0 oy
735 göst.
Diğer kategorisinde (6,681 puan) tarafından
3yaşinda kızım 6 yaşinda oglum var bu güne kadar evde hiç yalniz birakıb bir yere gitmedim..oğlum 1ci sinifa gidiyor her sabah 07.30da oğlumu okula gotururken kizimida goturuyorum evde birakacak kimsem yok..ama artık havalar iyice sogudu sabahları hem soğuk hem karanlik oluyo kizimi uyandirmakta zorluk çekiyorum her gün agliyo sen git ben uyumak istiyorum diyor..

Evimizle okul arasi 7 8 dakikalik mesafe her kes kizimi birak uyusun 5dakikaya gel git diyo..

Belke kizim olmazsa 5dakikayada eve gelirim. Ama çok korkuyorum içim el vermiyo da yalniz birakmaya..akıl verin lutfen siz napardiniz bu durumda?

33 Cevaplar

+2 oy
(633 puan) tarafından
Uyuyor oluyorsa hemen evine bir kamera al odasına koy. Oğlunu okula götürüp gelirken kameradan izle camım. Eğer uyanıksa da götür yanında 
(6,681 puan) tarafından
Aslında bunuda düşündüm ama Allah korusun bir şey olursa yetişememekden korkuyorum..her şey geçdim uyanipda beni gormeyipda ağlamasini düşünmek bile içimi sızlatıyo..ama böyle de çok zor..mesela bu gün yağmur yağıyodu eve kucağimda koşarak getirdim
(633 puan) tarafından
Canım git gel 5 dk süre dediğin için sana böyle teklifte bulundum. Evet evde yalnız kalamayacak kadar küçük ama senin sorununu ve derdini anlayacak kadar da büyük bir çocuk. Ona anlat eve kamera aldığını onu izleyeceğini korkmaması gerektiğini anlat kamerayı da anlat onu izleyeceğini ve mümkünse mikrofon olan bir kamera al onunla beraber test et. Kameradan onunla konuşacağını anlat. Uyandığı zaman ağlamadan seninle ordan konuşabileceğini söyle bir kaç pratik yap kendisiyle. Ama uyuyorsa evde bırakıp gidip gelebilirsin. Ama uyanmış olursa dediğim gibi kesinlikle yanında götür
(6,681 puan) tarafından
Yok canim uyandirmasam uyuyo zaten uyanmakta istemiyo..bu gün mesela yağmurda git gel çocuk yine hasta oldu ((
-Reklam-
+1 oy
(4,181 puan) tarafından
Benı anlatmışsın cnm oglum 2 yasında Kzım 2, sınıfa gidiyor. Normalde evde hep kaynanam olur yanımızda kalıyor. Bazen gorumceme gidiyor. Evimiz cok yakın okula gidiş geliş 10 dk. Tek gönderemiyorum cadde var oglum sabah uyumuş oluyor. 1 2 kere uyurken bırakıp geldim kızımı ama aklım çıktı. Kaynanam olmadığında onuda hazırlayıp goturuyorum mecbur. Esım 6 da evden cıkıyor :( ben götürünce sabahları komşunun kızınıda goturuyorum küçük bebegı var çıkmasın diye
(6,681 puan) tarafından
Çok zor ya arada bi kaç sefer olsa yine iyi bizde her gün böylee..evde bırakamıyorum ya korkuyorum belkide şimdiye gibi hic birakmadiğim için zor geliyo bi kere biraksam alişirim ama bırakamîyorum
+1 oy
(8,986 puan) tarafından
Bizim de yakın hatta bazen arabayla çıkarırim kızımı 2 dk sürer anca ama yine de oğlumu bırakamam ne biliyim yakın ama hadi o kısacık dk da yolda bana bisey olsa oglum napacak evde derim bırakamam ben bence sende doğru olanı yapion
(2,749 puan) tarafından
Ayy çok doğru dedin her kes iki dk sürecinde evde birşeyler olur demiş ama yolda bzmde başımıza birşey gelir o iki dk olur saatler
(8,986 puan) tarafından
Aynen öyle kuzum bide kimseye haber verecek durumda olmadığını düşün kim ne bilsin çocuk evde yalnız falan Allah korusun
0 oy
(347 puan) tarafından
Ben olsam bırakmazdim nolur nolmaz
(6,681 puan) tarafından
bende birakamiyorum ki..içim el vermiyo korkuyorum
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Herşey anlık oluyor 5 dk çok uzun bir süre bana göre. 1 dk içinde deprem 2 dk için de yangınlar büyüyor, allah korusun yaşatmasın. Ağlasın ama asla bırakmam. Çocugu da servise verebilirsin
(6,681 puan) tarafından
Bende birakamiyorum zaten her şey geç uyanipda ağlamasini bile duşunurken yureyim sizliyo

