0 oy
341 göst.
Diğer kategorisinde (383 puan) tarafından
Babam Bulgaristanli annem çanakkale Biga bn Biga'da doğdum ama Türkçe konuşurken zorluklarim var yabancı konuşmayı daha rahat kavriyorum genelde baba tarafı nereyse oralı derler anlam veremiyorum bazen konuşmak çok zor geliyo insanlar ztn bakisimdan konuşmadan anliyo babam oralı diyorum belli diyolar

9 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Kitap okumadığın için olabilir mi konusamaman :D
tarafından
Valla sizin gibiler insani kanser eder. Herkes kendi seviyesinde kendi ortaminda takilsin lutfen. Muhatap olmaya dialoga gerek yok.
(265 puan) tarafından
He annam he sizde kndinizi bisey sanin 3 5 kelime biliyorsunhzya havalara uçun
(7,121 puan) tarafından
Haryy Potter yapmışsın sihirini füze at fuze :)
tarafından
Kizlar sizin gibi zır cahillere daha fazla vaktimi ayiramicam. Kusura bakmayin benden bu kadar.
Sizsiniz okey.
Haydin selametle.
(265 puan) tarafından
Farkindaysan cvp bile vermiyorum size cok bilmis hanim efendi genede yazıyorsunuz
-Reklam-
+1 oy
(4,673 puan) tarafından
hic uyumaz misin :) yada hic evi barkla yemekle ugrasmaz misinn:) kiz bu ne postlar masallahin vr cok aktifsn
0 oy
(2,153 puan) tarafından
Yani sonuç :D
(383 puan) tarafından
Yani bn nereliyim jsjsjs normal mi işte konuşma zorluğu hahshs
(2,153 puan) tarafından
Soy bağından geldiği için babanın memleketi nereyse seninde ora oluyo. Ata erkil toplumuz biz erkek nerden çıktı onun soy hep oralı :D doğum yeri çokta önemli değil diye biliyorum. Ama herkes başka bişey diyo:D YAni sen bulgaristanlısın bu yaşına kadar nereliyim dedin :D
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Anne nereli ise oralı olunur göbek bağından dolayı. Bi yerde okumuştum ama tam metni aklımda değil şuan
(9,626 puan) tarafından
Kanda babadan alındığı için baba nereliyse oralı olunur derler bizde de  :D
(4,651 puan) tarafından
Bizim toplumda evet :) hatta evleniyoz nüfusumuz hoop diye erkek kütüğüne geçiyo. Neden?çok saçma bence. :)
(9,626 puan) tarafından
Sorma ya erzurumluyken elazıglı oldum ne alaka ben erzurumluyum hemde 7 sülaleden  :D
(4,651 puan) tarafından
Al işte:) ben de Aydınlıyım hem de 7 sülaleden Tokat lı oldum ne alaka.
0 oy
(1,563 puan) tarafından
Ee yani :)))
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Kız fazla takılma evl3nincede kocan nereli ise oralisin derler kütüktede zaten kocanın mwmleketi yazıyor 
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Bende göçmenin bg doğumlu:) ailemde şive var bende konuşurum onlarla birlikte bazen. Ama çocukluğumdan beri her yöreden arkadaşım oldu. Kitap okumak lise üniversite derken kalmadı. Sürekli ailenizle aynı şiveli konuşanlar birlikteyseniz düzelmez. Ama okul iş hayatı farklı arkadaşlıklar birazda sizin kendinizi değiştirmenize olabilecek bisey
0 oy
tarafından
Kütük neredeyse sen oralisin

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 186 göst.
0 oy
23 cevap 1,339 göst.
18 Mayıs 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 311 göst.
20 Ocak 2023 Aile kategorisinde Esrat (9,247 puan) tarafından soruldu