0 oy
198 göst.
Aile kategorisinde (771 puan) tarafından
Bir yandan kızım kardeşsiz kalmasın diyorum diğer yandan yaşadığım zorluklar aklıma geliyor çok zor çocuk gerçekten hiçbirşey yemiyo doğru düzgün 2 ayda bir hastanelik oluyo serum takılıyo hep uyku problemi doğduğundan beri var hala devam ediyo çok sınırlı ve huysuz yani kısacası anamı ağlatıyor herkes her çocuk böyle olmaz diyo ama güvenemiyorum sonuçta bakacak olan benim benim gibi olan var mi:)

19 Cevaplar

0 oy
tarafından
Daha doğmadı bebişim ama ikinci bir bebek düşüncesi korkutuyor ama senin de dediğin gibi kardeşi olmalı bence 
(771 puan) tarafından
Valla ben evlenmeden önce 3 tane düşünüyordum çocuk olduktan sonra anladım ne kadsr zor olduğunu annelik gerçekten çok zormus bu arada Allah sağlıkla kucaginiza almayı nasip etsin inşallah uslu bir bebiş olur:)
-Reklam-
0 oy
(7,377 puan) tarafından
Şuan kesmiyo adetim düzensız doğum yaparsın çanağın acır oturamasın şuan acıyo çok kötü
(771 puan) tarafından
Geçmiş olsun canim
0 oy
(14,027 puan) tarafından
Ben ben ben :D 2.bucuk yaşında oğlum ama hala korkuyorum hamile kalmaktan. Ama istiyorum da :D bende ne istediğimi tam bilmiyorum aslında :D
(771 puan) tarafından
Bende aynı valla kafamda deli sorular:)
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Korkuyorum ama kardeşi olsun diye korkumu yenicem
(771 puan) tarafından
Inşallah bende yenerim o korkuyu
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Gözüm kesmedi ama yaptım ;D ama yaş farkı çok ideal benimkilerde. Biri 4 yaşında diğeri 2,5 aylık. Büyük kızım çok sık hastalanirdi meğerse PFAPA ve geniz eti varmış. Geçen hafta ameliyat oldu. Şuan herşey yolunda çok şükür. Yorgunmusun dersen ağlarım ama .
(771 puan) tarafından
Benimkide 3 yaşına girecek martta belki 5 6 yaşına gelince hamile kalırım 2.ye diyorum bu seferde okul telaşı falan başlayacak yetebilirmiyim ikisine diyorum bilmiyorum ya zor gerçekten annelik
(1,103 puan) tarafından
5 6 çok. Benim kızım 3 yaşına girdi 2 ay sonra hamile kaldım. Ben doğurdum o da 4 oldu :) ama çok iyi yapmışım. Yaş aralığı için. Anaokuluna giderken kardeşi 1 yaşında olcak. Bende rahat edicem
0 oy
(7,376 puan) tarafından
İlkinde doğumum çok zor geçti benim kalbim durmus kızım ölü doğmuştu beni geri getirene kadar kızım çıkım yerinde beni beklemiş ölü doğmuştu zar zor geri getirdiler 9 tane ebe girdi doğuma bebek ters dönmüştü normale zorladılar kızım beyin kanaması geçirdi yoğun bakımda yattı doğduğunda kist oluşmuş korkuyorum tekrar aynı sıkıntılar doğumdan falan şuan kızım 2 yaşında daha düşünmüyorum spiral taktırdım korkudan 
(771 puan) tarafından
Çok kötü gerçekten Allah korumuş ikinizi de normal doğumdan korkuyorum o yüzden sezaryen oldum Allahtan belki 2.si sıkıntısız geçer canım aklına kötü şeyler getirme
0 oy
tarafından

