0 oy
602 göst.
Aile kategorisinde (139 puan) tarafından
Eşim iddia bagımlısıymş.ilk ögrendgmde iş arklarndan borç alms 200bin affettm evi satıp kapattık yine oynamıs aynı sekilde bu sefer 500bin.kârınız olcak diye alıyoms bi nevi dolandrms.mahkemeye taşındı bizimde bidünya kapattıgımz borclarından kredilerimz var.bir bebegimiz var 1yaşnda evle hiç ilglenmezdi bnlede az ilglenrdi ama sabah öpmeden gitmezdi dogm günlermzi fln hiç unutmazdı.hiç kötü söz söylemedi.tek sorunumz iddia ve bunlar yüzünden yalanlardı.cocugum o kdr özlyo ki onu görnce cıldırıyo.evlermzi ayırdık ama kötü değiliz cocuk içn.dün dogm günümdü cicek pasta alms.bi yanım ondan koca olmaz cünkü düzelmyo hep yalan hep borc diyo bi yanımsa cocuguna bunu yapma diyo tedavi ol diyorm ben bagmlı dglm diyo of ne yapsam bilmyorm.bizimkler boşanmazsan bizi unut diyo 

18 Cevaplar

+2 oy
(7,684 puan) tarafından
Bizim de böyle mesele oldu yalan meselesi ben boşanıyorum yani böyle büyük yalanlara çocuk için katlanamıyorum. Ve bizim de öyle kredi şeyi olmuştu affettim 2. Yalanda patladı artık affedemem. 1 yapan 2 yapıyor 2 yapan 3 te yapar 5 te
(139 puan) tarafından
Bnde ilk affedişimde pişman oldum aslında.dogru diyosun birine güvenini kaybettiğinde şüphe içinde yaşamak sanki 1yılı 10yıl yapıyor.içten içe insanı yaşlandırıyor.bn 26yaşındayım inan kendimi 40gibi hissediyorum.onu tanımadan önceki halım hayat doluydu.
(7,684 puan) tarafından
Ben de 27 yaşındaym yani daha genciz niye bir ömrü heba edelim ki. İnan devamı geliyor insanın içinde hep o şüphe kalıyor ben ilk olaydan sonra çok kafaya takmıştım inan her şeyi sorgular oldum şimdi bu olaydan sonra da devam edemem
(139 puan) tarafından
Markete gidip 20lira harcadım dese ona bile inanmayız.ikimiz içinde cok güzel bi hayat olsun
(7,684 puan) tarafından
Amin canım inşallah
-Reklam-
0 oy
(4,390 puan) tarafından
Boşanma taraftarı değilim açıkçası. Çocuğun ve senin hakkında hayırlı olanı yap
(139 puan) tarafından
O kadar olumsuz yorum okuyorum 10.sunda boşanmaya ikna oluyorum 1tane cocuk için cok zor gibi bişy okudugmda sanki hepsini siliveriyor.(⁠╥⁠﹏⁠╥⁠)
(4,390 puan) tarafından
Burda hepimiz senin hayatında olmayacağız, bir figüran bile değiliz. O yüzden sen sağlıklı olanı çocuğun için iyi gelecek olanı yap. Hiç birimiz sana yardımcı olamayız. Allah tan iste ona sığın hayırlı kapılar ona giden yollarda saklı.  Rabbim tüm sıkıntılarını gidersin. Dua etmekten başka bi yararım olmaaz
(139 puan) tarafından
Sağol canım allah razı olsun senden ve tüm cevap verenlerden.cok iyi düşünücem rabbim dogru yolu dualarla aydınlatsın bana
0 oy
(799 puan) tarafından

200 bin 

500 bin mi 

Allah yardımcın olsun ... kardeşim 500 bin ne demek evimi sattınız 

Allah başa vermesin 
Çok geçmiş olsun.Ailen daha sakin olmalı seni çocuğun kocan ve onlar arasında bırakmaları hiç doğru deyıl