Servis yok bizim okulda malesef
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Ay çok zor soru valla kuzum benim de içim elvermezdi sanırım bırakmaya.
(6,681 puan) tarafından
Birakamiyorum ki napicam bilmiyorum..bide salgın var surekli hasta oluyo daha çok çaresiz kaliyorum
(1,246 puan) tarafından
Zor valla canım. Allah yardımcın olsun.
(6,681 puan) tarafından
Amin canim sağol
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Bırakılmaz zaten canım konu komşunun çocuğu yok mu onunla okula sal oğlunu
(6,681 puan) tarafından
Yok canım komşularla çok iletişimim yok
0 oy
(1,347 puan) tarafından
Okula gideni servise veririm kesin yazık evdeki ufaklıgada 
(6,681 puan) tarafından
Servis malesef yok okulda
0 oy
tarafından
3 yasindaki cocugu birakamazsin evde.

10 yasindaydi az az kucuk aralikla birakmaya basladim kizimi, su an 13 yasinda anca kendi kaliyor her anlamiyla. 
(6,681 puan) tarafından
Oğlum 6yaşinda şimdiye kadar hiç birakmadim zaten kizimida birakmaya içim el vermiyo napicam bilmiyorum ya
tarafından
Haklisin sen de ama es dost biri yok mu 5 dk bekleyebilecek cocukla? Ya da oglunla okula gidebilecek sinif arkadasi onun annesi vs?
En kotu bebek arabasina at kuzuyu ustune at kapkalin battaniye uyusun o bebek arabasinda oyle gotur getir. Cok zor haklisin ama 5 dk da hersey olabilir birakma evde cok kucuk daha :(
(6,681 puan) tarafından
Eş dost zaten hasta olunca sağolsunlar gelib bakıyorlar kızıma yada oğlumu okula goturuyorlar. Ama her gün kim 7de kalkar bize gelirki utaniyorum artık yardim istemekden :(
tarafından
O zaman canim at bebek arabasina sar cocugu o uyusun arabada git gel napacak baska :(
0 oy
(1,792 puan) tarafından
Eşiniz beklesin kızınızı kaçta gidiyor ki işe evet büyümek için uyku önemli çok küçük yavrum yazık ya 
(6,681 puan) tarafından
Eşim 7de çikiyo evden..polis ve izin alma yada gec gitme gibi bir şansı yok
(1,246 puan) tarafından
Canım eşin 7de çıkıyomuş o bıraksın çocuğu okula. Yarım saat erken gider en fazla çocuk hem çocukta uyanmamış olur
(1,792 puan) tarafından
Aynen 3 yaşındaki çocuğa yazık uykudan uyandırıp üzüldüm en fazla yarım saat beklicek çocuk
(6,681 puan) tarafından
Canim zaten ders 8de başliyo ben gecimeyelim diye 7.30da goturuyorum malumun kizimin ayağiyla gidiyoruz..1saat onceden nasıl gondereyeyim oda çocuk ögretmen sınıfta olmaz Allah korusun bir sey olur daha 1cı sınıf
0 oy
(393 puan) tarafından
8 yasindaki yegenimi birakmiyoruz kendi cocugumda 3 yasinda asla birakmam depremden korkuyorum ya o an olursa diye.kısın goruyorum cocugu okula goturen anneleri helal olsun diyorum gercekten cok zor bebekle okula gitmek.
(6,681 puan) tarafından
Oglum 6yaşinda şimdiye kadar hiç birakmadim kizimida birakamiyorum zaten okulada goturuyorum her kes çocuğu hasta ediceksin falan diyo çok zor durum ya napicam bilmiyorum
0 oy
(2,909 puan) tarafından
Çok küçük canım bırakılmaz bebek arabası varsa uyurken üzerini giydir al kucağına koy bebek arabasına uyusun 
(6,681 puan) tarafından
Var ama oturmaz içinde hic sevmiyo
0 oy
tarafından
Sakın ne olur ne olmaz çocuk bu o gün uyanası gelir bir yere bişey yapar her gün uyansın bişey olmaz osnra vicdan azabını sen çekersin o söyleyenler değil
