0 oy
127 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,529 puan) tarafından

Büyüklerimiz derdi gebeyken ciğer yenirse bebekte leke oluyor falan diye yiyeniniz varmı benimde canım çekti bi soruyim dedim:)

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Leke için değil de çok fazla A vitamini olduğu için bebeğe zarar veriyor ilk aylarda yenilmiyor 6. Aydan sonra doktorun izin vermişti 
(1,529 puan) tarafından
Gerçekten mi ilki sormuşum ya daha ben başındayım gebeliğimin çok sağol
tarafından
Rica ederim canım sakatat tüketme zaten bu dönemde çokça soğan, şalgam ciğer çiğ et çiğ köfte falan ben çok dikkat ettim doktorum da çok titizdi sağolsun. Çok şükür sağlıklı bir bebeğim oldu. Rabbim kucağınıza almayı nasip etsin
(1,529 puan) tarafından
Amin inşallah
-Reklam-
0 oy
(3,359 puan) tarafından
Ben yedim hiç bir leke olmadı 
0 oy
(732 puan) tarafından
Ben sevmediğim için pek yemem ama hamilelik işte insanının canı herşeyi de istiye biliyo yemiştim bir kaç kez 
(1,529 puan) tarafından
Benimde gözümün önüne geliyo bol soğanlı :)) bende normalde pek aramam ama hamileyken herşey geliyo insanın aklına
0 oy
tarafından
Ben yedim vala çok yedim hemde kansizlikgada iyi gelir kim demiş leke olur diye yok canım ya içine koymadan olmaz 
(1,529 puan) tarafından
Annemler teyzemler diyordu ya köyde birkaç kişi vardı yüzü ciğer gibi lekeli ondan olmuş falan diye demekki hurafe
tarafından
İstediğin bir şey yemediğin zaman ve kendini unutup da karşıladığı zaman o zaman leke oluyor ben özellikle hamileyken canım bir şey istediği zaman kendime hayatta kaşınmam özellikle yüzüme dokunmam birinci oğlumda canım ne istediyse yedim ikinci oğlum da canım çok iyi istedi eşim getirmedi ki zararlı dedi ondan getirmedi bebeğimin her yeri karnı bacakları falan yüzünden hariç tabii bacaklarımı falan karnımı falan kaşımışım olmuş orada kil lekeleri oldu 3 oğlumda da bilmiyorum canım ne istemiş kafamı falan kaşımışım öyle leke olmuş yemedim o da kildir diye ihtimal olarak düşünüyorum çünkü yani eşim her şeyi getirdi getirmediği şeyler hatırlamıyorum kilden başka 1 oğlum da yani öyle olmadı ama özellikle yani yüzüne kaşıma nerene kaşarsa kaşif bir şey almaz
(1,529 puan) tarafından
Tamm canım teşekkür ederim
0 oy
(1,634 puan) tarafından
A vitamini çok yüksek olduğu için doktor yeme dedi
(1,529 puan) tarafından
Bende yorumlarda gördüm yemiycem bebeğimden önemli değil
(1,634 puan) tarafından
Bikere yemis bulundum bidaha yeme dedi doktor
0 oy
(2,119 puan) tarafından
Oğlumda çok yedim, bembeyaz pambık gibi. Lekesi yok :) 
(1,529 puan) tarafından
Yorumlarda ilk aylar sıkıntı diyolar yemiyim en iyisi :)) aylarım ilerleyince yerim artık  maşallah Allah nazarlardan saklasın size bağışlasın evladınızı
(2,119 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun, cümlemizin
0 oy
(1,092 puan) tarafından
5. Aydan sonra yemiştim sırtında doğum lekesi var ama cigerle alakası yok hemanjiom var kızımda :)
0 oy
(7,432 puan) tarafından
Ben ciğer hiç yemedim sevmiyom
0 oy
(4,975 puan) tarafından
Valla ciğer çok severim 10 günde bir falan yiyorum Dr um abartmadan ye dedi canım senin betan az artıyordu sanki naptın son durum ne 
(1,529 puan) tarafından
Dün doktora gittim artışı iyi haftaya kese görünmesi lazım dedi haftaya gidicem inşallah görürüm de sıkıntılı günlerimiz biter kanaman yoksa çokta stres yapma dedi birde kronik hastalıklar olunca değerin böyle olması normal miş tutunmaya çalıyo bebeğimiz dedi inşallah tutunur miniğim
(4,975 puan) tarafından
Ay sevindim canım hadi inşallah haftaya kesenide bebeğini de görürsün ağır iş yapma bu aralar kendine dikkat et sıkıca tutunsun bebek
(1,529 puan) tarafından
İnşallah Rabbım onada ömür vermiştir kucağımıza alırız grip oldum öksürük hapşırık korkuyorum valla birşey olacak diye ilk defa böyle bir gebelik yaşıyorum diğer gebeliklerimde hemen görmüştüm böyle beklememiştim hayırlısı artık İnşallah Rabbım bana bağışlar yavrumu
0 oy
(8,937 puan) tarafından
A vitamini çok fazla olduğundan 17ile 20.haftadan itibaren 2 ayda bi yarım porsiyon yiyebilirsin cnm bende 4 gözle bekliyorum haftanın dolmasını çok canım istiyor :(((
(1,529 puan) tarafından
Normalde çok aramam ama gözümün önüne geliyo bol soğanlı falan :) günümüz dolunca yeriz artık
(8,937 puan) tarafından
Aynen cnm bebisler için sabredecegiz artik
0 oy
(12,685 puan) tarafından
İki kere yedım
0 oy
(1,158 puan) tarafından
2 aylık gebeyken aşermiştim yarım kiloyu tek başıma kızartıp oturup yedim doktorum gebelikte en fazla 3 kez yenilebileceğini söylemişti vücudunda lekede yok bebeğiminde ben bu leke durumunun psikolojik olduğuna inanıyorum neye inanırsanız o olur 
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Leke lafına inanmadım birinci gebelikte yedim bişey olmadı ama kızımda doktor yasak yenmez dedi çok fazla içinde A vitamini içeriyormus ondan yasakladı yemedim 
0 oy
(5,049 puan) tarafından
Hiç duymadım öyle bişey. Bende kansızlık vardı doktorum bol bol et ve ciğer tüketmemi önermişti. Her ay da yedim
0 oy
(9,010 puan) tarafından
İki gebeliğim de de kurban bayramı geçirdim :D yedim de doğradım da çok şükür oğullarım da leke yok. Mesela şöyle derler bizde ciğer yerken bı yerini ellersen kaşirsan o zaman leke olur 
(1,529 puan) tarafından
Evet aynen öyle bir hurafe var kaynanama sordum eskiden yoktu öyle şeyler yiyorduk dedi:))

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 318 göst.
17 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Mercimekinannesi (421 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 289 göst.
10 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Prensess17 (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 295 göst.
24 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 258 göst.
29 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde S...r (88 puan) tarafından soruldu

380,381 soru

11,389,262 cevap

34,894 kullanıcı