O çocuğunda çok ciddi hakkı var...ama tedavi olmak istememesi ayrı mesele bu paralarda asla cüzi rakam deyıl...adamın sizler için bir şeyler yapması lazım 
(139 puan) tarafından
Allahım bna yanlş seyler yaptrmasın
(799 puan) tarafından
Amin ecmain...Bırtnm bu paralar çok ciddi rakamlar benim için 1bin lirada gitse ciddi de
Yuksek mevlalarda adam buraya para akıtıyor ...saçmalamış 500 bin ne demek
Birde kumara gidiyor... dolandırıldım dese neyse iş kurdum batdım dese neyse
Sağlık kaza vs olsa neyse
Ama olmaz kesinlikle sizin için bir şey ler yapmalı ...
O kızına da yazık şu çocukların çilesi
Babası ile ilişkisi çok değerli babasına çok ihtiyaçları oldukları dönemde ler..
Hafta sonundan hafta sonuna baba çocuk ilişkisini olur.. orası AP ayrı sıkıntılı bir mesele
(139 puan) tarafından
Dediğin gibi kaza dolandırılma iş batırma bunların hepsinde elini sımsıkı tutardım.bu bambaşka ama
(799 puan) tarafından
Bütçe de az deyıl 500 bin ev satmanız
Ama bunlar boşanma sebebi de olmamalı cnm bnm
Kumar bir bağımlılık dan daha çok beyinsel rahatsızlık çocuğun için ılımlı olmak daha doğrusu
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Yani evladının geleceğini düşün bu kadar yalan üzerine yuva olmaz kumar hep olacak hayatında iddia biter bitcoin başlar ailen senin için iyi olanı istiyor dedikleri gibi her sıkıştığında onlara koşup şikayetlenmeyeceksen barış hakkınızda hayırlısı
(139 puan) tarafından
Herkes kendı yavrusunun derdınde.kızmyorum onlara.bıde bız onlarla yasıyoduk.yanı bnm aılwemde esıme cok emek verdıonlarda sırtından bıcaklandı
0 oy
(13,887 puan) tarafından

Herşey pasta çiçekle olmuyor ki canım seni ve evladinj düşünmüyor tedavi olsa keşke insAllah kabul eder yanj ne diyim bilemedim 

(139 puan) tarafından
Bnmde sorunum bu cok cabuk kanıyorum.unutuveriyorum yapılanları.duygularımın esiri oluveriyorum
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Belliki zayıf karakterli bir insan zaaflarını kontrol edemiyor bence değişmez ileride size daha büyük zararları olur bedelini siz ve evladınız ödersiniz hazır evleri ayırmışken bitirmeniz en doğrusu gibi geldi bana.
(139 puan) tarafından
İlk tanıdıgımda onun güclü karakterine ve dürüstlüğüne aşık olmustum.bna yalandan nefret ederim tek kelime bile yalan söylemeyelm demsti fln.insan neyden bahsediyorsa orada eksigi var.nasıl oyuncu ki bni öyle inandrmstı
0 oy
(4,960 puan) tarafından
Zaten evleri ayirmissiniz bekle bir süre gözlemle borçlarını falan kapatsın bı adam olsun bak,bu sürede eğer gene iddia oynadığını duyarsan boşan,ama adam olursa sende duzeldigine biraz kanaat getirirsen o zaman çocuğun için bir şans verebilirsin,ben olsam aynen bu şekilde yapardım 
(139 puan) tarafından
Tmm bnde böyle düşünüyorum aslında biraz zamanın ne gösterecegini bilemiyoruz
(4,960 puan) tarafından
Aynen bak beni dinle,hemen kestirip atma boşanmak ta kolay bir süreç değil biraz zaman ver adam olduğunu sana ispatlasin o zaman şans verirsin şuanda onu gözlemle
0 oy
(2,555 puan) tarafından
Hakkinizdq hayirlisi olsun zor bi durum bilemedim
(139 puan) tarafından
Bakıyorum cevreme insanların ufak tefek sorunları oluyor illaki ama bir ömür geciriyor.o kdr imrenyorm ki.tek istedgm ömür boyu mutlu huzurlu cocuklu bir yuvaydı.bu hayatta tek istedigim sey olmadı.kızım olmasaydı bende agır depresyondaydım.cok sükür o unutturuyor herşeyi
(2,555 puan) tarafından
Insallah hersey gönlünce olur
0 oy
(4,971 puan) tarafından
Bisan yada boşanma demem ama tek bildiğim şey madde bağımlısı bir .

İkincisi bu tarz kumar bağımlısı olan insanlar bn bağımlı değilim diyorsa acilen desteğe ihtiyacı var onlar hasta olduklarını kabul etmezler zaten en son evredir kabul etmeme
(139 puan) tarafından
Psikolog para tuzagı bu işin ticareti ona göre.bn oynamaycam dedgmde oynamam diyo.burdada demekki bizi isteyerek kaybettin düşüncesi olusuyo
(4,971 puan) tarafından
Aklın çok karışık en iyisini sen bilirsin kuzum ya
0 oy
tarafından
Bol bol dua et. Evi ne zamandan beri ayırdınız ??? 

