0 oy
169 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar ben tuvaletimi yapamıyorum. Makat çatlağım var çok acı çekiyorum kanamam oluyor. İshal ilaçları mahvediyor tansiyonum düşüyor. Midem bulanıyor. Etkisi de zaten 6 8 saati buluyor. Bende lavman yapıyorum ne yapıym. Zararı olur mu sizce. Birde lavman karışımını evde kendim hazırlıyorum.

Kaynatılmış soğutulmuş su.

Zeytinyağı birde az birşey sirke koyuyorum

Zararı olur mu sizce. 30 Aralık da randevum var. Lazerle yakıyorlarsa yaktırcam. Çekilmiyor bu dert valla. Yaşayanlar bilir. 

5 Cevaplar

0 oy
(423 puan) tarafından
Lavman yapman sıkıntı değil ama bu lavmani kendin hazırlaman sıkıntı olabilir ya zeytinyağını lavman yapmak yerine icsen fayda etmiyormu bilemedim kuzum ama dübür deniyor makata Allah korusun kötu şeye cevirmesin sen genede doktora danışmadan yapma 
tarafından
Aidin salihin tarifi canım. Çok koymuyorum zaten bir tatlı kaşığı
-Reklam-
0 oy
(103 puan) tarafından
kendin mi yapiyorsun ilk defa duydum  sezaryan sonrasi kabizlikta bile bir kac gun diyor kullan dr sonra sakin kullanmayin bagirsaklar tembellesiyor lavmandan dolayi bilincsizce birsey yapma sagligini bozarsin tumden gecmis olsun bu arada
tarafından
Aidin salihin tarifi canım. Zararlı olacağını düşünmüyorum. Eminim diğer ilaçlar daha zararlıydı. :( beni mahvettiler
tarafından
Çok sağol bur arada
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Sık sık yapmak doğru değil ben doğumdan sonra dikişler yüzünden ikinamadigim için 2 kere yapmak zorunda kaldım 
tarafından
Anladım
0 oy
(2,251 puan) tarafından
Öyle yapmak yerine Alizade papatya çayı var aktar ve internette bulabilirsin akşam yatmadan önce bir çay kaşığı ağzına atıp suyla yut sabah tuvalete çıkarsın hiç ishal felan da yapmıyor bende doğuştan bağırsak tembelliği var birçok şey denedim ameliyat oldum olmadı en son bu bitkisel karışımı eşimin aktar arkadaşı önerdi sağolsun bu beni kurtardı Elhamdülillah 
tarafından
Sizin ki normal bir insanın olacağı türden kabızlık canım. Benim kabız olmamı tetikleyen hastalık makat çatlağı. Ve Ne yaparsam yapayım ön kısmı kabız oluyor. O da yırtılmaya ve çatlağın iyileşmemesine sebep oluyor. Önden yumuşatmadan tuvaletimi yapamıyorum malesef :(
(2,251 puan) tarafından
Bende çatlak ameliyatı oldum zaten ve şimdi iki taraftan çatlamış sadece bu ilaçla yumusatabiliyorum
0 oy
(7,787 puan) tarafından
Lavman bağırsaklarında fazlaca gaza sebep olur. Bu da ağrıya tabi ki. Bence kendini bu kadar lavmana alıştırma. Zararlı tabi

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 97 göst.
22 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde byebruss (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 64 göst.
3 gün önce Diğer kategorisinde Ftmaa (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 123 göst.
8 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Farah00 (77 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 186 göst.
23 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lavinya01 (258 puan) tarafından soruldu

381,761 soru

11,429,047 cevap

34,989 kullanıcı

...