0 oy
379 göst.
Aile kategorisinde (11 puan) tarafından
Kizlar anneme deden kalma bir ev düştü çok iyi değil güneş görmüyor çukurda kalıyor bazen evin içinden su sızıyor mutfak falan küçük.emlakci 400 demiş fiyatına o da ev için değil mevki güzel olduğu için ....her neyse annem bana iki aydır sen oturur sun kira vermezsin falan derken erkek kardeşim bir anda oğlun varken demezler mi elin oğlu nu enisteni niye oturttun derler demiş, işin tuhafı bizim gelin daha 6 aylık ve eşyalari falan hiç bir sekilde oraya sığmaz sigsa bile rutubet kokuyor hayatta oturmaz bizimde kredi borcumuz bitene kadar sabır edeyim diye göçme yi düşünmüştüm..erkek kardeşim elektrik kesimde çalışıyor ve gayette güzel maaşı var benimle iftire etmesi o kadar agirima gitti ki.. dün akşam annem ben kardeşim babam toplandık eşler evde kaldı .babam dedi biz annene düşen evde annenle oturcaz erkek kardeşi de şimdiki bizim evimizde oturacak .aslında aşağı senin ama üstünü biz kardeşine yaptırana kadar sen başka yerde kirada olacak sin dedi..bende anne baba hak yemeyin birbirimizden helallik alıp öyle ölelim bak dedim. Tamam falan dediler..sonra teyzeme geçtik annem orda işte kıza az verilir oğlana az verilir belki biz bu evi 10 senede yaptircaz..o zamana kadar oğlum orda otursun falan anne dedim hani aşağı ev benim di evet senin ama kardeşine ne zman ev olursa diyor şu an yapma gücü yok otursun bakalım ayrıca sana evi kayınbabanin vermesi lazım benim değil diyor..herkezi vicdanına bıraktım ama nedense içimde bir sızı var:(

