0 oy
412 göst.
Diğer kategorisinde (1,313 puan) tarafından
Bitane görümcem var pek anlasmayiz ablamın sözü vardı 15 gün kadar kaldım babamlarda benden çocukların fotosunu istedi eşimde atmami istemedi bende telefonda sorun var dedim atmadım şimdi Ablama msj atmış çocukların fotosunu istemiş ablamda benden yok yengenden işte demiş oda isteidm ama atmadı demiş kizlar bizde atmak istemiyoruz bunu açıkça dile getiriyoruz kızım mavi gözlü sarışın diğer kızımda esmer güzeli nazara çokça inanıyorum o yüzden asla sosyal medyada paylasmiyorum ama görümcem herkese atıyor sosyal medyada paylaşıyor o yüzden eşimde asla atma dedi şimdide küsmüş kendi kendine siz olsanız msj atar mısınız niye ablamdan istiyorsun diye

16 Cevaplar

+1 oy
(3,259 puan) tarafından
Valla benim kızımı da gören kendini bakmaktan alıkoyamıyor ama halasına fotoğraf gondermemek nedir. Bende nazara inanıyorum ama abartmıyorum. Koruyan Allah. Oku sürekli ayet el kursi Allah korusun kötü gözden nazardan kötü insanların kötü düşüncelerinden.
(13,151 puan) tarafından
Sende haklısın ama çocuğun fotoğraflarını izinsiz sosyal  medyaya veya başkalarına atmamaları gerekiyor. Bu konuda tam yetki anne babada olmalı benim gorumcem nişanlandı geçen tesadüfen gördüm benim bebeğimin resimleri var nişanlısında ki çocuk doğduğunda sevgilisi idi ne alaka yani yenidoğan resimleri o dönem ben kendi çekirdek ailem dışında kimseye göstermedim bebeğimi
(1,313 puan) tarafından
Canım görmek için istemiyor ki sadece paylaşmak için istiyor görmek istiyorsa görüntülü arasin
(7,257 puan) tarafından
Valla hala ama kendi bakıp kimseye gostermeyicekse neyse her yere koymak herkese atmak da ne
(3,259 puan) tarafından
O zaman direk söyle atmayacaksan göndereyim ama birinde veya bir yerde görürsem bozuşuruz diye acik açık söyle halen istiyor ise ve paylaşırsa da sende gereğini yaparsın
-Reklam-
0 oy
tarafından
Küserse küssün boşver eşine söyle kardeşin sürekli foto istiyor esin konuşsun 
(1,313 puan) tarafından
Öyle yapicam
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Eşine at topu abin istemiyor de. Ki biliyordur herhalde. Sen hiç yüz göz olma bu konuda 
(3,086 puan) tarafından
Bende öyle derdim
(1,313 puan) tarafından
Söylüyorum abisnden korkuyor yine bana sarıyor
(4,651 puan) tarafından
Bende abinden korkuyorum de :))
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Çirkin çocuk yoktur ve evet nazara bende inanıyorum ama ne kadar üstüne düşersen o kadar çok başına gelir. İlk başlarda bende senin gibiydim ama herkes bırak nazara da alışsın yoksa daha çok hassaslaşır dediler ve gerçekten de öyle oluyo. Ayrıca halasına atmamak bana göre de yanlış demek ki özlemiş görmek istiyo
(1,313 puan) tarafından
Büyük görümcem ozleyince görüntülü arıyor oda ariyabilir
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Çok ta tin aman ne takıyorsun 
(1,313 puan) tarafından
Biktim artık bu konudan
(1,629 puan) tarafından
Anlıyorum seni kuzum inan bnde 5 tane 1 kaynana 1 kayınpederim var 3yildir yaşamadığım kalmadi
0 oy
(313 puan) tarafından
Atmasına atılır halaya bisey olmaz ama o kişi paylascaksa veya başkalarına attığına eminseniz ben de olsam atmam. Bende oğlumu 1.5 yaşına kadar yüzünü paylaşmadım hiç çok sonradan öğrendim ki görümcem instagram da paylaşmış da bana gizlemiş. Sinir olurum anne babadan izinsiz paylaşanlara.. 
(1,313 puan) tarafından
Bizi engelleyip paylasiyor
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Abin resim göndermeye karşı nazardan korkuyoruz de abisiyle kötü olsun
(1,313 puan) tarafından
Söylüyorum yine aynı
(6,441 puan) tarafından
Takılma yazsın yazsın dursun o zaman
0 oy
(394 puan) tarafından
