0 oy
139 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
35 haftalık hamileyim doktor büyük ihtimalle sezeryan olursun dedi. Ayakları doğum kanalindaymis kafası yukardaymis makat gelişi diyorlar ya öyleymiş bir ay önce gittiğimde aynı şekil duruyordu hiç yerinden kipirdamamis yine öyle durur kipirdamaz diye korkuyorum

Şunu yaptım ve bebeğim döndü dediğiniz birşey var mı 

7 Cevaplar

0 oy
(227 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

38. Haftada bile dönen toplamda 4 kez dönen bebegim ile suan uğraşırken sizede yazmaya çalışayım inşallah :D yerde gidebildigince emeklemek ben antrede 4 5 tur atardim mesela birde yürümek yarım saat kadar yürürdum tam 4 kere döndü bu sadece doktorun gordugu ama inanilmaz hareketli bir bebekti hala da öyle. Döndüğü zamanlari hissederdim  4 ten fazla olduguna eminim ve kiloluydu doktorda cok sasirdi nasil donebiliyor diye. Sonuç olarak en son kafa aşağı geldi ama bu seferde kanala inmedi tam 41. Haftadaydim hala hic sancim yoktu doktorda bebek zaten kilolu diye sezaryene aldi beni ve gorduk ki benim oglusum kordonu karnina 2 tur dolamis. Doktorumuz ilk defa görmüş boylesini :D cokta takılma yani bu isin mastırinı yapmis biri olarak söylüyorum hersey olacagina varıyor ben hep hayirlisini istedim Rabbim sen ve bebegin icinde hangisi hayirliysa onu nasip etsin inşallah 

tarafından
Ben 35 haftalık hamileyim sabrım iyice tükendi sen iyi 41+3 e kadar dayanmissin bakalım benim bebiş ne zaman gelcek. Maşallah çok hareketli ama korkuyorum sezeryan doğumdan:(
(227 puan) tarafından
Dayanamadim ki her gece ağlıyordum :D son gunlere dogru elime geceni firlatirdim saga sola defalarca sezaryen gunu verildi gittim bebek başını asagi getirmis bekleyelim dedi doktor geri geldim ahh ahhh ne günlerdi :D niye korkuyorsun peki
tarafından
Ameliyat olmaktan korkuyorum canım bu yaşıma kadar bir dikiş bile atılmadı iğneden bile çok korkuyorum
(227 puan) tarafından
Ay ben 3 kere amelyat oldum 1. Bademcik 2. Mide fıtığı 3. Sezaryen :)  hic korkulacak bisey yok zaten o an tek derdin birkac dakika sonra bebegini kucagina alacak olman oluyor sadece sonrasi zor sezaryenin bu bi gercek ama sizin icin bu hayırlıysa Rabbim kolaylastirsin inşallah
tarafından
Aminn canım çok teşekkür ederim ❤️
-Reklam-
0 oy
(8,933 puan) tarafından
Surda beklim lazım olcak banada
tarafından
İnşallah gerek kalmaz sana ne kadar korkuyorum sezeryan olur diye doktor bile söylerken şansına küs sezeryan olursun dedi normal doğum en iyisi galiba
(8,933 puan) tarafından
Ben suda doğum istiyorum herseyimi ona göre ayarladım sezeryan falan hiç uğraşamam umarım kimseye gerek kalmaz normal doğum en sagliklisi hem anne hem bebek için şimdiden araştırmalara bile basladim maksat gelişi nasıl döner ters gelmek isterse nasıl döner diye umarım ikimizde normal dogururuz
tarafından
İnşallah canım Allah herkese kolay doğum nasıp etsin...
(8,933 puan) tarafından
Amin cnm insallah
0 oy
(679 puan) tarafından
Secde pozisyonu ile bebeği döneni çok duydum bı araştır istersen
tarafından
Araştırayım kuzum insallah faydasını görürüm
(679 puan) tarafından
İnşallah cnm bı de bebeklede konuş surekli hissediyor ve anlıyor seni stres yaparsan o da stres yapar dönmek ve gelmek istemez
tarafından
Hep konuşuyorum kızımla banada iyi geliyor konuşunca. Galiba benim kızım çok nazlı inşallah son anda döner
(679 puan) tarafından
İnşallah cnm şimdiden sezeryan diyen doktorlada devam etme bence aklına sezeryani koyduysa bazı doktorlar ne yapar ne eder o sezeryani gerceklestirir
tarafından
Hiç iyi bir doktora denk gelemedim ya
0 oy
(799 puan) tarafından

Yurtdışında bu kişilere masaj yapıyorlar mış...bebek dönüyormuş..

(799 puan) tarafından
Kişinin ahlakı doyumsuz ve olumsuza odaklı olmasın...kralda olsa memnun olamaz. Halbuki hakdır yani...o kurumda işçisin işini en iyi şekilde yapmak vazifen ...bir kapris bir kompleks ..
..Allah akıl fikir versin.
..
. yurtdışında da mesela YouTube dada bu şekilde anlatıyor lar.yurdışı doğumlarını.... bebeğin kalb atışından endişeliyim veya hareketlerini hissetmiyorum vs bile diyerek gitsen parada teklif etsen ultrason alınmazmış kişi
Bir sürü sorular sorar ölçüler alınır elle kontrol adib tekrar geri yollarlarmış...
Bana Çok enteresan gelmişdi...yakın akrabam var ilki sezeryan ikinciye 2 yıl sonra kalıb yurtdışında çok normal sıradan bir şey miş gibi Normal doğum diyebiliyor.
Ben vaaaaav dıe dinliyorum..;)
tarafından
Bizim burda olsa ilki sezeryan diye yine sezeryan yaparlar
(799 puan) tarafından
Kesinlikle bende okadar şaşırmışdim ki ...hatta inanmadım
Gittim dıer akrabalara falan sordum...
tarafından
Ne güzel biz burdaki doktorlarımız dan düzgün muamele görmüyoruz bile
Yanlış anlaşılmasın yani bana hiç öyle iyi bir doktor denk gelmedi sadece devlet Hastanesi'nde bir doktor var Allah ondan razı olsun işini hakkıyla ve en iyi şekilde yapıyor
(799 puan) tarafından
Devlet hastanesindeki Dr lardada... MasaAllah dediğin 40 gun yaşıyor misali
Seneye git buraktığın halde bulamazsın..yok iş yorgunluğu..yok şu bu deyıl kardeşim...
Tamamen zihinsel
Ne insanlar ne şartlarda yaşıyor.. tamamen insan ile ilgili ..
İnsan mutlu olmak istemedikçe mutlu olamaz
0 oy
(117 puan) tarafından
Benim ilk gebeliğim de doktor banada dedi ters diye ama bol bol yürüyüş yap dedi ve bazen bebek sancı esnasında bile dönebiliyor bunu kafana takma cnm sende bol bol yürüyüş yap inşallah sağlıkla kucağına alırsın 
tarafından
Bende çok hareketsiz kalıyorum galiba iki üç dk yürüyünce belime karnıma sancı giriyor
(117 puan) tarafından
Zorda olsa yürü cnm
(799 puan) tarafından
Döndü mu sizin ki yürüyüşler etki etdimi
(117 puan) tarafından
Evet döndü çok şükür normal doğum yaptım
0 oy
(582 puan) tarafından
Önemli bilgi, kenarda dursun.
0 oy
(1,747 puan) tarafından

image