0 oy
367 göst.
Aile kategorisinde (19 puan) tarafından

Merhaba kızlar biz şuan Niğde de yaşıyoruz iki yıllık evliyiz bir yaşında oğlum var saglikciyiz burada ev aldık şuan onun taksitlerin ödüyoruz benim ailem İstanbul'da yaşıyor eşiminkiler Balıkesir de eşim ocakta açılırsa eğer tayin istemek istiyor Balıkesire ama ben gitmek istemiyorum. Niğde'den balikesir de İstanbul da çok uzak olduğu için eşim ailesinin yakınına gitmek istiyor hem bu şekilde İstanbul'a da gidersin falan diyor ama ben hiç istemiyorum çünkü biliyorum orada her gün annemlere gidelim yok ablamlara gidelim onlar gelicekler eşim sürekli annesinin yanına gitmek isteyecek böyle iyiyiz sene de bir kez gidiyoruz uzak olunca da gidince tatlı oluyor yakinlasinca herşey kötü olacak diye çok korkuyorum ve hiç istemiyorum ama eşim illa gidecek sadece kendini düşünüyor napacagimi hiç bilmiyorum sizce gitmek iyi fikir mi çok üzgünüm anlatacak kimsem yoktu bende içimi size dökmek istedim okuduğunuz için de teşekkür ederim şimdiden :(

12 Cevaplar

+1 oy
(3,328 puan) tarafından
Canim bende nigdedeyim. Burda yasamaktansa oralar daha iyi. Size karsi tavirlari iyiyse, mesafenizi korursaniz iyi bile olabilir.