16 Cevaplar

+2 oy
(802 puan) tarafından
Kirilacak uzulecek birsey yok canim annenler sag daha yasiyorlar erkek kardesininde evi yokmuş. Ileride hasta olduklarinda veya bir ihtiyaclari oldugunda erkek kardesin ve esi bakacaklar o zamanda sen dersin oglan dururken enistesi bakti demezler mi ? :)
-Reklam-
+1 oy
(7,601 puan) tarafından
Gelin tenezzül etmez oraya bence annen boşuna evham yapmış.
0 oy
(4,227 puan) tarafından
Evi kiraya versinler, kirayi esit bi sekilde paylasin. Ailenizin yaptigi tabi ki de yanlis.
(15,199 puan) tarafından
En olması gereken bence de bu. Yani o kırayi.cocuklarina vermeyebilir anne baba. Kendi harcayabilir ya da biriktirebilir. Ama bu yaptıkları bence de yanlış. Adetler öyle mi sizin orda. Herkes oğluna mi ev veriyo da annen öyle dedi
(4,227 puan) tarafından
Bizim oralarda oglani cok sever cok kayirirlar. Anneannem kizi kizdan olan torunlari da uvey gibi goruyo o derece ayirir. 3-5 sene oncesine kadar annem de oglanlari biraz ayirirdi ama kardeslerinden kotuluk gorunce cok sukur fikri degisti. Dedem olunca miras dayilara kalsin diye imza vermislerdi ve ben vermemesini soylemistim. Suan pisman herkesin hakki var o malda.
0 oy
(613 puan) tarafından
Annen babanda olsa bi mal bekleme böyle şeyleri de kafana takma kendi kazandığınla mutlu olmaya bak.  Kızın erkeğin diye bir şey olmamalı kimin ihtiyacı varsa kardeşlerden öncelik onun olmalı ama sizde pek olmamış bu
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Mirasta nedense kıza hep haksızlık yapılır  ve bundan nefret ediyorum. Aslında miras konusunda Kur ana hadise baksalar ikinizde haksızlık yapmamış olurlar 
(6,334 puan) tarafından
:)))) Kur'an da erkeğe 2 kadına 1
(10,411 puan) tarafından
Evet gerçek adalet budur iste
(9,583 puan) tarafından
Çok şükür kızlarım var herşeylerimi onlara bırakıcam tabi bırakıcak miras elde edersem :)
(10,411 puan) tarafından
Insaallah evlatlarımıza bırakacak Bi malımız olur borç birakmayalimda
(9,583 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Canim dinde erlege 2 kiza 1 hisse verilir ya öyle yapin evi satip yada kiraya verip en guzelide kimseden birsey beklememek
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Çok yanlış böyle bı durum olsa erkek kardeşim abla sen geçmek istersen geç geçmem dersen ben otururum derdi. Ki şuan o bekar daha. Benim de 2 kızım 1 oğlum var çok şükür maddiyatimiz yetiriyoruz. İsteklerimizi alabiliyoruz. Eşim diyor ölene kadar 3 ev alacam çocukların üçüne birer ev birakcam. Ha oldu da alamazsa 1 tane alırsa ister kiraya verip bolusurler ister satıp parasını pay ederler onlara kalmış. Ama kıza az oğlana çok diye bişey yok. Birine neyse hepsine o.
0 oy
(2,687 puan) tarafından
 damadi el goruyolar halbuki demiyolar ki evet el oglu kizim eline bakmasin bi evi olsun ne bilem bi güvencesi olsun annem babam benim icin hani ne yaptiniz demesin demeleri gereken yerde (damada el diyo gelin el kizi  degilmi ) ayrimcilik heryerde 
0 oy
tarafından
Dine göre bakacak olursak erkeğe 2 kıza 1 hak verilir ama bence kimin ihtiyacı varsa o oturmalı kardeşinin durumu varsa o kirada yaşasın doğru olan bu 
0 oy
(649 puan) tarafından
Yani ailen çok büyük yanlış yapıyor. Hakkina giriyorlar haberleri yok. 
0 oy
(402 puan) tarafından
kiz da erkek de en son mal paylasiminda esittir,ama suan oturmalik icinse bence once erkek kardese gecici olarak dusebilir,sonucta herkes soyadini tasidigindan sorumludur,bence size ilkonce kayinvalideniz tarafinin yardim etmesi gerek
(15,199 puan) tarafından
Soyadiyla ne alakası var. Evlat evlattir. Soyadı değişince ne olcak sanki. Kızının sorumluluğu anne babadan gitmiş mi olacak
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Evi satsinlar parayı abinle paylaşın. Herkes kredi çekip parayı da peşinat yapıp kendine ev alsın olsun bitsin. Kız evlat erkek evlat diye bişey yok sen büyük haksızlığa uğramışsin ben olsam benimde zoruma gider
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Evin satın parayı ortak bölün sonuçta herkese aynı hak düşüyor 
0 oy
(546 puan) tarafından
Bence kimsenin fikri onemli degil zaten anlasmislar olan olmus yani kendinizi ailenize karsida doldurmayin derim senelerdir boyle yaşanmış boyle gorup buyumusler o yuzden onlara dogru gelen bu erkegin ustunde gecim derdi oldugu icin ogullarini dusunmusler senin geciminide kocan dusunucek cunku bize bisey olursa oglumuz bakar oraya buraya goturur tasir diye dusunuyolar el oglu yapmaz diyolar el ogluna versek kendi oglumuz sirtini donerse diye korkuyolar cunku direkt oglu demis zaten ben dururken olurmu diye rizam yok diyo yani suan hayattalar zaten bi mal paylasimi da soz konusu degil bence hic konusmayin esinizide doldurmayın ailenize karsi siz uzulursunuz sonunda
0 oy
(502 puan) tarafından
Benim kendi cevremde kiz erkek ayırt edilmez. Ama bir ev var diyelim ortak bir ksiiye verileceksede verilir. Ama digeride yine pay alir.Hatta kiz icin derler basina birsey gelirse siginamaz bir yere ona ya ev ya arsa verelim derler.Ama kayinvalidemle farkli bolgedeniz  onlarda hep erkege birakmis mesela.zerre birsey vermemisler ve kardes olarak bile görmüyorlar,saygi sifir.kayinvalidem simdi pin pisman imza attirdilar simdi yok sayıyorlar anam babamda gidince diyor. Kimsenin ahı kimseye kalmaz.Evlat evlattır.Kim yanind goturecek mali onemli olan hayirli evlat olsunda malimi yesin seve seve

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 109 göst.
8 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Bejna (73 puan) tarafından soruldu
+2 oy
22 cevap 554 göst.
27 Aralık 2022 Aile kategorisinde Linasirakaya (499 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 257 göst.
16 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Svgidrmzz (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 237 göst.