0 oy
351 göst.
Diğer kategorisinde (242 puan) tarafından
Bugün 2. Gece göğsüm taş gibi oldu çok sert sızlıyor dokununca da çok acıyor napcam ben 

23 Cevaplar

0 oy
(6,180 puan) tarafından
Soğuk kompres yap cnm bana çok iyi gelmisti s
(242 puan) tarafından
Buz mu koymuştun canım
(6,180 puan) tarafından
Buzla yapmadim ben su ile ovarak yıkıyodum iyi geliyodu bana
(242 puan) tarafından
Tamam canım çok saol
(2,297 puan) tarafından
Soğuk su kitle yapıyormuş kızlar denemeyi n
(6,180 puan) tarafından
Kız ben onunla yaptım valla Çok soğuk degildi normal su ile ama
-Reklam-
0 oy
(2,011 puan) tarafından
Biraz sag canım ben oyle yapip rahatlamastm
(242 puan) tarafından
Sagdim ama gelmedi onu anlamadım bende
(2,011 puan) tarafından
Once sicak havluyla isit ondam sonea masaj yap gelir sonra sagmayana kdr rahatlayamazsn gunde 2 kere sagiyordm o sekil rahatliyodm agri boynuma vuryordu resmen
(242 puan) tarafından
Tamam çok saol Allah razı olsun
(2,011 puan) tarafından
Cumlemzdn Allah yardmcn olsn
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Sgacaksın cocugu kestınde memeyıbı anda kesemezsın mastıt olursun
(242 puan) tarafından
Bugün denedim ama süt çıkmadı göğsümden
0 oy
(768 puan) tarafından
Dün ki postunu hatırlıyorum nasıl geçti kuzum alıştı mi oğlun  2 3 güne bizde birakacaz
(242 puan) tarafından
Dün gece çok ağladı bugün gündüz istedi yara bandını gösterdim acıyo dedim bişey demedi gece istemedi ama çok sokuldu göğsüme sonra dokundurmadı yine kendine zar Zor ikna ettim uyumadı daha yeni salladım uyudu hatta uyumak üzere baya zordu
(12,629 puan) tarafından
Bende bıraktıracam çok mu ağrılı süreç ondan Korkuyorum
(242 puan) tarafından
Oğlum gündüz pek istemiyordu ama bazı zaman gündüz bile oynaya oynaya emer 1 saat yattığımızı bilirim gece de sürekli uyanıyor du ben bu gece birakıcam dedim ve bıraktım ilk gece çok ağladı uyuyamadı çok geç uyudu gece de uyandı birkaç kez yok dedim uydu ikinci gece çok ağlamadı ama anca ayağımda sallarken uyuyakaldı az önce istedi hastaya oğlum dedim bakalım bu şekilde ilerliyoruz
0 oy
(347 puan) tarafından
Sağlık ocağı doktor ilaç yazıyor sütun kesilmesi icin
(242 puan) tarafından
Onu iyi olmuyor diyorlar ama pek emin degilim
0 oy
(4,951 puan) tarafından
Azcik sağ rahatlayacak kadar ama komple boşaltma memeyi öyle öyle geçer 
(242 puan) tarafından
Süt gelmedi bugün denedim taş gibiydi tıkandı mı acaba
(4,951 puan) tarafından
Evet tıkanmış olabilir sıcak suyla masaj yap az sağ çünkü tikaninca ateş yapar
(242 puan) tarafından
Tamam oğlum anca uyudu deniycem simdi
(4,951 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım zor oluyor bilirim bende geçtim o yollardan 2 tane büyüttüm
0 oy
(1,170 puan) tarafından
bnde 2 aya kadar kessem mi diye dusunuyorum 21 aylik olunca artik bi duzene girsin istiyorum nasil geçer bilmiyorum ve o süreçten cok korkuyorum ya
(242 puan) tarafından
Benim oğlum 25 ayını bir hafta geçti meme bağımlısıydı doktora sordum zamanı geldi bırak artık ikiniz içinde en iyisi dedi bugün ikinci gecemiz bakalım
(1,170 puan) tarafından
aynen canim ben yoruldum 21 aylik olunca kesiyim diyorum cok bagli dogru duzgun yemek yemez uyumaz o yuzden 24 olmasini bile beklemek istemiyorum ama nasil yapcam diye de cok kafam da buyutuyorum
0 oy
(974 puan) tarafından
Taze naneyi dolapta soğutup göğüslerinize koyun sürekli değiştirin çok faydasını görürsünüz ben öyle yaptım çok işe yaradı inanılmaz sert ve acı veriyordur
(242 puan) tarafından
Aynen ya ama nane yok yarın eşime aldırıyım
0 oy
tarafından
Dostinex hap almalısın 
(5,314 puan) tarafından
O hap sürü aniden kesiyor mu acaba. Kızım 14 aylık sütüm ona huzur vermiyor uyutmuyor kesmem lazım. O ilacı içinde bi kaç gece emerse zararı olur mi yada bebegin emince süt kesilir mi
tarafından
Hiç bilmiyorum o kadarını ölü doğum yapınca doktor vermişti ordan biliyorum
(5,314 puan) tarafından
Çok üzüldüm canım:(
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Elleme hiç çekilir o kendiliğinden biraz dayanmaya çalış. 