Ben ben bennnn 

:D

(771 puan) tarafından
Hoşgeldiniz:))
0 oy
(796 puan) tarafından
Ben varim hic gozum kesmiyo  canim ama ALLAH im hayirlisini versin diye de dua ediyorum 
(771 puan) tarafından
Aynen canım Allah evladın da hayırlısını versin
0 oy
(6,211 puan) tarafından
3 yaş ve 4.5 yaş iki çocuğu olan ben postu terkediyorum
(771 puan) tarafından
Allah bagislasin canim:)
0 oy
(7,121 puan) tarafından
İlk doğumum çok zordu ikinci hamileliği hiç dusunmedim . Sonra oldu 2 . Bebeğim erken doğum falan oldu ama ilk kızımın aksine dikis atmayan doktor buldum çok şükür doğum çok kolay oldu . Bebekligi çok usluydu uyuyordu ( kızım en en en fazla 25 dakika uyurdu çok zor bir bebekyi . Şimdi oğlum 9 aylık dış agrilari var ona rağmen gece 3 saat uyuyabiliyorum bu benim için bir lüks . Abla kardeş çok güzel anlaşıyor kızım göz kulak ol elimi yikicam diyorum çok güzel ilgileniyor kızım 4 buçuk yaşında . Bugün bana kızdı  ( abla olmicam kızın olmicam odada oturacam diyor gittim öptüm . Yapmam diyordum ama habersiz olması iyi oldu . Bundan sonra Rabbim isteyene versin inşallah 
(771 puan) tarafından
Zaten bu uyumayan bebeler insanı çok yıpratıyor var ya
(7,121 puan) tarafından
Sadece şunu soylim hiç bişey yokken gece birden 5 kadar ağlardı komşum arar hastaysa götürelim derlerdi banyoya girer saç baş yolar çıkardım . Ben neyi yanlış yapıyorum diye bacaklarımı sikardim öperdim sarilirdim susmazdi . Huymus huysuz bebek huysuz oluyor ne yaparsan yao
0 oy
tarafından

Kardeşsiz kalmasın diye çocuk yapılmasını çok saçma buluyorum arkadaş yoldaş üniversitede lisede çok karşısına çıkacak kardeşiyle arkadaş gibi olamayıp düşman olan çok insan var Ben hayırlısını diliyorum ve tek oğlum var 11 aylık olmak üzere başka da çocuk düşünmüyorum ama bir kızım olsun da isterdim bir kız bir oğlan şeklinde olsun diye O da abilik yapsın minnişim diye:angel:

(771 puan) tarafından
Aslında bende aynısını düşünüyorum ne kardeşler var kanlı bıçaklı nerdeyse eskisi gibi aile bağları kalmadı malesef ama bir dost buluyosun kardeşten öte oluyo bazen ama iste çevremdekiler kimse kardeş gibi olmaz falan deyip aklıma goriyorlar:)
(620 puan) tarafından
11 aylik oldugu icin baska cocuk istememe piskolojisindesin bi 3 4 yasina geldin kararin degiscek :)
tarafından
Niye ki :)
(620 puan) tarafından
Cok tatli oluyorlar ozaman arkadaş oluyorlar
0 oy
(13,887 puan) tarafından

Tosbigim 3  yaşında kardeşi olsun istiyorum arayada yaş fazla girmesin istiyorum ama işte korkuyorum da bilemiyorum yani kafam karışık nasip artik :angel:

