0 oy
1,355 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Arkadaşlar ben çalışıyorum bebeğim bakıcı  öğlene kadar bakıyor ,bugun işten geldim bebeğin bezini ıslak mendilini pijamasını indirmiş yani altını almak üzereydi ben gelince tam altını alıyordum sen geldin dedi ve pijamasını geri kaldırdı,gitti Bi baktım çocuk beline kadar büyük tuvaletini yapmış bu normal mi

Ayrıyeten öğlene kadar gelen bakıcınız evinizde kahvaltı yapıyor mu 9 dan 11 30 a kadar olan süre zarfında 

26 Cevaplar

+9 oy
tarafından
Sen çocuğunun altını değiştirdiğinde beline kadar hiç yapmiyormu?

7&24 kızımın yanındayım. Ben temizlerken bile bazen beline kadar yapıyor . Ne var bunda.

Ayrıca bakıcım yok ama evimde yediği hiçbirşey gözüme batmazdi.

Babamın bir lafı var. Allah yenilen yere verir der. Yesin iki peynir zeytinin lafı mı olur

Bebeğine yedirmiyormu işte ikisi bir yer
(590 puan) tarafından
Keşke çokça artı verebilsem ++++
(4,164 puan) tarafından
Canım çocugun beline kadar yapmasının bakıcı ile alakası yok çocuk o halde iken bakıcının altını değişmeyip bırakmasından şikayetçi bence arkadas ve haklı da onu öyle bırakacaksa ne diye daha çalısıyor bakıyor çocuga
(262 puan) tarafından
Yani sen geldin diye refleks olarak altı açık kalmasın diye bir an da pijamasını çekmiş olabilir yani. Ben çok bisey göremedim açıkçası he altı pis kapalı halde dolaştığını görseydin belki derdim ama anlık biseydir yani büyütülecek bisey yok bence. Yeme içme konusun da da yesin içsin sanki o kadar saatte eve silip süpürecek değil ya iki dilim ekmeğin lafıni yapmazdım ben herhalde.
tarafından
Yok ağzıyla söyledi sen geldin artık dedi ve önünde oturuyordu ben gelince kalktı,lafını yapmıyorum zaten ilk gün ben hazırladım masasını sadece fikir almak istedim
tarafından
Bu yazıdan tavrımı anlayamazsın,hiç tartışmacı biri de değilim,ben senin yazdığını tuhaf gördüm,sen de benm... birbirimizi yanlış anlamış olabiliriz sorun değil
-Reklam-
+1 oy
(3,141 puan) tarafından
Kadın niye sırtına kadar kaka yapmista bekletmis diye söylememiş ki. Demek istediği sırtına kadar çocuk kaka yapmış bakıcı da çocuğun pijamasıni indirmiş ıslak mendilini hazırlamış tam bezi acacakken annesi geldi diye altını değiştirmeden geri pijamayi çekmiş ona kızmış. Bence gayet haklısın. Ne demek kaka yapmış çocuğun altını değiştirmeden geri kapatıyor. Kahvaltıda bence 2 buçuk saat için verilmez ama kahvaltı yapmak isterse bende niye yapıyorsun diyemem yani.
tarafından
Çok sağolun tercüme ettiğiniz için
(3,141 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Yanlış anlaşılmışsın bacım doğrusunu anlayınca gayet haklisin yani
0 oy
(799 puan) tarafından
9 dan 11 BUÇUK çok kısa deyıl mi
