0 oy
632 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (4,961 puan) tarafından
Kızlar çocuğum 2 yaşında eşim tekrar çocuk düşünüyor, ben eğer istersek sezeryan isterim özel hastanede dedim ay kabul etmiyo çocuk sağlıksız olurmuş doğalı varkenmiş, çok biliyo ya bı karnı Ağrı'da yattığı yerden kalkmaz, ck zordu doğumum ve sonrası dikişler vs anlatılamaz yaşayan bilir travma yaşadım resmen çocuğumun köprücük kemiği kirildi o derece zordu erkeğin hakkı var mı bunu secmeye

25 Cevaplar

0 oy
(7,717 puan) tarafından
Sonuçta o senin de onun da çocuğu ama çocuk yapmadan önce bir psikologla görüşsen iyi edersin. Bana doktor 6 aydan sonra tramvaların geçmesini bekleriz. Geçmiyorsa muhakkak ilaç tedavisine başlamalıyız demişti
(4,961 puan) tarafından
Cesaretini ayakta alkışlıyorum ozaman canim
(7,717 puan) tarafından
Kızım için iyileştim. Diyorum ya sana bir psikologla görüş. En azından sözel olarak herkese anlat doğum hikayeni. Ben anlata anlata atlatmışım travmayı
(4,961 puan) tarafından
Sağol canım önerin için
(196 puan) tarafından
Öyle mi dedi ya benim bir yılı geçti hala dün gibi. Hatta geçen sene bu zamanlar ne yasadiysam bir bir yaşıyorum gene :(
(7,717 puan) tarafından
Evet maalesef
-Reklam-
0 oy
(920 puan) tarafından
Tabiki hakkı yok n3 demekmiş sağlıksız olur sezeryanla doğan binlerce çocuk sağlıksiz o zaman 
(4,961 puan) tarafından
Erkek kafası işte ne anliyacaksa, normal oldu ama çocuğuma bişey olabilirdi Allah korudu ikimizide
(920 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun sizden önce eşinizin düşünmesi gerekirdi normal olmasın diye
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Hangisi sağlıklı olacaksa öyle yap canım ama sezaryanda çok basit bir şey değil 2 ay oldu ben doğum yapalı dikişlerim o kadar acıyor ki halâ otururken kalkarken yatarken sürekli dikkatli olmak zorundasın çok zor bir süreçti
(4,961 puan) tarafından
Anlaşılan bana 2. Çocuk zor gozukuyir hahahaha anne olmak kolay defl ya offf keşke doğumum guxel gecseydi de cesaretim olsaydı bnde isterdim normal ama bende doğum oldu 15 gün oturamadim ya acılarım kendi cocugumu oturup emzirmedm neler neler
(2,610 puan) tarafından
Canım aslında normal sezeryan farketmez ikiside çok zor ama sezeryan sonrası gerçekten uzun bir süreç iyileşme için. Zaten çocuğun da daha küçük biraz daha büyüsün bence
0 oy
tarafından
Tabi ki hakkı yok, acaba özel hastane diyince mi tüyleri ürperdi, cimri mi biraz, yoksa gerçekten bebeğin sağlığı mi derdi?
(4,961 puan) tarafından
Hiç cimri değil ya öyle olsa sallamazdim dediklerini zaten paranı biriktir öyle işte çocuk derdim hahaha
tarafından
Canım bende ilk dogumunda bir travma yaşadım, o yüzden sezaryen ile doğurdum ikinciyi. Eşim de saygı duydu buna. Zaten istesem de normal olmayacaktı orası ayrı da. Gayet de sağlıklı Allah'a şükürler olsun, senin kararın olsun sadece
0 oy
(480 puan) tarafından
Canım ikinci doğumlar o kadar kolay oluyor ki şaka gibiydi sancim adet sancısı gibiydi 5 saatte kızım kucagimdaydi ben bile anlamadım doktor ikinci doğum daha kolay olur demişti ne ilk doğuma göre sırt ağrısı çektim ne de sancı sadece ıkındım o kadar 3 kere falan
0 oy
tarafından
bende sezeryan oldum cokta istiyordum normal olsun ama olmadi hem bedenim izin vermedi hemde dayanamadim sezaryane alindim. hicte pisman degilim bende isterdim olsun ama olmadi illede ısrar etmenin gereyi yok cok duyduk burda son dk. basi sıkısan ölen bebek benim cevremdede cok oldu normal dogumda ölen sakat kalan o yuzden cok korkuyordum. ama sezaryanliyim ve gayette saglikli cok sukur bebegim. esiniz cok yanlis dusunuyor karari size birakmasi lazim kesinlikle.
(4,961 puan) tarafından
3 buçuk kilo normaldi ama benim çatı çok darmis canım baştan sormama rağmen doktor herşey olması gerektiği gbi demisti ama devlet olduğu için son raddeye kadar ısrarla zorluyolar
tarafından
ah ya keske o zaman  sezeryan yapsalardi simdi bu psikolojide olmazdin
(4,961 puan) tarafından
Aynen canım korku çok başka canlı canlı başına gelcekleri izliyosun stajyer geliyo parmakliyo bakiyo bişey yapamıyorum çaresizce, ck degisik bir andı
tarafından
ben o an acılma varmi diye gelip bakan dr. oyle bir tekme attim ki erkekti diye bakma dedim :)) aninda sezaryena aldilar bu doguramaz muayeneye bile izin vermiyor dediler
tarafından
o anki aciyla nasil bir tekmeyse dr. karşıya uçtu resmen :)
0 oy
tarafından
Canim ya ilk doğum normal doğum zor olur ama 2ciye kolay olur ama sancimi evde çek ya hemen gitme ben gitim 3santim açıklığın var dediler sancimi evde çekeceğim dedim eve geldim 6saat evde çektim sonra gitim 7santim açılmış yatirlardilar yarım saatin içinde doğurdum hata bebeğin kafası çıktı hemşirelere bağırdım koşa koşa bebeginakip karnına koydular devlete doğurdum bu arada canim 
(4,961 puan) tarafından
Ne güzel csnim ya offf blmiorm korkular gecmyo, ilk doğum hemen olmaz korkma dedi doktorlar ben sanciyi tek başıma odada çektim her an bebek gelir mi korkusu ile saçma sapan yalnız başıma travma yaşadım yıktım Hastaneyi bagirmaktan ck fenaydı jajaj
(4,961 puan) tarafından
Hastane yarım saat uzaklıkta canım bide insan korkuo sancı gelince ilk sancı değil kan geldi bende ay gözlerim fal taşı gbi acilmisti korkudan hemn koştuk 3 cm dedi yatış verdi aman allahim kalbim duracaktı adet sancısı gbiydi 5. Cm den sonra başladı m bağırmaya hahah
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Imkan varsa sezaryen daha iyi ameliyat kolay değil tabi ama o ağrıyı çekmekten daha iyi
(4,961 puan) tarafından
İmkan var canım eşim sağlıksız bluo ne alakaysa kafası almiyo notmal doğum oldu ama bana bebeğe az daha bişey olabilirdi yani
(2,651 puan) tarafından
Yaşayan bilir onu anca sorsan en sağlıklı olan normal doğum bebeğime bende ölümden döndük sabaha kadar kıvrandim anca sezeryana aldilar
0 oy
(276 puan) tarafından
2.dogum cok cok daha kolay oluyor ne oldugunu bile anlayamazsin...

