0 oy
476 göst.
Aile kategorisinde (30 puan) tarafından
Kızlar benm 3bucuk  yaşında oğlum var baya hareketli Bi cocuk  inat söz pek dinlemiyr    gözümde  2ci çocuğa açıkçası  korkuyr   hem küçük bebek hem oğlumla ilgilenebilirmiyjm  acaba diye gece uykularimiz  daha tam düzene girmedi  tuvalet problemi var( kaka)     çevremdeki insanlar işte artık  abi olma yaşı  glmis oluncaya kadar   4 5 yaşına glck fln çok geç kalmayın  fazla arası oolmasin işte daha çok zorlanırsin  gibi  kimisi işte kardeşi olursa biraz daha durulur fln diyrlar kardeside olsun istiyrmm  ama benm gözüm  korkuyr  sizler bu konu hakkında  ne düşünüyorsunuz

29 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Cevredıkıler hıccc susmaz sen 2. Yap 3.. yapsan daha ıyı olur derler, anne kendını hazır hıssetmeden maddı manevı tam olarak yetmeden asla 2. Cocuk dusunulmemelı
(30 puan) tarafından
Haklısınız insanlar hc susmuyrlar
tarafından
Kımse sen dogurunca gelıp bız bakalım demıcek ınan zorlandıgında yapmasaydın canımmm yaaaa dıcekler, bana da dıyorlar kızım 26 aylık valla hıc hevesım yok dıyorum gecıyorum
(30 puan) tarafından
Banada oyle dediklerinde daha büyüsün biraz daha diyrmm da   hareketli olduğun için baya ama içimde de acaba mi diye geciriyrmm bazen
tarafından
Acaba mi deme hiç kuzu.Mutsuz olacaksın.Sen bakacaksın ve yetemiyceksin.Mutsuz anneyle büyüyen mutsuz çocuklar olacak .Psikologlara geçecek ömrü .Ben gibi... annem iki çocuk ard arda yaptığı için sürekli gergindi .Nadir gülerdi .Bu yüzden de annemi hep mutsuz hatırlıyorum.psikologa da gittim çoğu kez bu arada .Bencil olma.O çocuğun kardeşe ihtiyacı yok .Kardessiz de paylaşımcı olabilir bir çocuk.Bu tamamen yetiştirmeye alakalıdır .Kardeşi olup birbirini döven , şiddeti ,kıskançlığı dibine kadar yaşayan ve büyüyünce de düşman olan çok kişi tanıyorum.Buyuk oğlun öyleyse asla yapma .
-Reklam-
+1 oy
(2,974 puan) tarafından
Bende bu postları anlamıyorum 2. Çocuğa çoğu ılımlı bakmiuor çogu da ılımlı bakıyor bu göreceli bir kavram herkesin düşüncesi değişir ben 17 aylık kızım var şuan 3 aylık hamileyim Allah nasip ederse 2 olsun 3. De düşünüyorum 
tarafından
Kuzu  sen de yanlış yapmışsın mââlesef.diyen insanlar bir şey biliyor da diyor .Çok üzülerek söylüyorum ama arada en az 4 yaş olmalı hatta 5 ki kardeş kıskançlığı en aza indirgensin ve 1. Çocuk sevgiye sevkate doysun.Cunku bir cocugun anneye en en en ihtiyacı olduğu zaman 0-3 yaş arasidir.Bu yaşta çocuk icin şöyle bir dünya vardır .her şey onun içindir .Dünya bile o var diye vardır .Annesi sadece onun annesidir , babası da sadece onun babası .Genelleme yapamaz .Bu benim kardeşim annem onu da sevmeli diyemez .Bu dönemde gelen kardeş hep kiskanilir bu asla değişmez ve bu kıskançlık dozajı yüksek bı kiskancliktir.kardesine vurur , kıskanır ,kin tutar , dövmek ister ve sevemez .Bütün ilgi minik bebeğe kayar ama o zaman tüm ilgi 3 yaşına daha girmemiş çocukta olmalıdır .İlk çocuk sevgiye doyar sonra bir diğeri yapılır .bu bahsettiğim şeyler 4 yaş sonrası azalır ve kardeşi sever ,ilgiyle bekler .
tarafından
Bu arada post sahibi de hırçın bir çocuğu varken diğerini yapmamalı diyoruz çünkü ilk çocuk daha o süreci tamamlamamis .Annesinin sevgisine ilgisine aç ki hırçın davraniyor .Bir nevi ben de burdayım diyor .Bazı eksiklikler var .Onları sevgiyle tamamlayıp 4 yaş civarı düşünebilir .
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Valla çevredekiler gelip sana yardımcı olmayacak canım sen kendin için doğru zamanı daha iyi tayin edersin
(30 puan) tarafından
Dgru söylüyorsunuz  Bi yandan  gönlüm istiyr Bi yandanda içimdeki korku drduruyr beni
0 oy
(4,259 puan) tarafından
Cevrendekiler mi gelip bakacakmis ? Onemli olan esinin ve senin dusuncen. Maddi ,manevi ikinci bi cocuga yetecek misiniz ,istediginiz gibi yetistirebilecek misiniz ? 