tarafından
Evet kısa iş yerinde arkadaşlardan dolayı sağolsun lar idare ediyorlar
(799 puan) tarafından
MasaAllah çok güzel ama ınsaAllah tamamı ile senin bakıcağın günlerin olur
Bu onun için en doğrusu
tarafından
Evet bazı süphelerim var ben giderken yeni kalkmış oluyor,geliyorum uyanık kaç ta uyudu diyorum 9 30 diyor nasıl oluyor anlamıyorum uyutup kahvaltı yapıyor diye düşünüyorum
(799 puan) tarafından
Ne kadar veriyor sun aylık
tarafından
Hafta da bazen 2 bazen3 gün geliyor bin lira veriyorum ,ilçedeyiz
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Evinde yapsın canım 3 saatte neyin kahvaltısı slt almaya gelince seni görünce mi yaptı yoksa zaten alıyormuydu
tarafından
Alıyordu ben gelince almadı,pijamasını geri kaldırdı ,senn geldin artık dedi o gitti ben aldım altını
(6,441 puan) tarafından
O neymiş öyle
tarafından
Valla kahvaltıda gözüme batmazdı da bazı hareketler üstüne binince tuhaf oldum kahvaltı yapıyor ama mama biberonunu yıkamıyor
(6,441 puan) tarafından
Yani anlamadım canım değişik başkası olsa yapar ama bu yapmıyor
0 oy
(4,164 puan) tarafından
Öğretmen misin canım niye o kadar kısa süre komsun falan mı hani samimi bulup mu böyle sen geldin sen değişirsin artık modunda acaba 
tarafından
Yok sağlıkçıyım canm yok hiç tanıdık değil ,evet sen geldin dedi pijamasını kaldırdı ve gitti
(4,164 puan) tarafından
Yabancı ise hiç çekinme bence söyle o zaman canım tamam kahvaltı etsin ki o kadar kısa sürede bence evinde yapıp gelmesi daha uygun ama insan evimde yeme diyemez sonuçta ama altını almayıp kapatması kabul edilir değil bebeğim pişik oluyor lütfen altı kirliyse bekletmeden değişin de hayır pijamayı da indirmiş yani insan alayım da öyle gideyim der eline yapışacak değil sonuçta
tarafından
Tabi diyemem asla hatta ilk gün sofrasını ben hazırladım kahvaltı yapmadıysanız yapın diye ,baktım diğer günler devamlı yapıyor bunu kendine hak gördüğünü düşünüyorum
0 oy
(12,985 puan) tarafından
Kahvaltı yapmadan geldiyse yapabilir bence ama alt alma durumunu anlamadım almadan bıraktı mı yani öyleyse güven problemim olurdu benimki de geçen eşim aldı getirdi çocuğu altına yapmış zamanı mı yoktu sonra mı yaptı özellikle mı değiştirmedi bilemiyorum aklıma takılmadı değil 
tarafından
Evet almadan bırakıp gitti,zaman problemi yok
(12,985 puan) tarafından
Bu konuda konuşmalısın bence çocuk bakmak kolay bir iş değil  sorumlulukları var
0 oy
(1,506 puan) tarafından
Tuvaleti normal belki bianda çok yapmistir ama süre azmis kahvaltı bilemiyorum 
tarafından
Problem çok yapması değil beni görünce altını almaması
(1,506 puan) tarafından
Ha o zaman ayrı canım bilemedim
0 oy
(2,871 puan) tarafından
Yeme içmesine insan bişey diyemez 

