0 oy
1,411 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (875 puan) tarafından
eltim pazartesi günü memlekete gitti babası rahatsız diye 9 yaşında ki oğlunu da bana bıraktı sabahları getiriyorlar akşamları götürüyorlar çocuğu her neyse bu çocuk hasta bir şekilde geldi hep yaptıkları gibi ve ablası evde ablası 17 yaşında ama bakamıyormuş defalarca kez çocuğa dedim ki ağzını kapat öksürürken öksürdükten sonra ellerini yıka çünkü gelip bile bile hamzanın dibinde öksürüyor elini de ona sürüyor aradan bir gün geçti bende oğlumda çok feci hastayız oğlumun dün 2 gündür ateşi düşmüyor burnu akıyor hırıltısı var benim kemiklerim resmen ağrıyor boğazım şiş burnum akıyor ve 9 yaşında ki çocuk gelmiş oğlum her ağladığında gülüyor hahaha ben hasta ettim iyi ki hasta ettim hasta olsun bilmem ne valla az kaldı evden kovacam kocama da söyledim asla bir daha hasta olan birini evime almam ben kendi çocuğumu düşünürüm dedim haksız mıyım oğlum sabahtandır ağlıyor o da gülüyor 

36 Cevaplar

+3 oy
(1,118 puan) tarafından
17 yasinda koca kiz. Ben 18 yasinda evlendim. Evlenmeden once  3 tane kardesim var gayette baktim. 
(875 puan) tarafından
işte bakamıyormuş neye bakamayacak ya sanki 7 yaşında Allahım ya
tarafından
Ben 14 yasında 2 yasındakı kardesıme ve yaslı anneanneme bakıyordum ılacı yemegı bebegın alt degısmesı maması vs ahırda ineklere bakıyordum oruc tutuyordum bırde annemler tarladan gelene kadar oglen 6 kısılık yemek hazırlıyordum imece usulu komsularla donusumlu calısıyorlardı mısafır agırlıyordum bıldıgın oruc halimle
-Reklam-
+1 oy
(6,235 puan) tarafından
Dur kız linç ederler şimdi ay oda çocuk ne demek kovucam diye 

Vallahi çocuk hastaysa ve babası rahatsızsa bir zahmet çocuğunu da alıp çıkıp gitseydi Ben böyle şeylere çok karşıyım Çünkü bir başkası yüzünden bir başkasının çocuğu hastalanıp daha beter Olabilir bak ben kaç gündür hastayım görümcemin gelini çağırıyor Gel yanımda kal diye hastasın ben bakayım Eşin Yok yok diyorum senin ikiz çocukların var ve bünyeleri o kadar düşük ki yani ben onlara bulaştırsam o çocuklar hastanede 10 gün yatmadan çıkamazlar bunu düşünmek lazım yani Hiç Sevmem öyle şeyleri hiç
(875 puan) tarafından
ya çocuğu okula göndermedi bir hafta ee ablası evde neymiş 17 yaşında bakamıyormuş ne bakamaması ya
tarafından
8 yaşındayken ikizler doğdu 12 yayındayken annem dışarı işlerini hallederdi kusura bakmasın da koca kız olmuş ki  çocuk ta küçük değil nasıl bakamıyor
+1 oy
tarafından

Bazı çocuklar çocuk değil resmen koca insan gibi gıcık alıyorum öyle çocuklardan. 

Şimdi 9 yaşında daha o çocuk böyle yapma etme diyen cikaar ama ben ne çocuk gördüm 9 10 yaşında neeler yapan 