Evet uzak olunca tatli oluyoruz. Eşini ikna edemeyeceksen huzursuzluk yaratma, tatli tatli ikna edemezsen bastan herseyi acikca konuş 
(19 puan) tarafından
Nigdeyi bende sevmiyorum ama burada arkadaşlarımız var ortamımız var iyi kötü bize karşı tavırları iyi çok şükür onda bir problem yok ama eşim laftan anlamıyor ki herşeyi konuşuyorum gerekirse gidersin gerekirse kalırsın o bu şu tam bir geri kafalı
(3,328 puan) tarafından
Eşinin mesafe koymayacagindan eminsin anladigim kadariyla o yuzden böyle düşünüyorsun o zman haklisin canim. Hakkinda hayirlisi olsun
(19 puan) tarafından
Evet canım amin insallah
-Reklam-
0 oy
(390 puan) tarafından
Kesinlikle gitme..tecrubeyle sabit biz boşanma durumuna geldik
(19 puan) tarafından
Ne yapacağımı bilmiyorum gitmek istemiyorum dedim bir ton kavga ettik zaten laftan anlamıyor ki
(390 puan) tarafından
Valla bende biliyodum kotu olacagimizi ama dinlemedi yeminler etti sozler verdi olmassa doneriz geri dedi ama yok bosunaymis ogretmen benim esimde.gitsem hergun gidecek anasina ozel hayat denen sey kalmadi nefret ediyorum cok mutsuzum biliyodum ama dinlemedi geldi simdi hergun kavga oda pisman ama hemen gidilmiyo tabi.10gun gitmesem 11.gun illa gitmem gerekiyo anasina yoksa kavga kiyamet
(19 puan) tarafından
Şimdi gitmese 3 4 yıl sonra yine gidecek yani kafasına koymuş uzaklığı bahane ediyor bende mutsuz olucam o da bunu ona da söyledim mutsuz olucaz dedim olacakların sorumlusu sensin dedim ama değişen bir şey yok İnşallah gidemeyiz inşallah tayinde açılmaz istediği yer tek duam bu lütfen benim için dua eder misin :(
0 oy
(9,238 puan) tarafından
Sende istanbula iste o zaman tayinini. Madem o ailesjnin yanını istiyor senin de istemeye hakkın var...
(19 puan) tarafından
Evet aynı iş yerinde çalışıyoruz hep gitmek istiyordu Balıkesir e kaynanamlar kötü değiller iyiler ama yakında oturmak başka olur tabi uzaktan herkes iyi illaki gidecek biliyorum ben oraya gidince kaynanamlar çağıracak bize yemeğe gelin sonra işte biz cagiracaz dışarı cikicaz gelinecek gidilecek yani bilmiyorum sonuçta aynı şehirde kaynanasiyla kendi ailesi ile yaşayan bir sürü insan var ama ben eşimin bu mesafeyi koruyabilecegini gerektiğinde beni savunabilecegine inanmıyorum o yüzden de gitmek istemiyorum
(390 puan) tarafından
Sonuna kadar haklisin ayni dusuncedeyiz gidersen mutsuz olacaksin haberin olsun..okudum mecburda birakilmişsin ama diren sonuna kadar
(4,179 puan) tarafından
Bence kurallarını koyarak kabul etmelisin madem direniyor
(390 puan) tarafından
Kural falan dinlemiyolar kendi ailesini gorunce biktim midem bulaniyo hadi annemlere gidelim lafindan.gitmesem evde sorun cikiyo
(19 puan) tarafından
İçim daralıyor valla umarım hakkımda herşeyin hayırlısı olur dua edin:(
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Gitme derim ama illa gideceksen mesafeni koru eşin gitsin kendisi illa ailem diye tutturuyorsa ona bu yüzü verme 
0 oy
(1,320 puan) tarafından
No no no asla asla asla yapma böyle bir şey eşim diyarbakirli polis ben hemsireyim Bingöl'de yaşıyoruz şu anlık sarktan dolayı Elazığ yazacam cart cırt etti ikinci şarka dedim ha senin silahinla kendimi vurmusum ha anlara yakın olmuşum kabul etmiyorum sen gidersen güle güle ben gelmem benim ailem İstanbul'da Tekirdağ istedik ve oraya gidecez bizde şimdi çıktı şükür taynimiz
0 oy
(7,744 puan) tarafından
Mesafe olduktan sonra bence güzel olur Balıkesirin neresinden 
(19 puan) tarafından
Edremit olabilir bilemiyorum ki
(7,744 puan) tarafından
Bizde edremitteyiz
(19 puan) tarafından
Öyle mi oralar çok güzel ama şimdi burada ailelerden uzakta rahat yaşadığımizdan yakinlasinca nasıl olur bilemiyorum
(7,744 puan) tarafından
Hakkınızda hayırlısı olur inşallah
(19 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(192 puan) tarafından
Bence aynı şehirde olmak iyi değil o zaman senin ailene yakın yere isteyin benim eşim de sürekli aileseinn yanına yakın taşınmak istiyo sanki biizm ailemiz insan değil mi sadece kendilerini düşünüyorlar. Oturup konuş ben orda yaşamak istemiyorum de en azından bursa gibi iki tarafa da yakın ortak bir noktada karar kılabilrsinz 
0 oy
(357 puan) tarafından
Ben de sizinle aynı durumdayım bizimde Ağustos ta eşim ısrarla memleketine gitmek istiyor ailesi bizi zorluyor ama ben istemiyorum hemde hiç sizinle aynı durumlardan dolayı ilk torun bir de zaten günde üç defa saatlerce görüntülü konuşuyoruz bir de orda olsak hiç evin yolunu bulamayız bende eşime istemiyorum dedim eğer sen aileni istiyorsan ben de kendi ailemle aynı şehirdr e olmak istiyorum dedim bakalım 
(19 puan) tarafından
Bende dedim de bir taraf ağır basarmis oda kendisiymis saçma sapan zirvaladi bilmiyorum napacagimi
0 oy
(6,375 puan) tarafından
Yani ona dedin mi ben ailemin yanına gidelim desem kabul eder misin diye sordun mu canım oradan konuya geç. İkimizinde ailesi kiymetli bemde kendi ailemi isterim ama önceliğimiz biziz bu yüzden iki aileye de eşit mesafede olmalıyız de. Öyle tek taraflı hüküm süremez.. vallaha taviz verme bir de eşim her gün gitmek isteyecek diyorsun huyunu biliyorsun sorun olur sizin için
(19 puan) tarafından
Olur dedim de zaten gerekirse gidicez gerekirse kalicaz falan filan dedi ne yapmam gerek bilmiyorum gitmiycem sen istersen git güle güle dicem galiba
0 oy
(776 puan) tarafından
Benim arkadaşımda aynı sorunu yaşadı güzel bir ilçesini seçip oraya gidebilirsiniz hem yakın hem uzak arkadaşım oyke yaptı çokta rahat
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Yemin ederim aynısı aynısını sadece mesleekler ve şehir değişik aynı duygular aynı durum her şey aynı napalım sence 
(19 puan) tarafından
Bence ya şartları konuşup öyle gidelim ya da gitmeyelim ya da ortak bir yere gidelim
0 oy
(2,468 puan) tarafından

Bizde 10 saat uzaktaydık.aileler 2yakın şehirde oturuyor. Eşim kendi ailesinin olduğu yere tayin isteyelim dedi (benim ailemin yaşadığı yerde iş imkanı yok) bende iki yerde olmasın, ikisine yakın yer olsun dedim. Aynı şehir olursa olacaklardan ben sorumlu değilim, çok sorunlar çıkar, dedim. Baya korktu :D 1 saat yakına geldik iki yerede.. Ama olduğumuz şehir iyi olsaydı Konya gibi falan gelmek istemezdim. Şehir değiştireceğimiz için ailelere yakın tercih ettik 

(19 puan) tarafından
Anladım canım birde eşimin ailesi açıldı mı tayin ne zmaan geliyorsunuz diye sürekli sıkıştırıp duruyorlar bilmiyorum

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 149 göst.
6 Temmuz 2022 Tatil-Seyehat kategorisinde Dyg_1 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 294 göst.
5 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Dyg_1 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 220 göst.
15 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Feyzosss (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 263 göst.