(6,681 puan) tarafından
Zaten her şey gec durupda ağlmasını düşünunce be vicfan azabı çekiyorum..napicam bilmiyorum ya
0 oy
(1,375 puan) tarafından
3 yaşında ki çocuk tek kalmak için çok küçük milletin lafına bakma derim ne olur ne olmaz.Olduki dışarıda başına birşey geldi Allh korusun yanında olsun yinede
(6,681 puan) tarafından
Allah korusun duşuncesi bile korkutuyo
0 oy
(54 puan) tarafından
Büyük oğlum 2. sınıfa gidiyor küçük oğlum 17 aylık benimki sabah erken uyandığı için yanımda götürüyorum uyurken bırakıp çöp atmaya bile gitmiyorum Allah korusun tam ben yokken deprem olsa çocuğum aniden korkarak uyansa beni bulamasa zaten kazalarda bir anlık boş bırakma ile oluyor bırakmayın bence çevrenizde çocuğu okula götürecek komşu filan yok mu  
(6,681 puan) tarafından
Yok malesef komşularla fazla iletişimim yok..bende birakmak istemiyorum zaten duşuncesi bile vicdan azabi çektiriyo
(54 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canım evlatlarımızı korusun
(6,681 puan) tarafından
Amin canim
0 oy
(4,197 puan) tarafından
Benim ki 4 bucuk yasinda .dairemin yan taragi yangin merdiveni onun yan tarafi asansorler ve spor salonu.kizmi brakip o evde youtube izlerkn spora faln gttim ama 10 dkda bi 15 dkkdz bi gelip eve bakiodum.nolur nolmaz.yada assa en altta şok market.şoka inip cikiodum.suan oglum 7 aylik kiz 6 yasina grcek 20 gune.oglani ablasiyla brakip şoka in cik yapiom iki dk xma spor salonuna daha  gdemiorumoglan 1 bucuk yaş falan olunca anca artik seneye kişa ikisi oynarken ben spira gderim insallh:)
(4,197 puan) tarafından
Spora gderkende kapi mapi çalarsa sifremiz vardi bwnim sesimi duysa bile şifremizi söylemeden kapiyi acmazdi.bazen denemek ixon zila basardim bakalim accakmi diye acmaz kapiyi:)
(6,681 puan) tarafından
Ben şimdiye kadar hiç birakmadim içim el vermiyo birakmaya..duşununce bile aklıma neler geliyo
(546 puan) tarafından
Çocuğa çocuk emanet edilmez kardeş Allah muhafaza yaptığın şey hiç doğru değil can senin canın baslarina is gelir birbirlerine zarar verirler Allah korusun ciğerin yanar ben k.valideme bile emanet edemedim bunca zaman bakımına guvenemedigimden hele bide yalniz birakmak hic hic doğru degil ciddi ciddi de yazmissiniz bunu üzüldüm gercekten
(1,248 puan) tarafından
Kız valla benim eltimin ikizleri var 7 yaşına girecekler üçüncü 3 yaşına girecek büyükleri okulu evin lat sokağında görünüyomus bilmiyorum en küçüğü evde bırakıp onları okulun köşesinde bırakıyor onlar gidiyormuş en küçük evde oynuyor ben gelene kadar diyor geçenlerde hasteneye gitmiş çocuklarsan biriyle ikizlerden biri birde en küçük evde kalmış küçük olan anne sen git sen gelene kadar ben uyuyorum uyanınca gel demiş eltim anlatıyor
(1,248 puan) tarafından
Şimdi okudum valla iyi cesaret benim eski evimde eşim yokken köşede ki bakkala gittim birnkere bin pişman oldum aklım çıktı 10 dk sürmedi bile geldiğimde uyuyord hala  eşimde kızmıştı bana bir daha yapmadım
0 oy
(613 puan) tarafından
Kesinlikle yalnız bırakma canım 3 yaş çok küçük 
(6,681 puan) tarafından
Birakamiyorum ki canim düşününce bile içim sızlıyo
0 oy
(11,217 puan) tarafından