(7,269 puan) tarafından
Off valla bizde 9 yaşında olduk ama hiçte böyle gıcık değildik. Kavga etsek yasitlarimizla ederdik. Şimdi küçücük sipalar kendinden büyüklere dikleniyor hiç saygı kalmamış
(875 puan) tarafından
aynı yemin ederim ağzından küfür eksik olmaz kadınları aşağılar ama sorsalar çocuk valla o çocuk olabilir ama benim oğlum bebek daha
(7,269 puan) tarafından
Haklısın çocukta çocukluğunu bilmeli. Ablası baksın kocaman kiz onun yaşında çocuk sahibi olanlar var (destekledigim için değil). Çocuk illaki hastalanırda bilerek hasta ediyor annenin de hasta olduğundan haberi var o evde bı bebek yaşıyor her açıdan haklısın
(875 puan) tarafından
ya ben önceden de dedim hasta olan evime gelmesin anne ve babama bile dedim çünkü bende oğlumda çabuk hastalanıyoruz zor atlatıyoruz bilerek hasta olduğunu söylemediler
(7,269 puan) tarafından
Ayy annesine **** oldum suan
+1 oy
(1,575 puan) tarafından
Ay çok sinir bozucu ya geçmiş olsun canım aslında 9 yaşındaki bir çocuk anlar yani yapmaması lazım okulu falan yokmu bunun
(875 puan) tarafından
anlıyor anlamaz mı her şeyi anlıyor bile bile yapıyor
+1 oy
(13,939 puan) tarafından
Ayni hareketi benim 3.5 yaşindaki kizim daha 2 haftalik olan kardeşine yapiyor. Gidip bebeğin suratina öksürüyor. Ben bu hareketinden dolayi çocuğuma sinir olurken senin abşkasinin çocuğuna sinir olmaman beklenemez. Haklisin valla iştemem ben evimde böyle bir çocuk. 
(875 puan) tarafından
ya zaten şuan kendime de oğluma da bakamıyorum ama çocuğun istekleri bı tavırları bitmiyor
+1 oy
(11,217 puan) tarafından
17 yaşında ki ablasını kocaya verseler 2 cocugu olur nie bakamıomus ki basına kalsın die bahane. Ben 12 yasındaydım aylık kardesımı bana bırakıp ekstrada bır tomar kardesımle bırlıkta baktım annem babam koye yasa gıttı bır hafta
(875 puan) tarafından
söyledim annesine ama yok bakamıyormuş ulan ben bu hasta halimle şuan kendime bakamıyorum
(11,217 puan) tarafından
Bakamıosan bu senın derdın mı ;) sen mi bakmak zorundasın yanı vallahi evime almazdım eşim getirse ıkısını bırakır giderdım ben çok kötü bir gelinin ya: D beni örnek almayın
(875 puan) tarafından
hasta olduğunu bilsem asla almazdım o yüzden söylemediler bana hasta diye
+1 oy
tarafından
17 yaşındaki ne halt yemeye duruyormuş evde, kazık kadar olmuş bakamjyor mu kardeşine, akılları her türlü hinlige yetiyor ama kardeşine bakmaya gelince küçük oluyor, ben de bunu anlamıyorum 
(875 puan) tarafından
mesajlaşmaktan kafasını kaldırmıyor ki kardeşine baksın
tarafından
Valla essekkk gibi bakacak
+1 oy
(1,035 puan) tarafından
17 yaşındaki kız nasıl bakamıyormuş ben 1 ay hastanede yattım 14 yaşındaki kızım 3 bucuk yaşındaki kızıma baktı hem eve okula da gitti ögleye kadar annem baktı ögleden sonra kızım baktı yemekte yaptı gelsin artık eltinde kış günü hastalık cok kimseyi kimseye yük etmemeli geçmiş olsun size de canım