Ciddi bir şekilde konuşup onu birakmadigin için bosanacam. Seçimini yap ya o illetten vazgececeksin ya da bizden diye konus. Ben davayı açıyorum herşey sana kalmış artık de. 

Ya da hiç bunlara bulasma namaza başlama şartı koy namazı kılsın. Kuran la namazla duayla kurtulmaya çalışın. 

Boşanmak çözüm değil ya. Olan sana da evladına da adama da olacak. 
tarafından
Tamam o zaman karşına al. O illetten vazgeçmediğini görüyorum bu noktada bizden vazgeçmeyi göze alacaksın ben boşanma davasını açıyorum de.  Korkması için o dava açılmalı sanki.
(139 puan) tarafından
Davayı acıcam biz muallakta kalsakta resmi olarak boşanalım ilerde iyi olursa hersey tekrar evlenrz
tarafından
Tekrar evlenmek için belli şartlar olduğunun farkindasindir umarim. Anlaşmalı olmadan başka kişilerle gerçek bir evlilik yapıp boşandıktan sonra bir daha bir araya gelebiliyorsunuz
(139 puan) tarafından
O dini nikahta gecerli diye biliyorum.dini nikahımızı bozmadık
tarafından
Eğer boşanma gerçekleşirse dini nikah otomatik düşer. Sen "muallakta olsak da resmi bir şekilde bosanalim ileride iyi olursa herşey tekrar evleniriz" dediğin için söylüyorum
0 oy
(6,356 puan) tarafından
Evliliğiniz için çaba gösterip tedavi görmesi gerekiyorken bunu kabul etmeyip Ben hasta değilim diyorsa aynı şeyleri devam edecek demektir evlilikte sadece maneviyat yoktur maddiyat da çok önemlidir nsanı intiharı bile sürükler. Kabul etmiyorsa sizi gözden çıkarmış demektir onun önceliği iddiaa. 200. 000 500.000 ne demek? Bu bağımlılık değil aptallık ailenin çocuğunun rızkını dışarıda yemek. Karar sizin... Siz olsanız ne yapardınız diye soracak olursam kesinlikle tedaviye kabul etmiyorsa boşanırım.
(139 puan) tarafından
Aklın yolu bir aslında.insan yaşanmışlıkşarını iyi veya kötü bide cocuk varsa bir cırpıda silemiyor.bn bir anne olarak ne cocugumu ne eşimi kaybetme ihtmalı barındıran herşeyden koruyorm kendimi
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Söz vermekle bırakmazlar çok ciddi tedavi altına girmesi lazım . Yazık günah ya nasıl yediriliyor çocuk rızkı milyarlar dönen paralara bak insanın aklı duruyor 
(139 puan) tarafından
Benimde aklım duruyor.evlencegmzde eşyaların en kotusunu almaya calştı.bn iyilerini aldıkca elleri titredi verirken.ama bu iddiaya yatırdıgı para belki milyonlar
0 oy
(1,254 puan) tarafından
Boşanma çok kötü bu durum iddia da bağımlılık bir tür hastalık tedavi görün beraber destek ol eşine düzelir belki ama tedaviyi Red ederse bu devamı geleceği anlamına gelir sonrası düşünebilir çok zor bi durum aile büyükleri ni ortaya al ama ailen sahipse ve böyle diyorsa da tedavi kabul etmese hiç bekleme 
(139 puan) tarafından
Evi ayırdık zaten bu hayatınız düzeltsin tedavisini olsun bakalım ne olucak ne kadar bu düzenli hayatı devam ettirebilecek.emin olursam oda bende istersek tekrar deneyelim.ama birlkte cok sıkıntılı oluyor.kızım ve ben bi defa onla birlkte hiç sucumuz yokken sıkıntı cektik.annemlerde olmasak yiycek bi lokma ekmek paramız olmycaktı belki.
(1,254 puan) tarafından
Kuzenim ayni sorunları yaşadı ilk 200 sonra 500 bin ödedi amcam evleri bozulmasın diye odedi en son 750 çekti baktık olmuyor aldık kuzenimi bu arada sırada geliyor kızını görüp gidiyor ama bu evrede tüm evin eşyasını sattı herkese borç yapmış kuzenime sürekli borç bitti alicam sizi diyor en son duyduk ki 500 daha borçlanmis bisandilar bu bağımlılık sonra bu adam mafyadan tefeciden borçlar almış odeyememis ayağından bicakladilar suan ayağında problem normal yürüyemiyor insallah senin ki düzelir
(139 puan) tarafından
Allahım bana duygularımı bi kenara koyup mantıgımla düşünme şuuru versin
0 oy