Biz konuşup anlaşıp bırakıodum 3.5 yasındayken evın altında çamaşırhane var hemen çamaşırları atıp gelicem dıodum oda kabul edıodu gıdıodum gelincede cok seviniodu anne bak aglamadım uslu durdum die:) simdide 5.5 yasında 15 aylık kardesını ona bırakıp ınıorum

(6,681 puan) tarafından
Benimde kızım anne sen git bana maşayı aç izleyeyim diyo ama korkuyorum..aslında kaldırmasan 10a 11e gibi uyur..ama yapamıyorum .kuzenimin 3çocuğu var 6 yaşinda biri 4 yaşinda biri 8aylıkda biri. 6yaşinda olanı okula gotururken diger 2sini evde yalniz birakiyor 4yaşinda olana kardeşini emanet ediyo..okulla aralarıda var biraz..
Bende istiyorum bırakmak ama içim el vermiyo çok korkuyorum
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Bırakamazdım Ben kapının önünü süpürmeye inmiyorum. Halbuki ağlasa duyarım kapı açıkken ama yok işte bırakamıyorum. Ben sanırım servis tutardım ama yine de bırakamam evde korkarım. 
(6,681 puan) tarafından
Bende senin gibi hiç birakmadim banyoya bile girsem kaç kere sesleniyorum napıyolar diye.ama şimdi çok zorlaniyorum
(1,077 puan) tarafından
Ev içinde problem etmem ama evden çıkamam
0 oy
(1,248 puan) tarafından

Eltimin 2 tane 7 yaşında var 3. Cu 3 yaşına girecek büyükleri okula götürünce en küçüğü evde bırakıyor uyanık halde hatta ama aşağı sokakta dediğin gibi gidip gelmesi kısa sürüyor tam okula bırakmıyor yukarıda bırakıp eve geçiyormuş çocuk evde oynuyor diyor ben gelene kadar onun ki baya akıllı ya var yok arası bişey

Hasteneye gidincede ikizlerden biri küçükle kalıyor en küçüğü sen git ben uyuyorum sen gelene kadar diyormuş düşün :))
 ben anca karşımdaki 20 adımlık bakkala uyurken gidip geliyorum hatta saate baktım kaç dakikada geliyorum diye 3 dk sürüyor :)) merdiven in çık bina kapısını aç eve git :)) ben cesaret edemem eşimde asla izin vermez 
(6,681 puan) tarafından
Bizimde evle okul arasi oyle 3 4dakika got 3 4dakikayada dön..binamızın sonu okul..ama korkuyorum cesaret edemiyorum..
Benimde kuzenim 8aylik bebeğini 4yaşindaki kardeşiyle birakip büyük olani okula goturuyor

İlgili sorular

0 oy
57 cevap 536 göst.
8 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Mrvgul (3,086 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 101 göst.
21 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Frtnzn (217 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 75 göst.
25 Ocak 2021 Aile kategorisinde Leylasoydan (393 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 1,236 göst.