Ama Sevgili kardesim anatomik yapin uygun degilse zorlamak akil kari degil...

Umarim hersey istedigin gibi ve hayirlarla yol alir...
(4,961 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun
0 oy
(763 puan) tarafından
Bence normal dogum yapmalısn cnm ılkım normaldi ıkıncısınde evde uzanmıstım anıden kan bosalması yasadım boyle cesme gibi akıyordu kanlar hsstaneye gıdene kadar ıkıncı kyafetımde hep kan oldu bacaklarımdan asagı akıyordu acıl sezeryane alındm sonrası kalkıp oturmak o kadar zorkı o dıkıslerle birde yurumen gerekıyor gezerken karnım ates gıbı yanıyordu ne bebefıme bakabiliyordum  bırde bebegım memeyo tutamıyordu cok zordu ne yerımden kalkabılıyordum sagolsun annem bır hafta boyunca benle ve bebegımın herseyıyle ılgılendı altını actı gece uganınca emzrmeme yardım ettı tekrar uyuttu aglayınca sakınlestirdi mesela annemlerın tuvaletı alaturkaydı dıkısım patlar korkusuyla oturamıyordum afedersın kovaya yapıyordum allah annemden razı olsun o temızlıuprdu banyomu yaptırıyordu egılemedıgm ıcın   sonrasında dıkısler enfeksıyon kapıcak dıye korku baslıyor tabı sana tavsıyem normal dogumdan sasma
(4,961 puan) tarafından
Ben bunları normal de yaşadım canım ya anlıyorum hepsi zor ama normal olup bunları yaşamak daha kötü bence, 1o gün oturamadim annem yıkadı beni annem giydirdi annem çocuğu mememe tuttu falan:(
0 oy
tarafından
Hayır yok. O ne karışıyor benim doğumuma. Sezeryanin da niye çocuğa zararı olsun. Ben de sezeryan oldum çocuğum gayet sağlıklı. Bu erkekler niye her şeye burnunu sokuyor. Gereksiz gereksiz.
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Benimki de çok zor geçti suni ile oldum ve dikişlerim iç dış çoktu açılmam pek yoktu çünkü ama hamileyim tekrar normal doğum isterim bir sıkıntı yoksa etrafımdaki sezeryan olanların hepsi pişman yengemde 4 sene oldu hala soğuklarda sancım olur der
(4,961 puan) tarafından
Öyle tabi bence hepsi zor ya aman 2. Çocuğu bu yüzden zor bana göre Allah hayırlısını versin ne diyim
(6,441 puan) tarafından
2.bebeği uzun tutmazsan doğumun çok kolay olurmuş ağrında öyle bana herkes öyle dedi canım ilk tabi zor sonuçta bekarlık karnın içten yırtılması ayrı doğumun ayrı dert bi araştır belki psikolojik olarak da düzelirsin
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Canım bu şekildeysen eğer bence bekle. Aynı durumda olan bir yakınım vardı. Aynı gün doğurduk. Şimdi ben 3 sene geçti üstünden ve normal doğumu unuttum Allah unuttururmus doğru yani. Ama o 8 ay sonra bir daha hamile kaldı ve normal doğurmak istemiyordu hep kaçıyordu bu düşünceden. Sonuçta dayatmalara dayanamadı ve normal doğumu bekledi ama çok zorlandı ikinamadi çocuk nefessiz kaldı 1 ay hastanede kaldı.yani amacım kotkutmak değil sadece tavsiyem. Eğer zor bir doğum yasadiysan ve hala unutmadiysan bence bekle. 
(4,961 puan) tarafından
Zaten şuan hiç istemiorm canım ama gerçek anlamda ne zaman isterim Allah bilir
0 oy
(9,222 puan) tarafından
Çatı darlığın mı vardı :// çok geçmiş olsun asla ama asla riske atma bebeğini de kendini de. Bnde normal istiyordum ama dr.um çatın aşırı dar ddi muayene ederken bile zorlanmıstı açılmam var mı diye bakarken. 

