0 oy
553 göst.
Aile kategorisinde (63 puan) tarafından
Bebekleriniz rizkiyla geldi mi ? Devlete atananlar rahat oldu mu atamaniz imkansız gibi görünen şeyler mesela ?

26 Cevaplar

+2 oy
(3,230 puan) tarafından
Bebek rızkıyla gelir sözünün parayla işle ilgisi yok canım. Anne sütü bebeğin rizki bebek doğunca sütümüz iniyor ya anlamı bu demek. 
(2,011 puan) tarafından
Gerçekten mi ilk.kez.duydum
(3,230 puan) tarafından
Gerçekten oyle kuzum zaten mantıklı düşününce akla yatıyor ha bak şuna da inanırım evde melek olunca o evin bereketi artıyor
-Reklam-
+2 oy
(2,939 puan) tarafından
Ablamin esi yeni is kurmustu sonra Allah ikinci cocugu kismet etti. Bebek rıskıyla gelir dediler ve battılar 
0 oy
(1,433 puan) tarafından
Eşim 3 yıl sonra ise girdi 
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Ben bebekten önce işe gitmiştim. Ama geriye dönük hiç düşünmedim çocuklarımın getirdiği şey ne oldu diye. Elbet rizkiyla geliyordur.
0 oy
tarafından
Bizde bi değişiklik olmadı valla canm
0 oy
(1,096 puan) tarafından

Çok şükür rızkıyla geldi ev aldık <3

0 oy
(1,030 puan) tarafından
Allah'a şükür Sakarya Karasu da yazlık aldık 8 aylık hamileydim
(1,572 puan) tarafından
Ayy ben de kocaalidenim:D orali misiniz
(1,030 puan) tarafından
Yok İstanbul da yaşıyorum
(1,572 puan) tarafından
Ben de ankara:d
0 oy
(2,150 puan) tarafından
Eşiminde işleri hep rast gitmeye başladı eşim hep rızkıyla geldi oğlum der 
(63 puan) tarafından
İnşallah bütün bebeklerimiz rizkiyla gelsin maşallah
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Kızım doğdu rızkımiz arttı gerçekten 
0 oy
(2,769 puan) tarafından
Ev aldik :)      
0 oy
(3,151 puan) tarafından
İlk kızım doğduktan sonra eşim askeriyeye girdi devlet memuru oldu ve ilk tayin yerimiz hep yaşamayı hayal ettiğim şehir oldu. İkinci kızım doğduktan sonra kiradan çıktık lojmanlar yerleştik aynı şehirde daha da rahat ettik. Oğlumuz oldu yine tayin çıktı ayrı düştük eşimle ama ben memleketime taşındım ailemin yakinına geldim şimdi de yurt dışı görevi çıktı onun için büyük şans.
(63 puan) tarafından
Çok şükürr nasil bı nimet değil mi Rabbimin verdiklerine şükürler olsun inşallah benim bebeğim de rizkiyla gelir ❤️
(3,151 puan) tarafından
Öyle gerçekten bebekler rizkiyla geliyorlar
0 oy
(196 puan) tarafından
Valla canım dukkanimiz için tek bir makine alalım dedik bebek haberi geldi maşallah belki 2 milyonluk makinemiz oldu 2 araç daha aldık çok şükür. Rizkiyla geldi yavrum Allahım esirgemesin rabbim herkese nasip etsin. Kız bebeğin nasibine çok inanırm
0 oy
tarafından
Bebek doğdu işten çıktım nasıl olacak derken eve giren para hala aynı bizde anlamadık :) 
0 oy
(2,092 puan) tarafından
Bende de değişiklik olmadı eşim yonunden hatta daha kötü oldu her anlamda hep ailem destek oldu Allahtan onlar vardı oldu
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Ya rabbime tövbe haşa enflasyon öyle oldu ki adam çocukla beraber daha iyi işe girdi. Yetmedi de yetmiyor da. 
0 oy
(2,097 puan) tarafından
İlk bebeğimde ev aldık. 2. de henuz bir şey olmadı beklemedeyiz:)
0 oy
(5,108 puan) tarafından

"Geçim korkusuyla çocuklarınızı öldürmeyin. Biz, onların da sizin de rızkınızı veririz. Onları öldürmek gerçekten büyük bir suçtur." (İsrâ, 17/31);

Konu sadece süt değil..

Oğluma 5 aylık hamileyken patronu eşimin maaşını askeri ücret yükseldiğinde oynama yapmadı. Eşim düşünmeden işten çıktı hiç rızık korkusuna kapılmadık. Çok şükür iyi ki çıkmış eşimin şimdiki içi çok daha iyi hatta eleman aldı yaşı küçük olmasına rağmen askeri ücret veriyor yakın zamanda dükkan da açtık elhamdülillah.

0 oy
(44 puan) tarafından
Nelerle gelmediler ki pasalarim hamdolsun çok şükür 
0 oy
(546 puan) tarafından
Arabamız yoktu arabamız oldu hamileyken riskliydi nasil giderim yaparim derken bi anda nasip oldu.Kiradaydik k.valideyle altli ustlu oturmayi kabul ettim dogum yaptim daha ilk aylarda kiradanda kurtulduk elhamdulillah yapamayiz alamayiz diye düşündüğüm ne varsa oldu onunla birlikte.Simdi hic rizik endisesi taşımam bebek olcaksa hic maddi acidan düşünmem.Bugun var olan yarin yok olur,yok dersin var olur nasip meselesi bunlar.
0 oy
(13,077 puan) tarafından

Hiç alakasızken ev aldık pandemiye denk geldi çalışıyor olmama rağmen işe gitmekten kurtuldum evde yata yata doğurdum bence bana şans uğur her neyse getirdi Rabbim rızkınıda ömrünü de bereketlendirsin paşamın<3

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 323 göst.
21 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,616 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 174 göst.
17 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 137 göst.
4 Nisan 2021 Aile kategorisinde Fatmakayra (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 520 göst.
23 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,931 soru

11,373,483 cevap

34,855 kullanıcı

...