(39 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
200bin 500bin bunlar normal meblalar değil. O parayla eski meski bir ev alsaydı ileride değerlendirdi bırak ev almayı olanida kaybetmiş. Ama o gitmiş bir şans oyununa evladının rızkını yatırmış. Yakında daha büyük mağduriyetine sebep olabilir. Bir daha yapacaktır muhtemelen bunu göze alabilir miyim, evladının rızkını akılsız işlerine alet etmesini, aynı zamanda senide zor duruma sokup uzmesi ne kadar doğru sen ölçüp tartacaksin. Ben olsam bende bu kararı(boşanma kararı) vermekte zorlanirdim ama ortada belli bir gerçek var onuda görmezden gelemezdim. 
(139 puan) tarafından
Gercekten cok zor bi diyorum kesn bitti bi diyorum yazık eder mıyım yavruma.cocuk olmasa coktan bitmişti zaten.cocugumn rızkı mevzusu bnm için cok önemli.kendime bişy almyorm cocuguma alıyorum.arabamızı sattık parayı istedi haftalarca yalvardı sonunda verdim.eşin ya için inanmak istyo yapamaz diyo.o parayı verirken eger geri dönmezse bnide cocugunuda kaybetmeyi göze al boşanırım dedim.onuda kumara vermiş.kararsız tarafa gectikçe bu yorumları acıp acıp okuycam
(39 puan) tarafından
Kararsız olunacak bir durum yok gibi ama yinede hakkında hayırlısı olsun
0 oy
(3,451 puan) tarafından
İddia bataklığına düşen bidaha kurtulamıyor canım masalesef
(139 puan) tarafından
Bunu herkes söylüyor biliyo musun. Alkol sigara bırakılıyor ama iddia bırakılamıyor diyorlar.nasıl bi illet ben anlamadım 1lirayı yere düşürsem çocuguma bişy alırdm diye üzülürüm nasıl denk geldim böyle bi adama hayret.10bin 20bin yatırmıs tek seferde insanın eli titrer
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Valla yalan la gemi yurumez sen bilirsin 
(139 puan) tarafından
Dogru diyosun
0 oy
(10,371 puan) tarafından
Ben affetmem. İş kurar batar amenna gitsin ama kumar illeti bağımlılık cidden bunun sonu yok evin gitmiş elinden hala pişman olmamış adam
(139 puan) tarafından
Araba alt
(139 puan) tarafından
Araba altınlar hersey.bıde mılletten para toplamş bılmyorum ya çok ıyı laf yapıyo agZı
0 oy
(1,469 puan) tarafından
Benim eşimde iddia bağımlısı, bütün altınlarımı sattı. Satacak kuruş kalmadı. Devamlı bunu satalım katlayım alacam diye kendini kandırdı. Şimdi vermeseydin diyenler olacaktır o öyle olmuyor, alıyor. Devamlı söylüyorum o altınlar alınacak gerekirse arabanı sat al diye. Üstüne yatıyım diye bekliyor ama yapmam. Bu evlilik böyle ne kadar sürer bilmiyorum. Bazen bende düşünüyorum bitmeli mi acaba diye. Kendi ailem bilmiyor, bilseler bir dakika durdurmazlar 
(139 puan) tarafından
Bn ögrenr ögrenmez herkese söyledım.bnden gızlı oynuyomuş.söyledm dıye bn suçluyum aile olamamışız.bn herseyı kontrol edıyordum oynayablmek ıcn bnka hesabı acmış oynadktan snra kapatmış hesabı boyle saklamış
(1,469 puan) tarafından
Gizli oynamıyor biliyorum ama ben aşırı kontrolcüyüm her şeyi buluyorum. Ama keşke elimde olsa da durursam. Ne kavgalar ettim, iyilikle konuştum ama yok. Eline 100 lira geçsin hemen yatırıyor
(139 puan) tarafından
Bnde senin gibiydim.clk kontrol ettm.ama bnmki o kadar zeki ki ilkinde dolandırılanlar bile bidaha dolandırılmıs.otursa senle sendende alır öyle bi adam.bnm aklımın ucundan gecmez hesap acıp oynadıktan sonra kapatmak.şubedekı bankacı bile göremiyor oyunları düşün

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 658 göst.
25 Temmuz 2022 Aile kategorisinde ZeynepDeniz94 (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
62 cevap 1,888 göst.
13 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Nz_00 (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 684 göst.
13 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 909 göst.