Tabi çok afedersin bazıları var yokluktan çıkmış gibi yer dolabı resmen süpürür

Sonuçta bakıyor acıkır yer  okey 

Ama bebeğin beline kadar taşımasını bilemedim

Çiş dolumuydu hani mesala oğlumun altını bazen geç alırım baya dolmuş oluyor büyük tuvaleti

Çisi bez baya şişiyor

Eğer öyleyse bayana söyle derim maksimum 3 saatte al 

Büyük tuvaleti varsa hiç bekleme diye
tarafından
Hiç almamış canm zaten temiz poşet bırakıyorum
(2,871 puan) tarafından
O zaman biraz sıkıntı
tarafından
Zaten almaması sorun değil ben sabah alıyorum gidiyorum ama geldiğimde altını almak üzere oturuyordu ben gelince sen geldin artık dedi
0 oy
(2,475 puan) tarafından
İnsanlarda nasıl yüz var anlamıyorum üzerini temizlemek üzereyken sizi görünce geri çekmesi insan da epey bi yüz olmalı cidden basladifin işi tamamla babanın hayrına yapmiyosn garip kesinlikle 
tarafından
Aynen böyle yaptı ya
tarafından
Bide bebeğin bineronunu  bile yıkamamis  eline yapisicak  sanki.
tarafından
Evet kendi kahvaltısını yapıyor yıkıyor biberonu niye yıkamıyor anlamıyorum mama verdiğine inanmam için olabilir mi
0 oy
(4,390 puan) tarafından
Günlük temizliğe gelen de kahvaltı yapmadan geliyo ben hazırlıyorum ama yani geç geliyorsa evinde yapabilir diye düşünüyorum.  
0 oy
(8,895 puan) tarafından
Yesin içsin onu sıkıntı yapmazdım heralde ya. İnsanın canı sabah erken bişi yemek istemiyo bence. Ama altını değiştirmemiş mi acaba. Yani olur belki bir anda çok yapmıştır. Ama insan da bu devirde herşeyden şüphe duyuyor işte. Yarın açıkta olan bezlerini say bakalım. Yada. Çöpte olur heralde değiştiği. Hiç değişmemiş mi. 
tarafından
Yok bezi şişti o onemli değil de ben gelince altını temizlemekten vazgeçti kıyafetini geri düzledi
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bende cocuklarin altını actiktan sonra yarim saat gecmeden birinden biri tekrar yapıp taşırabiliyo yani sırtına kadar cikmis olması uzun süre acmamis olması anlamına gelmez ama o şekilde de birakmamaliydi
tarafından
Sanırım ben yazmamışım,çok yapmasını önemli değil ben gelince dizlerine kadar indirdiği pijamasını tekrar kapattı ve almadı altını artık sen geldin dedi
(9,626 puan) tarafından
Iste o hareketi yanlış onu zaten savunmuyorum ama yazma şeklinde sanki uzun süre acmamis gibi bi anlam var o yüzden öyle yazdım,bidaha bi işi yarim bırakıp giderse uyarı canım parasını alıyo sonuçta
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Zaten 2 bucuk saat bakıyor kahvaltısını edip gelsin bi zahmet. Tam Gün baksa neyse, Altını da o şekil bırakması yanlış. 
tarafından
+++++++Aradığım yorum. Herkes saçma sapan şeylerle yargılamış kadını. İnsanlar tuhaf gerçekten.
(25,224 puan) tarafından
Valla kusura bakmasın yediğinde içtiğinde değildir kadın eminim ama 2 saat bakıyo ayıptır ben kahvaltı etmeye utanırım 2 saat için
tarafından
Aynen öyle. Keşke bütün yavrular anneleriyle büyüyebilse..
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Neden görev tanımında cocugun annesı varken altı acılmaz dıye bır sey mı var. Ayrıca 3 saatın bıde yarım saatını kahvaltısına mı ayırıo evınde yapsın istemezdim iş suresinden yiyo
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Bence kahvaltı yaptırmak gerekir, ama çocuğun da altını alması lazım
0 oy
(7,592 puan) tarafından
Enteresan valla başlamışsın yani elinemi yapışıcak bir bez bağlamak millet işinden kaytarmaya yer arıyor valla ayıp.
0 oy
(552 puan) tarafından
Valla canım bunu yazmak istemezdim ama yazacam ona göre herkes dikkat etsin 

Oğlumu parka çıkardım bir gün parkta bı çocuk kendi kendine oynuyor 1.5 yaşındaymış karşıda bı kadın elinde telefonu ağzında sigarası çocuk umrunda değil düşüyor kalkıyor kadın bizi görünce sigarayı attı çocuğun yanına geldi iki üç defa yakaladım bu kadını böyle dedim bir sohbet edeyim işte benim oğlum yaramaz evde hiç durmuyor vs dedim yok ya bu kız çok akıllı açıyorum televizyondan çizgi filmi veriyorum abur cubur hem yiyo hem sessizce duruyor dedi kaç saat bakıyorsun dedim sabahtan öğlene kadar dedi 10-11 gibi uyuyor kahvemi yapıyorum dizimi açıyorum dedi 

Ben bı ara ise başlamayı düşündüm bu durumu yaşayınca çok korktum ve vazgeçtim 
0 oy
(3,672 puan) tarafından
Çalışan anne olmak çok zor. Hemşire arkadaşlardan o kadar çok bakıcı hikayeleri duydum ki bakıcı denilince aklıma hep kötü insanlar geliyor. Hatta bakıcının biri  el işi yaparak ikinci iş yapıyormuş. Bölüm hocamızın çocuklarına sadece süt veriyormuş ne cesaret ya. Ben annem bakarken bile defalarca arardım. Konuş kadınla altını asla bırakma böyle de ben gelmiş olsam bile de. Kahvaltı olayına bir şey diyemem yesin boşver ama çocukla iyi ilgilensin. Bu zamanda 3 saatlik iş bulmuş şımarıklık yapmasın
0 oy
(8,908 puan) tarafından
Cnm çok şüphen varsa ses kayitli gizli kamera koy eve takip et zaten bakıcı olan her evde bunun olmadı gerekiyor 
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Dün de bebeğim yanımda yatıyordu bir anda ikindığını fark ettim altın açayım dedim acaba altına mı yapıyor diye baktım sırtı tamamen kaka içindeydi normal bence canim

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 134 göst.
29 Mayıs 2022 Aile kategorisinde 518 (30 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 93 göst.
7 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Mercann (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 583 göst.
6 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 216 göst.