0 oy
290 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (271 puan) tarafından

Benimki almaz ne zmn istesem ne gerek var KİRADAYIZ der:( halı örtüsü istiyorm halım yok kayınvaldem iki tane verdi ama cok eski halı örtüsü sart ve ben hiç begenmedim cocuklar kücük parkeler kapansın diye serdim mecbur al dedim almam kiradayız der örtü al bari diyorum onada tık yok avize istiyorm yok perde istiyorm yok yemek masası istiyorm yok hersey yok diyor cok üzülüyorum benimde evim qüzel olsun istıyorm kiracı da olsak mal yine bizim hiç bunuda alalım hatun evimiz böyle qüzel olur dediqini hiç duymadım bazı seylerim ikinci el ona bile söyleniyor ben hiç mutlu deqilim simdi dünya malı dersiniz ama ben esya mutlu oluyorm ama eşim hiç beni mutlu etmez :'( layık deqilmiyim acaba neden bana hiç değer vermez 

20 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sağolsun alır kocam 

İlk evliyken ben öyleydim kirada oldugumuz için çok esyam olmasın derdim ama olmuyor maalesef öyle haklısın 
(271 puan) tarafından
Ben salona qiriyorum uyumsuz hersey mutsuz oluyorm
tarafından
Yok şükür evlenirken gönlümce aldım ama ek oda yaptık oturma odası olarak falan ben gereksiz demiştim baştan ama lazımmış eşim almaktan geri durmaz eli açıktır
-Reklam-
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Benimki karışmaz ama işte huy suy ne diyim ki değişmiyor insan 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ben şu kafayı anlamıyorum. Kiracısın diye neden istediğini yaptıramayasın. Kiracıyım tv ünitesi küçük alayım, Kiracıyım masa almıyım, Kiracıyım bilmem ne. Ne oluyo kiracı olunca. Bende Kiracıyım herşeyi istediğim gibi yaptırıp alırım taşınırsam alır götürürüm yani bu kadar basit. Kocan almıyorsa sen al para biriktirip
(271 puan) tarafından
Onuda vermez versede hesap yapıor
0 oy
(8,329 puan) tarafından
Sagolsun alır alamazsa da acıklar alamam diye kıracıyım bende 
0 oy
(89 puan) tarafından
Gücü yettiğince alır canım. 
(271 puan) tarafından
Ne güzel masallah
0 oy
(5,357 puan) tarafından
Benim eşimde öyle kredi ödüyoruz der hemen ama kendi sigara içer gezer tozar. Bencillikten bu ama ben çok takarsam internetten de olsa alırım yüzüne vuruyorum kendi harcadigini
(271 puan) tarafından
Benimkide herqün rahat iki paket sigara alır 33 tlden 66 tl ediyor kolasını sodasını eksik etmez
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Çok şükür çok pahalı olmadıkça alır 
0 oy
(7,429 puan) tarafından
Herşeyimi alır şükür parası varsa kırada oturuyom ne alaka eşya alırsın durur ev alırsın orda kulanırsın
0 oy
(2,156 puan) tarafından
Ben 3 senelik evliyim bende evimde hoşuma gitmeyen şeyleri değiştirmek istiyorum bazen ama eşim de kiracıyız diyor ama ben hak veriyorum inşallah ufukta ev almak görünüyor kendi evime gidince hepsini yapalim dedik ama halı örtüsü şart bence ben çocuktan dolayı beyaz halı kullanamıyorum annem verdi sağolsun onun üstüne aldım geçen sene
0 oy
(11,309 puan) tarafından
Bazen reklamlardaki şeylere ne güzeller derim ne gerek var der zaten benim de istediğimden değil bazı şeylerde bende taşınmayı bekliyorum ama bazılarına eşim de gereksiz gözüyle bakıyor ama almam demedi hic
0 oy
(8,936 puan) tarafından
Bisey sorcam sen bu adamla evlenirken neden bisey aldirmadin yada karakteri böyleydi madem neden evlendin
0 oy
(469 puan) tarafından

