0 oy
95 göst.
Diğer kategorisinde (276 puan) tarafından
Yegenim bir bucuk yasinda cocuk doktoru tavsoye etmis baya da bi pahali ..bir dozu bir milyar falanmis...

Yaptiran var mi ? Ben ogluma yaptirmadim 2,5 yasinda ..hala yapilabilir mi?

Cok kararsiz ablam ...

Benim de kafam karisti..roto virus te kimse hatirlatmadi  asi hakkinda ...hastaneden kaptik baska bi tedavi sebebyle yatistaydik..hemen mudahele edildi odamiz ayrildi...bi kac gun sonra iyilesme basladi tabiki serum tedavisi ve doktorumuzun onerdigi ilaclari v.s 

Ama sonucta kendi bagisikligi da destek oldu Allahin izniyle  fazla yipranmadan atlattik..

Menenjit de 

Nasil biseydir pek bilgim yok beyin iltihabi galiba Allah muhafaza   cevremde hic duymadim ...

4 Cevaplar

0 oy
(10,039 puan) tarafından
Ben hepsini yaptirdim 2 rota 4 menenjit. Simdi 2.geliyo onada yaptiricam insallah. Imkani varsa yaptirsin valla
(276 puan) tarafından
Anladim sifa olsun insaallah
-Reklam-
0 oy
tarafından

Beyin ve omurilik iltihabıdır. Yüzde 25 ila 55 oranları arasında ölümle de sonuçlanabilen bu hastalıktır. Kalıcı hasar bırakma ihtimali yüksek olan menenjit, havadan damlacık yoluyla bulaşır. Bu hastalık, çocukluk çağının en korkulan enfeksiyon hastalıklarının başında gelmektedir.

Rotayı yaptırdım. Allah'ın izni ile menenjiti de mutlaka yaptıracağım. Bunda şüphe duyulacak birşey yok. Mutlaka yaptırılması lazım

(276 puan) tarafından
Tesekkurler
Acaba biz gec mi kaldik oglum 2,5 yasinda
tarafından
Pediatri hekiminiz daha doğru yönlendirir
0 oy
tarafından
Rota da menenjıtte bagısıklık kazandık seklınde gecıstırılıcek hastalık degıller ınan, olumcul hastalık bunlar ımkan varda yaptırılmalı, gerelırse borc alınıp yaptırılmalı arkadasımın cocugu rota oldu 15 gun hastanede kaldı 3 kg verdı erıdı cocuk bak uzerınden 7 ay gectı hala toparlanmıs degıl kılo alımı yok
(276 puan) tarafından
Anladim
Biz gec mi kaldik acaba 2,5 yas
tarafından
Burda ebe hatası var saglık ocagı ebesı hatırtlatmalı muhakakk bızım ebe yakamıza yapıstı yaptırın dıye yanı, bır saglık ocagı ebesıne danış canım
(276 puan) tarafından
Tesekkurler cocuk doktoruna sorayim ben zaten kontrole gidecegim
0 oy
(383 puan) tarafından
Rota için geç kalınmış ama menenjit aşısı için geç değil canım. Menenjit 2 tipi var .önce a tipini tek doz yaptıracaksin nimenrix adı.sonra araya bir altı ay koy b tipine geç.b tipi de 2 doz aşı bexora .2 ay arayla 2 doz yapılıyor. Benim oğlum 5 yaşında b tipini yaptırdım. Zaten kreş ve okul dönemi çok önem kazanan aşılar 
(276 puan) tarafından
Anladim detayli bilgi icin cok tesekkur ederim ...
(383 puan) tarafından
Rica ederim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 65 göst.
24 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Menis (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 138 göst.
5 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde EceAtlas (147 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 178 göst.
5 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Beyzaalp (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 64 göst.
8 Kasım 2022 Diğer kategorisinde EceAtlas (147 puan) tarafından soruldu

379,874 soru

11,371,537 cevap

34,854 kullanıcı

...