0 oy
114 göst.
Diğer kategorisinde (582 puan) tarafından
Kızlar kiralık ev bulamadık, bulma ümidimiz de kalmadı, Ocak ayında ev kredi faizleri düşecekmiş, 1+1 ya da 2+1 ucuz yollu bir ev alalım diyoruz İstanbul'dan.

1 tane evimiz kentsel dönüşümde, 1 yıl içinde bitecek daha da var süresi.

Bu krediler hakkında bilginiz var mı

1 cevap

0 oy
(92 puan) tarafından
Kredi durumunu bilmiyorum ama alacağın evi mutlaka belediyeden sorgulat. İmarı iskanı var mı yoksa kaçak mı diye. Oturma izni var bilmem ne diye evleri satiyorlar bina %10 denetlenmiş gerisi kaçak tabi dogal olarak ne kullanildi saglam mi nedir kimse bilmiyor. Bide satista uygun gosterelim vergi çıkmasın diyorlar 500binlik evi 100bine satiyor gosteriyorlar iki problemi var 1vergi dairesi yakalarsa cezasi var. 2 satarken sende dusuk gostermek zorunda kalirsin buda aliciyi iter.3 evin basina bisey gelirse 100binlik uzerinden zararim karsilanir. Ama bulamazsan yapacak biseu de yok tabi. Bide alım sirasinda mutlaka parayi evin sahibi kimse onun adina gonder ki dolandirilma. Yok abime gonder amcama gonder falan diyenler oluyor sakin kanma buda bi dolandırıcılık türü. 

İnşallah gönlünuze gore bir ev bulursunuz canim Allah ağız tadiyla oturmayi nasip etsin.
(582 puan) tarafından
Amin inşallah, zaten kesinlikle parayı EFT ile tapu kimin üzerindeyse ona göndereceğiz parayı. Borcu yokturu da alacağız.
sanırım 950 bin TL ye kadar ön onaylı kredisi varmış eşimin, çok çok az bir miktar da peşinatımız var. Bahçelievler ya da avcılardan 2+1 gibi bir ev alınabiliyor şimdilik ama faiz oranları çok yüksek.
(92 puan) tarafından
2.49du galiba en son.valla allah yardim etsin biz 0.99dan cekmistik o bile nerdeyse çektiğimizin iki katina cikartti mevlayı. Suan dusunemiyorum bile çıkacak tutatlari.  İnternette kredi hesaplama var cekeceginiz tutari ve vadesini yaziyorsunuz o size banka banka faiz ve odeme tutarlarini giriyor ordan bi bak canım
-Reklam-

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 346 göst.
0 oy
6 cevap 111 göst.
9 Ocak 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde elif2011 (296 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 584 göst.
24 Mart 2023 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,456 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 75 göst.
7 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Asel hira (860 puan) tarafından soruldu

384,691 soru

11,507,476 cevap

35,162 kullanıcı

...