Dün eşim bi video izledi yanımda videoda adam Biz 500 lirayla evlendik o da nikah ve nikah şekeri içindi. Ne beyaz eşya ne beş milyarlık mobilya aldık eşim de istemedi. İnsanlara lüks yaşamalılar herkesin evi lüks olmalı her şeyi eksiksiz olmalı diye zorluyorlar herkes öyle evlere özeniyor evler dolu ama boş aslında. Eşim birlikte vakit geçirelim gezelim isterim başka bir şey istemem dedi Ben de isteklerini yerine getirmeye çalıştım hep böyle daha mutluyuz aylarca eşya borcu ödeyip birbirimizi unutmadık gezdik eğlendik sohbet ettik bize yetti. İkinci el eşyayla da çamaşırımız sorunsuz yıkandı. diyordu. Eşimde döndü sarıldı bana baya uzun sarıldı cünkü ben de bir şey istemedim. Evden çeyizimi de sessiz sedasız akşam vakti çıkarttırdım eşime ki eğlence isteyen para isteyen olmasın yoktu biliyordum hiç bir şey beklemedim istemedim. Mecbur çocuk olunca bulaşık makinesi aldırdım bi o da mecburiyetti. Bizim kendi evimiz sayılır bina aile binası tapu bizde değil biz de her an halası çık derse kapıdayız ama kendi evimiz olsa da sorun etmezdim. Ben de özeniyorum para biriktirip en uygununu bulup almaya çalışıyorum. Eşim alma demez biz de bi halıcı da yüz liraya hali bulup aldık birden fazla almayalım demişti şimdi pişman bin olmuş çünkü :D Yeni evimiz olacağı ne malum hergün fiyatlar artıyor falan deyin. Eşiniz siz küsüp çekildikçe her isteğinizde nasıl olsa küsüyor barışıyoruz der her isteğiniz askıda kalır öyle. 

0 oy
(10,047 puan) tarafından

Esimin almasina gerek yok kendim aliyorum :D

0 oy
(448 puan) tarafından
Benim eşim fazla sever almayı aldırmayın bende bunu sevmiyorum bugün krediyi yatırdı ne istersen al ihtiyacın varsa diyor mesela kızıma basket potasi al diyor bahçe tipi 500 tl  değmez diyorum al diyor yani bende kiradayim ne gerek var doğumum var haftaya özelde yapacağım bur dünya masraf ama yine de kismaz hiç ne yemeden ne içmeden  bazen güzel ama bu şekilde oldumu borç varsa ödenmiyor 
0 oy
(5,049 puan) tarafından
Ay kocanın da cimrisi hiç çekilmiyor gerçekten. Sağolsun eşim hiç ikiletmez. Kış geldi çamaşırlar kurumuyor diye kurutma makinesi istedim 1 hafta önce dün almış bugün monte edildi. Bizde kiracıyız ama eşya bizim sonuçta. Eşin eve harcama yapmayı gereksiz buluyor. Halı varsa vardır uyumu onun için önemli değil demek ki. Allah yardımcın olsun
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Eşya olarak mı diğer konularda da mı aynı....
0 oy
(265 puan) tarafından
Vala 5 liralik biseyi bile al desem ne gerek var milet para toluyor ev almaya sen boş şeyler istiyorusn der baktm almiyor bnde evde mal yaptim kndime hali perde supurge makinasi hali osrtusu tava yorgan yani eksik olan herseyimi kndim aldim
0 oy
(1 puan) tarafından
Kuzum yanlış anlama sen nerelisin 
(271 puan) tarafından
Eskişehir
(1 puan) tarafından
Ben seni Azerbaycanlı zannettim de yazı yazma şeklinden
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Ya her şey o kadar pahalı ki bir market alışverişi için giriyorsun içinde peynir yok tavuk yok et yok 300-400 lira verip çıkıyorsun hani belki o yüzden öyle düşünüyordur eşin benim eşim de kartları bendedir ama ben gene danışırım bir şey alınacağı zaman çok gerekli değilse benim eşim de almaz ama ben gerekli olduğunu ikna edersem alır
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Kocan cins anacim bi modelde bizde var gorumcemin kocasida ayni gorumcemin uygulamayi kullanmadigini bilmesem  o mu yazdi derdim gorumcem merdiven silmeye gidiyo igne oyasi satiyoda oyle aliyor onada karisamaz kizin zaten kendi parasi bacim birak eşyayi bogazinada ayni peynir al der ne gerek var ekmege bile un aliyimda evde yap diyo daha neler neler bunlarin huyu o huyu batasica 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 62 göst.
8 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Ipek41 (7,376 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 389 göst.
22 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Elifylmz0660 (1,195 puan) tarafından soruldu
0 oy
51 cevap 833 göst.
15 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 168 göst.
9 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,322 soru

11,387,233 cevap

34,888 kullanıcı

...