Benim tek cocugum var, ikinciyi dusuneni tebrik ediyorum. Maddi,manevi yetmek,iyi bi gelecek hazirlamak cok zor. Esimle ikimizde calisiyoruz, maddi durumumuzda iyi ama yas buyudukce masrafta artiyo.
0 oy
(365 puan) tarafından

canım camın içinde sen ve eşin var bide çocuğun dışarı etkenleri bırak... sen bakabilcekmsnz maddiyatn uygunmudur sen ikinci çocuğu kaldırabilecek piskolojidemsn esin yardmci mı yeteblcekmsn gerçekten istiyormsn.. o evin içinde sen olacaksn bize sormak yerine ve disardakilerin dediklerine kulaklarına tıkayarak kendine sorduğun cevaplar yeterli görüyorsan yapablrsn sonuc olarak sorumluluk size aittir disardakilerine değil canım :)

(30 puan) tarafından
Haklısınız  eşim yardimci şükür hersyi  düşünüp öyle hazir oldugumuzda yapmak lazım  dgru soyluyrsunuz
0 oy
(796 puan) tarafından
Bos ver etrafi canim sen ne zaman istersen ozaman yap millete kalirsa zaten evi doldurmamiz lazim ALLAH  im ne zaman nasip ederse ozaman olur zaten hayirlisi 
(30 puan) tarafından
Dgru canm hyrlisi artık
(796 puan) tarafından
ALLAH gonlune gore hayirlu olani  versin cnm benimde  bi kizim var valla 2. Gozum hic kesmiyo korkuyorum korunuyorum a ALLAH nasip ederse basimin ustunde yeri var
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Benim kızımda inatçı ve ağlak ama hamileyim arası 3 yaş olacak inşallah nasıl olur nasıl yaparım derken zamanda geçiyor ikisini büyütüp öyle tamamen rahata alışmak istiyorum ciddi anlamda alışınca rahata istemem diye korktum fiziğim aynı ev işi diğer herşey normale dönünce sıfırdan başlamak koyardı  bana
(30 puan) tarafından
İşte herkez ayni düşünceye Sahip değil canm    kimisi ikisi aynı anda büyüsün işte rahata alısmadan yapayım der kimisi de  okula başlasın  oyle yapayım der
(6,441 puan) tarafından
Okul daha zor görüyorsun burada ödev için yazıyorlar sabah kahvaltısı götürüp bırakması alması ödevi etkinliği dersi
0 oy
(747 puan) tarafından
Valla herjes herseyi soyler sen bakanilcekmisin onu soyle. Dogur yap demesi kolay. Manevi olarak cok yipraniyor insan. Sanki onlar bakacak gibi konuşuyor 
0 oy
tarafından
Ben araya 5 yaş koydum. Meğerse yeterli değilmiş. 7 yaş en az olmaliymis diyorm. Ve çok zorlanıyorum. 
(428 puan) tarafından
Yaa kaç yaşındalar şuan canım.Benumde 3yas 3 aylık kızım içkiyi düşünüyorum.Rabbim verirse ne zorlukları var
0 oy
(428 puan) tarafından
Kızım 3 yaş 3 aylık bende 2.yi düşünüyorum 2 aydır henüz olmadı.Coj yaş farkida iyi değil canım benim kızımda bazennl zorluyo ama zaman gecirmeyelim bide hemen olmayadabilir 2ay oldu korunmuyorum olmadı benim 
0 oy
(865 puan) tarafından
Tek çocuklu  hayatın tadını çıkar. Okula başlasın öyle düşün benim iki tane kızım  var buyuk kizim çok akıllıydı  simdi ikisi birden cok yaramaz oldular  hep birbirlerine zarar veriyorlar.
0 oy
(799 puan) tarafından
Çocuk gerçekten sakinleşiyor çünkü o dikkat nazar dağılıyor üzerinden..