Benim de yeğenlerim var yengem bana bu şekilde yapsa inanılmaz zoruma gider. Özlemiş yegenlerini bence çok abartmışsin. Güzel güzel söyle gönderirken canım sosyal medyada paylaşma bide lütfen kimseye gönderme diye. Nazar içinde tek yapacağın dua okumak. Sadece fotoğraf göndermekle önüne geçilmez ki sonuçta bu çocukları sokağa hiç mi cikarmiyorsun. 
(1,313 puan) tarafından
İnanlı defalarca bende abisinde uyardık ama yine aynı özlüyorsa görüntülü arasin ayrıca aynı sehirdeyiz sürekli görüyor tek niyeti sosyal medyada paylasmak
(394 puan) tarafından
Sosyal medyada paylaşımına Bende karşıyım nazardan ziyade çocuğumun böyle Bi mecrada olmasını istemem açıkçası. Bence açık açık söyle yaptığın doğru Bi davranış değil diye. Neler duyuyoruz neler görüyoruz eğer gerçekten düşkünse yeğenlerine zaten ondada koruma içgüdüsü olması lazim.
(1,313 puan) tarafından
Kız ozluyorsa gelip görür bende böyle bir insan değilim sonuçta yeğenleri ama son noktaya geldim ya
0 oy
(747 puan) tarafından
Bazen de boyle postlar okuyunca sinirleniyorum. Halasina fotograf atacaksin ne var bunda. Benim kizimda sapsari sacli mavis gözlü. Sen ckcugu hic disari cikarmiyomusun. Suratini kapatip mi sokaga cikariyosun. Nazar degecekse her turlu değer. Bol bol dua ettikten sknra hic bsy olmaz. Esinfe sende ayıp etmissin 
(1,313 puan) tarafından
Valla saygı duyuyorum fikrine ama çocuğumun paylaşılmasını kesinlikle istemiyorum hemde bu devirde bunu defalarca dile getirdik anlamiyor
(747 puan) tarafından
Uyarin sizde. Uyarmanizabragmen hala yaoiyorsa bi daha fotograf istediginde acik acik soylersin bence
(118 puan) tarafından
Ben size katılıyorum... anne baba rızası yoksa kimse paylaşmasın kardeşim
Ben de abimden ablamdan fotoğraf video istiyorum ama asla kimseyle paylaşmam yani
0 oy
(448 puan) tarafından
Benim kızımda prensesler gibi herkesin çocuğu kendine güzel ayrıca halasi şimdi kendi ablan istese bozuk Telekom dermisin bazı şeyleri abartıyoruz.. anne babanın  nazarı daha çabuk gecer çocuğa bakmayalım yüzlerine o zaman ... ayrıca  yeğeni heves eder özler yani  ne var bunda bu kadar tepki koyacak ne güzel seviyor 
(1,313 puan) tarafından
Canım ben paylasmasina karşıyım annesi olarak ben paylasmiyorum
0 oy
(5,049 puan) tarafından
Kardeşin göndermemi istemiyor de kendini niye kötü ediyorsun 
0 oy
(8,936 puan) tarafından
Gerek yok esin söylemiş zaten söyleyecegini ayrıca cocuk senin karari sen verirsin küserse küssün 
0 oy
(5,939 puan) tarafından
Atsaydın ama Bi yerde paylaşma deseydin. Eğer paylaşırsa bu tepkide haklısın ama belki özlemiştir göresi gelmiştir biraz abartı olmuş. Sonucta kanlı canlı da görüyor o zaman nazarı değmiyor da telefonda mı değiyor. 
(1,313 puan) tarafından
Canım ben zaten görüntülü arıyorum görüyor aynı sehirdeyiz evimize gelip görüyor biz onlara gidiyoruz foto istemesinin tek nedeni paylasmak
0 oy
(118 puan) tarafından
Manyak mı kadın niye dağıtıyor atıyor başkalarına 

Bir tane de bende var öyle görümce hep duruma hiç tanımadığım bir sürü kişinin bebeğini paylaşıyor 

Dogum yapınca da atmayı düşünmüyorum 

Nazar olsa halası mı kurtaracak hala da bir yere kadar
0 oy
(3,022 puan) tarafından
Aman küserse küssün yatağınj ayrı sarsın boşver kendi çocuğu olsa çarşafa sarar öyle gezdirir
0 oy
(355 puan) tarafından
Kesinlikle sosyal medyada paylaşma kararı tamamen anneye bağlı olmalı çok iyi yapmışsınız hatta abin istemiyor medyaya koyulmasini falan de..

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 257 göst.
5 Nisan 2024 Aile kategorisinde Nasipseanne__ (115 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 242 göst.
1 Nisan 2024 Aile kategorisinde GnlRenat (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 69 göst.
9 Ocak 2024 Aile kategorisinde Guee (734 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 122 göst.