0 oy
574 göst.
Diğer kategorisinde (1,303 puan) tarafından
Sürekli üzerimde zıplıyor. Üzerime basıyor. Ciddi canım yanıyor.oyuncaklarıyla oynama süresi çok kısa. Yanında şöyle bir koltuğa uzanamıyorum. Yani hamile kalsam karnıma basa basa çocuğa zarar verir. Aynı durumu yaşayan var mı?

22 Cevaplar

0 oy
(802 puan) tarafından
2 buçuk yasinda oglum ayni sekil surekli üstümde uzanamiyorum bide hamileyim dikkat ediyorum yaninda uzanmamaya calisiyorum anlatiyorum bak kardes cici diyorun bu defa karnimi isirip anne sacini cek kardesin diyir bakalim nolcak 
(1,303 puan) tarafından
Ya zaten doktora gidicez genel muayene için. Sorucam doktora ama artık dayanamıyorum. Benim kızım mı böyle diye düşünmeye başladım. Aman dikkat edin. Aklıma ilk hamilelik geliyor.  Ciddi zarar veriyor çünkü
(802 puan) tarafından
valla cok dikkat ediyorum uzanmamaya calisiyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
19 aylık oğlum üstümden hiç inmiyor beni her yerde sıkıştırıyor :D koala gibi yapışıyor bırakmıyor . Birde göbeğimde zıplıyor . 

Ama geçen gün kızımda oğlumda üstümde zıplaması çok iyi geldi . Kemiklerim sırtım falan ağrıyordu onlar sağolsunlar hop hop yapa yapa ağrılarım azaldı mayistim 
(1,303 puan) tarafından
Hahaha sırt ağrılarına birebirler :))))
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Selam cınım ben varım:D kreşten aldım 2 haftadır evdeyiz tepemden inmiyo yalıyo öpüyo şirinlik yapıyo bıcır bıcır :D
(1,303 puan) tarafından
Genelde böylelermiş demekki. :) valla benimki mi sadce böyle diye endişelenmeye başlamıştım. Siz öğretmenmiydiniz bu arada? Sanki önceden konuştuk öyle hatırlıyorum :)
(25,224 puan) tarafından
Evet canım :)
(13,001 puan) tarafından
Kresin faydası oldu mu
(25,224 puan) tarafından
Evet çok oldu tek zararı çok hasta olmasıydı:/
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Konussanda aynısını yapmaya devam ediyor mu? Benim kızımda oyun pek oynamazdi kendi başına. Benimle bogusmayi severdi tabiri caizse diyim oynardık ederdik. Hamile kalınca güzelce anlattım açıkladım. Kucağıma gelmek istemez benim üstüne atlamaz kucağıma oturmaz kardeşimin cani acır diye dusunuyor
(1,303 puan) tarafından
Şu an anlamıyor.ağlıyor üzerimden indirince. Bazen cidden tepem atıyor. Çünkü canımı yakıyor. İstemsizce bağırmalarım arttı
0 oy
(7,601 puan) tarafından
O nedenle iki kardeşin arasında en az dört yaş olmalı diyor pedegoglar.
(1,303 puan) tarafından
Sanırım beklicem. Ben hazırım ama kızıma bakınca cidden korkuyorum. Hamile kalsam yanında oturamam bile
(7,601 puan) tarafından
Bence çok erken.
0 oy
tarafından
Benim kızımda öyle zıplama yeni başladı oyuncakları ile oynuyor ama anneee sende sende diye başımda birlikte oynuyoruz sürekli 
0 oy
(1,506 puan) tarafından
Canım ziplamiyor ama karnıma yatmak istiyor hamileyken de öyleydi izin vermeyince aniden atlardi baktım ağlıyor izin verdim yavaş yavaş yat dedim bı buçuk yaşındaydı hamileyken dogurana kadar yattık doğumdan sonra da kimseyle yatmıyor çok ağlıyordu kucağıma yastık alıp yatırdım sezaryandi benimki ama şimdi yapmıyor doğum yapalı 3 ay oldu arada gelip uzanıyor sonra gidiyor 
0 oy
(4,651 puan) tarafından
22 aylık oğlum aynı. Kafa göz dalıyo . Tabi o bunu oyun zannediyor. Yapma etme acır uff cıss falan hiç anlamıyor.öyle dedikçe daha fazla yapıyo.
0 oy
tarafından

2 yaşına giricek kızım aynı :) 1 dakika huzur yok :) 

0 oy
(802 puan) tarafından
Benimki 10 aylik oda oyle valla oyun oynuyorlar iste hoslarina gidiyor sanirim 
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Var benim kızım öyle kaydırağı var ayaklarımda sürekli kayıyor karnımın üstünde zıplıyor oyuncaklarıyla oynasada beni her dakika yanında istiyor ve cokta normal bu yaşta cocuklarda kaygı ve korku cok olur onun için sabırla karşıla canım 
0 oy
(360 puan) tarafından
Benimki tekme atiyor ciziyor tirnaklariyla kardeş var dedikce daha cok vurmaya çalışıyor 
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Çocuktan çocuğa değişir benimki çok sever dakika başı neredeyse anne kucak anne sarılalım anne uyuyyakim sarılıyorz hemen boynuma sarılır kucağıma gelir vs. Ben hamileyim maşallah oğlum 8 aydır hiç vurma vs olmadı yanında yatıyorum bazen oda hemen gelip uzanır yanıma vurma aksine gelip kardeş beni özledi kardeşe sarılıyorm öpüyorm der ben tâbi en başta kardeşini sevdirmeyi öğrettim karnıma elini koyup kardeş bana pıt yaptı yatıyor vs. Diyor gün içinde hareket edince oğlumu çağırıp bak kardeşin seni özlemis oyun istiyor diyorum oda seviniyor:)
0 oy
tarafından
 bu tarz sebeplerden dolayı ilk çocuk 4 yaşına gelene kadar 2. Çocuk yapmayın derler kuzu.

Bu dönemde bu halleri gayet normal .Sen sinir koymalisin her seferinde güzelce uyarmalisin.ilkinde anlamaz ama belki 40. Soyleyiste öğrenir .

Tekrar tekrar uyar sen.
0 oy
(1,316 puan) tarafından
Beş dakika totosunun üzerine oturmaz bizimkinde sürekli tepemize çıkacak koltuk tepelerine çıkar zıplar odanın bir köşesine sonra diğer tarafa koşar kızım otur dediğimde anne ben çocuk diyor :)
0 oy
(60 puan) tarafından
Canım benimde oğlum 15 aylik ama ben hiç oturamiyorum  ya vuruyo ya ısırıyo  ya saçımı  çekiyo öyle böyle değil çok ciddi acı veriyo artık şaşırdım ne yapicagimi
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Benim oğlum öyle ama genelde babasına veya dedesine yapar savaşalım mı der oyun zannediyorlar 
0 oy
tarafından
15aylık daha aynı. 2 dakika oturtmaz. Yani başkası olsa da yanımızda aynı tepemde devamlı. Benimde canım sıkılıyor. 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Ben canım 3 yaşına girecek gece gündüz karnımı korumaktan iki büklümüm anlık vuruyor uzanıyorum koltuktan atlıyor yeri gır gırlıyorum ata biner gibi atlıyor üzerime doğursamda bebeği sakınmaktan ne hale gelicem bilmiyorum 
0 oy
(632 puan) tarafından
Oo hem nasil dayak yiyorum sanki tum gun bazen

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 578 göst.
0 oy
12 cevap 592 göst.
1 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Esmanurry (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 85 göst.
0 oy