(771 puan) tarafından
Hayırlısı bakalm kaderimizde varsa olur zaten gelecek olan her türlü geliyor:)
0 oy
(1,453 puan) tarafından
Beni anlatmışsın resmen, kızım 1 aylıkken hastalandı, günlerce hastanede kaldık. Hâlâ tedavisi sürüyor, her ay düzenli olarak kontrolü oluyor. Eşime kalsa yapalım hemen ama canım hiç istemiyor. Zaten ekonomik durumlar belli, kızım en iyisi olsun istiyorum, iki çocuğa bu seçeneği sunamam gibime geliyor 
(771 puan) tarafından
Aynen artık şartlar da çok zorlu en önemli faktörde bu aslında 2 çocuğa yetebilir miyim diye düşünüyor insan
(1,453 puan) tarafından
Belki ilk çocuk büyüdüğünde yetilir ama benim gözüm asla basmıyor. Eşim zaten aşırı bencil bir insan. Kızımda şuanda hasta uuzn süre tedavisi devam edicez belkide. Bir doğum yaptığımda bile kızımı kimseye emanet edemem ben
0 oy
(7,940 puan) tarafından
Hiç inanma ikincisi daha iyi olur sakin olur diyenlere ben inandım yaptım ikinciyi ikinci ilkten beter çıktı yemin ederim en azından ilki 2 yaşında düzeldi bu 3 yaşına geldi aynı bide kocam diyo 3 olsun delirdim ama gende ne olursa olsun kardessiz kalmamalı bir insan 
(771 puan) tarafından
Kesinlikle inanmıyorum zaten göze alamam diyorum:)
0 oy
(546 puan) tarafından
Ayni sekilde 16 aylik olcak hic uykumuz yok gece sabahlara kadar ugras gunduz hep bi mizmiz yani bu sekilde 2. Cocuk yapana yazik yenidogan ful gogsunde olcak surekli gazi altina yapmadi ona bakarken diger cocuk nolcak ilgisiz zaten surekli kendine zarar verck seyler yapiyoken koltuklardan atlar aklina ne gelirse heryere tirmaniyo imkansiz suan 2. Gebelikte sonuna kadar riskliydi hep yattım.Ben dusunemiyorum birdaha bebek bu yuzden anca büyür  fikirler degisir belki buyuyunce de şöyle zor tam rahata alisiyosun tekrar sil bastan zor yani:) 
(771 puan) tarafından
Aynen valla büyüsün akıllansin 2.yi yaparım diyosun bu kez de rahatlık daha cazip geliyor zor bir karar:)
0 oy
(4,153 puan) tarafından

Ben 2 ye tövbeliydim.kazayla hmile kaldim.mecburrn dogurdum 7 aylik oldu. Gozum keessede kesmesede ypacak bise yok malesef.ama aklin varsa yPma.mantalite olarak tek cckcuyum.net :)) kizim 6 yasinda ogln 7 aylik. Herseyi sifirdan yasiorum.hürrem sultan gibi hayatim gitti.mahidevranin sürgün yillari gbi hayat yasiyorum sefil sefil :))

(771 puan) tarafından
Hahaha benzetme çok iyi:)
0 oy
(5,285 puan) tarafından
Oğlum 1 yaşındayken 2. Istedim hemde çok. Her ay test yapardım;) 19 aylıkken hamile kaldım üstelik hala emziriyordum. 

Şuan 2. Bebe 15 aylık 
(771 puan) tarafından
Çocuklar uslu demek ki:)
(5,285 puan) tarafından
Yok canım daha uyku düzeni falanda yoktu aslında ama çok yalnızdı bize sariyodu kardeş olsa sıkılmaz dedik. Şimdi iyi arkadaşlar. Bazen kavga ediyolar ama oğlum sıkılmıyor enazindan
0 oy
tarafından
Benimde 2 yaşına girecek kızım ama asla gözüm ikinciyi almıyor nedense maşallah kızım çok akıllı sakin uykusu falan da iyi ama çok hareketli diye gözüm almiyor sanırım 
(771 puan) tarafından
Benimki de aşırı hareketli buna rağmen uyumuyor:)
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Kardeşi olsun diye bebek yapmak ne kadar doğru bilmiyorum. Anne baba olmak yetemeyeceğini düşünmek çok zor. Bizim de bir kızımız var eşim 4 yaşından sonra bir kardeşi olsun istiyor, ben oek istekli değilim. Hayat şartları gün geçtikçe zorluyor bizlerin zamanı gibi değil artık şartlar bizler bahçede büyüdük çocuklarımızı kapıya bırakma şansımız yok, evde TV sıkıntı dört duvar yetmiyor onlar için. Sanırım tek çocukla kalacağız biz.
(771 puan) tarafından
Aynen öyle valla ortamı da düşününce zaten hiç yapasım gelmiyor bu devir çok acımasız Allah hepimizin evlatlarını korusun

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 108 göst.
20 Eylül 2023 Aile kategorisinde Acemianne1011 (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 1,606 göst.
8 Kasım 2020 Aile kategorisinde Nur8 (2,792 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 101 göst.
15 Aralık 2022 Aile kategorisinde Ecenin annesiii (1,022 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 712 göst.

379,404 soru

11,356,771 cevap

34,833 kullanıcı

...