0 oy
70 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Oğlum kaç gündür kasindı durdu ilk olarak yüzünde kol ve bacaklarda sivilce gibi lezyonlar çıktı. Daha sonra karım bölgesi popo kısmı ve baş kısmında kasintiyla kızarma ve kabarma olurdu kaşıntı olmayınca gözle görülür birşey olmazdı. Bugün hastaneye gitti egzema olmusuz kafamda sorular var bilgisi olanlardan yardım alabilir miyim ???

Dar kıyafetler (kilotlu çorap gibi) egzemayi tetikler mi ? 

Sıcak egzemayi hortlatir mi ? 

Özel bir şampuan mi kullanmak gerekir (doktora yazdım henüz donmedi)

Nelere dikkat etmem lazım benimle tecrübelerinizi paylaşır mısınız ??? 

Bu kadar soru sorup adamı darlamak istemiyorum zira aklımda bir sürü soru var. 

Not: ben randevuya yetişemedim eşim onu götürdü. 

3 Cevaplar

0 oy
(2,203 puan) tarafından
Benim kızımda da var ama sebebi süt ve süt ürünü alerjisi . Diz arkası dirsek içi yüz bileklerin içi omuz arkası.  Kortizonlu krem kullandık baya Bi ama hep tekrar etti. Bebek bakımı bölümünde biri profesör reçetesi paylasmis . Ekran fotosu alıp yaptirdim sukur 7 8 ay hiç çıkmamışti.  Son 1 aydır süt kaşar peynir fazla yedi yine çıktı o karışımı kullaniyorum yine . Sizin egzama sebebini öğrenmeniz lazım ve malesef bu illet ömürlük birsey
tarafından
4 aylık falanken alerji olmuştuk doktor yumurtadan olur demisti küçük cocujtan hemen kan almayalım demişti. Yumurta çikolata kuruyemişi kestim yavaş yavaş ekledim bir sıkıntı olmamıştı son zamanlarda sadece yumurta yedi ancak o dönemde henüz çikolatayla tanismadigi için birşey olmamıştı çikolata yer yemez olmaya başladı.....onu ve yumurtayı kesecem bakalım yüksek ihtimalle çikolatadandir doktor ilaç yazmış yüzde doksan geçer bir haftaya bir daha gel geçmese yine bakarız demişti artık alerji testine gönderir herhalde umarım geçer de gerek kalmaz.
-Reklam-
0 oy
(6,512 puan) tarafından
Terletme pamuklu kıyafetler giydir canım kıyafetlerini çift durulamada yaparak yıka ve ayrı yıka egzama için şampunlar var ondan kullan lifleme vücudunu her gün banyo yaptır ve her banyodan sonra muhakkak nermlendir bütün vücut olarak egzama kuru alanları çok sever ben has zeytinyağı ile nemlendirdim çok faydasını gördüm bebeğin kaç aylık geçici bir egzama mi yoksa kalıcı mı bizimki geçiciydi böyle yaparak 1 ayda geciridm ben 
tarafından
Bizimkine de %90 ihtimal bir haftaya geçer demiş. İnşallah geçer sizin bebek de alerjik miydi herhangi birşeye alerjisi var mı ???
(6,512 puan) tarafından
Yokdu alerjisi falan canım inşallah geçer bide başka birinin yastığına falan yatirtma kendi yastık kılıfınıda yıka bebeğin az deterjanla çift durulamada
tarafından
Tamam canım çok teşekkür ederim
0 oy
(3,038 puan) tarafından
Dar kıyafetler külotlu çorap etkiler giydirmeyin sadece pamuklu ve geniz giydirmeniz tavsiye edilir.

Sicak ,terleme ,sicak banyo suyu tetikler

Egzama durumlarında daha doğal yakın içeriğinde bil nemlendirme olan şampuan ve jeller kullanılması tavsiye edilir ve bol losyon nemlendirici kullanimi günde 3-4 kez tum vucut atakngecince 2 kez kullanılabilir.. 

Yün den sentetikten uzak tutmanız gerekir beslenme kaynaklı mi gozlemlemeli gerekirse alerji testi yaptırmanız gerekir Triko giymemeye çalışın yelek dahil yaka kısımları boynuna değer.Sık kıyafet değişimi deterjan kullanımında doğal içerik tercih edilmeli vs
tarafından
Çok teşekkür ederim canım. Doktor yüksek ihtimal geçer demiş haftaya kontrol var. Geçer umarım hala da geçmemisse alerji testine gidecez artık

İlgili sorular

+1 oy
12 cevap 557 göst.
0 oy
3 cevap 79 göst.
22 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Selimin annesi (9,021 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 132 göst.
4 Mart 2024 Diğer kategorisinde Aye1 (436 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 59 göst.
11 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Prensannesi44 (8 puan) tarafından soruldu

380,982 soru

11,405,819 cevap

34,944 kullanıcı

...