek..işini yapar parasını alır. Bu ne enayilik
0 oy
(532 puan) tarafından
Sana bişey diyim mı . Bana böyle bir komşu dadandı 4 çocuğu vardı bide . Her sabah geliyorlar kocam evde oluyor hep beraber kahvaltı yapıyoruz öğle yemegi akşam yemeği evde ne var ne yok yiyorlar dolaptan su alıp kafalarına dikiyorlar salam sosis olsa ellerinre isira isira yiyorlar . Zaten ikinci evliliğim colugumun çocuğumun yiyeceğini eşim aliyir tabiki eksik etmez ama insan sürekli de diyemiyor ne yalan söyleyeyim .Hamileyim zaten ayakta durcak halim yok iki çocukta bende var rezil rüsva on gün dadandilar bana. Çocuklarını banyomda yıkıyor çocuklarımın kıyafetlerini giydiriyor kaynanama gdiicem diorum sen git gel biz evinde bekleriz seni diyorlar. Hatta çocuklar da snede kalsın gece eşimle bı gecede ben rahat vakit geçireyim diyordu . Tabi onu asla kabul etmedim . Yani varya anlatsam inanılmaz şeyler bunlar . 10 gün sonra dedim ev sahibi beni aradı evden cikin diyor mahalle bizden rahatsız gürültüden dedim kocam beni dövdü hamile hamile dedim bir sürü yalan dolan söyledim öyle kurtuldum utana çekine gelme dedim en son çünkü bende insanları  kirmaktqn korkuyorum yani arsızlik çok başka bişey. Allah akıl fikir sizede bolca sabır versin. 
(2,545 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun valla. Evlerden ırakkk.
(8,937 puan) tarafından
Yuhh ya bu kadından anne falan olmaz kız çocuklarını yabancı bi adamın olduğu evde bırakmaya çalışıyor allahim sen o çocukları koru bu kadının elinden
(532 puan) tarafından
Herkez anne olamiyor işte
(8,937 puan) tarafından
Aynen cnm
(747 puan) tarafından
Ay yuh ya sok oldum seni resken ***** yerine koymus bildigin evi gibi kullanmis. Au ben anneme bile gidince huzursuzlanoyorum nu milletteki genislik nedir ya. 4 cocukla bide . Kendi evi yokmuymus ya.
0 oy
(195 puan) tarafından
1 kere dir dersin edilir ama surekli vallaha ben kardesimin cocuklariyla kendi cocugumu zor cekerim bide komsunun cocugundan banane ;))
(1,461 puan) tarafından
Yani ilk olunca dedim ki. Çocuklar dışarda kalmıştı. Çok acil işin olursa bende dursunlar hemen gelirsin zaten sıkıntı olmaz dedim. Demez olaydım kaç oldu hala gelecek. Ama bı daha asla kabul e tmeyecem
0 oy
(10,387 puan) tarafından
Benim alt komşu koca kızlarını bana yollamaya niyetlendi hiçbir samimiyet yok aramızda ne mana yani kendi ehliyet için gidecekmiş kızların da en küçüğü 10 yaşında ablaları var 14 yaşında. Dedim benim bi haftasonum var planım var kusura bakmayın 
tarafından
Nagiş senin yumurtaya çay kaşığı koyma fikrin neymiş öyle ya =) süpersin çok teşekkür ederim tekrar, iki gündür dua ediyorum :)))
(1,461 puan) tarafından
Yani kullanacak birini atiyorlar. Ben bakicima bile bı saat fazla bakınca hemen ücretini artırıyoruz fazla veriyirum hoxulmasin gönlü kalmasın diye. Adam keyfi olarak çocuklarını bana yolluyor
(10,387 puan) tarafından
Mrss ne demek balım :) ben de görünce bu yöntemi çok sevindim her sabah sinir oluyordum çünkü kaç yumurta attım Allah bilir :)
İşte canım Berat0606 hiç yüz verme yoksa pişman ediyorlar insanı bahane de söyleme de benim işim var ya da yorgun oluyorum aranız böyle bozulacak ise bozulsun
0 oy
tarafından
Canım kusura bakma de, bu kadar. Kapıyı da açma, hatta icerden ses de gelsin, yani anlasınlar evde olup açmadığını, inan ki kurtulamazsın. Benim de başıma birkaç kere geldi de Allah'tan tayin zamanlarımız var, taşınarak kurtuldum. Şimdi kapıyı kimseye açmıyorum valla, komşuları da tanımıyorum 
(1,461 puan) tarafından
Yok artık niye kapıyı filan açmayım. Güzel.uslupla söylerim artık. Bı daha kabule.tmem olur biter. Çok moralim bozuldu. Güzellikle halletmek isterdim
tarafından
Çok şaşılacak bir şey demedim aslında, ben açmıyorum, çok da güzel oluyor, böyle yüzsüzlere insanlık yapmıyorum artık, çünkü kullanmaya çalışıyorlar. Sürekli çocuklarını gönderenler şimdi neredeler çok merak ediyorum, ne ararlar ne sorarlar, insanlık menfaat üzerine kuruludur, benim de kimseden menfaatim yok Allah'ıma şükürler olsun, olmadı da bugüne kadar. Ama beni kullanmaya calisana da asla taviz vermiyorum, iyilik diye bir şey yok.. güzellikle halledebilirseniz buraya da yazın, nasıl oluyor merak ettim
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Kibar bir dille uyar millet kendini düşünüyor hep
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Yalan söylemeye gerek yok açıkça söyleyeceksin yoruluyorum isim car diye
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Çocuklar durmuyo bana zor oluyo hergun dersin yalan söyleme bence. Sonra yine teklif eder her seferinde disaridayim diyemezsin. Durumunu belli edersen doğru şekilde bir daha teklif etmeye cekinir
0 oy
tarafından
Evde işlerim var kusura bakma de komşuya elini veren kolunu kaptiriyor resmen
0 oy
(1,585 puan) tarafından
Kabul etme evde işlerim var dersin kadın rahatliga alışmış 
0 oy
(7,272 puan) tarafından
Canim desene bende işten geliyorum kendi çocuklarima zor yetisiyorum evdede işim oluyor kusura bakma de 
0 oy
(13,197 puan) tarafından
Aynen olduğu gibi derdim ben çok yorgun geldim yatıp uyuyacağım veya dinleyeceğim kendi çocuklarıma zor yetiyorum diye 
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Bahane sevmiyorum ben direk soylerdim. sonucta sen zaten işten geliyorsun üstüne cocuklar,ev isi derken kostur kostursundur. Soyle cok cok önemli bir isi olmadiği surece kabul etme

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 252 göst.
8 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 50 göst.
23 saat önce Alışveriş-Hediye kategorisinde Miracinannesi.34 (697 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 272 göst.
23 Nisan 2024 Aile kategorisinde Beyzanur (867 puan) tarafından soruldu
+5 oy
10 cevap 180 göst.
28 Mart 2024 Diğer kategorisinde Bulut01 (253 puan) tarafından soruldu

380,515 soru

11,392,850 cevap

34,903 kullanıcı

...