(875 puan) tarafından
saol canım kız kafasını telefondan kaldırmıyor ki baksın
0 oy
(3,833 puan) tarafından
9 yaşında ama o da çocuk tabi . Size de çok geçmiş olsun . Ama ben hasta ettim gibi konuşması da çok rahatsız edici.  
(875 puan) tarafından
o çocuk olabilir ama benim oğlumda bebek yani ağzını kapat diyorum defalarca laftan anlamıyor bile bile gelip suratına öksürüyor
(3,833 puan) tarafından
Annesiyle konuş o zaman bakma madem rahatsız oluyorsun .
(875 puan) tarafından
söyledim ee diyor ablası bakamıyor banane bakamıyorsa
(3,833 puan) tarafından
Bakmaya mecburmuşsun gibi konuşmuş hiç hoş değil
0 oy
tarafından
O da çocuk bazı şeyleri idrak edemeyebilir gülmesi alayca ben yaptım demesi takılacak birsey değil ama zorlanıyorsanız bakmakta yada hasta diye rahatsızlık duyuyorsanız ailesiyle konuşun bir daha bırakmasınlar bu ara herkes hasta salgın aldı başını gidiyor geçmiş olsun 
(875 puan) tarafından
valla her şeyi o kadar idrak ediyor ki tahmin dahi edemezsin canım küfürü kadınları aşağılaması asla eksik olmaz bir de çocuk diyoruz defalarca dedim hasta olan evime gelmesin çocuğum çok zor iyileşiyor bu saat oldu daha bir lokma yiyemedim ya
tarafından
Allah yardımcın olsun canım kabul etme eşinle konuş
(875 puan) tarafından
eşimle de konuştum o da aynı şeyi diyor bir dahakine almayalım kim olursa olsun çünkü bende oğlumda çok çabuk hasta oluyoruz ve iyileşemiyorux
0 oy
(1,686 puan) tarafından
Çok zor bir durum anca eşinle halledersin cnm aynı durum bende de vardı eltimin oğlu hep hasta olan bir çocuk burnu sürekli akar 8 yaşında oğlumun yanına gelsin istemezdim ama sonra düşündüm de benim oğlum da hasta oldu mu ona sarılır eller kimse bişey demez artık pek takmıyorum çekmiyorum çünkü çekince illa hasta oluyor yapacak bişey yok oda oda çocuk evet seninki biraz arsız belli eşinle çöz bu durumu
(875 puan) tarafından
söyledim ona zaten umrumda değil ya benimde bütün kemiklerim ağrıyor bu saat oldu tek bir şey yemedim
0 oy
(48,762 puan) tarafından
linç eden etsin bakmam 
(875 puan) tarafından
hasta olduğunu bilsem bende asla almazdım ama kimse söylemedi hasta diye
0 oy
(1,387 puan) tarafından
Evet 17 yasindaki cocuk bakabilir veya bakamaz diyemem ama senin yanina gelip sana ve kendi kardesine yardimci olabilir belki annesi ogretmedi cocuga bakilmasini yorumlarin birtanesinde ben 18 yasimda evlendim diyordu sizin yetisme tarzinizla onun yetisme tarzi bir mi acaba !! Üzüldüm canim senin adina cocugunun adina ama ablasini cagir en azindan yanina bi tas corba versin size 
(875 puan) tarafından
ablası başını telefondan kaldırmaz bile canım mesela 18 yaşında evlenmek değil ama kardeşine her türlü bakar yani
0 oy
(2,630 puan) tarafından
17 yaşimda anne oldum ben

