+1 oy
664 göst.
Diğer kategorisinde (286 puan) tarafından
Ben genç kızlığımda adet ağrılarım beni benden alıyordu, mide bulantısı bile yapardı, baygınlık geçirecek gibi bile hissettiğim zamanlar oldu. En etkili ilaçları aldığımda bile 2-3 saat sonra dayanılır seviyeye iniyordu. Evlenince geçer dediler, geçmedi, acaba doğumdan sonra mı geçecek yoksa devam mı eder bilmiyorum. Aramızda illaki benim gibi korkunç regl anıları olanlar vardır. Ve bu hanımlar eğer normal doğum da yaptıysa bunu derecelendirerek kıyaslayabilir mi acaba? Lütfen olabildiğince beni korkutmadan objektif ve yapıcı yorumlar yapalım, çünkü şuan gebeyim:)))

49 Cevaplar

0 oy
(1,405 puan) tarafından
ben de feci ağrı cekenlerdenim

sezeryanla. doğum. yaptım hala. ağrısı oluyor. yengem de surkeli hastane de gözünü açardı regl iken. normal doğum. yaptı hem de ilk bebeği 4. 500 kg ikinci 5 kg doğurdu ve dediği regl ağrısı daha kötü normal doğumda bisey yok 
(286 puan) tarafından
Bunu duyduğuma gerçekten sevindim ve rahatladım teşekkürler... Çünkü o ağrıları çekerken doğursaydım çocuğum olurdu dedim kaç kere... Ayrıca doğumdaki gibi aralıklı da değil kesintisiz oluyor regl... Allah'ım tüm kadınların yardımcısı olsun
(140 puan) tarafından
Vala bnde diyordum bu bukadar kötüyse doğum sancısı kim bilir ne kadar zor inşallah aynıdır :)
(150 puan) tarafından
Vala canım  o adet agrilanin nasıl bir agri olduğunu çok iyi bilirim neler cekerdim ya gozlerim bile görmez olurdu kusardim bayilir gibi olurdum kulağım felan duymazdi agridab hiç bsyin faydasi olmazdi ecel gibiydi tobe tobe çok zordu evlnnce geçer dediler ama dahada kötü oldum ben vala taki doğum yapincaya kadr ve hep duyardim doğum sancısı adet agrisinin siddetlisi diye bende i acilara dayandyisam dogumada dayanirim diye korkma ama adet doğum sansicisini çekince adet ağrısı filan neymis diyorsun benimkisi çok zordu şükür gecti o gunler korkma elbet o ordan çıkacak gececek o günler de BNm cocgum suan iki yaksinda ve adet agrim agrr ama oyle dayanamayck sekilde değil en büyük duam bu valla çok şükür gecti o agrilar
-Reklam-
0 oy
(4,176 puan) tarafından
Korkutmak gbi olmason ilk dogumda suni sanci aldim 8 saat.ayni zamanda nst ye bagliyorlar.orda sanci vurmaya basladokca arabanin hiz ibresi gbi rakamlae sayilar yukselio. 70  kusurler benim adet agrimdi ilk hun bacaklarimi hiseetmem agridan adette  yatarim.arada bi bacaklarimi cimdikler yumruklarim his olmaz o siddettir agrim.suni sabcuda 160 lara geldim.dr sord nekadar daha siddetlenince tama dogum zamani dicez en azindan bilir dayanirim.dediko senle ben boyle karsilikli konusamayiz b3 konusurum sen anlamaz dinlemessin.ozaman dogum zamani geldi demek dedi.orda beim film kopdu zaten.acilmada olmadi sezeryana aldilar
(286 puan) tarafından
Anladım canım... Sanırım herkesin doğum hikayesi farklı ve sen gerçekten zor yaşamışsın, Allah kolaylık versin kadınlara valla zor...
(4,176 puan) tarafından
Saol canim. 2. Dogumum da bir okdar kolay ve zevli idi. Spinal enestezi oldum .ayiktim dr knusduk gulduk sakalastik. Hazir karnimi acmisken  yağ tabakalirmdsn kesip atamazmiyiz falan dedim.tuplerimi baglattim o sirara da ayiktim. Cok zevkli idi.3. Ccgu  düşunsem sirf dogum ani icin bile deger yapardim:))
(286 puan) tarafından
Ya normal doğum sancısı dan ziyade suni sancı hep popüler şekilde korkunç anlatılıyor. Zaten her şey normal olsaydı suni sancı da verilmezdi sanırım zaten zor giden bi sürecin içinde olıyor insanlar. Teşekkürler cevabınız için:)
0 oy
(3,700 puan) tarafından
Malesef geçmiyor, geçmiyor. Ağrıdan tansiyonumun düşüp bayıldığımı bilirim. Evlenince geçer dediler geçmedi bebekten sonra geçer dediler geçmedi, geçmiyor 
(286 puan) tarafından
Peki normal doğum mu oldu sizin, 20 üzerinden derecelendirseniz kıyas yapabilir misiniz?
(3,700 puan) tarafından
Kadın doğum hocamız da sağlıklı bir kadının ağrısı olur demişti. Sonuçta rahim bebek için hazırlanıyor bebek olmadığı için o duvarlar dökülüyor ve kaslar kasılıp atıyor o duvarı kanla. Sezeryan ile doğum yaptım. Tansiyonumu düşürecek kadar ağrıyor ki benim ağrım eşiğim yüksektir.  Sezeryan sonrası da çok kasılmam oldu ve doğal olarak ağrılarım da. Hacamat yaptırmadım yaptırmam da galiba
(286 puan) tarafından
Ağrı konusu sorun değil ki, zaten rahimden kan dökülürken illaki ağrı olacak, hafif ağrısa işime devam edeceğim ama ben gibi insanlar hastaneye kaldırılıyor işte, kendinden geçiyor çok zor
tarafından
Ya kızlar bende çok sancı çekerim ama melisa çayı deneyince katlanabileceğim sancılar oluyor. Gerçi şuan hamileyim ama
(3,700 puan) tarafından
Arveles 50 mg içiyorum sabah akşam ağrı kesici içerdim 2.ciyi doğurdum şimdilik olmadım bakalım ne olacak
0 oy
(507 puan) tarafından

Ben bayıldığım günleri de biliyorum sürekli kusardım hastanede iğne yada serumla geçirirdim ilk günü evlendim yine aynıydı. Onun korkusundan sezaryen oldum :)ama doğumdan sonra regl ağrım kalmadı çok şükür. Regl günlerimi dört gözle bekliyorum artık :)

(286 puan) tarafından
Aa çok ilginç hikaye... Sezeryan ağrısı nası oluyo ne kadar suruyo
(507 puan) tarafından
Bünyeden bünyeye değişiyormuş canım. Benim sezaryen doğumumda inanılmaz rahattı 1 gece hastane de kaldım. Bol bol yürüdüm ayaklandım hemen. 1 hafta da tamamen ağrım geçmişti
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Evlenmeden önce de aynı senin yaşadığın şeyleri yaşadım evlendim duzelmedi daha beter oldu günde 2 kere acillik olurdum ya iğne ya serum takilirdi mide bulantisi afedersin kusma el ayak titremesi hepsi agrıdan dolayıydı 2 dogum yaptım o agrilarimdan eser kalmadı sadece ufak ufak can yakmayacak şekilde kasık kramplarim oluyo ama anlık yani bütün gün olmuyo öyle,sezeryan dogumlarim
0 oy
(4,169 puan) tarafından
Evlenince geçer dediler geçmedi doğurunca geçer dediler yine geçmedi ben mecburi sezeryan oldum belki de normal doğum için geçerlidir bilmiyorum kuzum geçen yine iki büklüm oldum o gün eşim ilgilendi çocukla hep 
(286 puan) tarafından
Ben de adetken ayağa kalkamam ki hiç konuşmak istemem konuşulanı algılarım ama korkunç bir duygu durumu olur konuşursam sesimden bile ne kadar acı çektiğim anlaşılır zaten. Mecburi sezeryan derken sancıyla ilgisi olmayan bi durum sanırım?
(4,169 puan) tarafından
Yok canım 39. Haftada olmama rağmen bebek Bi türlü kanala inmedi kontrole gittim suyu baya azalmıs doktor direk doğuma alıyorum seni dedi nasıl ya benim sancım yok ki daha dedim suni sancı verin falan baya direttim doktorum da durumu anlattı eşim de tutturma normal doğum diye hayırlısı böyleymiş demek dedi öyle sezeryan oldum o yüzden mecburi dedim
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Gençliğimde çok ağır geçerdi 

Evlendim gene ağır geçti 

Çocugum oldu gene ağrıyor ama önceki gibi yerlerde sürünerek kadar değil üşüttüğümde sürünüyorum ama 
(1,248 puan) tarafından
Bende usutunce sürünürum öncekine göre buna çok şükür
(286 puan) tarafından
Doğum sancısına göre nasıl kıyas yaparsınız?
(1,022 puan) tarafından
Valla ben doğum sancısı gibi çekiyordum benimki normal insanlara göre kat kat fazlaydı ayağa kalkmam mümkün değildi yatsam sıcak su ilaç hiçbişey işe yaramıyor midem bulanıyor başım dönüyordu felaketi 2 gün falan sürerdi
Şimdi sadece bir gün yoğun sancı oluyor ama gayet rahat yemeğimi yapıp çocuguma bakıyorum ama ağrı tabiki rahatsız ediyor ama gençliğimde ki gibi değil ama ağrı bitiyormuş rahatlıyormussun yalan sadece hafifliyor ayakta geçirebiliyorsun en azından gün içinde yatma ihtiyacı tabikide duyuyorum ağrıyla ama dediğim gibi aşırı değil
(1,022 puan) tarafından
Ha bu arada adet sancısıyla doğum sancısı çok bambaşka şeyler adı üstünde biri ağrı biri sancı ama sancı 1 gün çekiyorsun sonuçta çok korkutma kendini
0 oy
(1,248 puan) tarafından

Bende öyleyim dışarıdan bakınca bile farkediliyor yüzüm kireç gibi olur ellerim titrer karnım bacaklarım öyle kötü bir ağrı ve sancı kii mide bulantısı bel ağrısı hepsi bir taraftan ne bişey yutabiliyorm nede nefes alıyorum kimse parmağını bile dokundurmasn diyorum :))

Çalışırken herkes anlardı benim regl olduğumu o derece kötü olurdum.

Evlenince geçmedi ama doğumdan sonra hafifledi çok az şimdi yine Hamileyim ama öncekine göre ayağa Kalkabikiyorm zorla iş yaparım önceden yataktan çıkamazdm

Sezaryenle doğum yaptım 

0 oy
(877 puan) tarafından

Hiç adet ağrısı çekmeyen ben bu posttan ayrılıyorum:)

(286 puan) tarafından
Çok şanslısın:))
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Ayyy ben halıları kemirirdim. Asla iğne olmadan gecirdigim bı adet dönemi hatırlamıyorum. İlk doğumum dan sonra (sezeryanl) daha hafif. Yine ağrı kesici içmek zorunda kalıyorum ama en azından kendimi yerden yere atmiyodum. Şuan 2 aylık bir kızım daha var. Henüz adet olmadım. Bundan sonrasi ne olcak bilmiyorum.
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Benim de sancılı olurdu baya ama evlenince hafifledi 
0 oy
(546 puan) tarafından
Inanamiyodum ama o agrilar elhamdulillah dogumdan sonra gecti insAllah geri donmez soylemekten bile korkuyorum o derece korkunc agrilardi.Sezeryanla dogum yaptim.Normal dogumu da 28 saat sanci cektim olmadi.Dogum sancisindan bahsetmelerini isteme bence adetle kiyaslanamaz cunku korkma bos yere o gun gelince elbet atlatiyosun soyle dusun adet sancisi her ay gunlerce dogum sancisi bir gun evet cok yogun ama olcak bitcek sonrada bidaha hic agrimaz insAllah.
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Beni anlatmışsın canm hep hastanelik oldum serum yedim geçerdi çok şükür 6 yıldır çekmiyorm   doğum dan sonra geçti darısı başına 
0 oy
(506 puan) tarafından
Acillik olurdum elim ayağım tutmazdi serum iğne yerdim her ay doğum yaptım bu arada sezeryan ağrı var ama çok değil evlendim geçer dediler ama doğumdan sonra azaldi
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Benim ağrılarım uykumdan uyandırırdı. Evlendikten sonra adet olduğum 2 gün sadece yatardım doğum yapalı 7 ay oldu hala adet olmadım ben de çok merak ediyorum. İnşaallah ağrı azalır:)
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Daha dün çektim ilk gün hep ağrım olur zor...

Doğum mmmm tarif edemedim şuan ama suni de karın ağrısı bu ağrıya benziyor geçmiyor 
0 oy
tarafından
Ben her ay acillik olup iğne vs olmadan hafifletemiyordum. Doğumdan sonra ilk 3 ay sorunsuz geçti sonrasında başladı ama eskisi gibi değildi yani önceden o kadar şiddetli yaşadım ki doğumdan sonraki sancılar normal geliyordu canım. Sezaryen oldum ben ama adet ağrısında süper azalma oldu umarım seninde geçer 
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Adet ağrısının geçmesi doğumla alakalı değil ama üşütmekle  alakalı biraz bence ayaklarını sıcak tut sürekli insalah hafifler 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Aslan pençesi çayı için adete 2-3 gün kala sabah akşam birer fincan
0 oy
(144 puan) tarafından
Doğumdan önceye kadar adet ağrım oluyordu olduğum ilk gün evde yatardim Hap içerdim mutlaka birisi bana kalk su getir ölüyorum dese kalkamazdim diz kapaklarım karnım midem basım heryerim agrirdi. Üç yıl önce normal doğum yaptım suni ile, adetim başlayacağı zaman şimdi hiç anlamıyorum ne hap içiyorum ne bişey belli belirsiz bir ağrı oluyor karnimda asla rahatsız etmiyor öyle anlıyorum çok şükür . İlk gün mesela istediğim heryere gidiyorum temizlik yapıyorum eskiden anca yatar kivranirdim 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 40 göst.
15 Şubat 2024 Aile kategorisinde Anneadayi90 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 48 göst.
0 oy
2 cevap 51 göst.
15 Şubat 2024 Aile kategorisinde Anneadayi90 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 125 göst.
15 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bilmem (9 puan) tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,413 cevap

34,861 kullanıcı

...