Bebekte omuz takılması veya başka sorunlar olabilir diye sezaryene yöneldik. Iyi ki de sezaryen olmuşum diyorum şimdi, hem çok çabuk toparlandım hemde zaten bebeğimin kordonu dolanmıs 3 tur, normal doğuramazmışım istesem de.
(4,961 puan) tarafından
Darmiş canım bn baştan sormuştum zaten ama devlette ay evet dar sezeryan alalım denmiomslesed ah ab
(2,194 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
benim sezaryanimda çok kolaydı,bende normal doğum korkusu vardı planlı sezaryan yaptım eşimde karismadi kendisi hastane calisani zaten bebek için  riski veya olumsuz yönü olsaydı söylerdi ama ne şekilde sağlıklı doğum yapacağını düşünüyorsan öyle yap bence canım, ben  Altan muayne bile olamam canım çok tatlıdır yani ona rağmen doğumdan  3-4 gün sonra  normal hayatıma döndüm ve dikişlerim falanda soğukluk ağrı dedikleri şeyler olmadı çok şükür hiç doğum yapmamış gibiyim kendimi öyle hissediyorum bencede riske atma doktorunla konuşup senin vücuduna en uygun nasılsa öyle doğum yapmaya karar ver bence eğer çatın çok darsa riske atma bebek ve kendini
0 oy
tarafından
Bende cok etkilendim cnm dun spralımı cıkarttım korkudan ne yapacak bilmedim aklıma dogumum geldi sanki agrısını yaşadım
0 oy
(915 puan) tarafından
Ozamn o dogursun istemesin bebek falan senden acıyı sen cekiyosun nasıl olsa ona olan bişi yok  böle düşünen insanlarda merhamet olduğunu düşünmüyorum kendi doğruları var ve herkes buna uymak zorunda oldu baskaaaaaaaaaa asla ezdirmem kendimi ben dogruyosam benim dediğim olur 
0 oy
(196 puan) tarafından
Yok tabi işine baksın ben doğum travmam yüzünden ikinci çocuğumu yapmicam. Bunu kendisine de söyledim saygı duyuyorum diyor ama içten icte geçer bu düşüncesi diyordur.  Sanki onlar doğuruyor. Ama bunu halledebilirsin elverişli değil artık normal doğum doktor önermiyor dersin
0 oy
(5,316 puan) tarafından
Benimde ilk doğum ölüm gibiydi mahvoldum 2 gün sanci zor bir doğum

Ama 2. Öyle değildi çatalda zorlandım ama sancılar kolaydi. Hemen bitti. 9 cm ile hastaneye gittim yeni başlamıştı doğum sancısı sabaha kadar çekerim sandım hasteneye gittikten 20 dk sonra bebeğim doğdu herkes şok oldu:D
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Profilime girip 3 yıl önce doğum yapmiştım onu yazmışım canım şu an bende 5 aylık hamileyim  kendime sürekli direk veriyorum Rabim yardım ediyor 
0 oy
(282 puan) tarafından
Benim ilk doğumumda sancılar çok zordu ama ikinci ıkınmamda bebeğim kucağımdaydi bu kadar kolay mı dedim kendi kendime ama ikinci doğumum çok zor geçti 6 cm ile hastaneye gittim 10 cm olana kadar sanci hissetmedim sırtım çok ağrıyordu çatal benim için çok zordu doğum yapalı 3 ay oldu hala atlatmış değilim korkudan 40 muanesine bile gitmedim sırf alttan muane olacak diye aklıma geldikce kötü oluyorum herkesin aynı olmuyor yani herkes ikinci doğum kolay olur demişti ama bende öyle olmadı 

İlgili bir soru bulunamadı

379,883 soru

11,371,969 cevap

34,854 kullanıcı

...