70 yaşindaki torunlari olan kadindan iyi baktim 

Kimselerede birakmadim ustelik oglum oyle bir çocuk ki kimse dayanamadi yarim saat bile

Ve kizkardeşime 12 yaşindayken bakmaya başladim

Kimsenin çocuguna bakmam ablasi dururken
(875 puan) tarafından
eğer hasta olmasaydı hiç şikayetim olmazdı ama en başta herkese söylüyorum hasta olan gelmesin diye ya oğlum hep onlar yüzünden hasta ya gelmeyin hastaysanız
0 oy
(722 puan) tarafından
Ben ablasını ayrı gıcık oldum 17 yaşında nasıl bakamiyor muş 9 yaşindaki çocuğa çocuğun ne altını bezliyor ne yemek yediriyor nesine bakamiyor muş ben 16 yaşında anne oldum şimdi 22 yaşındayım gayete iyi bakıyorum bence sende söyle hastayım kabul etme
(875 puan) tarafından
ben defalarca kez dedim hasta olan insanlar evime gelmesin her defasında geldiler ve hep hasta edip gittiler artık kapıya dahi gelseler almam
0 oy
(1,096 puan) tarafından
Ben hamileyken dayimin 9 yasindaki oglu bana hep derdi ki karnina tekme atcam cocuk düşsün. Bebegim doğdu benim evimde kaldılar korkudan tuvalete gidemezdim cunku her  defasinda bana cocugun yuzun3 oturcam bogulsun ölsün yastikla boğcam ölsün diyodu. Annesi evi terketmisti o aralar dayimda evinde kalmak yerine gelip benim evimde kalıyordu ben lohusayken. Simdi mesela o cocuk gelip kızımi sevecek olsa sarilacak olsa ters ters bakiyorum hatta n3 samimiyetin3 ne de sevgisine inanmak içimden gelmiyor. Istemiyorum kizima dokunmasini söylediği sozler geliyor gözümn Onune.
(875 puan) tarafından
tabi canım yani 9 yaş asla küçük bir şey değil bir çok şeyi hatta her şeyi kavrayacak bir yaş ve kesinlikle izin verme yaklaşmasına
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Sen yine iyilik edip baştan kabul etmişsin ben onuda yapmazdım bebeğinden kıymetli değil yani ablası ilgilensin 17yaş ufakta değil yani
(875 puan) tarafından
ya ben hasta olduğunu bilsem hiç kabul etmezdim ki çünkü herkes biliyor defalarca söyledim hasta olan gelmesin benle oğlum çok çabuk hasta oluyoruz ve iyileşemşyorux bir türlü
(2,651 puan) tarafından
Düşüncesizlik işte çok geçmiş olsun canım şimdi daha iyi mi bebeğin
(875 puan) tarafından
hala ayağımda sallıyorum ilaç verdim ateşi var ve çok huysuz kucak istiyor ama benim kemiklerim sızlıyor kucağa çok alamıyorum ve doğru düzgün hiçbir şey yemedi
(2,651 puan) tarafından
Bol limonlu bi çorba içsen c vitamini emziriyorum ilaç alamıyorum ne zaman hasta olsam mandalina ve limon ikilisi iyi geliyo iyi olursunuz inşallah en kısa zamanda
0 oy
(439 puan) tarafından
Sende suç neden kabul ettin kimseye kızmaya hakkın yok ben bakamam bebeğim var dicektin
(875 puan) tarafından
kız hasta olduğunu bilsem almazdım zaten o yüzden söylemediler hasta diye ki emrivaki olsun
(439 puan) tarafından
Ne olursa olsun çocuk bakicimisisin sen kimsenin çocuğuna bkma herkes bksin başın caresine
0 oy
(625 puan) tarafından
İyi sabretmişsin yine. Ben olsam dayanamazdım heralde ki küçük de deil yaşı. Ablası baksın yani çok mu zormuş.
(875 puan) tarafından
küçük değil bir görsen kocaman çocuk resmen konuşmadı her şeyi bugun son zaten eşime dedim bakmam daha kendime bakamıyorum dite
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Uyarmana ragmen seni dinlememisse demekki terbiyeden kesat bi cocuk kovmak deyilde dediyin gibi bi daha kabul etme.evde essek kadar kixin var o baksin de.okurken sinir oldum ya o evdeki 17 yasindaki kiza isi neymis acep ki kardesine bakamiyormus.
(875 puan) tarafından
telefonla mesajlaşmak en önemli işi o dinlemedi bende söyledim kız kardeşimde söyledi dinlemedi az önce kız kardeşimle konuştum o da bizim gibi feci hasta acaba korona mı bu çocuk anlamadım ki

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 111 göst.
9 Eylül 2022 Diğer kategorisinde İki çocuklu anne (2,055 puan) tarafından soruldu
+2 oy
1 cevap 150 göst.
7 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Esnmhmt (72 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 313 göst.
20 Mart 2024 Diğer kategorisinde 2801 (131 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 175 göst.
24 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,497 soru

11,421,790 cevap

34,978 kullanıcı