Ama 3 yaşa kadar inad aksilik dönemi devam eder..dierı yenidoğan geldiğinde oda çok bağımlı olucak 4 yaşında iken 1 yaşında kardeşi olucak 5 yaşında iken 2 yaşında kardeşi olunca 

5 yaş olan oyun kurucak 2 yaşı oynatır oyalar.

5 yaşa o küçük diyebilirsin 

Kreş araya girebilir 

Ama arayı uzatdıkça 

Bebekler bebekler ile çocuklar çocuklar ile oynuyor..abi buyucek okul vs sorunlar..... arada yenidoğan olması orası da çok ayrı mesele olucak 

İki türlüsüde çok zor süreçler 

Ama yaşların yakın olması çocuklar için ciddi avantaj bunu kim inkar edebilir 
0 oy
(2,861 puan) tarafından
Her çocuk bu dönemden geçiyor bence.. benim de kızım çok usluydu şimdi 3 buçuk yaşında son derece çılgın :) kreşe verdim en azından enerjisini atsın diye .. oğlum 13 aylık oldu çok şükür iyi gidiyoruz :)
0 oy
(569 puan) tarafından
Hiç bulaşma canım çocuklarımın arasında 1 sene bile yok günlerdir ağlıyorum ama senin 3 yaşındaymış bilmiyorum ama genede tavsiye etmem
0 oy
(551 puan) tarafından
Her insanın düşüncesi vardır elbet. Lakin sen ne düşünüyorsun :) annelik yapacak, bakacak, geceleri uyanacak, iki çocuğunda sorumlulugunu alacak olan kişi sensin. Terazi de sensin ağırlıkta. Otur kalk kocanla istişare edin. En güzel düşünceleri böyle elde edebilirsin canım bebisiniz olursa sağlıkla gelsin, yok düşünmez vazgeçersen Rabbim bu evladına sakinlik versin sende biraz rahatla :)))
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Herkesin fikri farklı biz beraber büyüsünler istedik yaş farkı olmasın istedik 16 aylık bir oğlum var ve ben 31 haftalık hamileyim bir oğlum daha olcak kısmetse :)
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Bence sen kendini ne zaman hazır hissedersen öyle yap canım mullet hep herşeyi der.. valla benim kızım uysal olmasına rağmen ben 6 yıl sonra hazır hissedip yapabildim.. hem her çocuk ayrı ilgi istiyor ara açık olunca ikisiyle de ayrı ayrı ilgilenmiş oluyorsun çünkü büyük olan dersti okuldu pek kıskanma olayinanfalan giremiyor
0 oy
(4,991 puan) tarafından
Sen istiyorsan yap kimseyi dinleme olana edene kadar oğlun 4 yaşını geçiyor çokta ara iyi değil 
0 oy
(13,272 puan) tarafından
Başkalarının ne dediğine değil kendinin ne istediğine bak bence eğer ikinci çocuğu kesin istiyorsan yaş farkı uygun gibi o doğana kadar bu 4.5 olur ki bence gayet yerinde bir yaş farkı ama bu durulur diyenler neye dayanarak diyor başkasının aklı ile çocuk mu yapılır bugün hadi durulmadi ne olacak iki çocuğun ilgisini bakımını ustlenebilirim dersen yap bence 
0 oy
tarafından
3 buçuk yaşında bende seneye düşünüyorum  tuvalet desen 1 ay bile olmadı ama ben 1 gündür bez takana  başladım anlamıyor. İlk ergenliğiymis sanırım uysal çocuk gitti canavar geldi. Tanıyamıyorum zaten hiç oğlumun yüzünden ağladığımı hatırlamıyorum ama 1 ay içinde kaç kere ağladım.. zaten seneye düşünüyordum şuan tamamen seneye belki ondan sonraki seneye artık yapacak birseyim yok. Hem maddi hem manevi olarakta . .

Banada herkes annen baban var yanında başından belli oğlumda annemler yanımdalar dip dipteyiz komsar falan deler biz olsaydık yapardık ne güzel bakıyorlar kafam atıyor veriyorsun geceleri çoğu zaman onlarda kalıyordu falan fistan.  Dedim onlar bakacak diye doğurmadı en başta He isteyerek yapamadım oğlumu ama pişman da değilim. Her neyse bunu hem isteyerek hemde kendim bakabileceksem doğurmak istiyorum. Annem babamda bir yere  kadar ilk d

Olduğunda sağlıkları yerindeydi şimdi 51 babam 49 annem . Yaş geçti artık. Kimseye güvenip çocuk yapmaya gerek yok. 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 547 göst.
0 oy
13 cevap 230 göst.
7 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Misafirrrrrr (176 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 406 göst.
30 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Leyla233 (91 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 262 göst.
30 Mart 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu