0 oy
925 göst.
Aile kategorisinde (161 puan) tarafından
Kızlar benim kayınvalidem Kayınbabamla zamanında hepimizin anne babası gibi sıkıntılar yasamıslar. Kayınbabam kayınvalidemi cok sevmemis. Kayınbabam kayınvalidemi sevmediği icin de bizim bu kayınvalide esimi doğurmus ve kocasından görmediği sevgiyi oğlundan görmüs. Esimi kocası yerine koymus ve öyle yetistirmis. Esime kocası gibi davranıyo. Bu sebepten de esimin evlenmesini asla istememis. Esim de beni sevdiği icin zorlamıs( ben bunu evlendikten sonra öğrendim). 1 bucuk yıllık evliyim ama bu 1 yılı 2 kere bosanma kararıyla kaoslarla gecti. Kayınvalidemin beni şutlamaya calısmasıyla diyelim ya da. Esas soruma gelince de kızlar esim bu annesinin kocası rolünü o kadar benimsemis ki kardeslerine "oğlum, kızım" Diye hitap ediyo. Onların babasıymıs gibi. Evlendiğimizden beri ben sanki aslında evli olan ve 3 cocuğu olan bi adamla evlenmişim gibi hissediyorum. Annesi onun karısı kardeşleri de cocukları gibi. Evlendiğimizden bu yana bir kere bile cocuğumuz olsa demedi. Bi kere hastalandım acile gittik doktor gebelikten süphelendi esimin rengi attı hamileyim sandı. Korktu. Bu oğlum kızım hitabı canımı cok sıkıyo. Annesini dısarda bırakmayı kısmen basardı bosanma korkusuna ama hala kardeslerine böyle hitap ediyo. Esime sürekli kardeşlerinin her ihtiyacında yanlarında olmalıyız onlara destek olmalıyız ama sen onların babası değilsin abisisin ve evlisin yapacağın ve yapabileceklerin sınırlı bunun farkında mısın diyorum yok öyle bi sey diyo. Es kaza benim cocuğum olsa ona karsı tutumu ne olur hic bilmiyorum. Cok üzgünüm. Ben asla cocuk sahibi olamicam heralde :((

26 Cevaplar

+3 oy
(1,369 puan) tarafından
Hayatımda böyle sapkın bişey daha duymadım 
-Reklam-
+1 oy
(3,230 puan) tarafından
Tövbe tövbe yaa annesi karısıymış gibi demeyelim de evin sorumluluğu eşindeymiş gibi diyelim 
+1 oy
(2,630 puan) tarafından
Çocuk yaparsan kendi hayatini bitirirsin!

Bu adama çocuk yapan kadinin zekasindan şuphe ederim ben 

Bacim ya resti çekeceksin yada ayrilacaksin

Yada herşeyi kabullenip çocugunu dogurup kaynananin eşine yaptigi muameleyi istemeden farkinda olmadan sende kendi evladina gostereceksin
+1 oy
(6,454 puan) tarafından
Kullandığın kelime çok yanlış. Annesi oğlunun karısı ne demek umarım eşine de böyle söylemiyorsundur. 

Kaynanana gelince bilmiyorum seni nasıl şutlamaya çalışıyor ama eğer hoşuna gitmeyen şeyler yapıyorsa görüşmeyi kes eşin bu konuda senin yanında olmaz mı? Adaletli biriyse destekçin olur.
(6,454 puan) tarafından
Evet yaşamayan bilmez çok haklısın bu yüzden karışma diyorum sana çünkü yaşamamış olan sensin. Bizde de bir baba yoktu vardı ama baba değildi. Bizdik kardeşimin babası annesi. Bende kardeşime oğlum diye hitap ederim.
(6,454 puan) tarafından
Sen boş yere canını sıkıyorsun. Sana yanlış yapılırsa haksızlık yapılırsa sesini çıkar elbette ama onların arasındaki bağa karışmamalısın.
(161 puan) tarafından
Bunda haklısın ben eşime dedim zaten. Anneni de yaralarınızı da anlıyorum ben yaşasam delirirdim dedim. Ama yaşamadım dedim. Benim üzüldüğüm konu orda da yazdım hamileyim sanınca bile korktu. Canım yandı. Bi kere cocuk hayali kurayım dedim benim zaten üc tane cocuğum var dedi. Bir kadın nir es olarak canım yandı benim de. Ama ne demek istediğini anladım tabiki teşekkür ederim
(3,739 puan) tarafından
Annesinin yaşadıklarını eşine yaşatmaya hakkı var mı ? Severek evlenen genç bir çiftin 2 defa boşanmaya kalkması ne kadar sağlıklı? Hani şu dizilerde gördüğümüz kısır döngü devam ediyor sağlıksız ilişkiler sağlıksız çocuklar eşi de onlardan biri ve bir çocuğu olursa babası gibi olacak. Hepsinin toplu tedaviye ihtiyacı var bence.
(1,165 puan) tarafından
Bizde babamızdan çektik annem hala çekiyor ne demek bir annenin oğluna erkeğim demesi. Birde aralarındaki ilişkiye karışma diyorsunuz. Ne saçma bişey ya. Bende kardeşime yeri geldi anne yeri geldi baba oldum. Ama yerimi her zaman bildim. Kardesinize oğlum demenizle çocuğunuz yerine koymanız ve çocuk olacak diye korku hissetmeniz aynı şey değil. Burda ilişki sarmalında ciddi sorun var ve bence tedavi olacak bişey değil. Bir anne eşinden sevgi gormuyor diye illa oğlunu eşi yerine koymasına gerek yok evlat sevgisi eş sevgisinden de evladir
+1 oy
(3,146 puan) tarafından
Bir yorumda yazmışsın ya eşin benim zaten üç tane çocuğum var demiş aklıma kötü kötü şeyler geliyor ensest ilişki olabilir aralarında sen yinede çocuk falan yapma bu adama 
(161 puan) tarafından
Sanmıyorum o kadar değil ama, öyleymis gibi bir abartı icindeler
0 oy
(3,597 puan) tarafından
Şu durumda zaten çocuk düşünme sizin evligiliginiz pamuk ipliğine bağlı gibi geldi bana eşinin huyu değişir de çok ama çok zaman sonra o zamanda iş işten gecmis olur zaman gider gençlik gider 
0 oy
tarafından
Benim eşimin tarafı hep öyle konuşur bende yavrum derin kız kardeşime 8 yaş var aramızda 
(161 puan) tarafından
Eşim babaları gibi davranıyo burda hitabından rahatsızlığımdan bahsettim. Abisiymiş gibi davransa isterse sevgilim desin ne dediğine takılmam. Babaları hayatta ve buna rağmen baba eşimmiş gibi bir tavır var evde. Kayınvalidem sırf bu yüzden defalarca beni şutlamaya calıstı. Cünkü esimi kocası gibi görüyo
tarafından
Anladım rabbim yardımcın olsun inşallah
0 oy
(9,008 puan) tarafından
O ne saçma şeymiş öyle. Eşin kaç yaşında 
(161 puan) tarafından
28 yasındayız ikimizde
(9,008 puan) tarafından
Valla küçük de değilmiş. Koca adam yani. Hiç normal değil. Kaynananın psikolojisi iyi değil heralde.
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Sen ciddi misin yaa söylediklerinde bacım bu nasıl bir olay böyle senin acilen o kaynananın tedavi olması gerek kocanda dahil herkes yerini bilecek keşke en başından deseymis sana niye bu gerçekleri evlendikten sonra söylüyor bu ne saçmalık ay nasıl sinirlendim 
(161 puan) tarafından
Benim yanımda eşime erkeğim falan diyo. Gurbetteyiz Allahtan. Senede 10 gün görüyorum ama onda bile katlanamıyorum hallerine. Sümük gibi yakamızda sürekli. Her gün arıyo esimi her gün ***** ***** muhabbetler. Sinir hastası oldum
(2,165 puan) tarafından
Ahh canm senin yerinde kim olsa kafayı yer valla
0 oy
(1,387 puan) tarafından
Bence terapiste gitmesi lazim esinin boyle saglikli bir iliskiniz olmaz gibime geliyor 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Annesinin kocası gibi davranıyor demek yanlış canım evin sorumluluğu ve büyüğü olarak onu sayıyorlar diyelim biz ona 
(161 puan) tarafından
Annesi erkeğim diyo? Kayınbabam hayatta yaşıyo yani sayılması gereken birisi zaten var öncelikli olarak. Ne demek istediğini anladım ama durumu özetleyen kelimeler ne yazık ki bunlar
(7,376 puan) tarafından
Bence kaynanan abartmış canım eşine karşına al çok detaylı bir şekilde hoşuma gitmediğini soyel bence
0 oy
(48,759 puan) tarafından
boylede çocuklara bagimli olmamak lazim ya yazik evlendikleri kisilere
0 oy
(13,361 puan) tarafından
Böyle tanıdığım birileri var maalesef benim erim oğlumdu diyen bizde eşim yerine er denir ve o evliliğin içinde gelini kendine rakip görürler hatta çoğu zaman analık kozunu kullanarak ona üstünlük sağlarlar çocukların olursa sıkıntı olur mu bilmiyorum ama muhtemelen zaten çocuğu olan birine çocuk doğurmuşsun gibi olur hatta bazen kardeşlerini senin çocuklarından üstün tutar ve maalesef bu durum anne vefat edene kadar bu şekilde sürecek 
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Eşinin ve annesinin destek almasi lazım normal değil benim annem de babamdan sevildiğini hiç duymamış ama abilerime karşı böyle bi tavrı hiç olmadı 
(161 puan) tarafından
Boşanma kararı aldığımdan dolayı biliyolar, ailem tepki gösterdi kayınvalidemler aileme de küstü. Görüsmüyolar ailemle
(2,651 puan) tarafından
Kim olsa tepkili olur ki zaten hadi baba figürü olmasa bi yere kadar ama anne oğul ilişkisi sorunlu annesinin yardım alması lazım
(161 puan) tarafından
Yardım alacak birisi değil, tüm sülaleyle küs geçimsiz kavgacı bi tip. Etraflarında bi tane akrabaları yok herkesle bi problemi var nedense hep kendisi haklı
(2,651 puan) tarafından
Değişik bi durum ne desem bilemedim her anne evladına düşkündür gözümden sakınırım oğlumu ağlasa içim gider ama bu fazla Allah kurtarsın mı diyim bol bol sabır versin Rabbim sana
(161 puan) tarafından
Teşekkür ederim aminn
0 oy
(5,006 puan) tarafından
Bütün soruları ve yorumları tek tek okudum çok tuhaf geldi aklım almadı bı türlü bir anne nasıl bu şekil olabilir bu nasıl bir hastalık ki 28yas öyle çok büyük bir yaşta deil bu adama nasıl bı sorumluluk aşılamis
(161 puan) tarafından
Sen gurbetlerde çalışırken sana koli koli yiyecek yaptım yolladım sen de bana bakacaksın diyo esime erkeğimsin diyo falan filan bu gibi bir sürü sey. Yargılayanlar da var beni ama bu durum bana cok fazla
(5,006 puan) tarafından
Yapacak tabi annesi deil mi mecbur buna . Tamam baksın annesine ama öyle vıcık cıvık  hareketler laflar bnmde midemi bulandirir iyiki sözde gurbetteymissiniz
(161 puan) tarafından
Gurbette olmasam ne yapardım bilmiyorum. Telefonla halletti ya işini. Evliliğimi zehir etti yeterince
0 oy
tarafından
kendini cok.iyi ifade ettin tebrik ederim :)
0 oy
(3,108 puan) tarafından
Bir psikologdan duymustum kocasindan ilgi görmeyen karilar genelde böyle ogullarina sarıyor diyordu ama eşin bu zihniyetle büyüdüyse ondan kurtulması zor. Ayrıca neden korktu hamilelik zannedilince çocuk istemiyor mu
(161 puan) tarafından
Istemıyo. Kardesleri onun cocuğu gibi olduğu icin çocuktan bıkmıs
0 oy
(439 puan) tarafından
Erkeğim derken belki kotulukten demiyodur.evladi sonuçta günaha gireriz ben kimseye öyle deyipte iftira atamam evlat baldan tatlıdır canın kanın hatta oğluna çok düşkün beliki seni istemiyo kıskandırmak için erkeğim diyodr herşeyi kötüye yorma sakın bu dunyanj. Öbür tarafida var günaha girme.. eşine gelirsek kardeşleri onun elinde büyümüştür o bakıp ilgilenmistr ailesine çok asiri düşkün belliki aklına kötü getrme sakın canım yinede Allah yardımcın olsun 
(161 puan) tarafından
İnşallah öyledir teşekkür ederimm amin
(439 puan) tarafından
Bı anne oğluyla kesinlikle öyle şey düşünmez evladın varmı bilmiyorum ama çok seviliyo canım
0 oy
(13,887 puan) tarafından
insAllah düzelir esin çocuğun olmasını istememesi çok garip ya  nasıl istemez
0 oy
(285 puan) tarafından
Çok zor bir durum gerçekten.. Benm kaynanamda sürekli benimle bir iddaa yarış halinde. Sürekli oğluna yaranma derdinde ne yapsam aynısını yapar falan filan 7sene olcak eşim daha yeni yeni görmeye başlıyor önceliğinin benm oldugunu anlamaya baslıyor tabi defalarca kavga boşanma konularından sonra bu kıvama geldi.. Turşumu kendim kuruyorum diye kafayı yedi kadın neymş o kurcakmış turşu kuramıyor bozuluyor bozuk şeyi veryor yiyin diye çöpe atyorum dyorum bugün yne yollamış oğluyla direk çöp.. İçinde ne varsa erimiş gitmş.. Daha eşim dio çok güzel olmuş :D ye o zaman dedm yemiyor annesinede toz kondurmuyor.. Bence çocuk istemyoruz ya diyerek onun aklına gir aile terapistine götür çocuk sebebiyle gidyorsunuz diye bilsin bütün sorunları anlat.. Ancak öyle çözülür bence.. Haa bende yapcam terapist araştırıyorum ama fyatlar çok fazla para biriktiriyorum bir yandanda götürcem eşimi evliliğin ne oldugunu hala anlamadı çnkü 2çocugumuz var bizim birde

İlgili bir soru bulunamadı

381,453 soru

11,420,119 cevap

34,975 kullanıcı

...