0 oy
103 göst.
Diğer kategorisinde (1,022 puan) tarafından
15 aylık çocuklarınızla nasıl eğitici vakit geçiriyorsunuz 

Renkleri sayıları biliyormu 

Benimki çoğu şeyi söylemeye çalışıyor ama renk ve sayıları bilmiyor sadece 1i biliyor ve 2 ve üçü söyleyebiliyor 

Bakıyorum çoğu bebek renkleri VS biliyor 

Sizinkiler nasıl 

6 Cevaplar

0 oy
(2,537 puan) tarafından

Her bebek bir değil çünkü. Kızım da yeni 16 aylık oldu gelişimi takip ediyorum ayına göre yapması gerekenleri yapıyor çok şükür konuşmasını renkleri öğrenmesini şimdi beklemiyorum zamanı geldikçe hepsini yapacak. Her anımızın tadını çıkarıyoruz vakti geldiğinde büyüyecek, konuşacak ve ben şu an anlamadığım kendini ifade etme şeklini çok özleyeceğim <3

-Reklam-
0 oy
(12,513 puan) tarafından

Valla o ayda bunları yapan bebek varsa benimkiler bebek olmadı hic:D 15 aylık daha konusamıyo bile tek heceli basit seyler söylüyo

Anne, baba, dede, mama, ablalarının ismini söylüyo babba(Fatma) eddee(eslem), tııııde (kraker) aaada(amca) annanne... her seye gıı diyo ağzını kapatarak çıkarıyo ama bu sesi boğazdan :D su, araba, oyuncak biçok şey gııı.. Söyleyince anlıyor her seyi ama en iyi yaptığı şey yaramazlık her yeri dökse kırsa koltukta zıplasa durmasa yerinde hic.. Dün gittim ablasının çekmecesini açmış düzleştirici almış file takmaya çalışıyor Bi yandan da saçına sürüyo:D bugün de su sebilini sen aç koca damacanayı çıkar içinden devir.. 2 dk lavaboya gittim az daha yetismesem her yer göl oluyodu.. Bizimki bunlara calısıyo:D

(49 puan) tarafından
Benmkide 16 aylik suya ğın diyor ne alakaysa hahaha
(12,513 puan) tarafından
Ahahah büyük kızım vvvvv diyodu. Esimin yeğeni küçükken möö diyomus suya peki o ne alakaysa ahaha:D
(1,022 puan) tarafından
Benimkide öyle herşeyi söylemesede ifade ediyor benle elimizin ismini biliyor Büşra (büyaa) adem(ade) anne baba annane dede teyze mama meme al aç bitti at atti gel VS Bi çok kelime kullanabiliyor ama bu tarz şeyleri söylemeyince ben anlatıyorum ama hiç oralı olmuyor acaba ben mi beceremiyorum diye korktum yaşıtlarından geri olmasını istemem
(12,513 puan) tarafından
Bu ayda yapabilecekleri genel olarak bunlar zaten canım. Senle alakalı bir sey değil bu inanki. Hiç kimseyle de kıyaslamadm 3 çocuğumu da. Her çocuk özel.
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Bu ayda renk ve sayı beklemen ne kadar doğru acaba. Acaba kendin kaç yaşında öğrendin valla ben okula gitmaya bir yıl kala öğrenmiştim. Ben  pğlum 22 aylık renkleri yeni öğrendi sayılar içinde çalışyoruz ama bu yaşta zorlamakta doğru değil bana göre
(9,247 puan) tarafından
Okdr haklısın ki
(1,022 puan) tarafından
Ben Bişey beklemiyorum hatta ayına göre yaptıkları bana iyi bile geliyor ama Bi kaç kişiden böyle birşey duyunca acaba ben mi yanlış biliyorum diye sormak istedim çocugu zorla öğren falan demiyorum sadece oyun oynuyorsak oynadığımız oyuncağın adını ve rengini tekrarlıyorum oda beni tınlamıyor zaten oyun peşinde ve bu gayet normal biliyorum sadece duyduklarım istinaden sormak istedim
(9,247 puan) tarafından
Yani senin gibi düşünüyorum ama bazı annelerde beklenti cok üzülecekler
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Ne aceleniz var daha erken hem her çocuğun gelişimi aynı değil valla başkasının çocuğu beni ilgilendirmez zamanı gelince öğrenirler 
(1,022 puan) tarafından
Orası öyle tabi
0 oy
tarafından
Çocuğa fazla yüklenmiyor muyuz böyle? Zamanla öğrenecek her birey farklı gelişim sürecinde ekstra bir sorun yoksa üstüne gitmeyelim derim. Bebek çünkü daha çocuk seviyesine bile gelmemiş ki 
(1,022 puan) tarafından
Yok be yüklenmiyor sadece sordum çocuga Bişey yaptığım yok
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Canim renkleri sayıları bilmesini beklemen için çok çok erken sen mesela şu şu renk diye göster ama sen sarı hangisi dediğin zaman gösteremez bunun için daha erken,kızım henüz 15 aylik ama oglum 2 buçuk yaşında (32 aylik) o bile 20 aylarında falan yeni yeni öğrenmişti 
(1,022 puan) tarafından
Ya ben Bi kaç kişiden duyunca acaba dedim anlatıyorum anlamıyor zaten oyun çağı Banada saçma gelmişti ama Bi sorayım dedim
(9,626 puan) tarafından
O bi kaç kişi bence yarış içine girmiş yada kafadan fazla atiyolar

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 94 göst.
3 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 391 göst.
28 Mart 2021 Diğer kategorisinde ikbal (48,713 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 112 göst.
22 Kasım 2022 Aile kategorisinde Mesude (2,537 puan) tarafından soruldu