0 oy
280 göst.
Aile kategorisinde (489 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Evlerimiz ayri, ev yapicaz oraya gelecekmi o belli degil cunku kendini viraz cins ama beni ilgilendirmez kocasinin sorunu yani kayinpederimij.Neyse hepimizin inaclari var dogru veya yanlis ama 3 yillik evliyim kayinvalidemden duyduğum kadar omrum boyunca sacma seyler duymadim. Ben inandigimi bilirim ve hersey kuranda yazar arastiririm da.2020 de kizim dogdu daha hastanedeyken esime demis git şuradan muska yazdir yeni dogan bebege.duydum asla istemedim.Cocugun banyosunuda hep sabah vakti yaptirmaliymisiz annesi oyle yapmış,cevresi .Neyse onun dedigide oldu ama benim dedigimde oldu sabahlari olmuyordu bende su saattede olur dedim yikadimda.Neyse smdi ikizlerim var .Yikanacaklar esimle aksam yıkadım.Tabi kayinvalidem gec oldu yikama dedi dinlemedim.Bugun yine bizdeydi banyodan cikti mevzu  cocuklara geç kaliyoruz dedim ilk kizimda boyle degildi.Hani huzursuz oluyorlar dedim.cnku sagolsun yinede o yardim ediyor cocuk bakarken.oda evet falan dedi.sonra iste sabah yikansin falan diye lafa basladi yine, bende dedim her zman olmuyor anne ben aksamda yikarim illa sabah olacak diye birsey yok dedim.hem cocuklar gecede dinleniyor dedim.Yok efendim ben onun dedigi neye inanmamişim.Dedi benim duami yaptırmadin sen dedi.bende ilk kizimdaki muskayimi diyorsun dedim.Benim inancim var ama daha yeni dogan bebege ne muskasi anne yapma allahin askina dedim.Diyor o zman sen teyzenin okunmuş suyuni niye iciriyosun.oda okunmuş su dediğimiz odada kuran okundugu icin ortamda bulunan suyu icirdim.dedim bende biliyorum cnku nasil geldigini o suyun,diyor nerden biliyorsun ben ne sular okuyani gordum laf sokuyor yani.sonra dedi ben batil inanc falan deyince sabah yikama olayini senin Kur'ana inancinda yok o zman dedi .Cildirdim elim ayagim titredi ama yinede uslubumu bozmadim.esimde duydu azda olsa bana sus sus diyor,bosver .dedim sen kendi kizinin cocugu olunca ona yaptir o zman muskayi.Yptirim diyor.esi kabul etmezse dedim.Ne etmeyecekler kimse birsey diyemez falan diyor.bende dedim çocuk  onlarin cocugu karar veren onlar dedim.sonr yine konustuk biz birsey yok gibi.ikimizde biraz inatci ve fevriyiz ama küs değiliz.ama eminim o benim dediklerime cok kiziyor bende onun.cnku inanclarimiz konusunda hep tartisiyoruz ve cocuklarima bana bunlari uygulatmaya çalışıyor 

3 Cevaplar

0 oy
(195 puan) tarafından
Icim daraldi okurken bebek ve kayinvalidenin yapmak istedikleri Allah immm iyiki boyle degil kayinvldem1.ona ne desen anlamaz o bi kere oyle seylere inanmis 
(489 puan) tarafından
Asla inanmaz.Hepte catişiyoruz eminim o kendine gore bir gelin istedi ama ben hep zitlasiyorum ama saygimida esirgemem asla.Ama eminim diyordur o ben susuyorum gunu gelince buyuk laf etcem diye cunku bazi ksiilere oyle dedigini duydum .
-Reklam-
0 oy
(313 puan) tarafından
Muska olayı zaten saçmalık sizde iyi ki yaptırmışsiniz. Yıkamayı da annem 40 i çıkana kadar akşam ezanindan sonra yaptırma derdi araştırmadim ama hurafedir diye düşündüm yine de tabi anneme bisey demedim. 

Allahtan eviniz ayrıymıs. Dediklerine He de geç. Bende öyle yapiyorm kayinvalidem bir sürü şey söyler bi de emir tarzında şunu yapın bunu yapın gibi. Kafa sallarım ama evime geçince artık benim bildiğim olur bana ters geliyorsa yapmam. 
(489 puan) tarafından
Bende duydum aksam yikanmak iyi degil falaj diye hatta kayinvalidem bizede der eksam girmeyin dusa, gece girmeyin.Ne alaka  cunupsan vaktimi var düşunse ah.Herseye de he desem emin ol gecip gitmeyecek.cunku hep birlikteyiz ve aybi yerde oturucaz yeri gelicek.Bu sefer bana sen tm anne dedin yapmadin dedigimi der kotu olan yine ben olurum.Hem savunmam lazim ki kendimi alismasin.daha neler var neler dedigide işte ...
0 oy
(357 puan) tarafından
Ayyyy allah yardımcınız olsun ama bir imam gelini ve eşi ayrıca imam kızı olarak hiç suya okuyupta içirmedi ne ailem ne eşim nede eşimin ailesi muska desen asla yapmazlar bazen babama gelirlerdi muska için babam asla derdi çünkü muskanın koruyuculuğuna inanmazdı ve ayrıca iyi bir şey için yapılsa bile günah derdi bu gün eşime soruyorum oda aynı şeyi der sürekli ayetel kürsi yi okuyun yeter derdi canım babam neyse hanımlar bebeğimizin ilk yıkamasını da akşam yapmıştık yani bunlar hep batıl inançlar ve doğruluğu kessin olmayan şeyler yani bazen burda öylr şeyler okuyorum neyse soruyorum eşime kayınbabama adamlar şaşırıyor kayınvalidenize dinlemeyin çok iyi yapmışsınız muska konusunda istediğiniz saatte yıkayabilirsinz bunun için eşinizle de kötü olmayın Allah tekrardan yardımcınız olsun okunmuş suları da boş ver Şifa mı istiyorsunuz Allah’tan dileyin Huzur mu istiyorsunuz Allah’tan dileyin duadan üstün hiç bir şey yoktur 
(489 puan) tarafından
Canim ben muska olayina tam anlamiyla karsi degilim.Tabi bildigin guvendigin yerde.Ilk baa esimin basina gelmis bisrseyler ve muska ile sifa bulmus allah tekrarini yasatmasin ama.Yeni dogan cocugun nesi olacak ki daha muska yaptırıyor. ALLah muhtac etmesin ama dua ediyorum zaten ben surekli nas felak ayetel kursi olurum.Dua acarim dinletirim cocuklarima. Ama beni kurana inanmıyorsunla yargilamasi agirima gitti. Ne kadar dusuncesiz ve cahilce.Ama yeri gelecek bende diyecem cunku icimde bir yara kalacak o sözü.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 750 göst.
20 Mart 2020 Aile kategorisinde SL (1,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 839 göst.
6 Mart 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 127 göst.
27 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Ftm1907 (442 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 899 göst.
20 Aralık 2019 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu

378,347 soru

11,324,558 cevap

34,775 kullanıcı

...