Ateş sıtma bile yapıyo dua et olmasın bişey 
(242 puan) tarafından
Taş gibi oldu şişti de bişey olmaz mı ağrı yapıyor
(2,387 puan) tarafından
Olmaz korkma normal onlar bir iki güne geçer sakın sağma sağarsan çekilmez sütün öyle bekle kendi kendine çekilecek
(242 puan) tarafından
Bugün sağdım valla etrafımdakiler sag dedi
(2,387 puan) tarafından
Sağarsan çekilmez ki süt olur yine
0 oy
(433 puan) tarafından
Lahanayı haşlayıp  göğsünüzü sarın bana iyi gelmişti
(242 puan) tarafından
Yok lahana ya aldırıyım olmadı
0 oy
(187 puan) tarafından
Sakın o sütü içinde bırakma sen göğüs pompası ile birlikte sağ zaten sen sagdikca sıcak suyla yıka hemen geçer bı kaç güne emin ol öyle hemen geçer o süt kaldıkça kitle olur bilgin olsun
(242 puan) tarafından
Sagdıkça süt çoğalmaz mı bilmediğim için soruyorum
(187 puan) tarafından
Yok canım sagdiktan sonra lahanayı bozluga koy üstüne koy soğuk suyla yıka iki üç seferde iyileşir
(242 puan) tarafından
Sıcak olmayacak mı lahana
(187 puan) tarafından
Yok derin dondurucya koy canım soğuk olsun ki süt kesilsin
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Sicak dus alip masaj yapabilrsin rahatlatir
0 oy
(438 puan) tarafından
Bende bir ay once biraktirdim emmeyi ilk gun bisey olmadi ikinci gunun aksamina dogru davul gibi oldu dokuanmiyodum atesim cikmaya basladi halsizlik usume falanda geldi o aksam yatak dosek yattim gece olunca odama gittim kac saat uyuyamadim agridan :( gece cocugum kalkinca dayanamadim emzirdim sabaha kadar şişlik gitti gunduzde hic emzirmedim yine, o gunden beri hic emzirmedim ve bidaha hic sismedi pompalar çocuk kadar çekemez gece farkinda olmadan emzirsen ben gibi şislik godince emzrime bodaha ben oyle kurtuldum.   
(242 puan) tarafından
Annemde sizin dediginizi dedi ama farkına varır da hep ister diye korkuyorum 2 günü atlattık en başa sararsam diye korkuyorum
0 oy
tarafından
Zeytin yağı şurup göğsünü ov sakın su soğuk uygulama annem bilmiyordu öyle yapmış şuan hep göğüs ağrısı cekiyor
(242 puan) tarafından
Tamam çok saol
0 oy
(360 puan) tarafından
Ben 2 cocugumda da lahana yapraklarini buzluga koyup donduruyordum gogsume koyuyodum eriyene kadar biraz kokuyordu ama iyi geliyodu 1 hafta icinde toplanan sutler cekiliyo cok zor bi durum Allah yardimcin olsun 
(242 puan) tarafından
Soğuk değilde ılık diye duymuştum bende
(360 puan) tarafından
Ben soguk yaptim
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Allah sabır versin ben ne yaşadım o memeyi bıraktığım süreçte ,:( lahana buzluğa at göğsüne bastır. Bana o bile yaramadı ama inşallah sen faydasını gorursun
(242 puan) tarafından
İnşallah bakalım eşim alacak
0 oy
(954 puan) tarafından
Canım mastit çok kötü hastalanirsin Allah korusun tıkanmış o bir kere emzir ya da sağ masaj yap. Önce sen iyi ol da oğluna bakabilesin 
(242 puan) tarafından
Elimle sağınca gelmiyo çok sert napicam şaştım
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Bende yeni bıraktirdim sağ ama tam içinde bitirme 
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Icim sızladi yazmak istedim canim o aciyi ben iyi bilirim mutlaka rahatlayana kadar sağ ama hepsini bosaltma beyaz kalip sabunla ovala agrisini aliyor ilk gun 3 kez sagdim yan bile yatamiyordum agridan sonra 2 sonra sadece yatmadan once sagdim gitgide azaldi
(242 puan) tarafından
Sağınca gelmiyo çok sert olmuş yakın akrabalar sağma makinası var ama utandım isteyemedim
(7,249 puan) tarafından
Ya canim tikanmis masaj yaparak sağ mutlaka mastit olursan ates titremeye kadar gidiyor o çok kötü olur
(7,249 puan) tarafından
Bak soguk diyenler olmus suan zaten tikali buyuk ihtimal sakin soguk yapip orda kistlestirme sen banyoya gir sabunu surerek koluna doğru olan yan kisimlara masaj yaparak sağ butlaka benimde az daha tikaniyodu birinde hem pompaypa cektim gelmiyo yan tarafi tas gibi oldu gecmiyo önce sağdım masaj yaparak sonra emzirdim emerkende o sert kisma yan tarafi ovaladim sonra tekrar sağdım bi baktim bi süt fışkırıyo makinayi cektim hala ileri fiskiriyo süt orda iyice tikanmis ovalayarak cekerek zor actim bi anda bosaldi rahatladim eger orda kalsaydi çok kotu olurdu basima boyle bisey geldi fışkırdığını görsen şasardin ama o ağriyi ben bilirim çok kıvrandim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 116 göst.
5 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 54 göst.
18 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Yigidinannesi (242 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 65 göst.
11 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Yigidinannesi (242 puan) tarafından soruldu

379,810 soru

11,369,387 cevap